Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się golić?
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-09, 22:02   Jak się golić?

No to pytanie mam jak w temacie, robię to od siedmiu już lat i jest jakby co raz gorzej zamiast lepiej ;)
Może powiem z czym mam głównie problem... z krwawymi kropeczkami po goleniu :-/ Już używam kosmetyków do cery super ekstra mega bardzo strasznie wrażliwej (zero alkoholu itp.), ale to nie pomaga, skóra i tak jest czerwona no i te mikro jakby zacięcia. Jednocześnie nie wierzę, że się zbyt mocno golę, bo i tak widać czarne kropeczki po zaroście (to akurat drobiazg, jestem facetem to może być widać ;) swoją drogą chyba właśnie zrozumiałem z czym muszą się czasem borykać dziewczyny :( ). Już nie wiem o co chodzi, może maszynka nie taka? (możecie jakąś polecić?)
Generalnie chodzi mi o to żeby wyglądać jak człowiek po ogoleniu się, a nie gorzej niż przed ;)
_________________
 
 
mindblow
użytkownik
Żółciak


Posty: 13
Wysłany: 2015-04-09, 22:12   

Przed goleniem dobrze jest umyć gorącą wodą twarz. Tak samo golenie ciepłym ostrzem zmniejsza ryzyko podrażnienia. Nigdy nie gól się na sucho. Rozprowadź piankę i do dzieła! Rób płynne ruchy, najlepiej od zewnetrznej strony twarzy...chociaz..go with the flow! xD
Żeby było łatwiej i bezpieczniej naciągaj dłonią skórę. Unikniesz zacięć i szarpania sie z włoskami :mrgreen: :D
Potem wystarczy umyc twarz, osuszyć i nałożyć jakiś nawilżacz. :mrgreen:
_________________
Always remember who you are.
 
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-04-09, 22:30   

A golisz się jednorazówką? Bo maszynki elektryczne dla facetów (te z tymi okrągłymi głowicami) są chyba najdelikatniejsze... ale i golenie nimi jest chyba najwolniejsze - coś za coś.

Poradził Ci ktoś, na podstawie golenia nóg, nie twarzy ;)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-04-09, 22:37   

A próbowałeś się golić po kąpieli jeszcze w parze pod natryskiem? Wtedy to cholerstwo jest chyba najbardziej miękkie. A jak nie, to zostają golarki elektryczne. Mniej dokładne, ale nie drażnią tak skóry.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-09, 22:40   

mindblow napisał/a:
Przed goleniem dobrze jest umyć gorącą wodą twarz.

Słyszałem o tym, tylko że zwykle nie chce mi się czekać aż z kranu raczy polecieć gorąca ;)

mindblow napisał/a:
Tak samo golenie ciepłym ostrzem zmniejsza ryzyko podrażnienia.

Tego nie słyszałem, ale golić się i puszczać ciepłą przez ten czas to mało ekonomiczne jest ;) no ale może coś za coś i warto to rozważyć...

Co do reszty to robię tak :P no może skórę rzadko naciągam...

Fadi napisał/a:
A golisz się jednorazówką?

Nom, kilkurazówką ;) Też słyszałem, że elektryczna może być dobra i w sumie też rozważam... ale trochę się boję wydać kasę tak w ciemno.

Freja napisał/a:
A próbowałeś się golić po kąpieli jeszcze w parze pod natryskiem?

Tak, hmm, może faktycznie wtedy było ok, ale no nie zawsze jest to wykonalne - np. z rana przed pracą to nie jest ;)

Kurcze, może rzeczywiście zainwestować w elektryczną...
_________________
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-04-09, 22:52   

Mój tato miał meeeega problemy uczuleniowe po goleniu i przez lata po prostu z tego powodu miał brodę :) Potem za moją namową spróbował elektrycznej i nie wygląda już jak drwal ;)

Jeśli rozważasz elektryczne, to głowicowe są delikatniejsze od tych foliowych... no i ja ze swojego doświadczenia polecam Philipsa ;)
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-09, 22:58   

Elektryczną też potrafi podrażniać skórę, wszystko zależy od delikatności skóry. można się nią ogolić równie dokładnie co zwykłą ale jest to czasochłonne, no ale fakt ostrza to dla masochistów :mrgreen: a co do ostrzy to najważniejsze aby maszynka nie była z tyłu zamknięta, czyli jesli popatrzysz od tyłu to musisz widzieć ostrza tak jak w Gillette proglide wtedy maszynka się nie zapycha a obcięte włoski nie masakrują ci twarzy. A przynajmniej dla mnie to najważniejsze, zwykłą jednorazówką jak się goliłam to miałam twarz jak Bruce Lee po walce z Hanem :mrgreen:
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-10, 02:02   Re: Jak się golić?

wendigo napisał/a:
No to pytanie mam jak w temacie, robię to od siedmiu już lat i jest jakby co raz gorzej zamiast lepiej ;)
Może powiem z czym mam głównie problem... z krwawymi kropeczkami po goleniu :-/ Już używam kosmetyków do cery super ekstra mega bardzo strasznie wrażliwej (zero alkoholu itp.), ale to nie pomaga, skóra i tak jest czerwona no i te mikro jakby zacięcia. Jednocześnie nie wierzę, że się zbyt mocno golę, bo i tak widać czarne kropeczki po zaroście (to akurat drobiazg, jestem facetem to może być widać ;) swoją drogą chyba właśnie zrozumiałem z czym muszą się czasem borykać dziewczyny :( ). Już nie wiem o co chodzi, może maszynka nie taka? (możecie jakąś polecić?)
Generalnie chodzi mi o to żeby wyglądać jak człowiek po ogoleniu się, a nie gorzej niż przed ;)


Zrezygnuj z pianek. Kup krem do golenia, pędzel i zwykłą maszynkę do golenia z wymienną zyletą.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-04-10, 08:30   

Niektóre jednorazówki po prostu "tną", inne nie. GiletteMach 3 są niezłe, Wilkinsony 3 ostrzowe też - sprawdzone jak kilka lat temu się jeszcze goliłam , no i teraz.... na nogach :) Co do skóry - miałam skłonność do podrażnień i pamiętam, że najlepiej działała taka pianka z jonami srebra np. Silver Protect Nivea. A co do aftershave to mi jednak najlepiej robił...spirytus lub spirytusowa nalewka z arniki - serio - po wszelkich "gów..." bezalkoholowych dostawałam takiego świądu i wyprysków że płakać się chciało. A tak to spirytusik...chwila staropolskiego...aaaaaach i już :D

jakbym miała powiedzieć co było najważniejsze to nie żartuję, ale naprawdę ten spirytusowy płyn po goleniu, spróbuj kilka razy, zobacz
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-10, 10:04   

