Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków - jak wygląda rozprawa.
Autor Wiadomość
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-06-22, 19:01   Kraków - jak wygląda rozprawa.

Czy ktoś z Krakowa mógłby się podzielić z spostrzeżeniami po rozprawie? Jakie koszty, ile trwało, jacy byli biegli (o ile byli), po jakim czasie brania hormonów wnosili papiery itp.
Jestem kompletnie zielona w temacie sądów i nie wiem nawet jakie papiery ani jak się przygotować (tak, przeczytałam niebieskie forum ale dla mnie to chyba za dużo informacji... bądź jestem za głupia...). Pomimo, że do mojej zmiany danych to +/- kilka miesięcy to jednak chciałabym być już przygotowana. Za wszystkie informację dziękuję :)
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 19:30   

Po 1 bez badań psycholog+psychiatra+ opinia seksuologa nie masz co zakładać to podstawa. Później kwestia biegłych, kompletnie ruchoma, mi w Łodzi dali biegłego, którego nigdy wcześniej nie przydzielali
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-06-22, 19:37   

usunięte-konoto-1,

Opinię od psychologa będę mieć za 2 wizyty. W poniedziałek mam psychiatrę a u Libera opinia to pikuś.

A jaki czas po hrt mam być? pół roku wystarczy? Czy więcej?
No i jak z dodatkowymi badaniami? Bo brakuje mi tylko MRI i usg nadnerczy.
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 20:08   

Nie wiem, bo ja tych badań nie robiłam i nikt u mnie nic nie wymagał. Okresu na hrt nie ma
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-06-22, 20:30   

usunięte-konoto-1,

Okej, a jak wygląda sprawa z piersiami? Czy muszę być mocno widoczne bo inaczej sędzia powie ,,no halo ale piersi nie ma!'' czy po prostu mam wyglądać jak dziewczyna?
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 21:19   

To nie ma znaczenia. Nie sprowadzaj wszystkiego do wyglądu. Decydujący aspekt ma twoja głowa. Jeśli ktoś wyczuje że nie czujesz się pewnie to cie odwalą. Sąd zazwyczaj nie ma nic do gadania, kieruje się opinią biegłego, no chyba że trafisz na jakiegoś wariata.

Ogólnie co do rozprawy nie ma jednego modelu, możesz iść z dokumentami i wszystko zrobić w 4msc, znam taki przypadek, a możesz barować się 2-3 lata, bo sad będzię wyznaczał kilku biegłych, a oni nie przyjmują co tydzień, ale wizyty robią np. co 6msc. Dodatkowo sąd może uznać że chce opinię nie jednego, ale 2, albo 3. Ciężko powiedzieć. To jest loteria.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-22, 21:32   

Oczywiście, że nie powie nic o piersiach, bez przesady ;)
Muszą "zajść nieodwracalne zmiany" - to takie luźne pojęcie, że sama je sobie zinterpretuj :D Moim zdaniem pół roku wystarczy, reszta to już otoczka i Twoja charakteryzacja ;)
_________________
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-22, 22:31   

Jestem ciekawa czy jakby emka przyszła w dresach, klnęła by jak szefc i typowo zachowanie na chłopa, ale była 2-3 lata na HRT i zaszły te "nieodwracalne" zmiany to jakby to wyglądało <rotfl3>
_________________
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2017-06-23, 01:21   

Ania96,

Hahahahahah

wendigo,

Eeeeee to luzik. Ale 18 nie mam, więc [terefere] ze zmianą danych, trzeba czekać :'(
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-23, 21:01   

Ania96 napisał/a:
Jestem ciekawa czy jakby emka przyszła w dresach, klnęła by jak szefc i typowo zachowanie na chłopa, ale była 2-3 lata na HRT i zaszły te "nieodwracalne" zmiany to jakby to wyglądało <rotfl3>


Zakładając, że biegły wydałby pozytywną opinię, widzę dwa możliwe scenariusze:

