Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej?
Autor Wiadomość
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-02, 15:29   Co dalej?

Witam, mam na imię Marcel i mam 15 lat. Zawsze miałem objawy transseksualizmu ale poważnie zastanawiam sie od 2 tygodni wcześniej jeszcze myślałem, że jestem homoseksualny. A wiec od dziecka ubierałem sie w sukienki bawiłem lalkami malowałem paznokcie a w szkole mowiłem, że to po to abym nie obgryzal paznokci. Malowałem się z siostrą, a w przedszkolu i podstawówce zadawałem sie tylko z dziewczynami. W gimnazjum trochę się zmieniło bo dziewczyny są jakieś dziwne i nie lubię ich. Nie lubię sportu ale strasznie lubie gry komputerowe tylko, że w grach zawsze gram postaciami żenskimi i zazwyczaj podaje się za kobiete... Przez gimnazjum o tym nie myślałem ale zawsze całe moje życie wyobrażałem sobie że w tej sytuacji jestem kobietą np. jadę pociagiem jako kobieta w pięknej sukience z długimi włosami i obcasami, czasami nawet sobie wyobrażałem że jestem kims innym jakąś kobietą i było tak całe życie! Nigdy nie czułem jakiegoś obrzydzenia do swojego ciala, tylko jak byłem mały zastanawiałem sie o penisie mówiłem sobie: co to jest i czy wszyscy to mają czy tylko ja! Obrzydzenie czuje teraz tylko gdy ubiore się w sukienkę w męskim ciele! Powiedziałem rodzicą że "chyba" jestem transseksualny. Mama powiedziała, że to napewno nie jest tak i że to przez okres dojrzewania i przez moją siostrę bo ona zmuszała mnie do bawienia sie lalkami i noszenia sukienek a wcale tak nie było. Tata natomiast najpierw powiedział ze zawsze byłem bardziej damski a dzień później powiedział że to napewno nie ja i że mam poczekac aż będę pełnoletni. I teraz pytanie do was, czy ja jestem transseksualny? Czy tak jak rodzice mowia to przez okres dojrzewania? Czy mam jeszcze poczekac? Nie wiem co mam dalej zrobić, rodzice mówia, że rozumieją pojęcie transseksualizm ale chyba w to nie wierze... Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 
 
Człowiek
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-02, 16:01   

MacShadoow :)

Witaj Na Forum :)

Zgadzam się z Twoją opowieścią i podzielam Twoje odczucia, owszem są jak najbardziej na miejscu i nie przejmuj się Tym gadaniem że to Ci przejdzie.
To nie jest katar to nie przechodzi.... :)
Fakt że z dziewczynami jest tak kiedy zostają nastolatkami zaczynają interesować się płcią przeciwna a same między sobą zaczynają konkurować o swoją kobiecą pozycję w swoim gronie poszukując statusu jako dziewczyna ,która chce mieć najlepszego partnera na przykład na prywatki/dyskoteki/przyjęcia i inne rzeczy.
W szkole chce sią dziewczyną pochwalić że ma super faceta.
No taka jest natura tych postaw i zachowań.

[Nie znasz istoty problemu nowego użytkonika a już wypowiadasz się kim jest. Nie wiesz wszystkiego by wskazywać innym drogę kim jest lub nie jest i kiedy ma co robić. /Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2017-04-02, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-02, 17:22   

Człowiek, dzięki za odpowiedz! Podniosło mnie to na duchu!! Tylko to nie jest tak, że rodzice mnie nie akceptują. Powiedziałem im, że trzeba iść z tym do lekarza to się zgodzili! Nie rozumiem tylko dlaczego powinienem czekać do pełnoletności możesz mi wytłumaczyć proszę? :)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-02, 18:07   

MacShadoow: Widzę, że nie bardzo się orientujesz co jest czym.

Homosekualizm nie objawia się w przypadku męzczyzn fascynacją kobiecosćią i zakładaniu sukienek. Homoseksualistów interesują przedstawiciele tej samej płci, a homoseksualni mężczyńsi są jaknajbardziej męscy.

Transseksualizm to nie jest ubiranie się w sukienki, malowanie paznokci czy granie w gry komputerowe żeńskim awatarem. Transseksualizm to świadomość tego że przynależy się do płci przeciwnej niż ta którą ma się biologicznie. Połączone jest to z niesamowitym cierpieniem życia w nieprawidłowej płci. To co opisujesz ma mało wspólnego z transseksualizmem.

Na pytanie kim jesteś nie umiem Ci odpowiedzieć. Ale pomoc lekarza specjalisty może być pomocna. Rozejrzyj się po forum w dziale o lekarzach, tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Nie ma potrzeby czekać z tym problemem do osiągnęcia pełnoletności. By móc wcześniej ruszyć trzeba mieć zgodzę rodziców.
 
