Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli chcesz o coś zapytać...
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-20, 10:39   

O.O https://www.youtube.com/watch?v=6FWUjJF1ai0
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-20, 13:21   

DeadSally, moim zdaniem to jest lepsze :mrgreen:

wendigo, wiesz, obsługa jedną dłonią to dla mnie też są jakieś próby manewrowania kciukiem i mi to zwykle za dobrze nie wychodzi, zwykle jednak trzymam dwoma (przy pisaniu) albo jedną trzymam a drugą używam, tylko najprostsze rzeczy takie jak sprawdzenie godziny czy przy czytaniu czegoś gdzie wystarczy tylko przewijać robię faktycznie jedną ręką. Co do małego telefonu to jeśli nie przeszkadzałaby Ci trochę starsza generacja i system android, to mogę Ci jedynie polecić LG G3 drugiej generacji, bo jest naprawdę mały, a funkcje potrzebne raczej wszystkie obsluży, w dodatku jest całkiem tani np. na allegro. No i tak samo jak mój duży telefon ma też optycznie mi zmniejszać dłoń, to może mały telefon optycznie powiększy Twoją ;)

Freja napisał/a:
- coś w rodzaju smartwatcha, ale mocno różnego od tego, co się teraz sprzedaje, mój zegarek miał:
.. dysponować graficznym, wyświetlaczem, powiedzmy 200x150px,
.. pracować na normalnej zegarkowej baterii i niskotaktowanym procesorze,
.. pozwalać mi na pełne dostosowanie wyglądu: że tu chcę datę, tam godzinę, tam dzień tygodnia wybranym przeze mnie rozmiarem czcionki,
.. być programowalny i pozwalać mi na tworzenie czegoś w rodzaju apletów, jeśli zechcę sobie dodać na ekranie np. info o wschodzie słońca, fazie księżyca, albo o tym o które kończy się ta cholerna lekcja i jaka będzie po niej.

No to nie są to aż takie nierealne życzenia, może poza baterią, ale to już mamy za sobą ;-) . Mój poprzedni zegarek, Sony Smartwatch 2 (żeby nie było, to mój tata sobie co chwilę kupuje nowe, a ja tylko po nim je dostaję), ma nieco lepszy wyświetlacz (220 x 176), a tarcza zegara jest w nim naprawdę bardzo "dostosowywalna", są widgety różnych rozmiarów, które mają różne funkcje i wyglądy, jest zwykły zegar, zegar cyfrowy, jest wyświetlanie daty, a nawet prosty widget pogodowy, który pokazywał temperaturę i ikonkę pogody, a to tylko w podstawowych funkcjach. Fakt, nie ma żadnego przystępnego dla użytkownika kreatora takich widgetów, ale było ich całkiem sporo w sklepie z aplikacjami, więc jakby się uprzeć i poczytać, to można coś swojego raczej bez większych problemów upichcić, zwłaszcza, że w tej generacji wszystkie dane poza podstawowymi takimi jak godzina, szły bezpośrednio od telefonu, a na zegarku były tylko wyświetlane, co oznacza, że w teorii zegarek wyświetlić może wszystko, co telefon jest wstanie znaleźć/stworzyć i przesłać przez bluetooth do zegarka. To uzależniało niestety trochę zegarek od stałego połączenia z telefonem, ale teraz już nie jest podłączony i służy mi całkiem dobrze jako budzik :mrgreen:

Freja napisał/a:
Zależy jakie i w jakich zastosowaniach. Przyciski naciskam zazwyczaj paznokciami, bo zwykle są w miarę długie i bardziej precyzyjne niż palce, które zawsze mam dosyć duże.

Szczerze mówiąc, to faktycznie może być problem, aczkolwiek ja nie wyobrażam sobie za to korzystania z tej małej "staroczesnej" klawiaturki telefonicznej z większymi paznokciami. Poza tym, ja na swoim telefonie mam szkło hartowane, a mimo to nawet jak mi zarosną bardziej paznokcie i stuknę samym paznokciem, to telefon to spokojnie łapie jako kliknięcie. Inna sprawa, że nie wyobrażam też sobie korzystania z klawiatury komputerowej z długimi paznokciami, bo to by musiało być już strasznie niewygodne... :shock:
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-04-20, 14:43   

Rainbow napisał/a:
No to nie są to aż takie nierealne życzenia, może poza baterią, ale to już mamy za sobą ;-)
(...)
Fakt, nie ma żadnego przystępnego dla użytkownika kreatora takich widgetów
(...)
zegarek wyświetlić może wszystko, co telefon jest wstanie znaleźć/stworzyć i przesłać przez bluetooth do zegarka

No właśnie ja to widziałam mocno inaczej i pewnie dałoby się to zrobić, ale jak dotąd powstał chyba tylko jeden (słownie jeden) zegarek który (wyjąwszy wyświetlacz) odpowiada mojej wizji sprzed lat:

ez430 Chronos (wypuszczony na rynek w 2009)

Czas pracy na baterii wg. producenta (s 61) to ponad trzy lata w trybie wyświetlania daty i czasu. Przyjmijmy nawet, że moje aktywne aplety zredukują to do 1-2 lat.

Z 16 bitowym mikroprocesorem (ultra-low-power około 10 mikroamperów, 32KB pamięci flash, 4KB RAM), z możliwością komunikacji radiowej, akcelerometrem, barometrem, termometrem, układem RTC (real time clock), możliwością programowania z wykorzystaniem programatora podłączanego do USB z komputerze lub bezprzewodowo, za pomocą fal radiowych. Do tego pakiet deweloperski do tworzenia własnego i modyfikowania istniejącego oprogramowania.

