Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o udział w badaniu na potrzeby pracy magisterskiej
Autor Wiadomość
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 19:14   Prośba o udział w badaniu na potrzeby pracy magisterskiej

Jestem studentem 5 roku międzynarodowych studiów kulturowych na UŁ. Piszę pracę pt. "Tożsamość płciowa osób transseksualnych - uwarunkowania biologiczne i społeczno-kulturowe. Analiza problemu na przykładzie badań grupy polskich transseksualistów". W ramach pracy powinienem przeprowadzić kilka wywiadów swobodnych z transseksualistami. Moja promotorka jest z wykształcenia antropolożką, dlatego kładzie nacisk na tę formę badań i oczekuje, że uda mi się przeprowadzić przynajmniej kilka rozmów.

W związku z tym czy są tutaj osoby z Warszawy, Łodzi lub okolic, które byłyby skłonne wziąć udział w wywiadzie i tym samym ułatwić mi realizację 3-go "badawczego" rozdziału pracy mgr? Zapewniam, że jeśli chodzi o moje postrzeganie osób transseksualnych, to jestem w pełni tolerancyjny i wyrozumiały, także każdego będę traktował z należytym szacunkiem. Jeśli wśród pytań pojawią się takie, na które nie chcielibyście odpowiadać, to oczywiście nie będę naciskał. Treści i wnioski płynące z badań wykorzystam tylko i wyłącznie na potrzeby pracy. Ponadto gwarantuję pełną anonimowość. Z danych osobowych będę co najwyżej potrzebował: aktualną i początkową płeć metrykalną, samoidentyfikację w kategoriach "rodzaju" transpłciowości (K/M, M/K) oraz ewentualnie wiek.

Jeśli chodzi o miejsce spotkań, to tak jak wspominałem, najlepiej gdyby były to Łódź, Warszawa lub okoliczne miejscowości (woj. łódzkie i mazowieckie). Jeśli jest ktoś, kto chciałby porozmawiać przez Internet (czat, priv), to oczywiście miejsce zamieszkania nie ma wtedy znaczenia. Myślę, że pierwsze rozmowy mógłbym przeprowadzić 18 i 19 marca (weekend), ale jeśli komuś z Was odpowiadałby inny termin w drugiej połowie marca, to jestem otwarty na propozycje. Będę jeszcze na pewno prowadził badania w kwietniu, więc jeśli ktoś reflektuje na ten miesiąc, to proszę dać znać. Szczegóły ustalimy wspólnie. Jeśli nie chcecie rozmawiać o tym na forum, to podaję maila: marcel1963@vp.pl - odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości. Możecie też pisać na priv.

Bardzo zależy mi na przynajmniej kilku bezpośrednich rozmowach ze względu na antropologiczny charakter mojej specjalizacji ("Tożsamości w kulturach świata") oraz wiarygodność badań. Zdaję sobie sprawę jak hermetyczne, trudno dostępne środowisko stanowicie, więc z pewnością będę zmuszony do uzupełnienia mych obserwacji o wyniki z kwestionariuszy. Wkrótce pewnie postaram się Wam porozsyłać także listy z pytaniami. Tak jak wspominałem, możemy również kontaktować się za pośrednictwem Internetu (czat, priv). Jednakże rozmowy "w cztery oczy" to priorytet. Aktualnie kończę pisanie 2 rozdziału i jestem w trakcie tworzenia listy pytań do badań. Czekam na chętnych i liczę na Waszą pomoc!. Pozdrawiam!
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-12, 09:41   

Polecam uwadze Moderatorek i Administratorek (skopiowane z crossdressingu)

"...zasad etyki które obowiązują przy twego typu badaniach:

1. Należy zapytać o zgodę na umieszczenie ogłoszenia
2. Należy przesłać listę pytań do Administratorki
3. Należy przedstawić się z imienia i nazwiska
4. Należy podać imię i nazwisko promotora
5. Należy podać kontakt do promotora w tym nr telefonu

Oraz co oczywiste nazwę uczelni, wydziału, tytuł pracy.

