Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy nie preferowanie osób ts jako partnerów to transfobia?
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-17, 02:29   Czy nie preferowanie osób ts jako partnerów to transfobia?

Postanowiłem założyć nowy temat żeby nie ciągnąć tego w offtopie, bo uważam, że to ciekawe zagadnienie jako osobny temat.
Zacznę od cytatu, od którego się zaczęło:

Marjory napisał/a:
Polecam obejrzeć te dwa filmy:

Film 1

Film 2

Należy oglądać w kolejności.

Dopsz, no to obejrzałem oba. I jak już mówiłem - pierwszy jest dobry. Drugi... no dowiedziałem się, że jestem transfobem :P A tak poważnie: pomijając już to, że gość ma niesamowicie denerwującą (mnie) ekspresję i parę razy wkłada sobie jakiś plastik do gęby, co rozprasza (to chyba miało być śmieszne, z resztą nie wiem, może nie zrozumiałem i się nie wsłuchałem/wczytałem, a jak się nie wsłuchuję/wczytuję to mam problem z angielskim), to... no nie zgadzam się z nim...
I pomijając jeszcze to co mówi około minuty 5:15 ("Nie chcesz partnera, którego będą pociągać twoje genitalia" - yyyee? Chcę? Właśnie, że chcę. Chyba nie po to się staram mieć inne genitalia żeby teraz partnera nie pociągały :P ), to nie uważam żeby nieakceptacja takich czy innych genitaliów była czymś co należy potępiać.

No ale ogólnie, czy Wy też uważacie, że nie móc zaakceptować penisa u swojej kobiety przez lesbijkę to transfobia albo nie móc zaakceptować pochwy u swojego faceta przez geja, to transfobia i nie w porządku postawa, czy jednak mieści się to w granicach preferencji?
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-17, 02:49   

Moim zdaniem, to jest jeszcze preferencja. :)
_________________
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 08:16   

Nie uważam tego za transfobię. Bez przesady...

Z tym tematem spotkałam się już dawno. Wydaje mi się to jako takie szukanie transfobii na siłę i zmuszanie każdego do zachowań wygodnych dla tych osób bo inaczej jest zły i jest tranfobem.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 08:41   

Uważam, że to może, ale nie musi być transfobia. Jeżeli komuś osoba trans się podoba i nie przeszkadza mu myśl o tych odmiennych genitaliach, i nie ma żadnych logicznych powodów, żeby zrezygnować z umawiania się z nią, np. chce mieć żonę, a z nią biologiczne dzieci i taki ma cel, a tylko przeszkadza mu myśl, że "to był/a kobieta/mężczyzna", to wtedy jest to transfobia.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-18, 02:24   

Też tak to widzę. Natomiast nie zgadzam się, że jak się ktoś nam podoba (no załóżmy kobieta, jak w tym przykładzie) i podoba się i fajnie, ale dowiadujemy się, że ona ma penisa - a nas penisy ne pociągają, więc staję się dla nas nieatrakcyjna - nie uważam że to transfobia, no naprawdę nie można kogoś zmusić żeby coś uważał za atrakcyjne kiedy nie uważa... A chłopak z drugiego linka, to w jakimś takim słodkim świecie oderwanym od rzeczywistości trochę jakby żyje ;)
_________________
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-19, 00:19   

Powiem tak jak mi ojciec powiedział

Przeciętny facet jakby był z laską po SRS i nic nie wiedział to mogłby nawet zabić jakby się dowiedział
ale powiedział że dla niego jest to normalne że jeżeli jakiś koleś się zgodzi i akceptuje przeszłość to może być normalny związek warunek jednak powiedział zrobiony SRS dodam że mój ojciec jest mega tolerancyjny i mega mnie akceptuje więc nie ma nic do ts
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-08-19, 20:25   

Aristocat napisał/a:
jatadosh napisał/a:
Według mnie jak przeszkadza mu wygląd/funkcjonowanie genitaliów to jeszcze preferencja, ale jeśli przeszkadza mu tylko myśl "to wcześniej był facet/była kobieta" to trąci już transfobią.

wendigo napisał/a:
Też tak to widzę.


Ja też. Jeżeli nie pasują genitalia/wygląd - jest ok.
Jeśli nie pasuje sama myśl/świadomość, że osoba jest trans - nie jest ok.

Jeżeli poznaje kobietę, która jest trans, nie uchodzi i ona mu się nie podoba - jest ok.
Jeżeli poznaje kobietę, która mu się podoba, dowiaduje się, że jest trans i nagle przestaje - jeśli to nie kwestia genitaliów (bo np. jest po SRS), to transfobia.


podpisuje się oboma rękami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9