---
Ech... pewnie się doczekam swojego ideału, jak go sobie sama zrobię na drukarce 3D kolejnej generacji :/
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-04-20, 14:53   

Rainbow napisał/a:
Inna sprawa, że nie wyobrażam też sobie korzystania z klawiatury komputerowej z długimi paznokciami, bo to by musiało być już strasznie niewygodne... :shock:

Jak się ze 20 lat temu uczyłam bezwzrokowego pisania, to tak. Ale później już mi było praktycznie rypka. Raz w życiu ścięłam z tego powodu, jak się ścigałam na szybkość pisania z innym pokręconym geekiem, ale normalnie nie mam takiej potrzeby, bo nie piszę na wyścigi z pamięci, tylko muszę to i tak najpierw wymyślić.

Na ten moment mam 4mm białej końcówki i dopiero gdzieś powyżej centymetra zaczynam dostrzegać problem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-21, 00:05   

Rainbow, dzięki za zainteresowanie :) ale jednak Android mi przeszkadza :P
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-21, 20:23   

Na tym forum jest zarejestrowanych kilkoro użytkowników o nickach odwołujących się do Księżyca, ale ani jeden o nicku odwołującym się do Słońca. Macie jakąś teorię dlaczego? Transi są bardziej lunarni? ? ?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-21, 20:29   

kicur, To samo można by powiedzieć o awatarach i kotach w nich i czemu nie psy xD
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-21, 20:32   

Lea o tym już przecież był kiedyś założony osobny wątek xD
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-21, 20:43   

kicur, przecież to takie mroczne.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-21, 20:52   

Ja jestem bardzo lunarny, choć nie mam tego w nicku, ale jestem zodiakalnym Raczkiem, któremu patronuje Księżyc ;)
_________________
 
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-22, 00:21   

wendigo, to może iPhone jakiś tańszy? Masz tu taki link, który może pomóc z wyborem.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-22, 00:35   

Cytat:
zodiakalnym Raczkiem, któremu patronuje Księżyc

Ja też, przybij szczypce!
Co do bycia lunarną to jako dziecko czciłam Artemidę i jedno z imion, które rozważam znaczy z greki blask księżyca ^^
Cytat:
ale ani jeden o nicku odwołującym się do Słońca.

Najbliżej do słońca miałaby Freja ponieważ jej mąż bodajże Od, jest bogiem letniego słońca. Zresztą myślę kicur ,że mógłbyś zmienić sobie nick na bardziej solarny, np kicur_słoneczko lub kicurAton (to drugie pasowałoby do twoich marzeń o podróży z Ra po niebosklonie) :D
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-22, 01:04   

AwryBoy napisał/a:
zodiakalnym Raczkiem, któremu patronuje Księżyc


Jeśli księżyc jest kojarzony z kobiecością, to bardziej matronuje :D

Jak już o zodiaku, to u mnie jest to panna :mrgreen: Aczkolwiek ze względu na to, że pierwszy mój kontakt z zodiakiem miał trochę nie tak ustawione liczby i zaklasyfikował mnie przez to do lwa, to z tym znakiem się utożsamiałam przez sporo czasu, później nagminnie wypierając pojawiające się "właściwe" oznaczenia i sprostowania (bo może ktoś mnie chce zrobić w konia) :-p Ma to też drugie dno, bo mój brat jest ewidentnie zodiakalną panną, a lwem jest mama i mnie tym bardziej jeszcze ciągnęło, by mieć taki sam znak jak ona :-)
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-22, 01:50   

Hej. Chce sobie kupić komputer tak za 2k. Mimo że wiem, że lepiej opłaca się składać kompa, to wolałbym kupić gotowca - bo nie za bardzo się znam i po prostu się boję kupować części.
Co myślicie o tym?

https://www.x-kom.pl/p/26...1tb-win10x.html
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-22, 10:41   

Dalialama, przybijam szczypce :D
Vera-chan, u mnie w rodzinie, to faceci byli/są lunarni, ale faktycznie, o moim ojcu można było powiedzieć, że był mężczyzną o sercu matki.
_________________
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 12:04   

Tomek1995, xkom z tego co wiem jest drogi, a przynajmniej nie sądzę, żeby na części ten komp był tyle wart :P
https://www.morele.net/ko...,8143O955614/1/
https://www.morele.net/pr...xbjabox-662304/
(nie wiem jaka plyta glowna, bo sie doczytac nie moge, ale ta ma ten chipset) https://www.morele.net/pl...68m-dg3-698715/

Co daje ledwo 1k za najdrozsze bebechy... pewnie z 500 zl daloby sie oszczedzic kupujac na czesci/gdzie indziej. Ale ja tam sie nie znam...
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-22, 12:58   

antnieszka, płyta główna to msi a68hm-e33 v2 - tam wyżej pisało.

Wszystkie części i system operacyjny dodałem do koszyka na tym morele.net i wychodzi mi cena 1903zł
Więc chyba aż tak nie przepłacam, jeżeli za 200zł więcej mam już złożony i z wgranym systemem...

EDIT
eee...
przecież jeszcze trzeba kość ramu... to mi w sumie wychodzi za części 2272zł jak dodam te wszystkie co są w tym gotowcu...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 13:23   

Co pominełam? Wiem, że jednej kości ramu nie dałam, ale nie mają na stanie akurat. (obudowe mozna tansza i normalniejsza kupic :P ale dalam identyczna, bo jakos...)

A systemu na starym kompie nie masz czy coś?

kle.PNG
Plik ściągnięto 11047 raz(y) 146,24 KB

 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-22, 15:41   

antnieszka napisał/a:
Co pominełam?