Tego wymagają standardy między innymi APA

Ponadto ze względu na typ badań należy podać tezy bo może komuś z badanych nie odpowiadać to co chcesz udowodnić za ich pomocą. Tym bardziej że z tego co przeczytałam to jesteś antropologiem kultury lub kulturoznawcą a w opisie badań jest na pierwszym miejscu, że badasz ”uwarunkowania biologiczne”. Moje pytanie brzmi jakie masz podstawy naukowe (czytaj wiedzę) jako kulturoznawca do badań uwarunkowań biologicznych? ...."
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-12, 11:01   

Jestem absolutnie za propozycją Morgan.
Na dziesięciu przeprowadzających badania, może się trafić jeden, który pozyskane informacje wykorzysta w inny sposób (niekoniecznie dobry dla nas).
Myślę, że gdyby kolejne osoby piszące prace magisterskie przechodziły weryfikację, o jakiej wspomina Morgan, bylibyśmy bardziej skłonni odpowiedzieć na ich pytania.
_________________
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-12, 20:19   

Morgan napisał/a:
2. Należy przesłać listę pytań do Administratorki
Rozumiem, że facetów nie tolerujemy na tym stanowisku?... cmon. Pomysł ok, ale po poprawkach :P
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-12, 23:57   

To ja również pozwolę sobie na skopiowanie mojego ostatniego postu z crossdressing.pl, który zamieściłem parę minut temu w odpowiedzi na tekst administratorki. Podobnie jak ogłoszenie ws. badań (identyczne w treści z tym zamieszczonym na Waszym forum) prawdopodobnie również nie zostanie tam opublikowany :-?

"Regulamin forum nie uwzględnia żadnego z 5-ciu punktów, które Pani wymieniła. Nie ma tam nic o kwestii dawania ogłoszeń dotyczących badań, a skoro oczekuje Pani żeby przestrzegać tego rodzaju zasad etyki (o których istnieniu większość prawdopodobnie nie ma pojęcia), to powinno to zostać uwzględnione w regulaminie. Ja nie mam obowiązku znać tych zasad, a gdy wcześniej dawałem podobne ogłoszenia przy okazji pracy licencjackiej, to nikt mi nie zarzucał naruszania żadnych zasad. Z resztą na ”Wolnym Forum Transowym” zamieściłem dokładnie taki sam tekst i nie było żadnych przeciwskazań. Przede mną publikowano tam treści o podobnym charakterze, w których również nie przestrzegano owych ”standardów” i nikt nie robił z tego problemu. Co więcej, punkty 3, 4 i 5 dotyczące tej etyki to przesada. Ja nie wymagam od respondentów podawania imienia i nazwiska. Co to za etyka, która narusza ochronę podstawowych danych osobowych!? Bo skąd ja mogę mieć pewność, że ktoś nie będzie chciał wykorzystać moich/promotorki danych do niecnych celów?

Nazwę uczelni podałem, tytuł pracy również. Studiuję na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Jeśli chodzi o tezy, to głównym i dosć oczywistym założeniem jest to, że na tożsamość płciową osób transseksualnych wpływają zarówno czynniki biologiczne, jak i społeczno-kulturowe. Jest to konkluzja większości profesjonalnych badań poświęconych tej problematyce. Moim celem jest sprawdzenie, które uwarunkowania przeważają u moich rozmówców oraz ustalenie, w jaki sposób się przejawiały/-ją. Trudno jednoznacznie wskazać na konkretne czynniki jako przyczynę transseksualizmu, gdyby jednak udało mi się zaobserwować pewną tendencję u respondentów, mógłbym pokusić się o bardziej ogólne wnioski.

Podstawą do badań uwarunkowań biologicznych jest literatura przedmiotu, czyli głównie publikacje naukowe, które zawierają wyniki różnych obserwacji związanych z tożsamością płciową osób transseksualnych. Uwzględnia się tam m.in. rolę gospodarki hormonalnej czy wpływ genów. "

Liczę na Wasze zrozumienie :-)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-13, 08:42   

marcel91, to ty potrzebujesz od nas pomocy i współpracy, nie my, zatem wypadało by się ciut ugiąć.

Twoja praca w założeniu jest tekstem ogólnie dostępnym, z wymienionym z imienia i nazwiska promotorem i tobą.
Nikt nie wymaga od ciebie podania prywatnego telefonu promotora, wystarczy zapewne kontakt służbowy.

A teraz podam ci taki mały przykładzik z życia wzięty.