Fizia napisał/a:
jakbym miała powiedzieć co było najważniejsze to nie żartuję, ale naprawdę ten spirytusowy płyn po goleniu, spróbuj kilka razy, zobacz




Dokładnie. Stare dziadkowe przepisy. Pamiętam jak najzwyczajniej w świecie pędzel mydlił mydłem i maszynką z wymienną żyletką się golił. Później ów specyfik, o którym pisze Fizia. Nie pamiętam by coś było nie tak. Diabli wiedzą, co oni tam do tych kosmetyków teraz dodają.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-04-10, 10:29   

Najbardziej "po męsku" to brzytwą ostrzoną na pasku ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-10, 16:45   

Fadi napisał/a:
Jeśli rozważasz elektryczne, to głowicowe są delikatniejsze od tych foliowych... no i ja ze swojego doświadczenia polecam Philipsa ;)

Zanotuję sobie wszystko, popatrzę na ceny i może kupię :) zawsze można mieć choćby w rezerwie :)

Gabi napisał/a:
a co do ostrzy to najważniejsze aby maszynka nie była z tyłu zamknięta, czyli jesli popatrzysz od tyłu to musisz widzieć ostrza tak jak w Gillette proglide wtedy maszynka się nie zapycha a obcięte włoski nie masakrują ci twarzy.

O tym nie wiedziałem, popatrzyłem na moją i faktycznie taka całkiem otwarta to ona nie jest i chyba rzeczywiście jak borę nowe to jest lepiej niż po kilku razach (choć ja się oczywiście staram bardzo dobrze wypłukać ostrza, no ale...), jak skończę te ostrza, to zwrócę uwagę żeby kupić jakąś taką jak mówisz :)

Taliesin napisał/a:
Kup krem do golenia, pędzel i zwykłą maszynkę do golenia z wymienną zyletą.

Taka zwykła żyleta to mnie trochę przeraża :P A kremu to ja nie umiem za bardzo... spienić czy co tam się z nim robi ;)

Fizia napisał/a:
GiletteMach 3 są niezłe, Wilkinsony 3 ostrzowe też - sprawdzone jak kilka lat temu się jeszcze goliłam , no i teraz.... na nogach :) Co do skóry - miałam skłonność do podrażnień i pamiętam, że najlepiej działała taka pianka z jonami srebra np. Silver Protect Nivea. A co do aftershave to mi jednak najlepiej robił...spirytus lub spirytusowa nalewka z arniki - serio - po wszelkich "gów..." bezalkoholowych dostawałam takiego świądu i wyprysków że płakać się chciało. A tak to spirytusik...chwila staropolskiego...aaaaaach i już :D

jakbym miała powiedzieć co było najważniejsze to nie żartuję, ale naprawdę ten spirytusowy płyn po goleniu, spróbuj kilka razy, zobacz

Noo wcześniej używałem takich zwykłych płynów po goleniu... piekło bardzo :P A maszynki też obczaję - dzięki :)
_________________
 
 
Misia_m
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 40
Skąd: Zagł(ą/ę)bie
Wysłany: 2015-04-10, 20:16   

Ja to gotuję wodę specjalnie na golenie. Wyparzam w niej maszynkę, a twarz staram się rozgrzać ciepłą wodą.
_________________
Najwyższa Izba Prezesa nie potrzebuje podpisu!
 
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-04-10, 20:20   

Albo Wendigo zapuść kilkudniowy zarost i trymer :) Można coś wypośrodkować między pupcią niemowlaka a drwalem :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-10, 21:30   

ale tak po 3-4 dnia zaczyna z kolei zarost swędzieć :P z resztą chyba jednak jakoś nie widzę się z zarostem ;)
_________________
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-04-10, 21:42   

Ja też mam często problemy z goleniem. Jak chcę to zrobić porządnie i dokładnie, żeby było idealnie gładko, to skóra mnie potem pół dnia (albo i nawet cały dzień) szczypie. Na dodatek mam twardy, ciemny zarost (choć jeszcze niezbyt gęsty, ale i tak gęstszy niż u części chłopaków w moim wieku), który muszę golić codziennie, a gdyby się uprzeć, to nawet dwa razy dziennie, bo jeszcze tego samego dnia zaczynam kłuć. :P I to jest upierdliwe z jednej strony, ale z drugiej fajnie mieć świadomość, że w razie czego mam predyspozycje, by za jakiś czas coś konkretnego z tego zapuścić. Jak pojawi mi się znowu faza na męską stronę. :v
Muszę wypróbować te Wasze sposoby.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-06, 05:10   Re: Jak się golić?

wendigo napisał/a:
Może powiem z czym mam głównie problem... z krwawymi kropeczkami po goleniu


Nie chcę być wredny czy coś... ale sam chciałeś, to teraz masz :-P :-P :-P

A może po prostu twardy zarost ? Golenie jest jednak zawsze czynnością, która w jakiś sposób podrażnia skórę i nie jest jej przyjazne. Dlatego też niektóre m/k wspominają, że takie kropeczki pojawiają się u nich przy goleniu nóg.

Mi tato mówił, że niby nie mam czego golić ( twarz, znowu ) ale jednak jakieś włoski mi tam rosły. I było nawet gorzej, bo nie tylko kropeczki ale takie białe torbiele się pojawiały po goleniu a na piankę to chyba miałem uczulenie i to na każdą, bo z nią było jeszcze gorzej. Aż mi pewne osoby nie doradziły maszynki elektrycznej, co dość pomogło w sprawie twarzy ale pojawił się inny mankament. Sitko jest elementem, które zawsze ale to ZAWSZE się zużyje po jakimś czasie i nie zawsze uda się takie dokupić do zestawu. Więc trzeba było wydać kolejne 250+ zł na nową maszynkę. I takim sposobem zebrało mi się już kilka w szafce, z którymi nie mam co zrobić o_O Tak więc najlepiej zawczasu wyposażyć się w kilka sitek, niż potem kupować całe nowe urządzenie. Choć samo sitko to kawałek blaszki z plasticzkiem, to jednak też potrafi trochę kosztować, ale mniej niż nowa maszynka.
A już najlepiej mi pomógł krok dalej - lightsheer ale to zuoooo dla wytrwałych :evil:
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-06, 08:06   