Naped dvd, HDD, no i ten system.
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-22, 16:09   

antnieszka wybrałem wszystko oprócz napędu dvd...
czyli wyjdzie mnie drożej złożenie tego kompa niż kupno całego gotowego...
Mam rację czy już głupi jestem? Jak poszedłem na facebookową stronę pytać się ludzi to mnie wyśmiali, że tego kompa bym z części złożył za 1500 jak nic, albo i taniej i że głupi jestem. Nosz... patrze części, system i wszystko - wyszło by drożej i jeszcze musiałbym go składać i instalować system...

qweh.png
Plik ściągnięto 11045 raz(y) 106,42 KB

 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 16:30   

Tomek1995 napisał/a:
Jak poszedłem na facebookową stronę pytać się ludzi to mnie wyśmiali, że tego kompa bym z części złożył za 1500 jak nic
No też mi się tak wydaje :P Ale chyab były tańsze systemy win10 jak już musisz go mieć. OEM (wgrywany na kompa) np.

A RAM na tej liscie masz z zegarem 1866 a nie 1600 jak w kompie na Xkom :P Wiec inny, droższy. Nie mozesz uzyc Windowsa ze starego kompa?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-22, 16:41   

Weżcie też pod uwage że dużo osób by te cześci pewnie zamawiało z różnych stron/sprzedawców.
Kupując na allegro może za 1500 by dało rade, ale to jak komuś chce się składać.
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-22, 17:00   

antnieszka napisał/a:
Nie mozesz uzyc Windowsa ze starego kompa?

Mam laptopa z win7 do którego nawet nie mam płyty z systemem. A i tak mam zamiar brać win10 bo wszystko idzie do przodu, a ja pamiętam czasy win xp.
ehh..

Kate napisał/a:
dużo osób by te cześci pewnie zamawiało z różnych stron/sprzedawców.

ale zamawiając z różnych stron i od różnych sprzedawców - dochodzi ileś różnych opłat za przesyłki... to też są pieniądze.

A ogólnie te części co ma ten komputer mogą być? Myślicie że pożyje ładnie ileś lat?

Kiedyś dostałem stacjonarny komputer na komunię - był kupiony w biedronce. Żył spokojnie 8 lat i spaliła się karta graficzna - dalej jest żywy, ale jest już tak przestarzały że nie ma sensu z nim nic robić, więc stoi i się kurzy. Aktualnie mam laptopa z hp - ma 5 lat. Miał fabrycznie uszkodzony dysk i mimo 2 reklamacji go nie wymienili. Ale nauczyłem się z nim tak obchodzić że mimo - uszkodzonego dysku, zepsutego wentylatora który nie chodzi, przypalonej karty graficznej - to ten laptop jeszcze działa i ma się całkiem nieźle (właśnie z niego piszę - a grać w jeszcze jakieś gry się też da) <rotfl3> Jego jedynym chłodzeniem jest podkładka (którą częściowo rozłożyliśmy żeby bardziej dmuchała) <rotfl3>
Boszzz... jak to piszę to aż nie wierzę.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 17:13   

Raczej spoko :) Na tym nawet i pograsz w większość tytułów, także powinien styknąć do wszystkiego.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 12:58   

Tomek1995 Ciekawe są jeszcze systemy na procesorach A-Series od AMD. są to procesory z zintegrowaną kartą graficzną. Czyli możesz zaosczędzić kasę na osobnej karcie graficznej. No chyba, że chcesz używać kompa tylko (głównie) do grania w najnowsze tytuły w 1080p lub więcej, to wówczas to taki średni pomysł. Ja miałam wcześniej A4 i sprawdzał się dobrze. Ale potem przesiadłam się na AMD FX4300. ale to już inna rodzina CPU i nie ma zintegrowanej grafiki. W każdym razie daruj sobie procesor, który wybrałeś (AMD Athlon 4X) bo jest on już zwyczajnie za słaby jak na dziesiejezse czasy.

Jak kupujesz RAM to postaraj się mieć tak z minimum 8GB pamięci, 4GB to też jest obecnie trochę mało (ja mam 8GB i sprawdza się to dobrze).

(ja mojego PC sobie sama złożyłam i też możliwie tanio.. No ale fakt.. w Szwajcarii, nie w PL, ale wyszło mi taniej niż najtańsze gotowce z sklepu i do tego wydajnościowo jest wielka różnica...)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 14:22   

Lagertha, a spłonął Ci kiedyś AMDek? :P Bo kiedyś czytałam o tym trochę i w sumie omijam AMD szerokim łukiem...
https://www.youtube.com/watch?v=yRn8ri9tKf8
można nawet filmiki o gotowaniu na AMD znaleźć xD
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-23, 14:31   

antnieszka,
Mi kiedyś poleciał dymek z Athlona (chyba 1800+) :D Kilka/naście sekund po odpaleniu płyty bez radiatora.
Ogólnie od AMD trzymam sie także z daleka, aczkolwiek ponoć są czy tam maja wyjść procki od amd które są mocniejsze od intelowskich core'ów, a są wiele tańsze.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 14:50   

Ja kiedyś założyłam krzywo radiator na intela i jedyne co, to się wyłączał po minucie lub dwóch xD Podejrzewam, że AMD by tego nie przeżyło.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-23, 18:01   

antnieszka, Oj tak przesadzasz, AMD też by sie wyłączył tylko zrobiłby to z klasa, wiesz pokaz ogni itp. :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 18:37   

antnieszka napisał/a:
Lagertha, a spłonął Ci kiedyś AMDek? :P Bo kiedyś czytałam o tym trochę i w sumie omijam AMD szerokim łukiem...
https://www.youtube.com/watch?v=yRn8ri9tKf8
można nawet filmiki o gotowaniu na AMD znaleźć xD
Nigdy, a go nie oszczędzam. Tego A4 przetaktowałam o 1GHz i działał całkiem dobrze, tylko chłodzenie wymieniłam na trochę większe niż to załączone z CPU. Ale żadne wypasione, tylko takie za 40 eur.