 
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-02, 18:56   

Lagertha, Orientuję się co to transseksualizm a co to homoseksualizm. Chyba źle mnie zrozumiałaś... Opisałem tu moje objawy, a z tego co czytałem takie są właśnie objawy transseksualizmu! Ale również dziękuję za odpowiedz!!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2017-04-02, 19:54   

@MacShadoow możliwe, że jesteś transseksualistą. Ta opowieść brzmi podobnie jak historie wielu ts. Z drugiej strony nie da się wykluczyć także innych wariantów: transwestytyzmu, transgenderyzmu. W ostatecznym rozrachunku to ty sam będziesz musiał ocenić, kim się czujesz i co zamierzasz z tym dalej robić, bo nikt inny nie weźmie odpowiedzialności za twoje życie i twoją przyszłość.

Reakcja rodziców jest niestety dość typowa. Starają się udawać, że to nieprawda i przekonywać siebie i ciebie, że to ci przejdzie / wynika z okresu dojrzewania / wydaje ci się tylko itp.

Cytat:
Czy mam jeszcze poczekac?

Problem niestety polega na tym, że w Polsce przed ukończeniem 18 roku życia właściwie nie możesz niczego zrobić: pójść do psychologa, dostać recepty na hormony itd.

Co możesz zrobić? Czytaj, rozmawiaj z innymi ludźmi, zastanawiaj się nad sobą.
Próbuj rozmawiać o tym z rodzicami. Efekty trudno przewidzieć, a ich reakcje (zwłaszcza z początku) mogą być dosyć niefajne, ale to wszystko co jesteś w stanie na ten moment zrobić. Ew. możesz ich podesłać na to forum. Pewnie nie będą chcieli, ale co ci szkodzi.
 
 
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-02, 20:21   

Freja, dziękuję za odpowiedz! Transwestytytą nie jestem bo wolałbym cały czas być kobietą niż tylko czasami, transgenderystą też nie bo chciałbym przejść operację! Obywatelstwo mam niemieckie więc może tam uda mi się coś załatwić? Pozdrawiam!!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2017-04-02, 20:25   

MacShadoow napisał/a:
Obywatelstwo mam niemieckie więc może tam uda mi się coś załatwić?

Nie mam pojęcia, jak to w szczegółach odnośnie nieletnich w Niemczech wygląda, ale patrz np: http://www.papilot.pl/lud...ila-plec,3041,1
Więc szansa zapewne większa niż w Polsce.
_________________
Freja Draco
 
 
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-02, 20:31   

Freja, Woow, ta to miała szczęście! :-p Pogadam jeszcze z tatą, bo wygląda, że on rozumie więcej od mamy! Dziękuję za pomoc!!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-03, 03:51   

Lagertha napisał/a:
To co opisujesz ma mało wspólnego z transseksualizmem.

Teraz Ty zabrzmiałaś jakbyś stawiała diagnozę... a moim zdaniem ma sporo wspólnego, poza tym może MacShadoow nie umie jeszcze lepiej wyrazić swoich myśli, uczuć...
Ale z dalszą częścią Twojej odpowiedzi się zgadzam.

Freja napisał/a:
Cytat:
Czy mam jeszcze poczekac?

Problem niestety polega na tym, że w Polsce przed ukończeniem 18 roku życia właściwie nie możesz niczego zrobić: pójść do psychologa, dostać recepty na hormony itd.

Bez zgody rodziców nie może, za zgodą może to wszystko - tak sprostuję, bo to co napisałaś brzmi jakby w ogóle się nie dało :P

MacShadoow napisał/a:
Obywatelstwo mam niemieckie więc może tam uda mi się coś załatwić?

Gdybyś tam mieszkał, to tak, są procedury, leczy się dzieci i młodzież w kierunku korekty płci. Ale tu nie tyle obywatelstwo ma znaczenie co to gdzie opłacasz składki zdrowotne :P (lub w Twoim przypadku gdzie opłacają je rodzice), no i pewnie miejsce zameldowania, bo jeździć na wizyty do innego kraju to trochę chyba ciężko...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-03, 04:46   

wendigo napisał/a:
Lagertha napisał/a:
To co opisujesz ma mało wspólnego z transseksualizmem.

Teraz Ty zabrzmiałaś jakbyś stawiała diagnozę... a moim zdaniem ma sporo wspólnego, poza tym może MacShadoow nie umie jeszcze lepiej wyrazić swoich myśli, uczuć...
Hah.. No nie taki miałam zamiar, ale rzeczywiście może to tak wyglądać...

A co do obiawów, to zdawało mi się, że "sukienki" nie są najważniejsze.. Po prostu co innego stałe uczucie dysforii a co innego wtedy tylko gdy je przymierza.

