Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne sytuacje płciowe c d
Autor Wiadomość
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-03-16, 04:02   

Widzę, że nie tylko ja nie mogę spać :roll:
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-03-16, 10:11   

wow, koszmar :D
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 10:12   

confused napisał/a:
O tej malejącej stopie od HRT też słyszałem

Ale nie no, HRT nic przecież nie robi, w ogóle mi nie potrzebne... (jeszcze mi najwyraźniej nie przeszło...)
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 11:07   

Freja napisał/a:
No ale jak się kurczy? Kości się zmniejszają?
Jedyne co, to ilość tłuszczy/tkanek wokół kości... też mnie boli jak widzę kurczące się kości u transów :P Urojenia macie. Też bym chciała.

Poza tym ktoś już gdzieś pisał, że kobiety lubią kupować buty na styk/o rozmiar za małe... macie swoje 1-2 rozmiary w dół :P Z resztą sama zauważyłam tendencję do zawyżania/zaniżania niektórych pomiarów. "A tam zaokrąglę w górę, co się może stać..."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2017-03-16, 11:20   

Cytat:
Poza tym ktoś już gdzieś pisał, że kobiety lubią kupować buty na styk/o rozmiar za małe... macie swoje 1-2 rozmiary w dół :P

Wiesz, ale to też jest tak, że jak kupujesz sobie trapery do chodzenia po górach i zostaje w nich jakiś centymetr luzu, to masz w efekcie bardzo wygodne buty.

A teraz spróbuj powtórzyć ten sam myk w przypadku czółenek na obcasie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 11:35   

Okej. Mam buty w 4 rozmiarach. Tyle w temacie rozmiaru stopy.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 13:47   

jatadosh napisał/a:
Swan napisał/a:
Okej. Mam buty w 4 rozmiarach. Tyle w temacie rozmiaru stopy.

Ale że jedne buty w 4 rozmiarach? Miałem kiedyś takie wrotki :P
Raczej chodziło, że różne pary, a rozmiary z przedziału np 39,40,41,42 :P Też tak mam... ale 39,41,42,43

Freja napisał/a:
A teraz spróbuj powtórzyć ten sam myk w przypadku czółenek na obcasie.
Jak byłam mała to prawie zerwałam ścięgno i teraz mam lekką fobię :P Z resztą z 175+wysoki obcas, to był wyglądała jak kreska, także podziękuję ;) Ale tak, masz racje :D Ja zwłaszcza w zimowych lubię luz na gruuuuube skarpetki :3
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-16, 16:35   

Arisu napisał/a:
Dzisiaj znajoma do mnie podeszła z polski i powiedziała że ludzie o mnie gadają że to robię i powiedziała że powinnam przestać bo będę mieć problemy, jest to nienaturalne i prawdopodobnie nielegalne.[/URL]?


Arisu napisał/a:
[DeadSally, To lepiej słuchać rumunów którzy rozsiewają plotki o tobie i ogółem są rasistami, homo i transfobami, idiotami którzy nie potrafią dobrze wypowiedzieć słowa po angielsku? Troszkę się zdziwił gdy został przeze mnie zjechany od góry do dołu po angielsku w obecności menedżerów bo zazwyczaj jestem cicha i spokojna, połowy słów zapewne nawet nie zrozumiał i od tamtej pory mam spokój :roll:


Nie wiem w jakim zakładzie pracujesz (w ogóle mnie to nie interesuje tak naprawdę), ile tam zatrudniają osób, ale z tego co sama obserwuję u siebie a pracuje w moim zakładzie ponad 7000 ludzi ( z czego ok. 60% to Polacy, 10% Anglicy a reszta jest innych narodowości) to największymi ksenofobami, homofobami, transfobami, rasistami, seksistami są niestety Polacy. Po za tym jak zauważyłam przeciętny Rumun, Węgier czy Bułgar posługuje się dużo lepiej i sprawniej językiem angielskim niż przeciętny Polak. Dlatego też radzę szczególnie uważać na Polaków i na to co Ci radzą. Pamietaj też, że w UK prawo dość dobrze chroni wszelkie mniejszości przed prześladowaniem ( a przecież rozsiewanie plotek na twój temat to też rodzaj prześladowania i dyskryminacji) więc następnym razem nie wyżywaj się słownie na takim delikwencie tylko od razu zgłaszaj sprawę do kogoś z góry (supervisor, manager). Angielskie firmy są szczególnie wyczulone na tym punkcie i nie pozwolą sobie na to, żeby jakaś osoba transpłciowa była dyskryminowana bądź prześladowana przez innych współpracowników.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-16, 18:21   

174 to zaden wzrost. Pol nocy szukalem modelki do sesji. Same niskie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-16, 18:27   

Arisu napisał/a:
Rumuni są teraz na etapie Polaków w 2006 roku


Przepraszam a co Ty możesz powiedzieć o tym co działo isę w 2006 roku w UK? Arisu, sorry, ale w ogóle nie rozumiem takiej generalizacji.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-16, 18:53   

Arisu napisał/a:
anna82, Mój brat wtedy wyjechał. Wiem co się działo tylko z jego opowieści, ale widać że było to samo co z rumunami obecnie. Nie mam jednak co się bać, nikt nie wie że jestem TS bądź co bądź.


