Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko z oznaczeniem płci Unknown.
Autor Wiadomość
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-07-03, 19:52   Dziecko z oznaczeniem płci Unknown.

http://www.ladbible.com/n...c=1499102809711

sorry, że tak o tym piszę, ale jak na moje to na zachodzie ludzie popadają ze skrajności w skrajność, rozumiem, że rodzice nie chcą kontrolować życia dziecka, decydować za niego, ale... no właśnie zadecydowali, że ustawią mu sex na pieprzone unknown. xD
jak dla mnie to to jest mylenie "sex' z "gender"
o ile to dziecko nie jest is lub jakkolwiek odstaje od "norm" (specjalnie wstawiam to w cudzysłowie, żeby nikogo tu nie urazić dlatego proszę nie bić) to moim zdaniem nie powinno się czegoś takiego odwalać.

tzn, uwazam, ze powinno istniec 3cie oznaczenie plci, ale nie wydaje mi sie, zeby taka forma byla dobra.

a wy co o tym myślicie?
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-03, 20:02   

Ja uważam, że nawet dziecku IS robienie czegoś takiego to krzywda.

Cytat:
The parent, who is a non-binary person, identifying as neither female nor male, wants Searyl to be able to 'discover their own gender

[...] Kori is part of the Gender-Free ID Coalition, and believes that those who later identify with a different gender than the one assigning to them at birth can face lots of problems further down the line.'
To chyba niestety wyjaśnia sprawę... :/ Nie twierdzę, że wszyscy non binary by to zrobili, ale jakoś najczęściej słyszy się o takich "wynalazkach" właśnie z takich rodzin... Ja rozumiem, że ktoś tak wobec siebie uważa. Nie muszę się zgadzać, ale to ich sprawa. Ale robienie tego dziecku, które ma dopiero 8 miesięcy??!! Brak słów.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-03, 20:06   Re: Dziecko z oznaczeniem płci Unknown.

asdfghj napisał/a:

o ile to dziecko nie jest is lub jakkolwiek odstaje od "norm" (specjalnie wstawiam to w cudzysłowie, żeby nikogo tu nie urazić dlatego proszę nie bić) to moim zdaniem nie powinno się czegoś takiego odwalać.

Też tak uważam. Nie wierzę, że mu to ułatwi życie, a raczej jeszcze utrudni...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-03, 20:15   



Nie oszukujmy się, zdecydowania większość ludzi ma tę samą tożsamość, co płeć, do której ich zaklasyfikowano po urodzeniu (na podstawie ich sex). Chyba wystarczy, że rodzice będą otwarci na to, gdyby dziecko wyraziło, że jednak identyfikuje się inaczej?

Jeśli to dziecko okaże się mieć tożsamość binarną, zgodną ze swoim sex, no to zostało oszukane tak samo jak ja, któremu ktoś dał K w akcie urodzenia :|
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-03, 21:23   

kicur, dokładnie o to chodzi...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-03, 23:45   

kicur napisał/a:


Jeśli to dziecko okaże się mieć tożsamość binarną, zgodną ze swoim sex, no to zostało oszukane tak samo jak ja, któremu ktoś dał K w akcie urodzenia :|




Tylko zauważ, że tego nie mógł wiedzieć nikt. Natomiast statystycznie rzecz biorąc jest większa szansa, że dziecko będzie się identyfikować zgodnie z płcią przydzieloną przy narodzinach. Nie bez powodu należymy do "mniejszości seksualnej". Dlatego uważam, że przydzielanie dziecka do płci "X" / "unknow" / "trzeciej płci" itd. jest jego krzywdzeniem. To samo odnośnie dziecka IS.
Natomiast jestem przeciwna operacji "naprawczych" zaraz po narodzinach, które wykonuje się na dzieciach IS.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-07-04, 00:33   

beka jeśli wyjdzie z tego taka sytuacja, że dziecko będzie w takiej rodzinie wręcz czuło się zobowiązane, żeby czuć się niebinarnie xD wiecie, tak jak większość z nas czuła obowiązek bycia "cis".
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2017-07-04, 22:23   

wszystko spoko, tylko zamiast unknown pozostawiłbym puste miejsce. Skoro płci nie da się wychować ani wmówić to czego się martwicie, że z cis zrobią go non binary? To już pachnie paranoikami którzy twierdzą że trans bierze się z "promocji".
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-04, 23:02   

Wild napisał/a:
Skoro płci nie da się wychować ani wmówić to czego się martwicie, że z cis zrobią go non binary? To już pachnie paranoikami którzy twierdzą że trans bierze się z "promocji".
Nie o to chodzi. Jedno to jest w jakiej atmosferze jest dziecko wychowywane w domu. Drugie jak jest traktowanie poza domem. Niestety ale słodkie małe dzieci nie są takimi aniołkami i do kogoś, kto odstaje od grupy potrafią być bardzo nie miłe. Dopiero potem wyrastają z młodocianych głupot i braku zrozumienia dla innych. Jeżeli teraz przyjdzie takie dziecko, gdzie rodzice z jakiś powodów zdecydowali, że "nie ma płci" to będzie czarną owcą w stadzie i będzie mieć delikatnie mówiąc przerąbane.