To nie jest tak, że im droższy produkt tym lepszy? Jeśli golisz się jednorazówkami pokroju BIC, to nie ma co się dziwić, że syf po goleniu pozostaje.
Czasem lepiej zainwestować wiecej kasy, niż miec takie problemy ;)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-06, 10:46   

Nie golę się jednorazówkami BIC ;) ale faktycznie jednorazówkami. Nie chodzi o kasę, spoko mogę kupować droższe tylko kwestia tego jakie, dlatego założyłem ten temat :P
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-06, 14:47   

Może faktycznie ta golarka to byłaby najlepszym rozwiązaniem?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Noctem
użytkownik


Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2015-05-07, 20:00   

Gorąca woda na twarz to kiepski pomysł...
No, ale jeśli się skusisz Wendigo to po niedługim czasie będziesz mógł się przekonać, czy nie masz przypadkiem cery naczynkowej! :D

Freja dobrze mówi: gól się od razu po prysznicu.
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2015-05-07, 20:27   

Ciepłą wodą można zmiękczyć zarost ale ja to zawsze robię pianką Gillete.
To kosztuje około 15 zł albo i mniej. Jest żel i pianka, ja wolę piankę, odczekuję chwilkę i wtedy jadę jednorazówką.
Jednorazówka to Gillette.

Teraz golę się elektryczną, nie dociskam jej zbytnio do skóry ale i tak mam zaczerwienienia. Widać czarne kropki zarostu ale w sumie nadal jako chłopak żyję więc to znoszę, wolę to niż całą twarz poranioną.

Jest sporo kremów, balsamów do stosowania po goleniu, pewnie może coś tam dają. Jeśli się je używa regularnie i dobrze nawilżają to może na takie podrażnienia po goleniu coś dadzą.
Jednak nic nie doradzę bo sama niczego takiego nie używam i nie używałam.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-07, 23:03   

Noctem napisał/a:
Gorąca woda na twarz to kiepski pomysł...
No, ale jeśli się skusisz Wendigo to po niedługim czasie będziesz mógł się przekonać, czy nie masz przypadkiem cery naczynkowej! :D

noo... a nie wiem co to jest to może się dowiem :lol:
Nie no, wody nie gotuję, to co z kranu leci... zwykle nie mam cierpliwości czekać aż naprawdę gorąca poleci ;)

Noctem napisał/a:
Freja dobrze mówi: gól się od razu po prysznicu.

Tylko niezbyt mi to pasuje... wolę się golić rano, a prysznic biorę po pracy (czyli albo po południu albo wieczorem... no wieczorem to jeszcze bym może mógł... pomyślę).

@Martyna
Ja zawsze używam czegoś po goleniu (jak pisałem - też do super-hiper cery wrażliwej, a i tak tak średnio to działa ;) ).
_________________
 
 
Noctem
użytkownik


Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2015-05-09, 03:50   

Wendigo - w dużym uproszczeniu, cera naczynkowa objawia się pękającymi naczynkami. Czyli jak człowiek naczyta się za dużo poradnictwa z netu i zacznie np. myć twarz gorącą wodą, albo stosować naprzemienne prysznice (gorąco-lodowate) to twarz robi się czerwona. Od popękanych naczynek.
Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę xD

A co Ci szkodzi ogolić się wieczorem :D Chyba że do roboty musisz być gładziutki rano, to mam taki trik - nakładam żel na wilgotny zarost na jakieś 5 minut (chłodzi ostro), spłukuję, nakładam nową warstwę i golę świeżutkim ostrzem. Lepszej metody na gładko nie mam, a golenie tak mi zbrzydło że zapuściłem brodę xDD

Podobno nakładanie kremu do golenia pędzlem daje b. dobre rezultaty. Też zauważyłem że jak golę się z kremem, a nie z żelem, to też jakoś gładziej idzie. Ale więcej podrażnień. Nie zapominaj wklepywać kremu mocno nawilżającego i dobrze, jakby trochę natłuszczał. Te męskie drogeryjne po goleniu mogą być :D Bardzo dobrze na podrażnienia robi też przejechanie po mokrej twarzy, bezpośrednio po starciu z żyletką, ałunem (przeźroczysty minerał w sztyfcie). Nie wysusza jak alkohol, a działa miodzio. Później osusz ręcznikiem i wklep kremik (po goleniu). Dobry jest też sudocrem ale po nim będziesz się lepić i barwi na biało, więc to polecam tylko po wieczornym goleniu (do rana wetrze się w poduszkę i zejdzie XD). Po sudocremie na 90% nie będzie wyprysków, krostek i innych gówienek. Chyba że jesteś mega-wrażliwcem i łatwo zapychają Ci się pory skóry, to nie wiem, możesz popytać na forum wizaż pl ale chyba tam mało kto goli twarz.
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-05-09, 11:44   

Noctem napisał/a:
Chyba że do roboty musisz być gładziutki rano, to mam taki trik - nakładam żel na wilgotny zarost na jakieś 5 minut (chłodzi ostro), spłukuję, nakładam nową warstwę i golę świeżutkim ostrzem.

Wypróbowałem właśnie. Bardzo fajne, rzeczywiście jest zupełnie gładko po takim goleniu. :D
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-05-10, 00:40   

Noctem napisał/a:
A co Ci szkodzi ogolić się wieczorem :D Chyba że do roboty musisz być gładziutki rano, to mam taki trik

No oczywiście że muszę! M. zawsze tak doskonale wygląda, że ja nie mogę być gorszy! XD
Nie no, może faktycznie będę to znów robił wieczorem :P tylko że wolę być gładki, bo inaczej krem BB mi zostaje na zaroście, a to nie wygląda dobrze :P

Noctem napisał/a:
Po sudocremie na 90% nie będzie wyprysków, krostek i innych gówienek.

Hmm, to brzmi dobrze, spróbuję :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-21, 01:10   

jatadosh napisał/a:

Mi się najlepiej goli porządną maszynką z wymiennymi ostrzami

a jaką dokładnie?
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 00:13   

Hah.. Niestety mnie to też jeszcze dotyczy.. Choć mam na szczęście dosyć mało.