Ok, spoko.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 18:58   

Arisu napisał/a:
Mam znajomą ciskę, która ma 174 i uwielbia szpilki, tak z 8cm to dla niej nie problem
Ale tu nie chodzi o wzrost, tylko o to, że mi się nie podoba jak patykowato wyglądam :P Jak przytyje z 10kg to wtedy luzik.
Arisu napisał/a:
Szkoda że moje stare buty poszły do kosza, zobaczyłabyś na własne oczy
Też mam takie co i po stopie latają, a wcześniej tak źle nie było i w sumie dalej w nich czasem chodzę :P Bo je jakoś lubię. Tylko, że wtedy nie miałam aż takiej niedowagi jak teraz, więc tłuszcz jeśli cokolwiek. Poza tym Ty Arisu chyba miałaś szczęście co do dorastania, nie? Nie pamiętam sczegółów, ale coś gdzieś...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 22:18   

Ja brzmię podobnie na nagraniach, ale w życiu mi to nie przeszkadza jakoś... ;P Do mutacji nie potrzebujesz tony T, zauważ, że starsze kobiety mają taką 'lekką mutację'. Bo mniej estro po menopauzie i inne. Anyway, nie jesteś tru-m/k XD I to chyba z profitem dla Ciebie :)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 22:25   

Nic obraźliwego czy coś. Po prostu myślę, że masz deczko łatwiej niż typowa, statystyczna m/ka co ma już normalny zarost, pełna mutacje, że brzmi jak czołg i inne :/ Ja prawdę mówiąc wygrałam milion tym, że jestem blondyną i moje owłosienie jest jasne :P You know what I mean...

Arisu napisał/a:
ale dla nas zawsze nasz głos brzmi dziwnie
no, to już nasze zboczenie zawodowe chyba xD
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 22:30   

Arisu napisał/a:
obalamy mit o głupich blondynkach
jesteście pewne? :-)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 22:31   

A mi się marzy turkusowe ombre :3 ale to już chyba nie w tym kraju xD I po sądach, bo jeszcze pomyślą, że z psychiatryka uciekłam.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-16, 22:57   

Różnie bywa.

Ostatnio czytałem o pewnym sędzi z Wielkopolski, który rozpatrywał sprawę cywilną o naruszenie czyjejś czci, pomiędzy dwoma cismężczyznami. Rzekome znieważenie miało miejsce na zlocie miłośników jakichś wojskowych pojazdów ^^Pierwszy facet zarzucił rzekomemu naruszycielowi, że założył coś damskiego - jakąś spódnicę czy szpilki - na tym wojskowym zlocie, a jest oczywiste, że coś takiego jest sprzeczne z wojskowym honorem.

Na co sędzia powiedział, że nie, nie jest - to chyba oczywiste, że żyjemy w wolnym kraju i każdy może zakładać ubrania, jakie chce :D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-16, 23:02   

Arisu, to ja właśnie mam takie ni to niebieskie, ni to zielone oczy :P Także turkus idealnie xD

kicur, mam nadzieje, ze moj bedzie rownie wyrozumialy na rozprawie niedlugo :P chociaz w sumie przy takiej sprawie, to chyba oczywiste jak sie ubiore ^.-
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 00:46   

Nie mam siły się odczytywać tych niektórych ścian tekstu, ale jeszcze do co do głosu/włosów/oczu - ja mimo dużego owłosienia na ciele i twarzy oraz dużego wzrostu mam jednak chyba niezbyt męskie głos i twarz. Moje włosy są albo "ciemno-blądowe" albo jasno-brązowe, wszyscy co innego mówią, jedna osoba nawet stwierdziła, że są one rude, ale po tym jak wygląda to w rodzinie to śmiem w to wątpić, natomiast chcę, żeby były tak jak na załączonym obrazku, jednak boję się podpalenia (swoją drogą, chyba w każdym kraju takie tęczowe włosy przykułyby dużą uwagę). A co do oczu to zabawna sprawa, bo ja mam typ zmieniających kolor, nie wiem dokładnie jak to ma, ale są osoby które tak mają, że im się zmieniają. Najczęściej manewrują kolorystycznie między szarością i niebieskim, ale czasami zahaczają o zieleń (przy czym to jest strasznie rzadko i wiem tylko z relacji ludzi). Ale w paszporcie mam niebieskie, bo rodzice nie chcieli słuchać, bo przecież "były niebieskie 10 lat temu i mama ma niebieskie"... Chociaż to w sumie i tak by nie zmieniło wiele, bo chyba zmienne kolorystycznie nie pasują ani pod "inny" kolor, ani pod taki "nieokreślony"...

A i jeszcze co do rozmiarów butów - moje najmniejsze są paradoksalnie najluźniejsze i jest to rozmiar 45, aczkolwiek one mają 4 lata, więc miały czas się zrobić luźne... (natomiast największe to 47)
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-17, 08:10   

W UK w dużym mieście by nie przykuły.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-17, 11:31   

kicur napisał/a:
W UK w dużym mieście by nie przykuły.


To prawda, nawet w mieście średniej wielkości nikt nie zwróciłby uwagi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-18, 02:42   

Rainbow napisał/a:
Ale w paszporcie mam niebieskie, bo rodzice nie chcieli słuchać, bo przecież "były niebieskie 10 lat temu i mama ma niebieskie"... Chociaż to w sumie i tak by nie zmieniło wiele, bo chyba zmienne kolorystycznie nie pasują ani pod "inny" kolor, ani pod taki "nieokreślony"...