MacSadoow: No.. ok.. Po prostu czytając Twoją wypowiedź odniosłam inne wrażenie.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-03, 20:05   

MacShadoow napisał/a:
Freja, dziękuję za odpowiedz! Transwestytytą nie jestem bo wolałbym cały czas być kobietą niż tylko czasami, transgenderystą też nie bo chciałbym przejść operację! Obywatelstwo mam niemieckie więc może tam uda mi się coś załatwić? Pozdrawiam!!


Jako "nadworny transwestyta" powiem że to wcale nie jest takie oczywiste że nie jesteś transwestytą. ;) Mam na co dzień pomalowane paznokcie, skorygowane brwi, wydepilowane ciało... czasem mam ochotę na przebieranki a czasem nie, czasem wyobrażam sobie siebie jako kobietę...Ba! Czasem nawet odnoszę wrażenie że jako kobieta wyglądam lepiej. Tylko w moich odczuciach nie pojawia się kluczowa sprawa - dysforia. Piszę o sobie by dać Ci punkt odniesienia. Jednak bez konsultacji z lekarzem specjalistą - wydaje mi się - nie rozgryziesz swojego problemu. :)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-03, 21:21   

A czy przyszła Ci do głowy opcja, że możesz być mężczyzną o damskim sposobie bycia?

Tu pojawia się znowu pytanie, czy dysforia musi być ulokowana w ciele, czy może gdzie indziej; ale nie chcę robić offtopu w wątku MacShadoow.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-03, 21:37   

kicur napisał/a:
A czy przyszła Ci do głowy opcja, że możesz być mężczyzną o damskim sposobie bycia?

Tu pojawia się znowu pytanie, czy dysforia musi być ulokowana w ciele, czy może gdzie indziej; ale nie chcę robić offtopu w wątku MacShadoow.


Odpiszę Ci na PW. OK? :)
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-03, 23:15   

Arisu napisał/a:
Jak ktoś nie ma dysforii to nie jest trans, kropka.

Jednak nadmierna dystrofia jest objawem obłędu .
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2017-04-04, 08:03   

Gabi napisał/a:
Arisu napisał/a:
Jak ktoś nie ma dysforii to nie jest trans, kropka.

Jednak nadmierna dystrofia jest objawem obłędu .

Skoro wedle definicji transseksualizmu dysforia może skutkować nawet próbami samobójczymi, to nie wiem, czym miałaby się przejawiać taka nadmierna(?) dysforia :p
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-04, 11:17   

No właśnie tym. Dlatego to żadna "radość" mieć dysforie czegokolwiek miała by być wyznacznikiem. I warto nauczyć się nad nią panować lub przynajmniej z nią żyć. Kiedyś wydawało mi się, że nie mam dysforii bo nie mam żadnych zapędów. Ale kiedy poznałam czym jest dysforia zrozumiałam, że po prostu nauczyłam się z nią żyć i nad nią panować, jakkolwiek kosmicznie to dla kogoś zabrzmi . Czy nie mam dysforii ? Mam . Może nie latam z żyletką w dłoni , ale czuje sie gorsza , stracona. Ale staram się o tym nie myśleć .
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 12:13   

Gabi, 100% racji, pani redaktor
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-04, 17:58   

Nauczyć się z tym żyć i panować? A czy to nie są po prostu inne słowa na "olewanie samej siebie no bo co innego mam zrobić, przecież się nie zabiję..."? Bo tylko taki sposób wydaje mi się działać, przynajmniej dla mnie. To jest nędza nie życie.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 19:30   

Lea napisał/a:
Nauczyć się z tym żyć i panować? A czy to nie są po prostu inne słowa na "olewanie samej siebie no bo co innego mam zrobić, przecież się nie zabiję..."? Bo tylko taki sposób wydaje mi się działać, przynajmniej dla mnie. To jest nędza nie życie.
Nie zrozumiałam tego tak. Szczerze mówiąc mam podobnie do tego co opisuje Gabi. Nie chodzi o olewanie sprawy. Chodzi o to, żeby mimo dysforii i cierpienia z nią związanego móc jakoś się ruszyć a nie ciągle się tym faktem dołować. To nie jest tak że dysforia mniej ciąży. Po prostu nie można poddawać się ciemnej rozpaczy i mimo cierpienia żyć dalej, robiąc w kwestii tranzycji tyle na ile można sobie pozwolić...
Albo na innym przykładzie.. Ja sama mam mocną dysforię i nie mam SRSu i nie mam też możliwości by go w najbliższych latach zrobić. Ale staram się nie poddawać i zagryzam zęby i dalej walczę i bardzo staram się by nie dopuścić deptesji do głosu. Bo gdy się poddam to nic nie osiągnę...
 
 
MacShadoow
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 20:41   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc!! :mrgreen: Jestem już umówiony do lekarza, więc napiszę jak poszło!! :-)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-04-04, 22:28   

znowu robicie serio wątek z czyichś fantazji, jeżu, który to już raz
transśrodowisko najłatwiejsze do trollowania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11