Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana rodzaju gramatycznego
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-06, 15:50   Zmiana rodzaju gramatycznego

Jak zacząć używać tego rodzaju gramatycznego, który się woli? Jak zacząć? Od czego?
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-06, 15:52   

Najlepiej po prostu zacząć go używać.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-06, 15:58   

No tak, ale... gdzieś wypadałoby zacząć, tak poza internetem i pisaniem do szuflady. Potem myślę, że już samo pójdzie jak zacznę od czegoś tak na głos.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-08-06, 16:08   

Aristocat napisał/a:
Weź osobę lub grupę osób, której w miarę ufasz (najbardziej ze swojego otoczenia) i powiedz im, że preferujesz rodzaj męski, lepiej się z nim czujesz, i zacznij przy nich go używać.

A zanim co, szczególnie jeśli jeszcze takiej grupy nie masz Swan, to zacznij trenować na głos przed lustrem, sam do siebie. Pamiętaj, nie w myślach, tylko na głos.
:)
_________________
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-06, 16:30   

Swan, ustal sobie datę coming outu i kiedy nadejdzie ten dzień to zacznij używać nowych końcówek. Jeśli chodzi o pracę czy szkołę, to polecam piątek. Masz później ty i otoczenie cały weekend żeby przetrawić stres. A w razie czego w poniedziałek możesz zrezygnować. Taka furtka :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-08-06, 16:42   

Moim zdaniem ciężko zacząć używać na 100% z dnia na dzień i szczerze myślę, że to niemal nie możliwe.
Powinno się stopniowo używać, najpierw do jednej, dwóch osób, później w coraz większej grupie osób. Można też naprzemiennie, z czasem coraz bardziej przechodząc na męskie.
Szczerze ja w wielu grupach CO zrobiłem jedynie końcówkami. Kto chciał to zapytał o co chodzi, inni po prostu przestawili się razem ze mną. Grunt, żeby starać się to robić naturalnie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-06, 17:26   

A bardzo Ci zależy na rodzaju męskim konkretnie? Bo jak nie, to może wystarczy bezosobowo? A jeśli zależy to czemu konkretnie (bo może można zacząć od czegoś innego)?
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-06, 23:36   

Aristocat, Martaa, dobre pomysły. Zacznę od lustra, potem zacznę dręczyć ludzi.

Też myślę, że ciężko od razu na 100%. Lepiej stopniowo.

wendigo, od lat mówię bezosobowo. Na tyle na ile się da. Niestety czasami trzeba użyć czasu przeszłego albo przymiotnika, bo rzeczowniki używam w rodzaju męskim, ale nie jest to jakoś zauważalne, czy poza normą.
 
 
Sotha Sil
użytkownik
discount goth


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Posty: 72
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-08-12, 12:14   

Zgadzam się, że z początku jest dosyć ciężko. Też czasem mówię bezosobowo, ale tylko przy rodzinie - przy znajomych już z męskimi końcówkami. Na ogół staram się outować na samym początku znajomości, ale jeśli ktoś znał mnie już wcześniej i dowiedział się gdzieś tam w trakcie, na ogół po prostu pytam, czy może od teraz mówić do mnie w formie męskiej. Chyba że ta druga osoba zapyta sama, czy taką formę preferuję, bo tak też bywa. :mrgreen:
_________________
I watch. I wonder. I build. I tear down.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-13, 07:42   

Ja zaczynałem w stylu "mieszanym" :-p Pół żeńsko pół męsko, później stopniowo męska forma wyparła żeńską.
 
 
Paulina
użytkownik
Paulina78

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 19
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-08-14, 16:34   

Ja staram się byc inna...zaczynam najpierw z soba..a później z lekarzami...Jestem silna Paulina..!! Tego chcę.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-02, 13:54   

U mnie zaczęło się od eksperymentowania z rodzajem żeńskim obok męskiego i szybko odczułam, że tak, że czuję się z tym dobrze, że chcę używać. 1 raz to było na grupie wsparcia, samorozwojowej dla osób trans właśnie, a potem weszła ta forma do częstszego użytku, np przy zamawianiu paczek do paczkomatu, czatach, forach, serwerach. Wszędzie tam, gdzie czułem się bezpiecznie lub nie było weryfikacji ,,oficjalnych'' danych.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-02, 21:45   

Ja przyzwyczaiłam się do obu.

Temat jest bez offtopów, więc napisałam powyższe, by ukryć tęsknotę za osobami spod wątkowych avatarów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9