Niebieskie tak mają, że są czasem szare - też tak mam :P pisze się "niebieskie" mimo wszystko (chyba nie ma oficjalnie koloru "szare"? tzn. w dokumentach to tak chyba wpisać nie można).
Z włosami też mam podobnie i też niektórzy (widząc na zdjęciu) sugerują nawet rude :lol:
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-18, 05:39   

wendigo napisał/a:
(chyba nie ma oficjalnie koloru "szare"? tzn. w dokumentach to tak chyba wpisać nie można).
Mam takie wpisane w dowód, więc jednak można ;)
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-18, 12:12   

Ha ha , wszystko można , ja mam wpisane piwne :-p
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2017-03-18, 12:28   

W dobrym świetle widać, że moje oczy są zielone, w takim słabszym bardziej jak piwne wyglądają trochę. Jednak w dokumentach wpisane zielone :-)
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-18, 14:11   

W nowych dowodach osobistych już nie ma rubryki na kolor oczu :( Kiedyś miałem wpisane "brązowe". Z dopuszczalnych wtedy kolorów "różnokolorowe" były najlepsze :D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-18, 15:00   

Kate napisał/a:
wendigo napisał/a:
(chyba nie ma oficjalnie koloru "szare"? tzn. w dokumentach to tak chyba wpisać nie można).
Mam takie wpisane w dowód, więc jednak można ;)

O, to nie wiedziałem :)

Gabi napisał/a:
Ha ha , wszystko można , ja mam wpisane piwne :-p

A "piwne" to tak, chyba też widziałem, jakoś zamiennie z brązowymi wpisują :P
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-18, 15:13   

wendigo napisał/a:
O, to nie wiedziałem :)


To paczaj https://unsee.cc/tonimepa/
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 15:23   

Arisu napisał/a:
Za to takie mocne farby bardzo niszczą włosy

Na to, to akurat są chyba jakieś szampony i odżywki z Ziaji, może coś bo pomogło... Ale to i tak raczej nie w Polsce, w sumie to nie wiem nawet gdzie można by było tak przefarbować. No i też to jednak co innego pojedyncze kolory, a co innego cała tęcza...

wendigo napisał/a:
Niebieskie tak mają, że są czasem szare

Nie wszystkie. Poza tym, moje to są bardziej szare, które bywają niebieskie albo zielone...

kicur napisał/a:
W nowych dowodach osobistych już nie ma rubryki na kolor oczu

Ale w paszportach chyba jeszcze są, a przynajmniej były za czasów, jak mój był wyrabiany.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-18, 16:14   

Kate napisał/a:
wendigo napisał/a:
(chyba nie ma oficjalnie koloru "szare"? tzn. w dokumentach to tak chyba wpisać nie można).
Mam takie wpisane w dowód, więc jednak można ;)
Chyba był moment, że wpisywali dosłownie dowolny kolor i szafirowe by np. przeszły :P
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-03-18, 17:57   

Rainbow napisał/a:
Arisu napisał/a:
Za to takie mocne farby bardzo niszczą włosy

Na to, to akurat są chyba jakieś szampony i odżywki z Ziaji, może coś bo pomogło...

Rainbow, to tak nie działa :P
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2017-03-18, 19:04   

Wczoraj jechałam taksówką, dziwnie zajechała i gość mówi do mnie, że "trzeba było pomachać, żebym wiedział że to pan". :mrgreen: Ale ewidentnie coś mu nie grało i na koniec powiedział mi już "Życzę pani miłego wieczoru". :D
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 21:59   

Jeżynka napisał/a:
Rainbow, to tak nie działa

No tylko skąd ja mam to wiedzieć? W ogóle skoro nie tak, to jak działają te kosmetyki "do włosów farbowanych"? Mniej zmywają farbę czy może po prostu to jakiś chwyt marketingowy jest?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-18, 22:47   

Rainbow, chyba, że niby farbowane = podniszczone, ale pewnie chcą więcej niż za normalne, więc obstawiam 'kradziejstwo' :P
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 23:13   

Cytat:
Za to takie mocne farby bardzo niszczą włosy

Cytat:
No i też to jednak co innego pojedyncze kolory, a co innego cała tęcza...

Aby takie intensywne kolory wyszły na włosach, trzeba je dość mocno rozjaśnić. To jest głównym winowajcą zniszczeń ponieważ włos jest "wyżarty" z pigmentu i uszkodzona jest łuska, farba to już mniejszy problem.
Rainbow napisał/a:

Na to, to akurat są chyba jakieś szampony i odżywki z Ziaji,

Musisz pamiętać, że włosy są tkanką martwą więc nie mają zdolności regeneracji. Zniszczenia spowodowane rozjaśnianiem można jedynie zatuszować i zapobiec powstaniu nowym. Są obecnie na rynku zabiegi odbudowujące strukturę włosa (Olaplex) ale to nie zwykła odżywka z drogerii.
Cytat:
jak działają te kosmetyki "do włosów farbowanych"? Mniej zmywają farbę czy może po prostu to jakiś chwyt marketingowy jest?

W większości marketing, zwłaszcza produkty spajające rozdwojone końcówki, te to można wsadzić między mity, baśnie i bajki :p
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-18, 23:21   

antnieszka napisał/a:
Kate napisał/a:
wendigo napisał/a:
(chyba nie ma oficjalnie koloru "szare"? tzn. w dokumentach to tak chyba wpisać nie można).
Mam takie wpisane w dowód, więc jednak można ;)
Chyba był moment, że wpisywali dosłownie dowolny kolor i szafirowe by np. przeszły :P


Nie było takiego momentu, w zielonym dowodzie też było kilka określonych, największą ekstrawagancją były wielokolorowe. Znam 2 takie osoby mają oczy jak Husky.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-19, 05:11   

Rainbow napisał/a:
wendigo napisał/a:
Niebieskie tak mają, że są czasem szare

Nie wszystkie. Poza tym, moje to są bardziej szare, które bywają niebieskie albo zielone...