Ja skoleji Intelowi nie ufam. Jest drogi i przereklamowany. Ale nie chcę się kłócić o wyższość jednej rodziny CPU nad drugą. Wyznania nie zmienię, a wy pewnie też nie, więc sensu nie ma.

Chodziło mi tylko o odpowiedź na pytanie Tomek1995.

antnieszka Dlatego lepiej robić to powoli i na spokojnie. A tak swoją drogą to trochę ciężko go krzywo założyć... ale nie wnikam.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-23, 18:49   

Lagertha napisał/a:
A tak swoją drogą to trochę ciężko go krzywo założyć... ale nie wnikam.

Właśnie w przypadku tych starych athlonów było takie chłodzenie z rowkiem na jednej krawędzi, w ten rowek wchodził taki wypukły element podstawki od procka i jak się założyło na odwrót tzn ten rowek był po stronie gdzie nie było tego wypukłego to radiator nie stykał na całej powierzchni rdzenia. To jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy. Jeszcze co do palących AMD to trzeba zauważyć ze w tych starych prockach rdzeń był odsłonięty, natomiast intel miał na rdzeniu IHS'a i on też odprowadzał ciepło, ciekawe jak bez tego by się intel zachował.

A tutaj o co chodzi z tym radiatorem:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 19:03   

No ok... Choć dobrą metodą jest składanie na słucho by zobaczyć czy wszystko dobrze do siebie pasuje.

A jak chodzi o nowe AMD to jak się przegrzewają to mają bezpiecznik i się wyłączają.

A jak chce się CPU usmażyć to zawsze znajdzie się jakiś sposób...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 19:51   

Bosz, nie dorabiajcie do tego miliona teorii xD Zdjęłam i założyłam chłodzenie jeszcze raz i już nie robiło cyrków. Musiało być więc coś nie tak.
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-23, 20:26   

Szukałem, szukałem i myślę jeszcze o tym komputerze
https://www.x-kom.pl/p/34...1tb-win10x.html
Na coś w nim uważać? Bo biorę albo tamten, albo ten.

A ogólnie mogę sobie w którymkolwiek podpiąć jeszcze jakąś kość ram'u? Coś się złego stanie jak przy takich częściach zamiast tych 8GB ram'u będzie miał 16?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 20:29   

Tomek1995, za surowy design... :)
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-23, 20:32   

Co do ramu to trzeba sprawdzic ile płyta wspiera, ale w dzisiejszych czasach 16 to normalka. Tylko nie wiem czy pentiuma dobrze brać. Może jakaś i5 ?


https://www.x-kom.pl/p/35...ti-8gb-1tb.html
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-23, 20:40   

Kate, tego też patrzyłem ale nie pisze nic o płycie głównej, ani o zasilaczu...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 20:40   

DeadSally, trumna, dosłownie trumna z zasilaczem...
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 20:42   

antnieszka napisał/a:
trumna, dosłownie trumna z zasilaczem
to akurat brzmi rewelacyjnie
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-04-23, 20:43   

Tomek1995 napisał/a:
Kate, tego też patrzyłem ale nie pisze nic o płycie głównej, ani o zasilaczu...

Fakt info o zasilaczu nie ma, niby wszystko możliwe, ale nie podejrzewała bym xkom'a o wsadzanie shitu.
Chociaż...
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-23, 21:11   

A w tym co ja wysyłałem "x-kom Tesla" jak bym dokupił inny procesor i dołożył tego ramu to byłoby spoko?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 21:24   

Tomek1995 Weź prześpij to jeszcze, ochłoń i rozważ raz jeszczeza i przeciw. A jak nie będziesz mieć wątpliwości to kup. No i doczytaj na temat parametrów, do tego trzeba mieć tylko chęci.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 22:02   

Tomek1995, ale Ty chcesz na tym grać w najnowsze tytułu? Testla ma kartę Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 która jest cholernie droga i niedawno wyszła :P
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-23, 22:58   

Lagertha napisał/a:
Weź prześpij to jeszcze, ochłoń i rozważ raz jeszczeza i przeciw. A jak nie będziesz mieć wątpliwości to kup. No i doczytaj na temat parametrów, do tego trzeba mieć tylko chęci.

Odnośnie parametrów to czytałem dużo z pół roku temu i spisałem sobie na kartce na co zwracać uwagę przy każdej części. No ale po pół roku to już [terefere] pamiętam, więc się tą kartką sugerowałem. A ten drugi komputer ma wszystko wypisane wiec nie kupuje kota w worku. Tak jak to bywa w innych sklepach gdzie ci wypiszą jaki jest procesor i karta graficzna, a reszta nie wiadomo co. Tu wiem co ma więc to mnie cieszy.

antnieszka napisał/a:
Tomek1995, ale Ty chcesz na tym grać w najnowsze tytułu? Testla ma kartę Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 która jest cholernie droga i niedawno wyszła :P

Chciałbym pograć w gta5. No i też mieć możliwość nagrywania gier jednocześnie gadając na teamspeak'u. Wiem, że na nie wiadomo jak [zarąbiste] ustawienia nie mam co liczyć, ale nie mam tyle kasy żeby kupować nie wiadomo jak dobrego kompa.

No i dziękuję wam wszystkim za pomoc :)
:-*
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-24, 00:09   

Rainbow napisał/a:
wendigo, to może iPhone jakiś tańszy? Masz tu taki link, który może pomóc z wyborem.

