Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania.
Autor Wiadomość
grzeczna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 23
Wysłany: 2017-05-29, 17:04   Przygotowania.

Na wstępie, mam nadzieję że zamieszczam ten temat na właściwym do tego boardzie.
Jak w temacie, chciałabym rozpocząć przygotowania do zmiany swojego wyglądu, by możliwie jak najbardziej wspomóc terapię HRT. Czy odpowiednią dietą da się zablokować lub przynajmniej zmniejszyć przyrost testosteronu? Również i redukcję masy tłuszczowej chciałabym oprzeć głównie na diecie, by uniknąć ryzyka przyrostu masy mięśniowej.
Oczywiście też mam na uwadzę poprawienie wyglądu cery i utrzymania lub poprawienia kondycji moich włosów (o dziwo całkiem niezłej)
Domyślam się, że zapewne nie ma na to jednej uniwersalnej reguły, ale każda wskazówka się przyda :)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 18:54   Re: Przygotowania.

grzeczna napisał/a:
Czy odpowiednią dietą da się zablokować lub przynajmniej zmniejszyć przyrost testosteronu?

Nie da się.

grzeczna napisał/a:
Również i redukcję masy tłuszczowej chciałabym oprzeć głównie na diecie, by uniknąć ryzyka przyrostu masy mięśniowej.
To trochę bez sensu, bo na HRT i tak tłuszcz zostanie rozlokowany na nowo.


grzeczna napisał/a:
Oczywiście też mam na uwadzę poprawienie wyglądu cery i utrzymania lub poprawienia kondycji moich włosów (o dziwo całkiem niezłej)
O to zawsze jest warto zadbac.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 19:13   

grzeczna napisał/a:
Również i redukcję masy tłuszczowej chciałabym oprzeć głównie na diecie, by uniknąć ryzyka przyrostu masy mięśniowej.

regularny wysiłek, długotrwały i szybkie powtórzenia i z małym obciążeniem (treningi kardio) + nisko białkowa dieta daje efekt redukcji masy mięśniowej.
W moim przypadku eliminuję tłuszcze zwierzęce, zastępuję je roślinnymi lepszej jakości w postaci oliwy oliwek albo z pestek (winogron lub migdałów), baaardzo dużo warzyw (głównie tych mocno nawadniających) i owoców, sporo błonnika (kasze różnego rodzaju), mleko i większość przetworów mlecznych out, mięso zastąpiłam rybą i też przyrządzoną w niskich temperaturach, mniej smażonego, więcej gotowanego bez soli. Po 3 miesiącach zrzuciłam 12 kg, organizm jest nawodniony i mam dobre wyniki, masa mięśniowa bardzo spadła, jednak sylwetka jest ładnie zarysowana bez wyglądu anorektyczki :)

Warto wybrać się do dietetyka, który ułoży Ci plan żywieniowy, szybki zjazd wagi powinien być wsparty ćwiczeniami w celu wzmocnienia mięśni i utrzymania kondycji stawów, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

grzeczna napisał/a:
Oczywiście też mam na uwadzę poprawienie wyglądu cery i utrzymania lub poprawienia kondycji moich włosów (o dziwo całkiem niezłej)

Jeżeli chcesz poprawić wygląd cery, musisz o nią zadbać. Jest dostępna cała gama balsamów, kremów pielęgnacyjnych do ciała i twarzy. Możesz również stosować zabiegi kosmetyczne, peelingi maseczki oczyszczające, nawilżające z kwasem hialuronowym... taka codzienna pielęgnacja.
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-29, 19:28   

Aristocat, ten twój oficjalny ton wypowiedzi XD. Gdyby tylko zamienić dorwała na np. posiada :) . Jak mi się nudzi to próbuje znaleźć komizm we wszystkim. A żeby nie było to też jestem zainteresowana choć nie wiem czy dałoby to jakieś na tyle opłacalne efekty w moim przypadku.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 19:31   

transsexual albo transgender exercises na youtube. jest coś takiego
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 19:32   

Ponoć należy unikać czerwonego mięsa. Do tego wszystko co zawiera naturalne blokery i fitoestrogeny.