Ale robię tak, używam łagodnego żelu do skóry wrażliwej. Do tego żyletki (chyba są jednorazowe) ale starczają na dłużej, takie różowe dla kobiet od Gillette - wyglądają jak te męskie i golą chyba równie skutecznie. Żel rozkładam na twarzy, ale tak by nie było go zbyt wiele, żyletkę moczę w letniej wodzie i golę od góry do dołu, przy pomocy równych pociągnięć. Nie robię tego gwałtownie, tylko delikatnie i uważam, by ostrze przylegało równo do skóry, bo inaczej łatwo o zacięcia. Co jakiś czas opłukuję ostrzę w letniej wodzie. No a po, to pozostaje obmyć twarz, wysuszyć i nałożyć krem po goleniu. Używam też łagodnego. No i muszę przyznać, że działa to dobrze i jakieś ranki zdarzają mi się bardzo rzadko.

A do innych miejsc używam takiej specjalnej żyletki, która ma po obu stronach coś w rodzaju specjalnego nawilżacza i używam ją pod prysznicem. Ale wątpię by to chłopaków interesowało :P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2015-11-13, 10:56   

Ałun jest git, bo ma działanie ściągające i tamuje krwawienie, ale to sól, więc będzie szczypać. Trzeba po tym nałożyć jakiś nawilżający/ łagodzący specyfik.
Są kosmetyki do golenia, które zmiękczają zarost, podnoszą go, łagodzą i od razu zmiejszają podatność na krwawienie, np Eisenberg DuoEssential, ale trzeba sporo zapłacić.
Można jeszcze zrobić peeling przed goleniem. Złuszczy mieszki włosowe i nie będziesz ich ścinać.

Słyszałem jeszcze, że należy się golić najpierw z włosem, a dopiero potem pod włos.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-01-27, 12:20   

A ja słyszałem że twarz to nie nogi - to chyba prawda :-P i się goli tylko z włosem mordkę.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 12:28   

Lagertha napisał/a:
A do innych miejsc używam takiej specjalnej żyletki, która ma po obu stronach coś w rodzaju specjalnego nawilżacza i używam ją pod prysznicem. Ale wątpię by to chłopaków interesowało :P

Mnie może zainteresować, znaczy moją chłopięcą połówkem ;>

Ja mam szczególnie taki jeden włochaty placek na brodzie ( co mnie zresztą fkoorza ), ale golę na sucho i pod włos, wtedy nic tam nie widać. Pianka, czy coś, nie była mi nigdy wskazana, bo po niej dostawauę uczulenia, niezależnie, czy hipo- czy nie. U mnie to jedynie opcja na sucho wchodziła
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-05-22, 15:27   

http://www.philips.pl/c-m...965017342|plid|
Uzywa ktoś? opinie?
Ja planuję kupić od razu taką, jak tylko mi coś zacznie rosnąć. Nie będę się bawił w jednorazówki, a reklamy tej mnie bardzo zachęcają - można na sucho można na mokro.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-22, 15:40   

Wygląda faktycznie niby zachęcająco, ale patrząc na recenzje w internecie, to tak średnio... chyba z resztą nigdy elektryczna nie ogoli idealnie... Cena jest również mało zachęcająca, zwłaszcza ostrzy - 69zł co minimum 4 miesiące?!? :-?

Chucky napisał/a:
Nie będę się bawił w jednorazówki,

Jednorazówki są i tak wielorazowe, no a w obliczu powyższego, wychodzą o wieeeele taniej :P
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 15:48   

Interesująca golarka i nawet cena nie jest jakaś kosmiczna.
_________________
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 18:06   

Pomysł dobry, ale chyba nie dla alergików.
_________________
 
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-05-22, 19:18   

Boże, kremy do depilacji nóg na brodę, tego jeszcze nie słyszałem xd
A na poważnie, to cacko które wstawiłeś to jakaś maszynka ale do robienia pieniędzy, 7 dych na 4 miesiące, to daje już 210 zł w skali roku, gdzie w tej cenie kupisz już coś bardzo dobrego. (Poza tym ani to trymer w sumie, ani ostrze przy skórze...)
Jeśli będziesz chciał się golić całkowicie na 0 i gładko, żaden elektryk nie podoła. Ogoliłem się tak całe 2 razy i stwierdziłem, że nie lubię przypominać sobie że kiedyś tak było cały czas.
Pracowałem chwilę w Gillette, dzięki czemu mam jakiś dożywotni zapas metalowych maszynek Mach3Turbo z wymiennymi ostrzami- na baki i wąsy bardzo spoko, polecam mimo że koszt koło 3 dych.
Na resztę- na razie posiadam trymer z Lidla, daje radę na to co mam obecnie ale za jakieś pół roku chcę kupić coś lepszego. Z tego co słyszałem i czytałem warto zwrócić uwagę przy wyborze na dwie firmy- Braun oraz Phillips. Phillipsa jeden kumpel ma już 10 lat, pewien ziomek polecił mi multigroom'a do co wymyślniejszych stylizacji. Zadbana broda wymaga umiejętności we właściwym przystrzyganiu jej, także zazwyczaj mija jakiś rok od dostania porządnego zarostu do umiejętności zapanowania nad nim w estetyczny sposób.
Ale myślę, że to całkiem spoko pomysł by kupić od razu jakiś dobry trymer. 250 zł i powinien być na lata.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-22, 19:31   

Rockman napisał/a:
Boże, kremy do depilacji nóg na brodę, tego jeszcze nie słyszałem xd

Kto powiedział, że do nóg :P Ja używam np. takiego proszku z Rossmanna, który się rozrabia z wodą, niby naturalne składniki, w sumie po ostatnich postach zacząłem się zastanawiać czy by i do twarzy nie wypróbować :P (aaale chyba jednak nie ;) ).

Rockman napisał/a:
Z tego co słyszałem i czytałem warto zwrócić uwagę przy wyborze na dwie firmy- Braun oraz Phillips. Phillipsa jeden kumpel ma już 10 lat, pewien ziomek polecił mi multigroom'a do co wymyślniejszych stylizacji.