Dzięki, bardzo fajny link, jakbym kiedyś potrzebował będę miał w pamięci :)
Natomiast póki co jestem też dość przywiązany do dual sim jednak...

Tomek1995 napisał/a:
Hej. Chce sobie kupić komputer tak za 2k. Mimo że wiem, że lepiej opłaca się składać kompa, to wolałbym kupić gotowca - bo nie za bardzo się znam i po prostu się boję kupować części.
Co myślicie o tym?

https://www.x-kom.pl/p/26...1tb-win10x.html

Hmm, nie wiem... wydaje mi się, że to nie jest szczyt technicznych osiągnięć jak za tą cenę? nie wiem, może się mylę, ale półtora roku temu kupiłem laptopa z funkcją tabletu (dotykowego), z takim samym dyskiem ale 12GB RAMU i procesorem Intel i5 i zapłaciłem 3.200zł chyba... to tak jakoś wydaje mi się, że po półtora roku pecety z odrobinę nawet gorszymi parametrami powinien być tańszy? chyba że się kompletnie mylę... W każdym razie ja bym jednak się wahał czy 8GB RAMu to nie jest odrobinkę za mało (znaczy da się przeżyć, ale ja na moich 12 widzę, że mniej to bym nie chciał mieć...)
no i też bym się zastanowił nad procesorem AMD... jakoś też zawsze słyszałem że jednak lepiej (o wiele) brać Intel...
Ten drugi już lepszy... ale no nadal... ja bym pewnie jednak: http://allegro.pl/kompute...6783566603.html albo coś podobnego ;)

(Edit: jak tak patrzę, to chyba jednak pecety nie wychodzą dużo taniej niż laptopy :shock: nie spodziewałbym się...)
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-24, 00:31   

wendigo, ten komp z allegro nie ma karty graficznej a to zwykle 500zł jak nic :) Nadaje się do oglądania filmów, nie grania w GTA, które jest cholernie wymagające...
(przez nie ma rozumiem integre: Intel HD Graphics 530)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-24, 00:40   

no dopsz, tak myślałem że karta to tak średnio może być...
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-24, 00:47   

wendigo, tylko mówię gdzie jest haczyk tej oferty ;) Bo z resztą się zgadzam.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-24, 03:06   

Jak dobrze, że jest tu tyle osób oblatanych w komputerach... Ja mam Toshibę z 2005 roku i pewnie za jakiś czas będę musiał kupić coś porządnego - a może wystarczy jakoś przerobić to, co mam? - też się do Was zwrócę o radę :-p
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 03:10   

Karatajew, Ja mam Toshibę z 2009r, ale jest dość problemowa w przeróbkach. Żeby dostać się do podzespołów, trzeba wszystko kompletnie rozmontować.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-24, 03:24   

No właśnie, ja się na tym zupełnie nie znam, więc pewnie postaram się od kogoś odkupić jakiegoś używanego laptopa, ale nowszego. Albo jakiegoś składaka "zrobić" (tzn. zlecić komuś zrobienie). W zasadzie głównym minusem mojego laptopa jest jego waga: 2,7 kg :|

A skoro jesteś na forum 2in1, to się zapytam: mam taką starą (na pewno z PRL) lampkę na stół, tzn. taką bez podstawki, którą się przypina klamrą do brzegu blatu; wysiadła żarówka, więc wymieniłem, ale z nową żarówką też nie działa. Tylko jeden błysk był. Gniazdka są ok, na pewno coś w tej lampce się zepsuło. I pytanie co?
Pewnie jakiś banał (który można naprawić samemu), ja nie znam się na tym kompletnie, ale nie wiem nawet jak nazwać problem, żeby go wpisać w google i wyszukać, jak naprawić :-p
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 03:32   

Napiszę na PW, bo nie chcę wywoływać starych demonów.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 06:24   

GtaV hah.. no jabym mogła na moim go odpalić.. tylko po co :P
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-24, 08:49   

Lagertha, z bratem mamy świetnego kolegę którego znamy tylko przez internet, bo mieszka daleko. Znamy się dwa lata, a znajomość bardziej się rozwija niż by miała znikać. Prawie codziennie ze sobą gadamy - czy to przez telefon, czy teamspeak'a. No i często gramy razem.
Inni internetowi znajomi poszli w [tererere] jak nam laptop zaczął siadać. A on mimo, że posiada gry pokroju gta5, to nas nie zostawił i woli grać z nami w te gry w które nasz laptop jeszcze wyrabia.
:p
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-24, 13:07   

Tomek1995, tylko do nagrywania nowych gier potrzebne są porządne kompy, a nie budżetówki za 2k, wiesz? Popatrz sobie jakie maja streamerzy z YT/Twitcha. Jeszcze dochodzi obróbka materiału i różne syfy do tego.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-24, 15:29   

Arisu napisał/a:
Co prawda musisz dołożyć 500zł niż planowane 2000, ale moim zdaniem warto. Pograsz na tym w GTA V, Butterfielda 1, Wieśmaka 3 i co tam jeszcze chcesz
Nie zmieści tego na dusku 120GB :P Pomijam miejsce na nagrania.
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-24, 15:33   

antnieszka, nagrywałem już gry kiedyś na moim laptopie(hp pavilion dv6) jak był jeszcze dobry. I mimo 4GB ramu wszystko pięknie było. No nie miałem gier wymagających jak są teraz, ale nawet na czymś takim da się nagrywać gry. Obrabiać filmiki też się dało (chociaż nad czasem renderowania zawsze ubolewam). A nagrywałem gry jak Serious Sam 3:BFE, Batelfield 3, jakieś Call of Juarez, czy minecraft <rotfl3>
więc z pewnością będę na tym mógł robić na pewno dużo więcej niż na moim laptopie kiedyś.
Aktualnie nie mam jak sobie pozwolić na coś droższego, ale kiedyś kupiłbym jakiegoś kompa typowo gejmingowego.
Arisu, do tego co wysłałaś musiałbym dokupić system, a to by już było w sumie 2800 :/

Chyba wezmę po prostu ten drugi "x-kom Tesla", a po prostu jak coś zawsze będę mógł mu kiedyś ram'u dorzucić czy procesor wymienić.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 19:05   

DeadSally napisał/a:
jatadosh napisał/a:
I Twoje prawo. Czy ktoś Ci każe mieć smartfona?
to jest trochę nietrafne. nie będzie niedługo nie smartfonów. to jest coś jak: "ktoś ci każe mieć współczesny komputer? czemu nie amiga, atari?"


