Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pryszcze po testosteronie
Autor Wiadomość
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-04-10, 11:55   Pryszcze po testosteronie

Jestem juz trzeci tydzień na omce i moja twarz zaczyna wyglądać jak jesień średniowiecza... Przed miałem jakieś tam syfy na twarzy ale bez przesady. Teraz w pare min po umyciu twarz mam znowu tłustą a takie niefajne głębokie pryszcze pojawiają sie wszędzie najwięcej na brodzie. Wszelakie toniki itp na to nie działają:c moze ktoś z was mnie poratuje?
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-10, 12:32   

Zaraz wyjdzie że się powtarzam bo każdemu dermatologa doradzam :D jak stosuję regularnie żel przepisany przez dermatologa to mam ładniejszą cerę niż kiedykolwiek.

Czy transseksualne pryszcze są inne niż zwykłe? :mrgreen:
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-04-10, 13:15   

Nie wiem, czy Wam to pomoże, ale dosłownie dziś przed południem obejrzałam sobie ten ciekawy film o trądziku, więc skoro jest okazja, to się podzielę :->

https://youtu.be/QcZRoDcGfs0


.
_________________
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-04-10, 13:37   

lexel napisał/a:
Zaraz wyjdzie że się powtarzam bo każdemu dermatologa doradzam :D jak stosuję regularnie żel przepisany przez dermatologa to mam ładniejszą cerę niż kiedykolwiek.

Czy transseksualne pryszcze są inne niż zwykłe? :mrgreen:

Weź strzała tst i daj potem znać jak działa twój żel ;)
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-04-10, 13:38   

Jatadosh, myje twarz codziennie żelem i nic to nie daje a golić jeszcze nie mam czego ;) ale za jakiś czas skorzystam z rady. Kupiem mydło siarkowe i krem, zobaczymy, może to coś da...
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-04-10, 14:19   

Nic zewnętrznego nie pomoże na trądzik wywołany testosteronem, coś za coś.
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-10, 14:50   

Ok to po ilu strzałach mam się chwalić jak działa?;p Niedługo będzie drugi tydzień, ale biorę co trzy ;p
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-04-10, 15:13   

Ja biorę co 10 dni i po drugim zaczęły mi sie robić pryszcze, nieco ciemniejsze włoski i jeszcze więcej pryszczy :p
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-10, 15:17   

MEH jeszcze dwa tygodnie żebym mógł bardziej udowadniać skuteczność mego specyfiku, a jak przyjdzie co do czego to pewnie i tak stwierdzicie że to nie moje lekarstwo tak działa tylko jestem jednym z niewielu u których tst nie wywołuje pryszczy ;p
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 16:51   

To na Was działają jakieś specyfiki z drogerii? Na głębokie pryszcze to tylko antybiotyki i sterydy, bo mają działanie przeciwzapalne - słowem: dermatolog. I mydło. Możesz też kupić sobie takie papierki/chusteczki/bibułki do przecierania twarzy w drogerii. Świetnie chłoną :D Chociaż, zwykłą chusteczką higieniczną też się można wytrzeć. Mam tak oleistą cerę, że makijaż mi się rozpływa. Wszelkie tłuste i ostre jedzenie - pogarsza pryszcze. Słodycze też. Oczywiście jeżeli jesz.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 17:15   

Nie doustne, na skórę.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-10, 17:33   

Ja używam (nadtlenek benzoilu, klindamycyna) miejscowo i mówiłem że używam, a przeciwwskazań nie widział, zresztą to się raczej miejscowo tylko na pryszcze nakłada.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-10, 18:35   

Z antybiotykami to lepiej uwazac. Ludzie je wpierdzielaja jak cukierki.
Mozesz sprobowac kremow z jonami srebra.
A tak poza tym skoro jestes na poczatku hrt, to moze warto dac organizmowi przywyknac. Wlasnie serwujesz mu rewolucje hormonalna. To jak ma niby reagować? Troche szacunku to maszynerii ktora Cie nosi na tym swiecie ;)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-10, 19:19   

terrence napisał/a:
Nic zewnętrznego nie pomoże na trądzik wywołany testosteronem, coś za coś.