Też słyszałem o Phillipsie i w sumie mam Phillipsa coś takiego: http://www.ewis.ca/online...ages/qg3392.jpg i w sumie jestem zadowolony ale używam tego do włosów (na głowie ;) ) i ciała, na twarz to nie próbowałem i tak jakoś... na zero na twarz to chyba się nie nada ;) (choociaż... w sumie na kilka mm goli, to może na zero też by dało radę :P )
_________________
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-22, 19:45   

Aristocat napisał/a:
Jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest głupie. :)


Jeśli mu się zrobi cała twarz czerwona i opuchnięta, będzie burakiem przez 2-3 dni to będzie głupotą w skali 10/10.
Siostra goliła nogi tym kremem do golenia to podrażnienie okropne miała. Nie mówiąc o nieciekawym zapachu wypalanych włosków. Ale i tak nie wypaliło wszystkich i to do samej skóry a włoski jeszcze przez to twardsze.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 20:12   

Moja współlokatorka pracuje na linii informacyjno-reklamacyjnej takich kremów i żeli do depilacji. Przed zastosowaniem należy koniecznie sprawdzić na małym kawałku skóry, jak u nas to działa.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-22, 20:23   

Dlatego dla każdego coś innego ;)

Mi to znów wyskakują takie czerwone plamki podczas depilacji. Jak na całym ciele znika w jedną noc tak na nogach utrzymuje się nawet do 3-5 dni..
Siostra od takich kremów ma długo zaczerwienioną skórę, a inny będzie miał od zwyczajnej jednorazówki..
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 21:57   

Armand napisał/a:
Ałun jest git, bo ma działanie ściągające i tamuje krwawienie, ale to sól, więc będzie szczypać. Trzeba po tym nałożyć jakiś nawilżający/ łagodzący specyfik.
Są kosmetyki do golenia, które zmiękczają zarost, podnoszą go, łagodzą i od razu zmiejszają podatność na krwawienie, np Eisenberg DuoEssential, ale trzeba sporo zapłacić.
Można jeszcze zrobić peeling przed goleniem. Złuszczy mieszki włosowe i nie będziesz ich ścinać.

Słyszałem jeszcze, że należy się golić najpierw z włosem, a dopiero potem pod włos.


Jako "zaroślak" z dwudziestokilkuletnim stażem doradzę. ;) Dobrze nawilżyć przed goleniem buźkę (golę się po kąpieli) i...tu niespodzianka!... nie używam żadnych pianek, żeli i innych "cudów" porządnie zwilżyć zarost a później napaćkać go choćby żelem pod prysznic i jak Armand pisał 1. z włosem 2. pod włos. Kremy do depilacji na buzię - wypróbowałem najfajniej zadziałał Veet dla mężczyzn, nie śmierdzi i nie podrażnia. No i... z racji hobby zdradzę wam "tajemnice" firma Gillette robi ostrza jednorazowe ze pewnej stali a np Wilkinson z innej i z racji składu stali Wilkinson tnie lepiej i tępi się wolniej.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-23, 05:08   

Alone napisał/a:
No i... z racji hobby zdradzę wam "tajemnice" firma Gillette robi ostrza jednorazowe ze pewnej stali a np Wilkinson z innej i z racji składu stali Wilkinson tnie lepiej i tępi się wolniej.

To by było zgodne z moimi amatorskimi obserwacjami ;) Wszyscy tak chwalą Gillette Fusion, a ja miałem i jak dla mnie szału nie robi... teraz mam Wilkinson cośtam i chyba jestem bardziej zadowolony i przy tym chyba zostanę...
_________________
 
 
brakciem.
użytkownik
Jeffrey Dahmer


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 5
Posty: 58
Wysłany: 2017-05-23, 13:20   

http://czasgentlemanow.pl...leniu-na-mokro/ Może tutaj znajdziesz jakieś przydatne informacje. c:
_________________
Kiedy śnieg zakryje najwyższe budynki, pamiętaj, by mieć przy sobie sanki. I broń.
Nie wszyscy znoszą nuklearną zimę tak dobrze jak ty.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 14:20   

A jak nie dostać krost od golenia?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 14:28   

Swan napisał/a:
A jak nie dostać krost od golenia?


Ej no przecież niechlujna pryszczata twarz to podobno cecha większości cis facetów.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 14:43   

Ada75 napisał/a:
Ej no przecież niechlujna pryszczata twarz to podobno cecha większości cis facetów

Hmmm +10 do passingu... No ale mimo wszystko...
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 17:36   

Ada75 napisał/a:
Swan napisał/a:
A jak nie dostać krost od golenia?


Ej no przecież niechlujna pryszczata twarz to podobno cecha większości cis facetów.


Oczywiście! I kawałki Trybuny Ludu przylepione w pozacinanych miejscach!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 17:47   

Cytat:
Założyłbym, że tak, ale z rozpaczliwie niską samooceną tutejszych użytkowników jestem gotów faktycznie założyć, że czyimś zdaniem takie fanaberie jak chęć wyglądania estetycznie czy atrakcyjnie są dla cisów, a my powinniśmy być szczęśliwi i dziękować Bozi jeśli w ogóle uchodzimy...

No to... jak nie dostać krost od golenia?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 17:53   

Ok. Dzięki. Akurat golę się nie codziennie więc da radę.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-23, 18:01   

Swan, chyba jednak nie chcesz, żeby ktoś Cię wziął za sympatyka Korwina-Mikke... ^^

Trzeba dobrze nawilżać twarz po goleniu - moim zdaniem dobrze sprawdzają się woda po goleniu Sensitive z AA oraz balsam po goleniu Sensitiv Isana Men. Niektórzy radzą też stosowanie żelu/pianki do golenia Nivea z cząsteczkami srebra. No i od czasu do czasu można robić maseczkę z zielonej glinki, marki Nacomi (z Hebe)...
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-23, 18:37   

Aristocat napisał/a:
Ada75 napisał/a:
Ej no przecież niechlujna pryszczata twarz to podobno cecha większości cis facetów.


To żart, prawda?
Założyłbym, że tak, ale z rozpaczliwie niską samooceną tutejszych użytkowników jestem gotów faktycznie założyć, że czyimś zdaniem takie fanaberie jak chęć wyglądania estetycznie czy atrakcyjnie są dla cisów, a my powinniśmy być szczęśliwi i dziękować Bozi jeśli w ogóle uchodzimy...

Niestety to nie żart - wielu ludzi uważa, że jak facet za bardzo dba o siebie, to jest niemęski ;) Co to znaczy "za bardzo" - no jak próbuje wyglądać dobrze, jak w ogóle się przejmuje tym jak wygląda... (ale to trochę offtop).
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 18:59   

wendigo napisał/a:
Co to znaczy "za bardzo" - no jak próbuje wyglądać dobrze, jak w ogóle się przejmuje tym jak wygląda... (ale to trochę offtop).