Może nie wszystkie, ale moje też szare bywają :P
Aha :P
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-20, 02:31   

To już dwie strony wpisów ? :shock:

Myślenie osoby starszej : "Jak nosisz tak długie włosy, to wszyscy Cię biorą za psychicznego. Skróć 5 centymetrów"
Czyli rozumując : jeśli skrócę 5 cm, średnio długie włosy, to przestaną <zalamka>
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-20, 10:41   

Dalialama napisał/a:

W większości marketing, zwłaszcza produkty spajające rozdwojone końcówki, te to można wsadzić między mity, baśnie i bajki :p


Ich działanie polega głównie na powlekaniu włosa masą silikonu. Nie jest to specjalnie zdrowe rozwiązanie. Większość drogeryjnych kosmetyków do włosów - łącznie z szamponami- na tym bazuje.

2in1_inkarnacje napisał/a:

Czyli rozumując : jeśli skrócę 5 cm, średnio długie włosy, to przestaną <zalamka>


Ja myślę, że po prostu co tydzień Ci będą mówić to samo, aż zetniesz na krótko :D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2017-03-21, 13:23   

stałem w kiblu niby koedukacyjnym, ale były dwie kabiny oznaczone facetem i kobitą, no i facet był zajęty, bo była tam jakaś babcia (xD), a kobita wolna i ja cierpliwie czekałem mimo wszystko, aż zwolni się facet, a gościu za mną, żebym se poszedł do wolnego z kobitą no bo po co czekać, ja nie chciałem, ale w sumie to stwierdziłem, że no dobra, ma rację. no i zrobiłem co trzeba, wychodzę, a tu stado babć patrzy się na mnie z wytrzeszczem XDDDDD
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 13:41   

Idź na dział damski. Wytrzeszcz. Idź na dział męski. Ktoś się chichocze spoglądając na ciebie. :roll:

asdfghj, śmiechłem, bardzo :D
Ostatnio zmieniony przez 2017-03-21, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-21, 13:47   

A nie idź nigdzie to cię ochrona będzie pilnować bo coś kombinujesz. Jak tu żyć? :D
 
 
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-03-21, 13:52   

Faceci w ostatnim czasie dość uważnie patrzą się na mnie. Nie wiem tylko dlaczego :-|
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-21, 14:32   

4Ever_Young, Może masz lekką obsesję? :P Ja miałam na początku, jakby zaczęłam obserwować, czy inni mnie obserwują... jakkolwiek głupio to brzmi.

Z serii nie ogarniam dlaczego - byłam trochę pozałatwiać spraw na uczelni... poszłam też podbić legitymację studencką, bo jest do końca marca, to czas najwyższy i wszystko fajnie, pytała czy 'Pani już kończy studia' pogratulowała jak powiedziałam, że niedługo się bronię i tak, to ostatnia 'pieczątka'... 5 minut wcześniej jakaś kobita z księgowości do mnie wycedziła "czego pan chce" jakbym ją ugryzła przychodząc. :-o Obie wiedziały jak się nazywam...
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-21, 15:33   

Trzeba było odpowiedzieć "od pana, niczego"
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-21, 16:01   

Gabi, kusiło, ale oni mi płacą, bo to komunistyczna kwestura uczelni ;( ...
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 17:09   

antnieszka, ja też tak miałem, na razie doliczyłem sie 2 razy. Legitymacja, imie, nazwisko... proszę pana... To takie miłe :mrgreen: To znaczy no... Miło mi że ktoś w ogóle zauważa. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale wnioskuję, że HRT itd, i w takim wypadku to nazywanie kogoś wg płci z urodzenia jest nie na miejscu. Ja tam nie mam się o co pieklić, z kolei, ale miło mi jak ktoś się nie "poprawi".
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-21, 18:16   

Swan, masz minus jedno życie jak uważasz to za miłe :P :evil: Mnie wku*wia jak co chwila inną wersję słyszę, a zwłaszcza jak przez papierki. Mnie nikt poza rodzinka i ludzmi ze studiow nie mowi po facewatemu :<
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 19:58   

A co, miałbym się cieszyć, że wszyscy bez wyjątku mają mnie za kobietę? :x

antnieszka napisał/a:
Mnie nikt poza rodzinka i ludzmi ze studiow nie mowi po facewatemu :<

Hm, a mnie po babskiemu mniej więcej wszyscy :p
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-21, 20:15   

Swan, chyba nie, po psortu z początku przeczytałam Twój post wspak czy jakoś tak xD Także zwracam honor do kieszeni. :oops:
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 20:30   

Spoko :-)

Pewnie jak zwykle wyszedłem na emkę xD Rety, ale serio, jeden znajomy myśli, że jestem m/k... Oczywiście nie jest na tyle znajomym, żebym go w cokolwiek wtajemniczał, ale mam z niego ubaw :D Myślę, że przekalkulował sobie kilka rzeczy w głowie, ale trochę mu nie wyszło.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 11:32   

Miałam kilka razy niefajną sytuację w pociągu.
Stoję sobie grzecznie przy drzwiach. Z tyłu słyszę "Przepraszam. Czy pani wysiada?". Na twarzy banan. Juppi :mrgreen:
Odwracam się, żeby powiedzieć, że tak. Jeszcze nic nie powiem, a słyszę "O przepraszam pana"... :evil:
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-22, 16:56   