Pomoże. Tylko no raczej nie te bez recepty i nie wiem czy w 100%załatwi problem, ale mnie specyfiki od dermatologa pomogły.

A poza tym to zgadzam się z Armandem, odczekałbym kilka miesięcy nie robiąc nic specjalnego (jakieś kremy, toniki to możesz próbować), a dopiero potem -> dermatolog. Bo może Ci faktycznie samo się uspokoi.
_________________
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-04-10, 19:43   

wendigo napisał/a:
terrence napisał/a:
Nic zewnętrznego nie pomoże na trądzik wywołany testosteronem, coś za coś.

Pomoże. Tylko no raczej nie te bez recepty i nie wiem czy w 100%załatwi problem, ale mnie specyfiki od dermatologa pomogły.

A poza tym to zgadzam się z Armandem, odczekałbym kilka miesięcy nie robiąc nic specjalnego (jakieś kremy, toniki to możesz próbować), a dopiero potem -> dermatolog. Bo może Ci faktycznie samo się uspokoi.


dostałeś estrogen od dermatologa? testosteron powoduje nadprodukcje sebum której nie zahamujesz niczym od zewnątrz, moja kilkuletnia walka z trądzikiem zakończyła się dopiero na HRT. jedyne co można zrobić to wysuszać już istniejące wypryski i poprawić ogólny wygląd cery.
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-11, 06:34   

terrence napisał/a:
jedyne co można zrobić to wysuszać już istniejące wypryski i poprawić ogólny wygląd cery.

No to chyba o to chodzi, nie?
_________________
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-04-11, 14:59   

wendigo napisał/a:
terrence napisał/a:
jedyne co można zrobić to wysuszać już istniejące wypryski i poprawić ogólny wygląd cery.

No to chyba o to chodzi, nie?


napisałeś że leki od dermatologa pomogą na trądzik hormonozależny, a nie pomogą, bo trądzik dalej będzie powstawał:)
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-11, 15:42   

terrence napisał/a:
bo trądzik dalej będzie powstawał:)


Ano bedzie, ale o skóre trzeba dbać cały czas, zwłaszcza jak sie jej serwuje takie zmiany. Jakby było tak prosto z dbaniem o siebie, to wystarczyłoby umyć sie raz w życiu ;-)



... aczkolwiek niektórzy ludzie zdają sie właśnie tak robić :-|
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-11, 16:44   

terrence napisał/a:
wendigo napisał/a:
terrence napisał/a:
jedyne co można zrobić to wysuszać już istniejące wypryski i poprawić ogólny wygląd cery.

No to chyba o to chodzi, nie?


napisałeś że leki od dermatologa pomogą na trądzik hormonozależny, a nie pomogą, bo trądzik dalej będzie powstawał:)

Ale nie będzie tak widoczny/dokuczliwy - czyli pomogą, ja to tak rozumiem :)
_________________
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-04-11, 21:40   

Używałem maści Ichtiolowej i Alantanu - nic to nie dawało. Teraz mam Benzacne i rany już nie ropieją, zaczęły się goić po 2 dniach od użycia.
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-05-14, 12:58   

Ludzie! Cud! Po 1,5 miesiąca prawie wszystkie pryszcze mi poznikały, chyba mój organizm polubil testosteron :p
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-14, 19:50   

Iryd napisał/a:
Ludzie! Cud! Po 1,5 miesiąca prawie wszystkie pryszcze mi poznikały, chyba mój organizm polubil testosteron :p


Super :) Podobno na trądzik ogólnie pomagają jeszcze maski do twarzy z glinką. Dowiedziałem się tego od koleżanek ^^
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-15, 01:47   

@Iryd
Nie żeby coś, ale wiesz... po 1,5 miesiąca jeszcze bym nic nie oceniał ;) Daj znać po pół roku jak tam sytuacja, to będzie można powiedzieć coś pewniej.