W połowie lat dziewięćdziesiątych podjęłam pracę w pewnej firmie w jednym z większych miast w Polsce. Szef wpadł na pomysł szpiegowania za pomocą mojej osoby konkurencji i tak udając studenta pobliskiej uczelni wyciągnęłam niedostępne wówczas dla ogółu szczegóły techniczne i ceny konkurencyjnych produktów nie ujawniając nawet szczegółów "pracy" nazwiska promotora, ani nawet swojego. Czujesz paralelę?

Życzę ci powodzenia i nie oceniaj proszę moralnie mojego działania wtedy z pracą było raczej krucho.
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-13, 09:26   

Odmówił podanie swojego imienia i nazwiska jak i danych promotora
UWAŻAJCIE, BO TO MOŻE BYĆ PODPUCHA I ZAMIAST STUDENTA BĘDZIE KILKU OSIŁKÓW Z BEJZBOLAMI
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-03-13, 10:33   

Morgan napisał/a:
Polecam uwadze Moderatorek i Administratorek (skopiowane z crossdressingu) (...)

Brzmi sensownie.
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-13, 10:51   

marcel91, musisz zrozumieć jedną rzecz jeśli chodzi o osoby transseksualne czy transpłciowe - społeczeństwo raczej nie pała do nas miłością i zdarzają się bardzo przykre wypadki. Ludzie się po prostu boją ujawniać swoich danych osobowych, pokazywać twarzy, odsłaniać przed obcymi ludźmi. Musisz postarać się zdobyć ich zaufanie, ale jako antropolog powinieneś tę zasadę sobie przyswoić, bo niezależnie od tego z jaką grupą społeczną, albo kulturą obcujesz, dla wiarygodności Twoich badań lepiej będzie, jeśli się postarasz. Chyba, że chcesz po prostu odfajkować zadanie na studia. Ale wtedy raczej wybierz grupę, która nie jest poddawana takiemu ostracyzmowi społecznemu i nie grozi jej lincz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-13, 12:42   

antnieszka napisał/a:
Morgan napisał/a:
2. Należy przesłać listę pytań do Administratorki
Rozumiem, że facetów nie tolerujemy na tym stanowisku?... cmon. Pomysł ok, ale po poprawkach :P


antnieszka to jest dosłowny cytat z portalu gdzie jest akurat administratorka
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-13, 21:15   

Wygląda na to, że nie mam innego wyjścia, a więc jeszcze raz:

Marcel Tomasik, student 5-go roku na kierunku międzynarodowe studia kulturowe, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

Moja promotorka to dr Joanna Pietraszczyk-Sękowska, więcej informacji znajdziecie tutaj: https://ludzie.uni.lodz.pl/index.php/Joanna_Pietraszczyk-Sekowska
http://transatlantyk.org/...owska?locale=pl

Ada75, pełna zgoda. Pomyślałem po prostu, że w kwestii danych osobowych będziemy mogli funkcjonować na zasadach równości. Tym bardziej, że w większości ogłoszeń tego typu, które były tutaj zamieszczane, ich autorzy ograniczali się do nazwy uczelni, kierunku, roku studiów i tytułu pracy. Nie wiem jak to wyglądało w trakcie realizacji badań...

Armand napisał/a:
marcel91, musisz zrozumieć jedną rzecz jeśli chodzi o osoby transseksualne czy transpłciowe - społeczeństwo raczej nie pała do nas miłością i zdarzają się bardzo przykre wypadki. Ludzie się po prostu boją ujawniać swoich danych osobowych, pokazywać twarzy, odsłaniać przed obcymi ludźmi. Musisz postarać się zdobyć ich zaufanie, ale jako antropolog powinieneś tę zasadę sobie przyswoić, bo niezależnie od tego z jaką grupą społeczną, albo kulturą obcujesz, dla wiarygodności Twoich badań lepiej będzie, jeśli się postarasz. Chyba, że chcesz po prostu odfajkować zadanie na studia. Ale wtedy raczej wybierz grupę, która nie jest poddawana takiemu ostracyzmowi społecznemu i nie grozi jej lincz.


Mam świadomość Waszych obaw i niepewności, co już z resztą podkreślałem na początku. Naprawdę się staram. Antropologiem bym się nie nazwał, bo choć kończyłem licencjat na specjalizacji antropologicznej, to w 90% była to wiedza teoretyczna. Generalnie mój kierunek to takie kulturoznawstwo z domieszką stosunków międzynarodowych, socjologii i politologii.