Albo wiesz co chrzanić to, żyć i odżywiać się zdrowo, a po leki udać się do lekarza.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 19:35   

Lea napisał/a:
dałoby to jakieś na tyle opłacalne efekty w moim przypadku.
mi udało się zjechać z 82 kg 24%, na 70kg 10% tkanki tłuszczowej,
plany ćwiczeniowe też dobrze ustalać indywidualnie dla każdego. Warto jest wyrównać mniej więcej proporcje umięśnienia a potem zacząć redukcję. Ludzie mają tendencje do przetrenowywania się ćwiczeniami, które w ich odczuciu są najłatwiejsze do wykonywania i to zazwyczaj powoduje nie zadowalający efekt
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-29, 20:47   

Aristocat, ja tam nie wierzę i nie sugeruje się zbytnio takimi testami, mam 5w4.
#offtopgdzieszeryfwendigo
Już znikam.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-29, 21:07   

Ja niestety mam sporo tłuszczu, więc u mnie nie obywa się bez wysiłku fizycznego, ale to + ograniczania spożycia jedzenia, już jest odczuwalne. W diecie głównie warzywa (szpinak bardzo zapycha), jajka i pieczywo (bez niego ciągle czuję głód). Do tego sorbety ze zmrożonych owoców jako desery. Mięso rzadko, głównie indycze, czasem jakaś wieprzowina i ser, ale śladowe ilości. Póki co udało mi się wyrzucić dwie pary spodni, każda w większym od siebie rozmiarze, a wkrótce czeka mnie zejście do kolejnego, mniejszego rozmiaru :-D

Lea napisał/a:
Aristocat, ja tam nie wierzę i nie sugeruje się zbytnio takimi testami,

Jak wyżej. Zbyt łatwo popełnić błąd, coś sobie wmówić, coś źle ocenić i potem mogą być cyrki. Można się wspomóc, ale nie ma co się przywiązywać, ograniczać itp. :-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-05-29, 21:30   

grzeczna napisał/a:
Również i redukcję masy tłuszczowej chciałabym oprzeć głównie na diecie, by uniknąć ryzyka przyrostu masy mięśniowej.

To nie jest najskuteczniejsze ani najzdrowsze rozwiązanie.
Poza tym nikt ci nie każe ćwiczyć męskich partii mięśni. Rower, bieganie, długie spacery pomagają w odchudzaniu i nie robią z ciebie Szwarcenegera. A typowe ćwiczenia na nogi i tyłek robię po prostu po to, żeby trochę sobie wygląd d... poprawić.
_________________
Freja Draco
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-29, 21:30   

Jak chcesz zacząć się przygotowywać: http://transpomoc.pl/index.php?c=13 to jest dobry dział moim zdaniem,
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-29, 21:37   

Freja napisał/a:
A typowe ćwiczenia na nogi i tyłek robię po prostu po to, żeby trochę sobie wygląd d... poprawić.

Warto może przy okazji spróbować poćwiczyć szpagat i zwiększyć elastyczność ;-)

Aristocat napisał/a:
Ja tam lubię takie rzeczy. Nie traktuję ich jak wyroczni, bo są nieprofesjonalne, ale lubię. (:
I tak najlepiej :-D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-05-29, 21:42   

A odnośnie ćwiczeń na tyłek, to był już kiedyś wątek:
http://transpomoc.pl/view...ghlight=ty%B3ek
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-05-30, 11:16   

Co do biegania, rowerka itd. to najmniej muskulaturogenne na nogi to są rowerki po około 15 minut w powietrzu, tylko nie pamiętam czy codziennie czy co 2 dni. Ja biegam, jeżdżę na rowerze i ogólnie coś ze mną nie jest tak jak powinno i mam nogi jak piłkarz :cry:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-05-30, 12:51   

kasiencja napisał/a:
Ja biegam, jeżdżę na rowerze i ogólnie coś ze mną nie jest tak jak powinno i mam nogi jak piłkarz :cry:

To znaczy jakie?
_________________
Freja Draco
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-05-30, 21:49   

to znaczy takie że kozaków powyżej kostek nie ubiorę, a jeszcze 3-4 lata temu mogłam ubrać takie do ud i było oki. Wyżej kolana mniej więcej takie | o | proste i potem znowu szerokie uda, lecz te już są ewidentnie mało umięśnione ale za to obrośnięte tłuszczykiem :/ A zwykłe spodnie na laikrze mam ciasne właśnie w łydkach i dopiero udach a tak to lipa :cry:
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-30, 22:15   

Aristocat napisał/a:
Użytkowniczka Ania96 dorwała podobno jakiś plan ćwiczeń dla kobiet, który dobrze spala tłuszcz bez przyrostu masy mięśniowej. Może się tutaj wypowie.