To ja dziś przychodzę do jakiegoś działy papierkologii stosowanej (nie pamiętam czy kadry, czy jakaś inna sekta) i słyszę "dzień dobry, w czym mogę pani pomoc" po czym mowi po co i podaje nazwisko... babka sie odwrocila do kompa, zlapala za glowe, westchnela i powiedziala "juz panu szukam"... :-?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-22, 17:29   

antnieszka, no niestety tak to działa i nie ma się co denerwować... można nic nie robić w takiej sytuacji, ale ja czasem to wolałem cała historię wyłożyć, bo jednak wolałem żeby wiedzieli, że jestem w trakcie korekty niż żeby dalej myśleli, że jestem tak wyglądającą dziewczyną :P
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-22, 19:00   

wendigo, ja się na takie okazje ubieram ni w 5 ni w 10, żeby nie robili mi wielkich oczu... :P inaczej mam rozmowy typu "Pani pokaże zaświadczenie, że może za syna odebrać" jak kiedyś w urzędzie mi babka powiedziała. Po czym pokazałam dowód (nawet nie takie stare zdjęcie, a noszę jeszcze na wszelki wypadek zaświadczenie od psychologa) i odpuściła :p
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-22, 21:11   

Armand napisał/a:
Ja myślę, że po prostu co tydzień Ci będą mówić to samo, aż zetniesz na krótko :D

echh :cry: Krótkie ostatnio miałem ... jakoś na początku liceum.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 00:52   

Arisu, pewnie widziałaś, ale nawet o tym nie wiedziałaśxD Ja podobnie u lekarzy, ale jakoś stram się nikomu nigdy twarzy nie skanować...
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-03-24, 11:37   

Nie wiem, czy to się nadaje bardziej do "dziwnych sytuacji", czy do "kącika marudzenia":

Dzisiaj przysłano mi pocztą z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nowe świadectwo dojrzałości (nawet dodali fajną firmową teczkę) - super: nowe imiona, nazwisko, PESEL... a pod spodem "zdałA i uzyskałA" :-/
Widocznie w podaniu nie powinienem prosić jedynie o zmianę imion, nazwiska i PESELu, ale jeszcze końcówek :roll: Wtedy nawet jeśli ktoś chciałby być złośliwy, to nie może :-> Chociaż mam nadzieję, że to zwykłe roztargnienie...
Nie wiem, czy komuś jeszcze się to zdarzyło, w każdym razie to też tak "ku przestrodze" dla osób, które zamierzają wymienić świadectwo dojrzałości.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 15:50   

Arisu, ale co to niby za rozwiązanie...? :P I tak mają inne Twoje papierki, a Ty jedynie nie masz kompletnie żadnego i w oczach pracodawców ktoś bez matury, to trochę dno.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-24, 18:38   

Arisu napisał/a:
Dlatego ja skończyłam naukę nie pisząc matury

Nie napisałaś matury tylko przez to ze byłyby na niej męskie dane ?
Jeżeli tak, to bez obrazy ale chyba jesteś głupia. Ja matury także nie mam, bo cóż byłam także głupia i olałam całkowicie szkołę. A teraz żałuję bo mam do zaliczenia 3 semestry zaocznie... żeby móc zdać maturę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-25, 02:23   

antnieszka napisał/a:
i w oczach pracodawców ktoś bez matury, to trochę dno.

W Polsce. Tu gdzie połowa bezrobotnych ma wyższe. Więc słaba to trochę motywacja :P Tu jest w ogóle pokiepany system edukacyjny...
_________________
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-25, 05:18   

wendigo napisał/a:
W Polsce.
No nie do końca, fakt ze wielkie korporacje mają jakieś swoje wyznaczone kryteria jak wykształcenie maturalne itp., ale jest coraz więcej pracodawców patrzących na to co umiesz, a nie na co masz papier. Zresztą co i tak wychodzi w praniu zazwyczaj, aczkolwiek nie ma się co oszukiwać ze osoba która ma maturę i wiedze jest traktowana priorytetowo względem tej co posiada tylko wiedzę.
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-25, 14:44   

Przed chwilą byłem u fryzjerki ostrzyc się na krótko. Chyba przypadkowo wywróciłem jej światopogląd do góry nogami i zatrułem mózg genderem. <rotfl3>

"To poproszę ściąć dotąd. To tego miejsca na szyi, z boku niech uszy widać."
"Nie za krótko?"
"Wolę krótkie."
...
"Aha, i tu mam takie baczki wyrastające z policzków. Proszę ich nie golić."
" :shock: "
....
"Proste linie wszędzie, poproszę."
"Aha, czyli zapuszcza pani na prostą, dłuższą fryzurę."
"Nie, nie zapuszczam."
...
"Więc pocieniuję tutaj..."
"Nie, proszę prosto, bez warstw i cieniowania."
"http://idolosol.com/what-the-hell.html#gal_post_4892_what-the-hell-2.jpg" *woła koleżankę*
...
"Czyli uszy zostawić zakryte?"
"Nie."
*woła koleżankę ponownie*
...
"A te pejsy wygolić?"
"Nie, zostawić."