Cukierberg mówi, że nie:

http://www.businessinside...026-2017-4?IR=T
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-25, 00:48   

Arisu napisał/a:
wendigo, Ależ to jest oczywiste. Laptopy zawsze będą droższe.

Ale mnie właśnie chodziło o to, że niebardzo. Że aż 1,5 roku temu dałem za lepszego laptopa nie aż tak znowu dużo więcej... (chociaż teraz już sam nie wiem, nie pamiętam, może jednak droższy był, to się już nie odzywam).
_________________
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-25, 14:33   

Patrzę tak sobie na ten temat (jako, iż jest jednym z pięciu za którymi nadążam) i sobie myślę - czemu te wszystkie komputery za 2/3 tysiące wydają się takie bliskie mojemu komputerowi, który kosztował prawie 5 tysięcy zaledwie rok temu (i to jest cena bez systemu, bo z systemem i monitorem wyszło jakieś 6 tysięcy)? Serio, może się nie znam, ale mój komputer ma m.in.:
- Intel Core i5 6600K
- MSI GTX 970
- 16 GB RAMu (tak naprawdę to do tej ceny należy wliczyć tylko 8 GB, bo druga kość została dokupiona później)
- 240 GB SSD
- 1 TB HDD

No ja rozumiem, że karty graficzne niefortunnie tuż po kupnie mojego kompa poszły do przodu, ale czy na serio te kompy są tak mocno porównywalne do mojego czy mi się tylko wydaje?



Tomek1995 napisał/a:
gta5

Tomek1995 napisał/a:
minecraft

Ej, może jak już sobie kupisz jakiegoś kompa to pogramy razem? :mrgreen:
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-25, 15:48   

Arisu, ale był. Wszystko było kupione na Morele.net. Karta graficzna kosztowała 1400 zł (i to chyba jeszcze na promocji), ale to było dosłownie rok temu, a jako iż jestem osobą nieobeznaną w temacie, to nie było mi wiadome, że w ogóle wychodzi coś takiego jak seria GTX 1000.
A cenowo to wyglądała całość mniej więcej tak (za pamięci piszę, więc coś się może suma nie zgadzać):
- Procesor - 1100 zł
- Grafika - 1400 zł (może dlatego tyle, że MSI)
- RAM - 200-ileś zł za kość (ale to DDR4 i chyba 3300 MHz)
- Płyta główna - 500-ileś zł (też na promocji)
- Zasilacz - 369 albo 269 zł (nie pamiętam które, ale chyba to pierwsze)
- Obudowa - 270/280 zł
- Chłodzenie CPU - 169 zł
- HDD - 230 zł (chyba)
- SSD - 370 zł (na promocji)

I to chyba będzie wszystko. Wiem, że pełnego potencjału raczej na razie nie wykorzystuję, ale zamysł był taki, żeby komputer był dobrym komputerem przez parę lat, a nie, żeby się stał za trzy lata takim średnim, ale przez te wszystkie nowe grafiki to chyba już jest nie najlepszy...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2017-04-25, 16:13   

Rainbow napisał/a:
Ej, może jak już sobie kupisz jakiegoś kompa to pogramy razem? :mrgreen:

Jak kupie to na pewno dam znać :D Granie samemu jest do bani. Im więcej ludzi tym lepiej :D
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-25, 21:28   

Mój wentylator na karcie graficznej chodzi tak głośno jak traktor. Przez co też słabo chłodzi i zwykle na pulpicie systemu mam 50-60 stopni. Boję się włączyć jakąkolwiek grę. A kasy na nową kartę graficzną mi szkoda. Ta (jakoś) działa. W związku z tym nie gram na PC. No chyba, że jakieś gry 2D. Teraz wyszły te nowe karty, ale za drogo by wyszło za kartę nadającą się do grania.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-26, 16:39   

Usunięty, nie próbowałaś go rozebrać? Mi to kiedyś poprawiło odczyty o kilkanaście stopni. Też był 50-60 na pulpicie. Oczyścić z kurzu i dać nową pastę termoprzewodząca, czy jak to się tam zwie, bo stara pewnie już popiół.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-26, 18:41   

antnieszka, Próbowałam. Radiator zdejmowałam, nową pastę dałam, z wentylatorem nie bardzo da się coś zrobić, bo jest nierozbieralny... Opisałam to chyba już w innym wątku kiedyś.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-26, 19:12   

Tomek1995, powinieneś teraz zrobić wszystkim numer i kupić apple
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-26, 22:26   

Przegrzewanie powoduje naprężenia, kulki lutowia puszczają i kończy się luzami na połączeniu i konsekwencji padlina.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-15, 03:38   

Za długo przetrzymałem śmietanę (kremówkę, w zakręcanym pojemniku) i zgęstniała... czy ja dobrze kojarzę, że ze śmietany robi się masło? :P No bo nie wygląda ta moja śmietana na popsutą, jest smaczna tylko że gęsta (właśnie taka jak masło bym powiedział ;) ) i się zastanawiam czy można to zjeść :P
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 05:36   

wendigo, to co jest obecnie sprzedawane w sklepach jako śmietana ma niewiele wspólnego ze śmietaną na masło.