Akurat trafiłam na temat..
Otóż ja korzystam z tzn. "10-minutówki" a dokładniej z tych ćwiczeń: KLIK - wszystko miałam rozrysowane na rysunkach, ale teraz z tego co widzę to część ćwiczeń inaczej robiłam (czyt. znacznie mocniej niż na filmiku).
Tak czy inaczej jak mi się zaczął robić "bęben" ponad miesiąc temu to zaczęłam wykonywać takie treningi co ok. 3 dni. Efekt taki, że nie wpadam w szał gdy mam założone obcisłe spodnie bez koszulki - naprawdę działa <spoko>

Od siebie dodam, że do puki w twoich żyłach płynie testosteron, a jesteś szczupła, to nie osiągniesz kobiecego (smukłego) ciała. Zawsze będą chociaż delikatne buły na bicepsach czy łydkach. To samo z cerą, bo faceci są "gruboskórni". Ale są kremy, pealingi, które w jakiś sposób wspomogą "zakonserwować" Cię do HRT.

Dopiero na hormonach cera robi się gładka, mięśnie maleją do kobiecej normy, a cała reszta wypełnia się tłuszczykiem.
_________________
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-30, 22:21   

Ania96, też tak myślałam właśnie. To się poopier... do HRT. Hedonizm pomaga trochę przetrwać ten okres XD.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-05-30, 22:32   

Ania96 napisał/a:
Otóż ja korzystam z tzn. "10-minutówki" a dokładniej z tych ćwiczeń: KLIK

W sumie ok, tylko nie polecam zakładania rąk za głowę przy brzuszkach - obciąża kręgi szyjne i można se zrobić kuku.
_________________
Freja Draco
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-30, 22:48   

Freja napisał/a:
Ania96 napisał/a:
Otóż ja korzystam z tzn. "10-minutówki" a dokładniej z tych ćwiczeń: KLIK

W sumie ok, tylko nie polecam zakładania rąk za głowę przy brzuszkach - obciąża kręgi szyjne i można se zrobić kuku.


Tak. Ktoś nawet w komentarzu pod filmikiem o tym pisał. Najlepiej to koniuszkami palców dotykać boków głowy, aby mięśnie brzucha pracowały. Ja mimo to na początku miałam problem z napinaniem się szyi, ale po prostu wystarczy nieco wprawy bo ćwiczenia są bardzo męczące i skupić się jednak na pracy mięśni brzucha a nie bezmyślnie wymachiwać ciałem :)

Lea, ja przed HRT czy obżerałam się jak świnia czy wręcz przeciwnie to zawsze byłam bardzo chuda. Dodatkowo te męskie buły na bicepsach i mięśnie przy napinających się lekko udach.. po prostu koszmar. Plan założenia był taki, aby biorąc hormony objadać się ile tylko zmieszczę w żołądku, kilka razy w tygodniu kebaby itd. Po miesiącu tłuszcz mnie nieco przerósł - brzuch mi mocno wywaliło, łydki do mojego wzrostu naprawdę grube się zrobiły.. Dlatego teraz pilnuje to co jem, bo w końcu mam prawidłowy metabolizm. No i ćwiczę.. chociaż mięśnie z łydek i tak muszę spalić..

//Edit
PS. Ostatnie ćwiczenie (tzn. "odpoczynek komandosa" - kto był w wojsku, ten zna) także dobrze wpływa na kręgosłup. Jak się tylko trzyma tyłek na odpowiedniej linii (w miarę prosto) to jest mocno skuteczne.
_________________
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-30, 22:55   

Ania96, to mam identycznie jak ty. Muszę traktować jedzenie jak hobby albo pasję żeby przytyć. Inaczej nie za dużo się zmienia. Jak zachować równowagę, żeby nie być płaską dechą z niedożywienia po HRT a równocześnie być smukłą? Geny? Czy tylko implanty? Jak duże jedzenie ma wpływ na piersi? A zresztą... i tak na pewno będę płaską dechą X'D.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-30, 23:10   

Lea, oszczędzaj na implanty i nie pękaj flinty
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-30, 23:15   

Lea napisał/a:
Ania96, to mam identycznie jak ty. Muszę traktować jedzenie jak hobby albo pasję żeby przytyć. Inaczej nie za dużo się zmienia. Jak zachować równowagę, żeby nie być płaską dechą z niedożywienia po HRT a równocześnie być smukłą? Geny? Czy tylko implanty? Jak duże jedzenie ma wpływ na piersi? A zresztą... i tak na pewno będę płaską dechą X'D.


Yyy.. jeszcze nie rozpoczęłaś HRT? Organizm sam z czasem po hormonach się wysmukli. Raczej zamiast jeść do porzygu czy też niedojadać lepiej znaleźć złoty środek. Jeść regularnie, zdrowo i nie za dużo.
Nie wiem na ile jedzenie ma wpływ na rozwój piersi (na pewno jakiś ma), ale ja właśnie obżerając się pierwszy miesiąc zauważałam wzrost piersi co kilka dni. Teraz jakby się na chwilę zatrzymały, albo rosną, tylko tak już tego nie widać. W sumie lekko ponad 2 miesiące, więc ciężko cokolwiek mówić.