Co złego, to nie ja ;-)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-03-13, 21:45   

No i serdecznie dziękujemy :D
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-14, 01:27   

Morgan napisał/a:
Odmówił podanie swojego imienia i nazwiska jak i danych promotora
UWAŻAJCIE, BO TO MOŻE BYĆ PODPUCHA I ZAMIAST STUDENTA BĘDZIE KILKU OSIŁKÓW Z BEJZBOLAMI

tylko że:
marcel91 napisał/a:
Jeśli jest ktoś, kto chciałby porozmawiać przez Internet (czat, priv), to oczywiście miejsce zamieszkania nie ma wtedy znaczenia.


Osobiście uważam, że trochę przesadzacie... To proste: nie chcesz się ujawniać/gadać - nie bierzesz udziału. Kto będzie chciał to weźmie.
Oczywiście jeśli w grę wchodzi spotkanie osobiście, to warto wziąć pod uwagę ostrzeżenie Morgan, ale jak mówimy tylko o kontakcie internetowym to no naprawdę już bez przesady...
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-03-14, 07:01   

marcel91 napisał/a:
w większości ogłoszeń tego typu, które były tutaj zamieszczane, ich autorzy ograniczali się do nazwy uczelni, kierunku, roku studiów i tytułu pracy. Nie wiem jak to wyglądało w trakcie realizacji badań...

marcel91, pewnie dlatego, że to były dziewczyny.
Ty jesteś facetem - czyli potencjalnym shemale-loverem, trans-loverem (czy jak tam to nazywacie) albo tzw. "narodowcem" z kijem baseballowym...
U części osób pierwsze skojarzenia z mężczyzną to seks i agresja.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-14, 12:58   

Noo tylko że właściwie dziewczyna też może się okazać "grupą narodowców z kijami", bo przecież też nikt nie zweryfikuje :]
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-14, 20:37   

Jako typowy geek żywię nadzieję, że kiedyś tu przyjdzie antropolog i opracuje teorię, czemu osoby trans są często kociarzami, albo czemu często należą do społeczności fanowskich, zwłaszcza zrzeszających fanów tych japońskich rzeczy <uczeń>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-09, 18:21   

Witam po przerwie! :)

Ze względu na bardzo małą liczbę osób, które chciały się spotkać ze mną "w cztery oczy" (zaledwie dwie), jakiś czas temu uzgodniliśmy z promotorką, że ograniczę się do wywiadów standaryzowanych. W ciągu ostatniego miesiąca rozesłałem tutaj ok. 80 kwestionariuszy w prywatnych wiadomościach. Przed wyborem użytkowników na respondentów sprawdzałem uważnie ich tożsamość oraz aktywność na forum. Na dzień dzisiejszy odesłano mi 17 kwestionariuszy - nie jest źle, ale liczę, że zanim rozpocznę analizę materiałów (mam zamiar w przyszłym tygodniu), to uda mi się uzyskać przynajmniej te 30. Z resztą będę musiał uzupełniać badania o treści biograficzne z literatury i Internetu.

W związku z tym bardzo proszę osoby, które nie otrzymały ode mnie kwestionariuszy, a byłyby skłonne je wypełnić o kontakt na priv lub przez maila: marcel1963@vp.pl. Zakładam, że wśród adresatów są osoby, które zapomniały o odesłaniu kwestionariuszy albo się wahają - Was również proszę o kontakt :)

Jeśli macie wśród znajomych osoby transseksualne spoza forum, które chciałyby wziąć udział w badaniu, napiszcie proszę, a prześlę Wam kwestionariusze i przekażecie dalej. Ewentualnie podajcie mi kontakt do nich i wtedy sam napiszę.

Tak jak wspominałem, za tydzień rozpoczynam analizę materiałów i powoli zabieram się do pisania III rozdziału, także czasu niewiele, ale niejedna osoba na pewno jeszcze zdąży pomóc :) Czekam na odzew i pozdrawiam!
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-09, 22:13   

Ankietę dostałem, ale ze względu na złe samopoczucie, nie chcę jeszcze bardziej się dołować, opisując przeszłość. Tak więc, odpadam.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9