@kicur
Też tego próbowałem :P jeśli coś pomogło, to nieznacznie... Najbardziej to pomógł po prostu dermatolog. Ale też nie w 100%.
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-15, 03:32   

ja to zkolei jestem dosc niecodziennym przypadkiem bo przed leczeniem mialem dosc sporo pryszczy, tradzik sie zaczal jak mialem 12 lat okolo i przez lata stosowalem rozne masci itp i pomagalo chwilowo ale w sumie i tak mialem morde jak krater :D a odkad jestem na tst pryszcze zniknely calkowicie, ostatnio jednak mam zmniejszoną dawke tst z 2 tyg na 3 tyg i pare krostek mi czasem znow wyskoczy, podejrzewam ze gdybym odstawil tst wrocilby tradzik :P dziwne to bo przeciez to tst powoduje tradzik, a estrogen chroni i poprawia stan cery, wiec o co u mnie chodzi to zarowno seksuolog jak i dermatolog powiedzieli ze nie wiedzą :D
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-05-16, 21:32   

Co dostaliście od dermatologów? Moja cierpliwość została wyczerpana. Liczę na jakieś tabletki.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-17, 15:26   

To nie licz, przynajmniej nie tak szybko :P
Dostałem 3 zestawy smarowideł (znaczy na pierwszej wizycie pierwszy - jakieś dwa specyfiki, jeden chyba rano, drugi wieczorem do smarowania), na następnej wizycie zmiana - dwa inne specyfiki, na trzecie znowu dwa (może któryś tam się powtórzył ale ogólnie różne były). Na czwartej stwierdziliśmy z dermatologiem, że jest na tyle lepiej (nie idealnie), że szkoda pakować w organizm antybiotyki.
Co tam było? Differin, Davercin, jakieś coś robione raz czy dwa (to ostatnie robione śmierdziało jak palona guma... toteż używałem tego tylko na plecy i klatę a nie na twarz ;) )
_________________
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-05-17, 16:57   

A ma ktoś może doświadczenia z Izotekami, Axotretem? Czy komuś pomogło coś pomiędzy maściami bez recepty a tym (słabszego)? Czytam o skutkach ubocznych i nie zachęcają... ale nie chcę być niewolnikiem trądziku. Davercin, Differin, Clindacne?
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-08-20, 13:16   

Jestem na tst od półtora miesiąca, jeden okres dostałem (bo zacząłem brać tak pomiędzy a nie tuż po okresie i dziwne byłoby w sumie jakbym nie dostał) i wtedy wysypało mnie, później jeszcze trochę pryszczy miałem, ale już nie tak tragicznie, a teraz kiedy przyszedł termin kolejnego okresu a ja go nie dostałem to.... pryszcze znikają jak ręką odjął - z pleców i ramion też zaczynają schodzić- z klaty nie, bo tam miałem nawet przed tst i to chyba przez spłaszczak :(
Ale ogólnie fajnie i mam nadzieję, że jak jest lepiej a nie gorzej, to może już te pryszcze nie wrócą xD
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-20, 13:36   

Testosteron to zło wcielone, nic dobrego nie robi, a wszystko psuje ;P

Co do pryszczy to polecam tonik Soraya - Tonik do cery trądzikowej (taki niebieski) oraz Ziaja nuno tonik do cery skłonnej do wyprysków (różowa nakrętka).
Też miałam z nimi problem - poszłam do dermatologa i dostałam silną maść która mocno piekła skórę, efekty no trochę lepsze niż codzienne stosowanie w/w toników. Ja już o nie się martwić nie muszę, ale zawsze pomocna jestem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9