1. sąd okręgowy pisze, że pomimo że biegły stwierdził, że powód jest osobą transseksualną, to stwierdza że opinia biegłego jest niespójna i nielogiczna, więc oddala powództwo. Wtedy można złożyć apelację, a sąd apelacyjny by zbadał, czy ocena dowodów dokonana przez sąd okręgowy była prawidłowa. Ogólnie z tego co słyszałem, to w sprawach o ustalenie płci sądy apelacyjne relatywnie często zmieniają niekorzystny wyrok sądu I instancji, jak w ogóle jest konieczność wniesienia apelacji - w przeciwieństwie do ogólnej tendencji w postępowaniu cywilnym, że rzadko kiedy udaje się zmienić niesłuszny wyrok w postępowaniu apelacyjnym.
2. sąd okręgowy uznaje dowód z opinii biegłego i od razu daje korzystny wyrok.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-24, 15:48   

jatadosh napisał/a:
Ania96, kicur, a czy jednak jakby przyszła w dresach i klęła jak szewc nie byłaby to obraza sądu? Bo ja bym się jednak spodziewał upomnienie, kara porządkowa i... nie wiem, co dalej jakby dalej klęła :P


Chodziło mi bardziej coś w stylu:

Sędzia: A więc, czuje się Pan kobietą?
M/K: Jakie k... Pan? Jakie k... Pan? Czy ja Ci k... wyglądam na Pana?!
Sędzia: Proszę się uspokoić. Takie są procedury, których muszę przestrzegać. Czyli czujesz się kobietą?
M/K: No k..., chyba to oczywiste?

[...]

Sędzia: Po twoim ubiorze nie jestem przekonany czy na pewno nadajesz się do roli kobiety.
M/K: A w co mam się do ch... ubrać? Ja pier.... jakieś sukienki, w dresach mi wygodnie i ch.. mnie interesuje co ktoś sobie myśli..

itd. :]

* Legenda dla administracji:
* "k..." - kurka
* "ch.." - choinka
* "pier..." - pierniki
- dlatego proszę nie edytować mojego postu :)
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-24, 15:54   

Dresy nie są problemem (choć w idealnym świecie ludzie do sądu by zakładali coś lepszego), za to ubrania odsłaniające zbyt dużo - u osób obojga płci już tak. Wulgaryzmy też by były problemem i przyjście na rozprawę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających także. Za to wszystko można dostać karę porządkową grzywny.

Moja odpowiedź dotyczyła ogólnego obrazu Sebiksa, który chyba miała na myśli Ania96, nie konkretnych zachowań :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-24, 15:58   

kicur napisał/a:
[...] za to ubrania odsłaniające zbyt dużo - u osób obojga płci już tak. [...] Za to wszystko można dostać karę porządkową grzywny.


Czyli jak emka przyjdzie w za krótkiej spódniczce to może za to dostać karę grzywny? :-o
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-24, 16:13   

Tak, zdecydowanie odradzam spódnice lub szorty krótsze niż do kolan.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 12:37   

krótko miałam w tym dziwnym mieście rozprawę ubrana w 10 cm czarne matowe szpilki z eko skórki czarna marynare i czarną spódniczkę do kolana i złote kolczyki z aparta w kształt kół bez problemu dostałam na pierwszej, liber mi zalecił się tak ubrać i mówił że przedewszystkim szpilki i to było idealnie
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 12:38   

co do rozprawy to pogadali najpierw z matką potem ojcem i potem pytali czy mam zarost i kilka innych pierdół mega miła sędzina no i tyle w sumie wszystko było bez stresowo i w sumie na luzie
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 13:28   

Kokosica napisał/a:
liber mi zalecił się tak ubrać

Ale Liber nie ma o tym bladego pojęcia ! <hahaha> Poza tym, to fetyszysta i on Ci się każe tak ubrać [ciach. /Lagertha] jak transwestycie męskiemu, a nie jak kobiecie. Ja bym się w życiu tak nie ubrał na własną rozprawę, jak miałbym kiedykolwiek na takiej być :/
Ostatnio zmieniony przez 2017-07-02, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 17:20   

Cytat:
[ciach. /Lagertha]

Czyli jednak na "wolnym" forum nie można mówić, jak jest. Znasz Libera oswobiście i masz na pewno takie samo zdanie - że to fetyszysta i on się tak każe komuś ubierać, bo to go podnieca :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-02, 21:15   

2in1_inkarnacje, o co Ci chodzi skoro zadziałało? Poza tym bez przesady z tym transwestytą - ubrała się jak elegancka kobieta po prostu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10