Ja bym to wyrzuciła zanim ożyje i zróżowieje jak Bloob zabójca z tandetnego horroru na VHS.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-15, 07:53   

Ada75 napisał/a:
Ja bym to wyrzuciła zanim ożyje i zróżowieje jak Bloob zabójca z tandetnego horroru na VHS.


Nawet mi tego nie przypominaj. Koszmar z dzieciństwa. :|
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-15, 08:43   

wendigo, masło się uzyskuje w ten sposób, że śmietanę (mającą ok. 40%) tłuszczu się ubija, pod wpływem czego ona rozdziela się na frakcje maślanki i masła (82% tłuszczu). To, jak obecnie wygląda Twoja śmietana, stało się z powodu karagenów i innych dodatków, a nie że się stała masłem :| (bo podejrzewam, że Twoja śmietana miała wyjściowo mniejszą zawartość tłuszczu, 30% albo 36%).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-05-15, 08:46   

kicur napisał/a:
To, jak obecnie wygląda Twoja śmietana, stało się z powodu karagenów i innych dodatków, a nie że się stała masłem


Myślę, że najwłaściwszym będzie się zastanowić, czy to w ogóle była śmietana, a jeśli tak to ile jej tam procentowo było w porównaniu do zagęstników i innych badziewi, które współczesny przemysł mleczarski tam wcisnął, żeby ludzie umierali z powodu otyłości :mrgreen:

Bloob zabójca to ten jogurt, co wypełzał nocą z lodówki?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 09:05   

Armand napisał/a:
Bloob zabójca to ten jogurt, co wypełzał nocą z lodówki?


Chyba ten sam, ale oglądałam tylko fragmentami - tak jak Vera-chan, pisze, koszmar z dzieciństwa to był :D .
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 11:38   

Ada75, Armand, Vera-chan, jogurt z lodówki to "the stuff" z michaelem moriartym a nie blob...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 11:58   

DeadSally, a widzisz bo Bloba to chyba zamrożeniem wykończyli. Nie mógł mieszkać w lodówce. No i on rósł do dość sporych rozmiarów to chyba by się nie mieścił.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 12:00   

Ada75, no, powiększał się z każdym pochłoniętym organizmem. coś jak "odwieczny wróg"
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-15, 12:27   

Jogurt czy nie, ten film nie wyglądał smacznie :-)
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-05-15, 18:00   

Vera-chan napisał/a:
Jogurt czy nie ...

To nie był jogurt, tylko różowa galaretka albo kisiel :p
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-15, 22:53   

kicur napisał/a:
wendigo, masło się uzyskuje w ten sposób, że śmietanę (mającą ok. 40%) tłuszczu się ubija, pod wpływem czego ona rozdziela się na frakcje maślanki i masła (82% tłuszczu).

Tak też czytałem (chociaż ktoś pisał jak to zrobić z normalnej kremówki :P ), ale no...

kicur napisał/a:
To, jak obecnie wygląda Twoja śmietana, stało się z powodu karagenów i innych dodatków, a nie że się stała masłem :|

Ale to dobre jest <rotfl3> ;)

To jeszcze jedno kulinarne pytanie (bo mi tu offtop robicie! :P ) - a ile można mrozić mięso? w sensie, że miałem kiełbaski, włożyłem do zamrażarki... ile wytrzymają? Bo podejrzewam, że w nieskończoność też nie ;)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-05-16, 19:36   

wendigo napisał/a:


To jeszcze jedno kulinarne pytanie (bo mi tu offtop robicie! :P ) - a ile można mrozić mięso? w sensie, że miałem kiełbaski, włożyłem do zamrażarki... ile wytrzymają? Bo podejrzewam, że w nieskończoność też nie ;)


Mięso może być w zamrażarce dwa lata bodaj.
Ale jak je już raz rozmrozisz, to ponownie zamrażać nie wolno.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-17, 00:54   

Dzięki, to może spróbuję te sprzed paru miesięcy jednak zjeść, jeszcze pomyślę ;)
No tak, ponownie to nic nie zamrażam...
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-06-09, 19:09   

Arisu, o coś pytasz czy chcesz się pochwalić passingiem?
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-06-09, 19:19   

Ubrania i generalnie ekspresja mają oczywiście jakiś tam wpływ na to jak odbiera nas otoczenie, zwłaszcza jeśli mówimy o osobach które wyglądają androgynicznie.

Ale też osobiście uważam, że prawdziwy passing zaczyna się w momencie gdy możesz się nosić dowolnie (choćby to była głowa ogolona na zero i męski garnitur) a i tak jesteś odbierana przez otoczenie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.
Ostatnio zmieniony przez Monoko 2017-06-09, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-06-09, 19:41   

Aristocat napisał/a:
To dość nierealna i przeidealizowana wizja. Wielu XX uchodzi jako mężczyźni już przed hormonami i przed wszystkim, wystarczy, że zetną włosy i założą męskie ciuchy ukrywające sylwetkę.

Ok, może nie do końca precyzyjnie się wyraziłam. Chodziło mi o to, że jest to mój prywaty cel jeśli chodzi o passing. Głównie dlatego, że lepiej się czuję w ciuchach bardziej neutralnych/męskich niż stereotypowo kobiecych i niespecjalnie lubię też makijaż. Więc wszystko inne musi nadrabiać żeby nadal być odbierana jako K. ;-)

Istnieją ludzie, którzy obojętnie jaką ekspresję by nie przyjęli i tak będą odbierani jednoznacznie. Mają po prostu twarze i ciała skrajnie męskie lub skrajnie kobiece. I taką osobą chciałabym, na tyle na ile to możliwe, się stać w przyszłości (po stronie K oczywiście).