Już nie mówiąc o możliwych rysach na psychice po przez samo oderwane od rzeczywistości wychowanie.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2017-07-05, 00:04   

Nie wiem, nie jestem ekspertem od wychowywania małych aniołków, ale jedno jest pewne nie upodabniał bym swoich dzieci do "grupy". Ten sam argument stosują przeciwnicy związków partnerskich (bo dzieci są okrutne i stworzą piekło)
Po dwa, nikt nie wie co będzie... dziecko ma parę miesięcy a zanim pójdzie do tej złej okrutnej szkoły to zdąży wyrazić się w wystarczająco wyraźny sposób. I być może będzie już miało płeć wpisaną w dokumentacji.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-05, 03:33   

No to dożyłam czasów, gdzie "upodobnianiem do grupy" nazywa się normalność. A totalne wariactwo wciska się jako "normalność"....
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-05, 17:24   

Wild napisał/a:
wszystko spoko, tylko zamiast unknown pozostawiłbym puste miejsce. Skoro płci nie da się wychować ani wmówić to czego się martwicie, że z cis zrobią go non binary?

Chyba nadinterpretujesz (chyba że pisząc w liczbie mnogiej miałeś na myśli tylko Lagerthę). Ja uważam po prostu skoro w 99% przypadków dziecko z męskimi genitaliami identyfikuje się przez całe życie jako mężczyzna (a w 99% z pozostałego 1% jako kobieta), to raczej jest krzywdą dla niego wpisywanie mu płci, z którą na 99,99...% się nie będzie identyfikować. Po prostu. Jest mniejsza szansa na pomyłkę jeśli się wpisze tą płeć jaką widać (choć może jeszcze lepiej by było standardowo noworodkom badać kariotyp).
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2017-07-05, 20:47   

nie absolutnie nie miałem tylko na myśli jej, a wszystkich piszących, a nawet szczególnie autora wątku, i zdanie o zobowiązaniu do bycia non binary. Czy wy czujecie się zobowiązywani do bycia kim innym? Przecież ojciec dziecka nawet nie uznał go za płci nieznanej tylko postanowił, że nie będzie narzucał wzorca płci a wychowywał dziecko neutralnie, co nie jest niczym nadzwyczajnym. Dzieci wychowywane neutralnie nie czują się pokrzywdzone że są traktowane przeciwnie do osobników płci przeciwnej, nie zazdroszczą, nie są sfrustrowane tekstami że "dziewczynce nie wypada".
Wychowywanie neutralne jest ok, i dla cis i dla non binary i dla ts, bo daje swobodę wyrażania siebie i doboru zabaw, strojów tak jakie się podobają. Skoro ts wychodzą z prawdziwym ja po tylu latach socjalizacji to i cisowi się nie stanie krzywda jeśli na początku będzie miało pustą rubrykę PŁEĆ. Czy nawet Unknown. :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-06, 16:52   

Wild napisał/a:
Czy wy czujecie się zobowiązywani do bycia kim innym?

Oczywiście, że tak się czułem przed korektą. Chyba większość z nas tak się czuje.

Cytat:
Skoro ts wychodzą z prawdziwym ja po tylu latach socjalizacji

No wychodzi, ale bardzo wielu nie bez uszczerbku na psychice. Fakt, że płeć "nieoznaczona" to mniejsza krzywda niż niewłaściwa ale dla kogoś, kto mógł mieć własną od urodzenia to też może być krzywda.
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2017-07-06, 22:27   

Cytat:
Oczywiście, że tak się czułem przed korektą. Chyba większość z nas tak się czuje.

Bo większości został narzucony wzorzec zachowań z chwilą wpisania płci, przeciwny do tego o którym większość marzyła. Czy wy naprawdę nie widzicie że facet nie chce narzucać żadnego wzorca płciowego i tym samym uchronić przed ewentualną pomyłką?

Dzieci wychowywane neutralnie bez narzucania wzorców zachowań "typowych dla płci" są bardziej interesujące, mają szerszy wachlarz zachowań bo nie czują presji.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-08, 22:25   

Wild napisał/a:
Dzieci wychowywane neutralnie bez narzucania wzorców zachowań "typowych dla płci" są bardziej interesujące, mają szerszy wachlarz zachowań bo nie czują presji.

Spoko, jestem za. Ale tak można też wychować dziewczynkę bądź chłopca, a niekoniecznie trzeba dziecko bez płci.
_________________
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-07-12, 01:48   

http://www.wysokieobcasy....B_wysokieobcasy

... Czyli opinia boskiej matki.
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10