DeadSally, czasem się zastanawiam, czy ten czarny humor bijący z twoich postów jest przenikniony mega poczuciem humoru, wielką ilością wolnego czasu czy też chęcią zaistnienia :] (oczywiście nic do tego nie mam).

DO AUTORA TEMATU..
Przeglądając swoje stare posty natknęłam się na podobny temat: (naturalne) blokery testosteronu? - tam udzielali ciekawych odpowiedzi (jeszcze uważałam się wtedy za non binary )
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:12   

Nie wiem ja tam nic nie robie i wyszlo mi ze mam w organizmie 1% tluszczu. Od poczatku hrt zrzucila. 20kg masy miesniowej. Oholnie bez testo zadne miesnie nie beda sie rozwijaly. Jem na co mam ochote, oprocz slodkiego. Tluszcze dostarcam w kazdej postaci zeby bout rosl, reszte olewam. Na poczatku bardzo sie spinalam o zejscie z wagi, tylko ze zasada jest jedna , jak trenujesz licz na to ze bedziesz wiecej jadla. Najlepiej trenowac na czczo rano, lub 2 h po posilku. Inaczej spalasz to co zjadlas, a nie tkanke tluszczowa.

Ale tak naprawde to tylko dieta, dieta i jeszcze raz dieta
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-31, 10:37   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
Tluszcze dostarcam w kazdej postaci zeby bout rosl, reszte olewam.
To chyba nie ma znaczenia. Czy zjesz glukozę, czy łyżkę oleju, i tak zostanie to przekształcone w szeroko pojęty tłuszcz, o ile nie w ciągu dnia nie spalisz więcej niż zyskałaś. No a spalanie tłuszczu zmagazynowanego, to dopiero gdzieś po pół godzinnym wysiłku się rozpoczyna.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 10:59   

Oczywiscie ze ma znaczenie. Przeczytaj sobie o roznicy miedzy tluszczem a cukrek. Cukier to pusta kaloria nic nie dajaca.
 
 
Miranda
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-01, 19:18   

grzeczna napisał/a:
Oczywiście też mam na uwadzę poprawienie wyglądu cery


Jeśli masz problemy z cerą tłustą używaj peelingu (najlepiej enzymatyczny) dwa razy w tygodniu i rób maseczkę raz na tydzień najlepiej taką która ma w składzie glinkę zieloną.

Ania96 napisał/a:
Dopiero na hormonach cera robi się gładka, mięśnie maleją do kobiecej normy, a cała reszta wypełnia się tłuszczykiem.


Mi po hormonach cera zrobiła się z tłustej sucha. Mięśni nigdy prawie nie miałam. Co do wypełniania się tłuszczykiem to najwięcej tłuszczyku odłożyło mi się na pośladkach :-D trochę na udach. A przed hrt to wyglądałam jak anorektyczka ;) mimo tego że wcale się nie głodziłam tzn. jadłam normalnie.
 
 
grzeczna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 23
Wysłany: 2017-06-02, 00:21   

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, otóż pamiętam jak parę znajomych powiedziało mi że z jak wciągne trochę brzuch to wyglądam jak napakowana .-.
Tak samo jak miałam mniejszy, mam takę budowę że klatka piersiowa jest wysunięta do przodu, i garba który wygląda jak napakowane kaptury... ;_;
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-02, 21:18   

grzeczna napisał/a:
Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, otóż pamiętam jak parę znajomych powiedziało mi że z jak wciągne trochę brzuch to wyglądam jak napakowana .-.
Tak samo jak miałam mniejszy, mam takę budowę że klatka piersiowa jest wysunięta do przodu, i garba który wygląda jak napakowane kaptury... ;_;


Nie wiem, nie widziałam Cię, ale jeśli zdrowo na to patrząc bez presji innych sama tak oceniasz no to.. trzeba nad tym popracować.
Mi matka wmawiała, że mam spore dłonie itd. a jak się okazało w cis-kobiecej normie.
Brzuch czyli tłuszcz i mięśnie podczas dłuższego HRT Ci się ogarną. A co do garba.. Też nad nim możesz popracować, aby się zbytnio nie garbić i nie mieć tzw "głowy z przodu, ciało z tyłu". Jeśli masz pracę gdzie trzeba się schylać bądź garbić to radzę zmienić na coś innego i przyłapuj się gdy się garbisz - w tych momentach od razu się prostuj.
Też w szkole byłam trochę "krzywa", ale ogarnęłam tą wadę i teraz automatycznie ciało podczas garbienia się reaguje bólem i tego nie robię.
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-02, 21:24   

http://www.psychologiawyg...k-napiecia.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 9