Tak no, to trochę problem który się tu przewija, no nie? Bo pierwsze skojarzenie "Jak wyglądać męsko?" to "Zaniedbaj się" albo "Brzydko". A passingu to nie przysparza, często, i stąd ci niewidzialni kaemi i ludzie ze spektrum.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-05-23, 21:30   

miałem Wilkinsona to w ogóle nie umiał sobie poradzić, teraz mam Gillette i jest o niebo lepiej
_________________
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-05-24, 08:39   

Swan napisał/a:

Tak no, to trochę problem który się tu przewija, no nie? Bo pierwsze skojarzenie "Jak wyglądać męsko?" to "Zaniedbaj się" albo "Brzydko". A passingu to nie przysparza, często, i stąd ci niewidzialni kaemi i ludzie ze spektrum.


Nie wiem skąd wy bierzecie takie skojarzenia... Brzmi to jakbyście nie mieli pojęcia o o jakimkolwiek wyglądaniu.
Z tymi krostami doradziłbym trymer na sucho o ustawieniu 0,5-1 mm, ale chyba nie o takie golenie wam chodzi. No i syf przy tym nieziemski w zlewie jak wesoło pruszysz świat zarostem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 15:30   

Rockman napisał/a:
Nie wiem skąd wy bierzecie takie skojarzenia...

Ja na przykład z komentarzy na YT pod filmikami na temat męskiego makijażu.
_________________
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2017-06-19, 12:37   

Dodaję smutną ciekawostkę - Polska dostaje żyletki gorszego sortu jeżeli chodzi o Gilette i Wilkinson. Nie goliłem się Polskimi ale nie zaciąłem się nigdy podczas gdy ludki które musiały kupić nożyki u mnie były w szoku. Tak o to zostałem przemytnikiem. Nie jestem piewien czy Niemiecki Rossman pod to nie podchodzi ale Polski tak. To samo jest z kawą, proszkiem do prania i pastą do zębów.
_________________
[/justify]

[/center]
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-06-19, 14:49   

Sig, to niestety smutna prawda, ze wedlug producentów zaslugujemy na jakosc produkowana dla 3 swiata.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-19, 18:02   

A ja słyszałem że z proszkiem do prania i kawą się w Polsce poprawiło ;)
Wilkinsona mam z niemieckiego Rossmanna... i szczerze mówiąc to nie umiem ocenić jakości ;) ale lepsza niż polski Gilette, dla mnie, a mogę się mylić ;) (hmm, to może muszę spróbować niemieckiego Gilette ;) )
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-19, 18:56   

wendigo napisał/a:
hmm, to może muszę spróbować niemieckiego Gilette
belgijski fusion - 1x ciało, 2-3 x nogi i do twarzy już się nie nadaje... oddzielnie do twarzy koło 15x z wkładu. 28E/3 wkłady.
edit
Fakt, że komfort z użytku jest duży, goli dokładnie i gładko, nie zapycha się, (-) szybko się tępi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-19, 19:13   

No właśnie tego się obawiam, że za taką kupę forsy te 3 wkłady i starczą na... na ile by to nie było to i tak za dużo forsy :/
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-19, 20:02   

Armand napisał/a:
Sig, to niestety smutna prawda, ze wedlug producentów zaslugujemy na jakosc produkowana dla 3 swiata.


Moja znajoma trafiła na stronę główną Mistrzowie.org z komentarzem, że producenci maszynek z góry wiedzą, że ludzi w Polsce nie stać na używanie maszynek jednorazowych jeden raz. :(

(instrukcja użycia na opakowaniu głosiła, by po użyciu założyć na maszynkę plastikową osłonkę)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2017-06-19, 22:27   

Ale wymagania, ja kupuje takie które mają 3 ostrza i tyle. Przeliczam które wychodzą najtaniej za sztukę i okazuje się że BIC na promo, jedyne które rdzewiały od tego, że poprostu istniały to te z biedronki, poza tym nie goliły, reszta maszynek jest naprawde spoko
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-19, 22:32   

Iryd, Mój dziadek używa BIC od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwali, ale te starego typu żyletki - blaszki. Udało mi się jemu kupić paczuszkę takich w lokalnym sklepiku i już ich używa od wielu miesięcy i każda taka blaszka jest tró wielorazowa .
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-19, 23:32   

Sig napisał/a:
Dodaję smutną ciekawostkę - Polska dostaje żyletki gorszego sortu jeżeli chodzi o Gilette i Wilkinson. Nie goliłem się Polskimi ale nie zaciąłem się nigdy podczas gdy ludki które musiały kupić nożyki u mnie były w szoku. Tak o to zostałem przemytnikiem. Nie jestem piewien czy Niemiecki Rossman pod to nie podchodzi ale Polski tak. To samo jest z kawą, proszkiem do prania i pastą do zębów.


Ciekawostka jest tak że stal na żyletki produkują dwie huty: Sandvik i Uddeholm. Półprodukt to stalowa taśma szekokości 25mm. Na 100% wiem że Gillette zaopatruje się w Uddeholm a stal stamtąd ma odrobinę inny skład wpływający na odporność na ścieranie i co z tym idzie szybciej się tępią. Jeśli jest jak mówisz musieliby zamawiać stal o gorszych parametrach a nie wiem czy wdrożenie nowego procesu w hucie nie zadziałałoby odwrotnie - gorsza stal droższa. Produkcja ostrzy jest w pełni automatyczna łącznie z obróbką cieplną i tu też tę gorszą stal z racji składu trzeba by obrabiać w innej temperaturze? Opłacałoby sie?
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2017-06-20, 00:32   

Alone napisał/a:
Sig napisał/a:
Dodaję smutną ciekawostkę - Polska dostaje żyletki gorszego sortu jeżeli chodzi o Gilette i Wilkinson. Nie goliłem się Polskimi ale nie zaciąłem się nigdy podczas gdy ludki które musiały kupić nożyki u mnie były w szoku. Tak o to zostałem przemytnikiem. Nie jestem piewien czy Niemiecki Rossman pod to nie podchodzi ale Polski tak. To samo jest z kawą, proszkiem do prania i pastą do zębów.


Ciekawostka jest tak że stal na żyletki produkują dwie huty: Sandvik i Uddeholm. Półprodukt to stalowa taśma szekokości 25mm. Na 100% wiem że Gillette zaopatruje się w Uddeholm a stal stamtąd ma odrobinę inny skład wpływający na odporność na ścieranie i co z tym idzie szybciej się tępią. Jeśli jest jak mówisz musieliby zamawiać stal o gorszych parametrach a nie wiem czy wdrożenie nowego procesu w hucie nie zadziałałoby odwrotnie - gorsza stal droższa. Produkcja ostrzy jest w pełni automatyczna łącznie z obróbką cieplną i tu też tę gorszą stal z racji składu trzeba by obrabiać w innej temperaturze? Opłacałoby sie?


