Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót na USz
Autor Wiadomość
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2017-08-22, 11:19   Powrót na USz

Sprawa wygląda tak.

Studiowałam przez prawie 2 lata na Uniwersytecie Szczecińskim dilologię angielską. 2 lata temu musiałam przerwać bo depresja, dysforia i sytuacja rodzinna doprowadziły mnie do 2 prób samobójcych w dość krótkim czasie. Ponad rok czasu zmarnowałam bo psychiatra wypisywał mi zbyt małe dawki antydepresantów. Od około roku chodzę do psychoterapeuty i do dobrego psychiatry. Gdy przerwałam studia miałam nadzieję kontynuować naukę gdy będę w lepszym stanie. Niestety wg regulaminu studiów przysługuje mi max 3 lata na powrót.

Problem w tym, że nie czuję się gotowa na to, m.in. z powodu głosu, braku dokumentów i pewności siebie. Mój lekarz prowadzący powiedział że nie wyda mi dokumentów do procesu jeżeli nie wrócę na studia. Mam niecały miesiąc na podjęcie decyzji a sama myśl o powrocie powoduje napady paniki.

Moje pytanie brzmi czy ktoś wie czy możliwy jest powrót/rozpoczęcie od początku studiów dziennych na Uniwersytecie Szczecinskim? Czy ktoś inny znalazł się w podobnej sytuacji? Pytam się bo słyszałam różne sprzeczne informacje i nawet dziekanat niezbyt jasno mi na to odpowiedział.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-22, 15:22   

Dobra, nie mogłam się powstrzymać, ale czy dilologia angielska , ma coś wspólnego z dilowaniem , albo dildami ? :D

A tak na poważnie to może zmienić lekarza? Co mają dokumenty ze studiami wspólnego? I sprawa że chyba na uniwerku jest kwestia pkt. umcs? Wiec pewnie trzeba nadrobic zaleglosci, ale zawsze mozna sie dogadac ze idziesz na 3 rok i nadrobisz cos z poprzednich
 
 
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-22, 17:27   

*filologia

A jeżeli chodzi o powrót to w regulaminie studiów jest że można wznowić w ciągu 3 lat. Wg dziekanatu jeżeli chciałabym wrócić po upływie tych 3 lat to muszę ponownie zarejestrować się do procesu rekrutacji i zaczynać studia od 0. Od znajomych słyszałam, że po 3 latach to tylko na zaoczne mogę startować. Pani w dziekanacie sugerowała, że zarówno dzienne jak i na zaoczne są do możliwe ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałam.

Co do lekarz to ma ona wszystkie oryginały moich badań i zaświadczeń. A wymaga powrotu na studia po to żebym wyszła do ludzi, "udowodniła, że potrafię funkcjonować w społeczeństwie jako kobieta".
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-22, 17:33   

Zmień lekarz po 1
po 2 pójdź na zaoczne i w trakcie zmień na dzienne
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-22, 22:13   

Po 3 latach możesz składać papiery na I rok na dowolne studia- i dzienne, i zaoczne.

Nawet gdybys zaczęła jeszcze raz od początku, to jeśli udowodnisz zaliczenie danego przedmiotu, to dziekan zapewne zgodzi się przepisać Ci ocenę i w miejsce tego zaliczonego przedmiotu mogłabyś wziąć coś z wyższych lat.

Tak w ogóle to filologie to chyba dwustopniowe studia. Nie masz licencjatu?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-08-23, 12:38   

kicur napisał/a:
Tak w ogóle to filologie to chyba dwustopniowe studia. Nie masz licencjatu?

Nie, przerwałam na tuż przed sesją letnią na 2. roku I stopnia. A na zaoczne ciężko z sytuacją finansową.
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-08-24, 01:15   

Cat-aclysm napisał/a:
Od znajomych słyszałam, że po 3 latach to tylko na zaoczne mogę startować. Pani w dziekanacie sugerowała, że zarówno dzienne jak i na zaoczne są do możliwe ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałam.


Znajomymi się nie ma co przejmować, bo mogą być źle poinformowani.
Najlepiej pogadać z Panią z dziekanatu, albo jeszcze lepiej spotkać się z kimś "wyżej" - opiekun byłego roku, dziekan?
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-25, 22:54   

Cat-aclysm napisał/a:
Pani w dziekanacie sugerowała, że zarówno dzienne jak i na zaoczne są do możliwe ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałam.

Od zera startować możesz zawsze na każde studia :) nie ma przecież jakiegoś zakazu studiowania dziennie przez np. pięćdziesięciolatków itp.

A lekarza też bym raczej zmienił... jakoś powoli i z głową ale jednak.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9