Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out w pracy
Autor Wiadomość
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 21:14   Coming out w pracy

Cześć. Pytanie bardziej skierowane do niebinarnych, ale każda podpowiedź od każdego wniesie coś pozytywnego. Aś się zrymowało. Myślę nad tym już od dłuższego czasu. W nowej pracy co prawda pracuję od 2,5 miesiąca i pewnie z miesiąc jeszcze z tym zaczekam. Na koniec marca chyba przedłużą mi umowę. Wśród 2 osób, które o mnie widzą i u psychologa używam formy mieszanej (żeńskiej i męskiej) - tak się czuję najlepiej. To w sumie mogłoby być tyle - prośba o formę mieszaną. Ale rażą mnie również słowa typu kobieta, laska, dziewczyna i wszelkie głupie stereotypowe teksty. Imienia (póki co) nie zmieniam. Choć się raczej na to nie zanosi w najbliższej przyszłości.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-02-26, 21:15   

A pytanie to...? :)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 21:31   

Jak to zrobić? :-p
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-26, 21:38   

A trzeba to robić? To tylko praca...
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 21:55   

W pracy spędzamy większość czasu, nie?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-26, 21:57   

Nie.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 21:57   

Po za tym... transy się ukrywają i udawają, że wszystko jest ok? Przecież to tylko praca i k/m może przychodzić do pracy umalowana, w sukience i mówić o sobie kobieta. Po co komplikować?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 21:58   

Obawiam się, że niewiele wskórasz. Ludzie nawet nie skumają o czym do nich rozmawiasz i czego oczekujesz. No chyba, że dasz im jasne wytyczne typu: w parzyste dni miesiąca per ona, a w nieparzyste per on.
Inaczej po prostu pokiwają głowami i zapomną/ pogubią się o co właściwie chodziło.
Taka jest moja osobista opinia.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-26, 22:04   

Marjory, chyba najlepiej wiesz, czy warto to zrobić. Jak dobrze znasz ludzi, z którymi pracujesz (zwłaszcza, że jest to dość krótki czas)? Może najpierw wybadaj grunt.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-26, 22:11   

A jaki jest efekt docelowy, którego oczekujesz po tym coming oucie?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-02-26, 22:21   

Pytanie do Ciebie - jak długo chcesz też przebywać w tej robocie?
To jakaś praca, która rozwija Twoją karierę?

Jesli nie, to chyba łatwiej jest zagryźć zeby i jeszcze chwile wytrzymać będąc nim (chyba, że nią?) żeby w nowej pracy już być sobą...
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 22:31   

Jest to praca, którą bardzo lubię i chcę w niej zostać. Jest poniekąd związana z moim zawodem. Wiem, że to skomplikowane. Łatwiej by było gdybym był osobą binarną. Nieważne czy cis czy trans. Może też o pewną świadomość? Że istnieją tacy ludzie? Bo każdy może powiedzieć - ja nie znam żadnego niebinarnego, nawet o tym nie słyszałem. No nie słyszał, bo się o tym nie mówi. Nie chciałbym, żebyście pomyśleli - oho, kolejna do ogłaszania wszem i wobec kim jest i jaka to jest wyjątkowa. Trudno mi się żyje z tym, że nigdzie "nie pasuję".
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-26, 22:42   

Marjory napisał/a:
Trudno mi się żyje z tym, że nigdzie "nie pasuję".


Większość z nas doskonale to rozumie, bo nie raz przerabialiśmy to niedopasowanie.
Spróbuj może - na początek - poruszyć temat osób niebinarnych. Przynajmniej zorientujesz się, co myślą na ten temat inni. Nie daje to jednak gwarancji, że po ujawnieniu się, ich zdanie będzie takie samo. Ludzie często teoretycznie są tolerancyjni dopóki nie staną twarzą w twarz z problemem. I na to też w pewien sposób musisz być psychicznie przygotowany.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-26, 22:48   

Marjory napisał/a:
Może też o pewną świadomość? Że istnieją tacy ludzie? Bo każdy może powiedzieć - ja nie znam żadnego niebinarnego, nawet o tym nie słyszałem. No nie słyszał, bo się o tym nie mówi. Nie chciałbym, żebyście pomyśleli - oho, kolejna do ogłaszania wszem i wobec kim jest i jaka to jest wyjątkowa. Trudno mi się żyje z tym, że nigdzie "nie pasuję".


Też to dobrze rozumiem. Było by fajnie gdyby ludzie mieli mnie za kogoś kim jestem. Ale w zasadzie mi przychodzi do głowy tylko to, by w dogodnym momencie pogadać na osobności z tymi, którzy są godni Twojego zaufania i pozwolić im to przetrawić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-27, 19:16   

Zależy jaki jest Twój etap docelowy... jeśli bardziej tej drugiej płci, niż tej pod którą Cię znają, to może lepiej taki coming out jak ts robią bardziej, jeżeli nie (i np. danych nie zamierzasz zmieniać), to jedynie można można im podkreślać, że nie każdy przedstawiciel danej płci lubi to co reszta i że Ty jesteś inny.
_________________
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2017-03-14, 20:01   

Heheh Ja nawet nie biore hormonow jeszcze. Co prawda studiuje ale odwiedzam potencjalnych pracodawcow. Wczoraj bylam np. w Nomura na szkoleniu i chba nawet nik sie nie kapnal ze jestm trans, a nawet gdyby to co komu do tego?
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-05, 06:54   

Chcę powrócić do tematu.
Myślę, że wrzesień - październik wyoutuję się przed rodziną (najbliższą). Zostaje najgorsze... praca. Chciałbym zmienić imię (skrót męskiego imienia, który można chyba przypisać i kobiecie i mężczyźnie, mimo, że brzmi trochę orientalnie) i płeć na fb (wiem, bzdura). Jak koledzy i koleżanki z pracy to zauważą to będzie trochę lipa - będę musiał jakoś to wyjaśnić. W pracy jestem w stanie wyoutować się jako osoba k/m (tłumaczenia niebinarności w tym przypadku uważam za bezcelowe). Pracownicy to jedno. Klienci to drugie - tu już będzie dużo gorzej - bo jest kilka osób, które przychodzi w miarę regularnie. Umowę próbną mam do końca września - jeszcze nie wiem co mnie czeka. Z jednej strony chcę zostać jeszcze kilka miesięcy (aż nie wymyślę co z wyjazdem za granicę), ale z drugiej strony będzie mi łatwiej zmienić teraz pracę i wyoutować się w niej od razu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9