W końcu zrobiła, ja wstałem, zapłaciłem. Bardzo ładną robotę w końcu odwaliła. Jakiś starszy gościu czekający na kanapie spojrzał na mnie jakbym nagi, owinięty jedynie w tęczową flagę, rozdawał pigułki dzień po :-p
Ale czuję się super.
_________________
ojej
 
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-27, 04:37   

Tak sobie teraz siedzę i przypomniała mi się dziwna sytuacja na studiach jakieś 2 lata temu (całkowity boy-mode, przed hormonami i jakimkolwiek outem). Mieliśmy pierwsze zajęcia z pewnym nieco starszym profesorem. Gdzieś na początku pada z jego ust pytanie: "Kto z Państwa przypomni definicję pedagogiki?". W tym momencie zgłaszam się ja i chyba kilka innych osób z tyłu. Profesor wskazuje na mnie mówiąc: "To może Pani...". Dla mnie trochę szok, grupa zdezorientowana ale co tam - deklamuję definicję. Profesor przytakuje, po czym kontynuuje wykład by w końcu zwrócić się jeszcze raz do grupy: "Czy mogą nam Panie jeszcze raz przypomnieć tę definicję? To chyba tutaj któraś Pani mówiła... (szuka mnie wzrokiem)". Trochę się wtedy speszyłam i siedzę cicho udając, że coś notuję i liczę, że ktoś inny powie za mnie aż tu słyszę głośne: "No czemu Pani nic nie mówi? Proszę jeszcze raz podać definicję...". Zrobiłam się cała czerwona. Powiedziałam jeszcze raz. Nagle wszystkie oczy ludzi obok skierowane na mnie z minami w stylu --> :shock: :-| :shock: :-o :shock: .
Do dzisiaj nie wiem co wtedy sprawiło, że tak mnie odczytał... Chociaż nie powiem, było to gdzieś wewnątrz całkiem przyjemne :mrgreen: ...

A najlepsze było to, że kilka dni później spotkałam jeszcze raz tego profesorka w męskiej toalecie :oops: . Mówię grzecznie "Dzień dobry" na co on jakoś dziwnie się na mnie popatrzył i odpowiedział cicho "Dzień dobry" :lol: :roll: ...
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 10:54   

Niebieskie, czasem wystarczą długie włosy, może miał słaby wzrok, a Twój głos nie był typowo męski. Ciężko stwierdzić.
A potem w toalecie się speszył, gdy odkrył, że jednak nie jesteś kobietą. Było mu na pewno bardzo głupio. :mrgreen:

Zapuszczałam włosy, zaczęłam dosłownie chwilę po znalezieniu pracy, w pracy nic nie wiedzieli. Gdy podrosły, zaczęłam je wiązać. Pierwszego dnia kolega idąc za mną powiedział "wyglądasz jak baba". Z jednej strony się ucieszyłam, bo taki w końcu był mój cel. A z drugiej chciałam mu strzelić, bo brzmiało jak obelga.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-27, 12:08   

Usunięty napisał/a:
Niebieskie, czasem wystarczą długie włosy, może miał słaby wzrok, a Twój głos nie był typowo męski. Ciężko stwierdzić.

Fakt, długie włosy mam od lat. Głos też chyba nie jest specjalnie męski - przez telefon muszę się trochę starać jeśli chcę żeby nie brali mnie za kobietę. Raz nawet miałam sytuację, że dzwoniąc na infolinię PayPala z powodu problemu z płatnością rozmawiałam cały czas będąc odbierana jako dziewczyna aż Pani po drugiej stronie poprosiła mnie o podanie danych wysyłkowych konta. Na co ja: "Eee... wie Pani... bo tak właściwie to jest konto męża..." :lol: .

Usunięty napisał/a:
A potem w toalecie się speszył, gdy odkrył, że jednak nie jesteś kobietą.

Ależ przecież jestem. Tylko chwilowo korzystałam z męskiego kibelka ;-) .
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-27, 14:00   

Niebieskie napisał/a:
Ależ przecież jestem. Tylko chwilowo korzystałam z męskiego kibelka .
Mógł sobie dośpiewać, że w damskim kolejki to poszłaś do męskiego xD Cholera wi.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 15:51   

Rainbow napisał/a:
A co do oczu to zabawna sprawa, bo ja mam typ zmieniających kolor, nie wiem dokładnie jak to ma, ale są osoby które tak mają, że im się zmieniają.
też tak miałam do 20 rż, spektrum trochę inne między brązem a zielonym przez ciemny szary, została heterochromia centralna tych właśnie odcieni.
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-27, 22:48   

Całe dzieciństwo spędziłem chyba na tzw. genderfuckowaniu otoczenia. Ponieważ odgryzałem sobie włosy, gdy były za długie i wznosiłem manifesty przeciwko noszeniu rajstop/większości spódnic i sukienek, większość ludu niespokrewnionego widziała mnie jako chłopaka. Pamiętam nawet, jak przedszkolanka się spytała "Jak ci na imię, chłopcze?" a ja odpowiedziałem damskim imieniem, co spowodowało niezłego zonka. Czasami się też wymykałem do kibli męskich w przedszkolu i podstawówce. Czasami usprawiedliwiałem się tym, że mnie dziewczyny wykopały czy mi się klopy pomyliły.

Często miałem problemy z zaprzyjaźnianiem się w latach b. młodych bo dzieciaki płci obojga widziały mnie jako jakiegoś dziwnego minigendera. (Choć chłopacy byli bardziej otwarci, bo stwierdzali swoim 5-letnim ogarnięciem gender studies, że jak ma krótkie włosy i lubi dinozaury, to właściwie chłopak :-p .)

Parę miesięcy temu miałem też taką sytuację. Wędrowałem sobie do krawca coś odebrać. Ciemno było, ja w zimowej kurtce, głos trochę zachrypnięty. Zgubiłem się na własnym osiedlu, bo jestem uosobieniem pierdołowatości, więc spytałem się jakiegoś losowego pana w średnim wieku o drogę. Jego odpowiedź?

"Musi... pan... pani... pan... skręcić tam i iść do końca."