Nie mam bladego pojęcia ki groma bo nie opłaca się w żadnym wypadku. Muszę poszperać w internetach więcej ale w wypadku Gilette w UK różnica jest największa. Z kaw to Nescafe (piję gold tutaj, w Polsce nie przełknę i nie jest to kwestoa wody bo miałem i Polską w UK) różni się najbardziej.

Tak czy owak - każdy jest inny więc może wolić inne nożyki dobrane do skóry i owłosienia. Nigdy nie używałem brzytwy ale nie polecam samodzielnie na pierwszy raz i lepiej wybrać się do kogoś na nauki :P (w mojej rodzinie mało kto kontempluje golenie gdyż natura obdarzyła brodą tylko pra dziadka i teraz mnie - o ile pamiętam to golił się wymiennymi żyletkami które niezbyt lubił).
_________________
[/justify]

[/center]
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-20, 14:32   

Iryd napisał/a:
Ale wymagania, ja kupuje takie które mają 3 ostrza i tyle. Przeliczam które wychodzą najtaniej za sztukę

I może to jest niezły pomysł ;) Chociaż jak poprzednio miałem jakieś Lidlowe, to ten Wilkinson jednak daje większy komfort...
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-20, 20:00   

wendigo napisał/a:
Iryd napisał/a:
Ale wymagania, ja kupuje takie które mają 3 ostrza i tyle. Przeliczam które wychodzą najtaniej za sztukę

I może to jest niezły pomysł ;) Chociaż jak poprzednio miałem jakieś Lidlowe, to ten Wilkinson jednak daje większy komfort...


A może to kwestia wykonania całej maszynki? Wystarczy że kąt ostrzy się zmieni i tnie inaczej...hmmmm
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-06-22, 07:21   

A powiem Wam, że raz się w życiu zacięlam - pierwszy i ostatni raz używałam wtedy wypasionej, reklamowanej maszynki Giletta z końcówką dostosowujaca się do kształtu golonej powierzchni.
Tak się dostosowal, że ściągnął mi kawałek skóry.

Never ever ruchomych, wyginalnych itp. Prosta sztywna maszynka - bez wydziwnien. :)
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 07:26   

"..... ale jak to możliwe, przecież każdy ma inne rysy twarzy.... -tylko do pierwszego golenia-" tak mi się z dawnych reklam gileta przypomniało
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 12:07   

Fadi, ja potrafię się zaciąć każdą maszynką, nawet goląc tak płaską i równą powierzchnię jak łydki.
Dlatego kupiłam elektryczną, depilator z końcówką do golenia. Może zwykłą maszynką ściana włoski troszkę bliżej skóry, ale nie szkodzi, nie mam już męskiego lasu na nogach. 8-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-23, 00:57   

Fadi napisał/a:
A powiem Wam, że raz się w życiu zacięlam - pierwszy i ostatni raz używałam wtedy wypasionej, reklamowanej maszynki Giletta z końcówką dostosowujaca się do kształtu golonej powierzchni.
Tak się dostosowal, że ściągnął mi kawałek skóry.

Never ever ruchomych, wyginalnych itp. Prosta sztywna maszynka - bez wydziwnien. :)
To tylko kwestia wprawy :P

Ja używam jakieś tam od gillette dla kobiet, takie z wymiennymi ostrzami, a do twarzy to takie jednorazowe o stałym. Niestety dalej muszę raz w tygodniu... :-? :-(

Btw. To chyba jest tylko możliwe na transowyyh forach by laski radziły facetom jak się golić... :->
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2017-06-23, 13:32   

Ej a to normalne ze nowe rosnące włoski najpierw mi wrastają w skóre? :x
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-06-23, 13:57   

Iryd napisał/a:
Ej a to normalne ze nowe rosnące włoski najpierw mi wrastają w skóre? :x

Raczej nie. Poeksperymentuj z goleniem z włosem / pod włos.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-23, 14:11   

Iryd napisał/a:
Ej a to normalne ze nowe rosnące włoski najpierw mi wrastają w skóre? :x


Jak masz skórę grubą i twardą to nie powinno być problemu. Sama zauważyłam, że depilując się tam gdzie skóra grubsza, mniejsze są podrażnienia i szybciej znikają zaczerwienienia, a tam gdzie cienka efekt odwrotny i czasem wrastają się. Myślę, że z goleniem jest to samo.

Lagertha napisał/a:
Btw. To chyba jest tylko możliwe na transowyyh forach by laski radziły facetom jak się golić... :->


Taka prawda - smutna, ale prawdziwa <rotfl3>
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-25, 14:21   

Jak nie zacinać się w okolicach jabłka Adama??

Fadi napisał/a:
Never ever ruchomych, wyginalnych itp. Prosta sztywna maszynka - bez wydziwnien.


Piwotalnych <rotfl>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-06-25, 17:33   

Fadi napisał/a:
A powiem Wam, że raz się w życiu zacięlam - pierwszy i ostatni raz używałam wtedy wypasionej, reklamowanej maszynki Giletta z końcówką dostosowujaca się do kształtu golonej powierzchni.
Tak się dostosowal, że ściągnął mi kawałek skóry.

Never ever ruchomych, wyginalnych itp. Prosta sztywna maszynka - bez wydziwnien. :)


Miałem to samo, zaciąłem się taką maszynką praktycznie w nosie tak mocno, ze jak wspólokatorki przyszły to myślały że dostałem [terefere] od kogoś, taka fontanna była :)

Teraz golę się jak mam czas na spokojnie, powolutku i dokładnie. Każdy musi chyba zaliczyć te pierwsze zacięcia, żeby wiedzieć czego nie robić.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-25, 17:49   

Lagertha napisał/a:
Fadi napisał/a:
A powiem Wam, że raz się w życiu zacięlam - pierwszy i ostatni raz używałam wtedy wypasionej, reklamowanej maszynki Giletta z końcówką dostosowujaca się do kształtu golonej powierzchni.
Tak się dostosowal, że ściągnął mi kawałek skóry.

