Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Staranie się o pracę
Autor Wiadomość
LaoTze
użytkownik
Tęczowy jednorożec


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-15, 18:32   Staranie się o pracę

Hej wszystkim czytającym.
Kończę właśnie technikum weterynaryjne. Chce iść na staż do jakiejś lecznicy i zastanawiam się czy powinnam już na wstępie powiedzieć że jestem transem. Powinnam? Mam jedną lecznice w której miałam praktyki i mogłabym starać się tam o staż. Znają już mnie trochę ale nie wiem czy przyznanie się nie skreśli moich szans na robotę... a pieniążki by się przydały. W końcu od września zaczynam (pierwsza wizyta ale już od miesiąca żyje prawie całkowicie jak dziewczyna)
_________________
Dawno, dawno temu żył sobie pewien jednorożec. Jego piękna nie można było ująć słowami lecz spadło mu na głowę kowadło i umarł.
Koniec.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-15, 19:18   

Znam jedną lecznicę w Łodzi, w której pracownicy są tolerancyjni - wiem bo odwiedzam ją często jako klientka z psem i kotem.Nie mają tam ze mną żadnego problemu, choć dopiero niedawno ujawniłam się tam. Nie wiem czy szukają ludzi, ale warto tam spróbować - Zwierzętarnia na al.Włókniarzy:)

Zaś co do ogólnej sytuacji, to myślę że warto o tym mówić pracodawcy, po to by uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.
 
 
LaoTze
użytkownik
Tęczowy jednorożec


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-15, 19:59   

Dziękuję za odpowiedź :)
Zadzwonię do nich albo się tam przyjadę i popytam czy nie potrzebują stażysty. Jeśli będą chcieli to dopiero zapytam czy transseksualistka im nie przeszkadza. Mimo wszystko mogę psuć wizerunek lecznicy swoją obecnością. Taki trochę dzwonnik z Notre Dame :(
_________________
Dawno, dawno temu żył sobie pewien jednorożec. Jego piękna nie można było ująć słowami lecz spadło mu na głowę kowadło i umarł.
Koniec.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17, 12:47   

Jak już wcześniej tam pracowałaś, to czemu nie, możesz powiedzieć.

Jak masz dobry passing, to niby czemu masz psuć wizerunek? Albo ktoś nie będzie wiedział, że jesteś TS, a nawet jeśli sam usłyszy, to powie coś w stylu: "Ojej, wygląda pani jak zwyczajna kobieta".
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-04-17, 15:59   

Sprawiasz wrażenie, że przepraszasz za to że żyjesz. Jestem z tej samej branży. Tu się liczy fachowość, to nie salon piękności żeby "psuć wizerunek". Masz odpowiednie kwalifikacje- jak potrzebują kogoś i dostaniesz robotę- mówisz że jest taka i taka sytuacja z danymi ale pracujesz nad jak najszybszym prawnym skorygowaniem, prosisz o dyskrecje w stosunku do innych pracowników i koniec tematu. Nie daj się tłamsić jakbyś była człowiekiem gorszego sortu. Aha i na przyszłość- ludziom jakoś nie koniecznie leżą te nazwy trans, jakby miały negatywny wydźwięk. Ja nigdy tego nie nazywałem po imieniu a ludzie łapali od razu i później tematu wcale nie było.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2017-04-17, 16:03   

Popieram przedmówcę- ja nigdy nie mówiłem wprost, tylko zawsze mówię że w dowodzie mam stare dane i nie chcę żeby się ludzie dowiedzieli jak jest w dowodzie i żadnych problemów nie ma.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-17, 17:46   

A ja właśnie zawsze mówiłem, że jestem transseksualistą i mam jeszcze stare dane itp. Gdybym powiedział tylko o starych danych, to pewnie by było pytanie czy zmieniam płeć, a ja okropnie nie lubię tego sformułowania i wolę go unikać :P trudno byłoby mi przytaknąć czy coś takiego (choociaż w sumie można powiedzieć wtedy w stylu: "tak, koryguję płeć" ).
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-17, 20:05   

wendigo napisał/a:
tak, koryguję płeć


A może przechodzę adaptację drugorzędnych cech płciowych?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-17, 20:09   

I po takim powiedzeniu... konsternacja :D
_________________
 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-17, 20:27   

A ja może spytam inaczej. Może to złe pytanie. Ale czy na co dzień żyjesz, lub nie wiem ubierasz się jak dziewczyna, może to trochę źle zabrzmiało. Bo np. jeśli nie to trochę bez sensu jest taka informacja, to tak jakby pójść do pracy i spytać na rozmowie wstępnęj, czy nie przeszkadza że jestem gejem. No chyba że żyjesz jako dziewczyna, nie mówię o żadnych passingach, po prostu jesteś nią na co dzień.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-17, 21:17   Re: Staranie się o pracę

usunięte-konoto-1 napisał/a:
A ja może spytam inaczej. Może to złe pytanie. Ale czy na co dzień żyjesz, lub nie wiem ubierasz się jak dziewczyna, może to trochę źle zabrzmiało. [...]


Napisała:

LaoTze napisał/a:
[...] (pierwsza wizyta ale już od miesiąca żyje prawie całkowicie jak dziewczyna)


W takim wypadku o ile sami nie zaczną tematu związanego z "wyglądem", warto dać pracodawcy coś do myślenia i przed oczywistym stwierdzeniem "tak, jestem transseksualistą" wybadać z bezpiecznego dystansu czy nie mamy do czynienia z jakimś homofobem..
Ewentualnie na pierwsze spotkanie przyjść jako chłopak. Jak wszystko przebiegnie pomyślnie to powiedzieć jak sprawa się ma i jeśli nie ma problemu to chodzisz do pracy jak zechcesz.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17, 21:24   

Ale LaoTze już napisała, że była tam wcześniej praktykantką.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-17, 22:05   

kicur napisał/a:
Ale LaoTze już napisała, że była tam wcześniej praktykantką.


Ale nie wiadomo, czy była odbierana jako praktykant czy praktykantka :) Chyba, że chodziło Ci o wcześniejsze obeznanie szefostwa to już sama autorka tematu wie na czym stoi.
 
 
LaoTze
użytkownik
Tęczowy jednorożec


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-18, 00:54   

Wybaczcie brak aktywności ale święta mnie do tego zmusiły. :(
Gdy byłam na praktykach w ubiegłym roku byłam jeszcze chłopakiem. Sporo się zmieniło od tego czasu więc to może być mały szok dla pani Darii. Mały szok ponieważ jakiś czas temu byłam tam w sprawie sterylizacji kotki i widzieli mnie w lekko damskim ubiorze. Staram się nosić w miarę uniseksowo z pewnym odchyleniem w stronę jednak damskich ubrań ale światu nie pokazuje się w spódniczkach czy sukienkach. Niestety będę musiała ściąć moje ukochane pazurki (ponieważ mogę zrobić nimi krzywdę pacjentom) ale będą pomalowane tak jak mój pyszczek. Chyba mnie nie wyrzucą po usłyszeniu wiadomości że Adam zmienia się w Adę. Jestem dobrej myśli co do nich.
Cytat:
Sprawiasz wrażenie, że przepraszasz za to że żyjesz

I tak na prawdę jest :(
_________________
Dawno, dawno temu żył sobie pewien jednorożec. Jego piękna nie można było ująć słowami lecz spadło mu na głowę kowadło i umarł.
Koniec.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-18, 22:23   

Ada75 napisał/a:
wendigo napisał/a:
tak, koryguję płeć


A może przechodzę adaptację drugorzędnych cech płciowych?

<spoko> mnie się podoba :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9