Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak powiedzieć rodzicom?
Autor Wiadomość
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 15:17   Jak powiedzieć rodzicom?

Hejka,
Jestem tu nowa, ale od dłuższego czasu czytam fora i portale poświęcone tej tematyce, ukończyłam 18 lat i zbliżają się 19 urodzinki. Zawsze "byłam" chłopakiem, ubierałam się tak i jakoś dopiero od końca gimnazjum na szczęście się to zmieniło, bezpłciowe ubrania, długie włosy (za łopatki). Co do mojego ts M/K to jestem tego pewna, od zawsze coś nie pasowało, nie akceptowałam swojego ciała (Jedyny plus, to drobna budowa i częste mylenie z kobietą). To tak po krótce o mnie a teraz problem :-|

Chciałabym zacząć leczenie, rodzice nic nie podejrzewają i na 100% nie wiedzą, nigdy nie wspominałam o ts, zmianie płci czy czymkolwiek co mogłoby ich choć troszkę nakierować. Chciałabym się wreszcie ujawnić, i ze wsparciem rodziców rozpocząć leczenie. Niestety, nie mam zielonego pojęcia jak to zacząć, może jakieś sugestie? :(
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 16:19   

Hejo,
Jak masz 18 lat to możesz już sama zacząć leczenie. Możesz im powiedzieć im w trakcie jak będziesz gotowa, dużo rzeczy i tak da się zrobić na NFZ.
Jak zacząć? Ja powiedziłam obojgu rodziców na raz. Najgorzej jest zacząć, potem już rozmowa powinna się rozwinąć. Ja przez dobrą minutę nie byłam w stanie wykrztusic ani jednego a potem palnęłam, że jestem dziewczyną ;) . Ogólnie outy są raczej niezręczne. Czy twoi rodzice są raczej tolerancyjni? Jeśli są powinno być łatwiej ale różnie z tym bywa. Możesz też najpierw porozmawiać z jednym rodzicem.
Najważniejsze abyś była gotowa i bezpieczna, bo nie cofniesz tego co powiesz.
Powodzenia ;)
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 16:27   

Raczej są tolerancyjni, ojciec ma współpracownika k/m i opowiadał o nim, że normalna osoba... Więc raczej akceptuje. Wiem, że mogę zacząć, ale jednak wolałabym od początku być szczera z rodzicami, nie chcę przed nimi ukrywać wyjazdów do lekarza (pół dnia najmniej, najbliżej jest Wrocław). Zacząć natomiast się boję, nawet bardzo :( Co sądzicie o liście? Czy może jednak lepsza będzie szczera rozmowa?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 16:34   

Trochę inaczej jest gdy dotyczy to bliskiej osoby. Prawdopodobnie początkowo będą w szoku. Może też się pojawić reakcja zaprzeczenia. Potem to dociera i zaczynają akceptować. Czasem trzeba poczekać z pełną akceptacją do czasu gdy efekty hormonów są widoczne.

List to dobra opcja. Ja napisałam list, potem nawiązała się rozmowa. Nie ukrywam, że i tak to były ciężkie chwile. Jednak nie żałuję, nie musiałam się dłużej ukrywać. Jak wręczysz list rodzicom, to przeczytają, pomyślą i porozmawiają z Tobą. Powodzenia! :-)
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 16:46   

Cytat:
Raczej są tolerancyjni, ojciec ma współpracownika k/m i opowiadał o nim, że normalna osoba

To tym lepiej dla ciebie :-)
Cytat:
Co sądzicie o liście? Czy może jednak lepsza będzie szczera rozmowa?

Jeżeli łatwiej ci będzie napisać list, to napisz. Potem i tak pewnie rodzice, przyjdą z tobą porozmawiać, więc odpadnie ci kłopot zaczęcia konwersacji.
_________________
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 20:40   

Dziękuję za odpowiedzi i wsparcie :) Napiszę list jak się zdecyduję, i zobaczę co z tego wyniknie. Trzymajcie kciuki! ^^
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 23:06   

Twój awatar <3 <3 <3
Witaj w rodzinie :D
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 23:10   

Bo wszyscy kochają pusheena :3

A tak nawiasem, moglibyście jeśli coś wiecie odpowiedzieć w 2 temacie o poszukiwaniu lekarza? :) byłabym wdzięczna za każdą przydatną informacje
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-18, 14:12   

Approved by kicur <spoko>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-22, 06:40   

Majka napisał/a:
Jak powiedzieć rodzicom?
Od serca, szczerze. Jak, to Ty to wiesz najlepiej, bo ich najlepiej znasz. Idealnego momentu nie będzie nigdy...
Majka napisał/a:

A tak nawiasem, moglibyście jeśli coś wiecie odpowiedzieć w 2 temacie o poszukiwaniu lekarza? :) byłabym wdzięczna za każdą przydatną informacje
Nie. Na forum już wszystko jest w dziale o lekarzach. Przejrzyj forum.

Ostatnio zmieniony przez kicur 2017-03-22, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11