Arisu napisał/a:
Ja uważam że jeśli masz krótkie włosy, koszulkę jakąś z zespołem metalowym, bojówki i glany, a i tak ludzie będą Cię tak odbierać to jest passing. Bo z toną makijażu i w kiecy to wiadomo że trudno nie jest.

Generalnie się zgadzam. Chociaż jest też trochę cis dziewczyn które tak się ubierają więc powiedziałabym jest to ciągle mniejsze wyzwanie niż garnitur + łysa głowa. ;-)
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-06-09, 19:55   

Arisu, to moje stwierdzenie z łysą głową było oczywiście tylko teoretycznie. Nie zamierzam pozbywać się nigdy swoich długich kudełków. ;-)
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-09, 21:36   

Arisu włosów nie ścinaj, postaw na kitkę lub na kok. Wygodne to w upalne dni nawet do biegów i jazdy rowerkiem :)
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-09, 21:39   

kasiencja napisał/a:
Arisu włosów nie ścinaj,

zdecydowanie ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-11, 17:54   

Arisu napisał/a:
Jeżynka, Wiesz, jednak jeśli się dostaje "mate" tylko przez męskie ciuchy to jednak może to nie być jak wygląda. W Polsce wiadomo jak jest na dodatek, zwłaszcza w Łódzkim sosnowcu a.k.a Polsce B. Ciężko mi w to uwierzyć po prostu, o.

No spox, tylko o co pytasz w tym wątku? :P Bo jak o ten lot do Polski, to tak zrób - ubierz się bardziej męsko na tą podróż i nie będą mieli problemu z paszportem czy tam dowodem :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-21, 18:15   

Zakupiłem sobie ja dzisiaj komplet 8 ściereczek z mikrofibry (za jedyne 5€, takie piękne tęczowe że aż się pochwalę: https://www.dropbox.com/s....55.26.jpg?dl=0 :D ) i tak czytam i nigdzie nie znajduję informacji jak to jest z tymi detergentami i mikrofibrą? może ktoś się zna? No bo wiem (to pisze wszędzie) żeby nie prać ze zmiękczaczem (a w proszku można? niby zakazu nie ma, wszędzie pisze tylko, że najlepiej w szarym mydle, ale "najlepiej" nie znaczy przecież: "absolutnie i bezwzględnie i tylko" na moje rozumowanie ;) ), ale wydaje mi się, że kiedyś czytałem też, że absolutnie nie wolno stosować środków chemicznych detergentów wraz z mikrofibrą, bo to ją też niszczy. To wie ktoś jak to jest? Nie wolno czy można (choć nie trzeba)?
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-06-21, 21:22   

wendigo, jak tylko podejrzałem, że ktoś w ostatnim poście tego tematu napisał o tęczowych ściereczkach za jedyne 5 ojro, to wiedziałem, że to Ty.
Może zrób eksperyment. Jedną ściereczkę pierz szarym mydłem, drugą proszkiem, trzecią proszkiem ze zmiękczaczem. A pozostałe dwie zostawię Twojej inwencji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-21, 22:39   

Armand napisał/a:
Może zrób eksperyment. Jedną ściereczkę pierz szarym mydłem, drugą proszkiem, trzecią proszkiem ze zmiękczaczem. A pozostałe dwie zostawię Twojej inwencji.

Może bym nawet zrobił ale mało to praktyczne, oraz drogie i przede wszystkim niedobre dla środowiska uruchamiać pranie z jedną ściereczką ;) W razie gdybyś chciał mi polecić pranie ręczne, to od razu wyjaśnię: nie ufam, że wtedy będzie to porządnie wyprane ;)
Poza tym moje główne pytanie dotyczyło jednak użytkowania z detergentami a nie prania :P
_________________
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-06-22, 08:41   

wendigo, Ale zauważyłeś, że dali Ci dwie różowe? :D
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-22, 19:59   

nie zauważyłem :D może odcieniem trochę się różnią na żywo ;)
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-24, 21:51   

Muszę kupić okulary przeciwsłoneczne, bo obecnie nie mam żadnych. Wie ktoś z Was, jak odróżnić okulary męskie od damskich?
_________________
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-25, 08:03   

U nas w c&a wiszą w oddzielnych działach, ogólnie polecam spacer po sieciówkach na początek, w końcu mamy niedzielę. ;-)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-26, 22:10   

Ada75, jatadosh, dzięki. Póki co, obejrzałem różne zdjęcia w necie i wydaje mi się, że wiele modeli okularów jest, po prostu, unisex. Mam jednak nadzieję, że trafię na te odpowiednie.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-27, 01:09   

Bo to prawda - większość jest chyba unisex :P Fakt że one często wiszą podzielone (i dobrze, przynajmniej nie ma problemu skąd wybierać :P ) ale jak się dobrze przyjrzeć, to na moje oko wiele (jak nie większość) jest takich samych modeli powieszonych i na męskich i na damskich :D
_________________
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-27, 21:18   

link
Ciekawy biznes. Czy w Polsce można sobie gdzieś kupić przytulanie?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-27, 21:22   

Jenny, a co, potrzebujesz? <przytul>
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-27, 21:23   

https://thetake.com/products/77/mens-fashion/accessories/sunglasses

Mój faworyt to firma Persol. Mam oprawki tej firmy w okularach korekcyjnych służą mi juz 20 lat i wciąż są "alternatywne" :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14