Never ever ruchomych, wyginalnych itp. Prosta sztywna maszynka - bez wydziwnien. :)
To tylko kwestia wprawy :P

Ja używam jakieś tam od gillette dla kobiet, takie z wymiennymi ostrzami, a do twarzy to takie jednorazowe o stałym. Niestety dalej muszę raz w tygodniu... :-? :-(

Btw. To chyba jest tylko możliwe na transowyyh forach by laski radziły facetom jak się golić... :->


Nie laski nie laski! ;) Pisałem o swoim patencie? Krem do depilacji plus jakieś specyfiki na opóźnienie odrastania. Tylko ostrożnie! Sprawdzić czy nie podrażnia gęby. :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-27, 00:06   

A ktoś może powiedzieć coś o Gillette Fusion Proglide? wiem że pisałem, że Gillette Fusion parę lat temu mnie nie powaliła, ale do takiej maszynki (bądź wkładów) u nas można dostać takie etui jak tu: https://strefagolenia.pl/zestawy-maszynek/324-maszynka-gillette-flexball-power-zel-170mletui.html i ja chcę to etui <rotfl3>
_________________
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
  Wysłany: 2017-06-27, 22:23   

wendigo napisał/a:
A ktoś może powiedzieć coś o Gillette Fusion Proglide? wiem że pisałem, że Gillette Fusion parę lat temu mnie nie powaliła, ale do takiej maszynki (bądź wkładów) u nas można dostać takie etui jak tu: https://strefagolenia.pl/zestawy-maszynek/324-maszynka-gillette-flexball-power-zel-170mletui.html i ja chcę to etui <rotfl3>


Moja koleżanka używała identycznej do golenia nóg i sobie chwaliła :D :D :D :D
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-28, 02:41   

Dzięki XD chociaż nie nogi zamierzam golić <rotfl3>
_________________
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-08-17, 17:26   

Pytanie!
Po jakim czasie na T pierwszy raz się ogoliliście?
Nie mówię o goleniu 'niczego' - ale kiedy zaczęło być cokolwiek widać, chociażby pojedyncze nawet jasne ale już dłuższe włoski.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-08-17, 19:25   

Aristocat napisał/a:
ół roku, może 7-8 miesięcy - wyrosło mi coś w rodzaju bródki. Przez jakiś miesiąc bawiłem się w nawijanie jej na palec, a potem uznałem, że jednak mi przeszkadza i wyzbyłem się jej.

A zgoliłeś czy wydepilowałeś?
_________________
Freja Draco
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-08-17, 19:27   

Jakieś 4 miesiące.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-18, 15:33   

Aristocat, laser Vectus
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-10-20, 03:04   

Moje najnowsze odkrycie kosmetyczne: maszynki jednorazowe są jednorazowe nie bez powodu... jak stosuję je po raz drugi doznaje: uczulenia, krostek i innych problemów skórnych :/
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-21, 22:54   

Oook... po latach wypróbowałem:
- elektryczną Phillips OneBlade - goli wystarczająco, nie idealnie gładko ale wystarczająco, twarz po goleniu bywa leciutko podrażniona, ale mniej niż po goleniu na mokro. Minusy: czyścić trzeba po każdym goleniu, co dodatkowo trwa (golenie też trochę trwa) oraz (co jest najgorsze) włoski fruwają po całej łazience :/ zmiatać je więc trzeba z całej umywalki a jak ktoś ma półeczkę nad nią, to stamtąd też - te właśnie zabiegi zdecydowały, że jej nie używam do golenia twarzy, za długo mi to trwa (natomiast do golenia miejsc intymnych nawet dość dobrze się nadaje jak na maszynki elektryczne, bo nie zacina i goli w miarę gładko ;) );
- mydło do golenia i pędzel - to faktycznie pomaga i miałem najmniej podrażnień ale znowu - to trwa i pędzel trzeba mieć (ze sobą jako dodatkową rzecz w podróż) i suszyć go, i pojemniczek z mydłem do jego ubicia też spory jest... no nie chce mi się :/ więc po tym jak wykończyłem jedno opakowanie mydła do golenia, kupiłem mały pojemnik żelu niby do skóry wrażliwej - ale jest źle :/ już chyba pianka była lepsza... (dobrze że ten żel to taka w sumie próbka).
[dodam że od moich wcześniejszych postów w tym temacie zmieniło się tyle, że golę się po kąpieli, po południu, a nie rano jak kiedyś, czy to samo w sobie coś pomaga? no niezbyt zauważalnie...]

Natomiast ostatnio czytałem o goleniu olejkami - tzn. większość poleca użyć oleju przed nałożeniem żelu/pianki ale widziałem też artykuły, w których olej był jedynym preparatem - w sensie że i przed goleniem, i do golenia, i po goleniu - no to by było minimalistyczne i nie trzeba by było dokładnie domywać twarzy (bo olej to nie panka czy mydło, którego resztek nie chcemy mieć na twarzy bo je widać;) ), więc wygoda :P Ale próbował ktoś (wszystko jedno czy jako jedynego kosmetyku czy przed użyciem pianki/mydła/żelu) i może coś powiedzieć o olejach do golenia?
https://dlagentlemana.pl/blog/wybieramy-olej-do-golenia
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-22, 18:08   

ja kupiłam golarkę z ELDOM-a bo tania i dobrze goli, a mi co jakiś czas te golarki się psują i robię to co rano....może po epilacji będę mogła z tego zrezygnować albo ew spędzać max minutę przy lustrze.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-11-22, 18:56   

Te golarki to trochę syf, bo goli niezbyt blisko skóry i efekt jest średni.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-22, 21:04   

światełkoPEACE napisał/a:
max minutę przy lustrze


Rano, <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-22, 21:33   

Ada75 napisał/a:
światełkoPEACE napisał/a:
max minutę przy lustrze


Rano, <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>


tak rano, dobra z minutą może przesada, ale rano tak bo inaczej nie wyjdę z domu
bo mi łzy do oczu naplywają
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
tekla
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 21
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-25, 22:25   

U mnie najlepsze efekty z jednorazówkami, przy czym rzeczywiście najlepiej jeśli używam ich tylko raz - przy następnym goleniu też wyskakują mi jakieś bąble i syfy na twarzy, niezależnie od rodzaju pianki/żelu i płynu po goleniu. Przez to zarzuciłem używanie prawdziwej maszynki z wymiennymi ostrzami, nie kalkulowało się.
_________________
Attracted by the blinding light
Like months we fly towards the fiery end
With hope to conquer the skies
We throw ourselves into the void again
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 10