I aż mi się na serduszku ciepło zrobiło bo trafił w 2/3 :mrgreen:
_________________
ojej
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 01:31   

Ludzie transowi, praktycznie od początku mnie nawracają na kobiecość, ale to w takim bardzo złym, wręcz drag-queenowym wydaniu. Ale co dziwne, ostatnio moi znajomi cis mnie na takie coś namawiają :shock: Znajomy mnie podwozi samochodem i mówię mu, że niedługo wybieram się na międzynarodową konferencję Inter, a on : "To musisz się ładnie ubrać w sukienkę i umalować " .... <zalamka> chyyyba nie do końca zrozumiał, o czym mówię. Ale są też i inni cis, co by mnie tak widzieli. I muszę im tłumaczyć, że jestem IS, a nie TV i nie mam fetyszów, by się przebierać w kobiece ciuchy. Zwłaszcza, że to bardzo mierny pomysł, bo nie mam do tego figury ....
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-29, 02:40   

Błagam, nie mylcie drag-queen z źle i przesadnie wymalowanymi TV... Makijaż drag-queen jest makijażem scenicznym i służy głównie parodiowaniu kobiet. Nie biegają tak wymalowane po ulicach.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2017-03-29, 11:28   

Arisu napisał/a:
dobrze że mnie nie sclockowali

Nie sco?
_________________
Freja Draco
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-29, 12:07   

*androgynicznie.

"Androgeniczny" to pochodzący od mężczyzny. Biorąc pod uwagę, że przynajmniej w naszym gatunku każdy w połowie pochodzi od mężczyzny, to nie za bardzo to słowo ma sens...
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-29, 13:24   

Arisu, miałem na myśli Polskę. UK leży poza kręgiem moich zainteresowań.
_________________
 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 18:14   

trutransracism i see here
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-29, 18:30   

Zawsze zastanawiała mnie pewna maniera częsci emek, które same walczą o akceptację, ale jednocześnie uważają, że mają prawo dyktować innym ludziom jak mają żyć, jak wyglądać i jak się prezentować społecznie.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 18:32   

anna82, cytat z pamięci z jednego z nowszych transowych profili na fellow: "jestem ts a nie ohydnym przebierańcem w peruce. nie lubię nietolerancji"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-29, 19:05   

Arisu napisał/a:
AwryBoy, Owszem, biegają. Często stoją u mnie w samym centrum miasta pod klubami i pubami (których w UK jest tyle co kościołów w Polsce xD)

Zero gustu co do ubioru, męskie głosy, obrzydliwy, mocny i wyzywający makijaż. Po prostu brr...

To chyba jednak mylisz. Drag queen nie muszą mieć gustu co do ubioru, bo właśnie o to chodzi żeby były przejaskrawione, wyzywające itp. I głosów też nie muszą mieć żeńskich, bo nie są kobietami.
_________________
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2017-03-29, 19:53   

DeadSally napisał/a:
anna82, cytat z pamięci z jednego z nowszych transowych profili na fellow: "jestem ts a nie ohydnym przebierańcem w peruce. nie lubię nietolerancji"


Właśnie o tym piszę...
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-30, 22:04   

Nie wiem, czy się cieszyć, bo ostatnio odruchowo mówię niższym głosem (albo trening czyni mistrza, albo gardło mi się po grypie nie zregenerowało), czy płakać, po brzmię jak taki typowy lekko wstawiony sebiks pod blokiem :lol:

Mama mi dziś wyjechała z "Uczesz się, bo z tą fryzurą rozczochrana wyglądasz jak facet" a ja :-D

I zauważyłem, że randomowi ludzie mi starają się mówić neutralnie. Np. kasjerka w Biedzie do ludzi "To wszystko dla pana?" "Dziękuję pani." a do mnie "To wszystko? Dziękuję" bez żadnych genderujących końcówek. Widać nie wiedzą, czy lesbijka butch, czy pyzaty sebiks :mrgreen: Jak na brak testo to dobrze.
_________________
ojej
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-30, 22:10   

Castor napisał/a:
randomowi ludzie


Dżizas, no w sensie ten mesjasz z długimi włosami i zarostem z bliskiego wschodu, a to już nie można po polsku np. "przypadkowe osoby"
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-30, 22:24   

Ha, ha wlasnie do dziś tak wyglądałam :mrgreen:
Zapomniałam jak słodko jest nie czochrać się po brodzie. No i czuję się jak nowo nagrodzona <rotfl3>
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-30, 22:48   

DeadSally napisał/a:
anna82, cytat z pamięci z jednego z nowszych transowych profili na fellow: "jestem ts a nie ohydnym przebierańcem w peruce. nie lubię nietolerancji"

A mnie to jakoś nie rusza. Może dlatego że nie noszę peruki? :D
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-30, 23:06   

Cytat:
Mogąć męże przezywać żony kobietami,
aleć też nie do końca mają rozum sami?
Męże nas zowią białogłowy, prządki,
ku większemu zelżeniu kobietami zowią.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Eleuth
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 22
Skąd: Preston, UK
Wysłany: 2017-03-31, 11:46   

Arisu napisał/a:
Castor, W jukeju mamy "love" lub "mate". Jak facet do Ciebie powie "love" to wział Cię za dziewczynę, a "mate" za faceta. Nie pamiętam już kiedy mi ktoś powiedział "mate" w sklepie czy coś, zawsze jest tylko takie "Thank you, see you soon" :mrgreen:


Ja jeszcze słyszę czasami "buddy" i "pal".
 
 
Eleuth
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 22
Skąd: Preston, UK
Wysłany: 2017-03-31, 17:49   

No ja młoda nie jestem już, a ostatnio w Primarku usłyszałam od kogoś za przepuszczenie w alejce.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-08, 16:38   

Dziś w sklepie. Przede mną stała CiSka, przy której czułam się mała xD Niecodzienne doświadczenie :mrgreen:
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 00:30   

Cis znajoma mi powiedziała niedawno, że mam ładne oczy. Ale to nie był komplement, bo zrozumiałem doskonale, co chce mi przez to powiedzieć. No to pociągłem ją za język i dodała, że powinienem sobie podkreślać te oczy <zalamka> Potem mówię jej, że nie zamierzam w ogóle robić takich rzeczy, bo to bez sensu i dodałem, że już wolę doćwiczyć swój głos, bo wyjdzie mi na lepsze. A ona na to, że ten obecny jest bardzo pasujący do ogólnej reszty i lepiej zająć się oczami. Nie powiedziałem jej tego, ale malowanie oczu przy jednoczesnym beznadziejnym, niećwiczonym głosie, to aktywność typowo transowa, w dodatku w bardzo złym guście, a ja transem nie jestem i nie zamierzam być. O wiele trwalsze i wartościowsze uważam efekty ćwiczeń wokalnych, niż bezsensowne zabawy z makijażem, którego w dodatku nie chcę i do tego, co robię, jest jak ni przyszył ni przyłatał :/
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 00:35   

2in1_inkarnacje: Weź.. Przesadzasz i to grubo. Używasz określenia "trans" jakby to była jakaś obelga albo coś złego. Po prostu sobie daruj.

A to, że jesteś "rebeliantem płciowym" to już to wszyscy wiedzą. Nie musisz nam tego przypomniać.. <ściana>
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-04-09, 00:51   

2in1_inkarnacje, Czyli teraz chcesz być facetem z babskim głosem ? Czy trenujesz, baryton ?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 00:55   

Lagertha, A czy bycie TS, to jednoznacznie coś dobrego ? Chodziło mi o ogólnie panującą tendencję.
Gabi, Spodziewałem się tego rodzaju komentarza ;> Ale po prawdzie - rozbawił mnie <lol2>
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:11   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Lagertha, A czy bycie TS, to jednoznacznie coś dobrego ? Chodziło mi o ogólnie panującą tendencję.
Może inaczej. Ale TS nie jest do oceniania w kategori dobra, bądź zła. Nikt sobie nie wybiera bycia TS. No chyba, że SJW z tumblra, ale to inny temat.

Co do "tendencji", to istnieją one od czasów prehistorycznych, że są dwie płcie. Świat też na tym funkcjonuje i ludzie też podświadomie przypisują innych do M albo K... i nie zmienisz tego. Oczywiście możesz się buntować, ale raczej jest to walka z wiatrakami.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:14   

Lagertha napisał/a:
Oczywiście możesz się buntować, ale raczej jest to walka z wiatrakami.

Masz pewność, że nie ? ;> Dla mnie, przypisanie mnie , na zasadzie "albo - albo", mnie obraża i pokazuje głębokie niezrozumienie dla tematu. Moja płeć jest albo i M i K jednocześnie, albo żadna z tych, albo któraś z osobna, albo w wartościach procentowych ich udziału. A nie tylko M, lub tylko K :/

Odnośnie "tendencji", to chodziło mi o te typowo transowe. Więcej nie chcę pisać, bo ban się pojawi na horyzoncie.
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:25   

2in1_inkarnacje napisał/a:
... malowanie oczu przy jednoczesnym beznadziejnym, niećwiczonym głosie, to aktywność typowo transowa, w dodatku w bardzo złym guście ... /

Dolary przeciw orzechom stawiam, że ONO samo nie wiedziało co chciało przez to wyrazić.
Po kie licho ONO pisze takie nieprzemyślane teksty???
...
A potem narzekasz , że mało kto Cię lubi ...
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:29   

JurekB, Ono bardzo dobrze wiedziało, co chce wyrazić i to wyraziło w taki sposób, w jaki chciało. Przemyślanie, bo tak uważa.
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:38   

2in1_inkarnacje napisał/a:
JurekB, Ono bardzo dobrze wiedziało, co chce wyrazić i to wyraziło w taki sposób, w jaki chciało. Przemyślanie, bo tak uważa.


ONO chyba już powinno spać, bo pisze ... nie dokończę bo Ono wie samo.
Ić spać !! !!!!
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:39   

Masz na gg o co mi chodziło z tym powyższym. Tylko je uruchom ;>
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:45   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Masz na gg o co mi chodziło z tym powyższym. Tylko je uruchom ;>

Wiem o co Ci chodziło.
Ono pisało tylko o sobie.

A tak wszyło , że Ono robi przykrość wszystkim TS
Bo Ono jednaj nie myśli co pisze.
Dlaczego robisz tak? Za dużo masz przyjaciół? przecież nie
Chciało ono komuś ts dogryżć? wiem ze nie chciało , ale DOGRYZŁO!
po po?
:-o
Lagercie się zrobiło przykro... tego chciało ?? ?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-09, 01:49   

JurekB napisał/a:
Ono robi przykrość wszystkim TS

Wszystkim nie. Tylko tym, których to dotyczy. A ja nie boję się mówić jak jest.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-09, 02:20   

Cytat:
Świat też na tym funkcjonuje i ludzie też podświadomie przypisują innych do M albo K... i nie zmienisz tego. Oczywiście możesz się buntować, ale raczej jest to walka z wiatrakami.

Kiedyś świat funkcjonował na niewolnictwie i udało się, nie w 100% ale to zmienić, podobnie ma się sprawa z segregacją rasową czy patriarchatem, nigdy nie mów nigdy. Może nie dokona tego 2in1, może nie dokona to się w tym wieku czy tysiącleciu, ale kiedyś się dokona, czemu gorąco kibicuję.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 10