Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniądze i operacje
Autor Wiadomość
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 09:33   Pieniądze i operacje

Moje pytanie brzmi. Skąd i jak czerpać pieniądze na operacje, i czy nie boicie się operacji?
Czytał_m już wiele wątków, ale do tej pory zastanawiam się skąd macie tyle kasy, że tak wcześnie stać Was na tranzycję. :-? Macie wsparcie, czy sami wszystko organizujecie?
Gdzieś przewinął mi się post, że z braku funduszy ktoś pojechał do UK, ale żeby móc tam pojechać, to chyba sam musiał też te pieniądze skądś mieć, nie? Pewnie musiał ogarnąć jakoś dom, pracę itp? Co w przypadku, gdy ktoś nie może sobie na to pozwolić, i dopiero zaczyna pracę (np. w ZPCH, z orzeczeniem o grupie)?
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2017-03-11, 10:05   

Też się zawsze nad tym zastanawiałam. Muszę to przyznać bo to przykre. Pamiętaj że wiele osób ma rodziców którzy trochę lepiej zarabiają, mają oszczędności.
Mam już 27 lat i nie mam nic uzbierane na operacje.
Od roku jestem w Niemczech ale i tutaj to też nie jest łatwo na pensji minimalnej. Tutaj to w ogóle staram się jakoś utrzymać i opłacić mieszkanie w Berlinie na czas.

O operacjach myślę tak, że wezmę pożyczkę w Banku ale tutaj w Niemczech. Najpierw chcę jednak wszystko z sadem dociągnąć.
_________________
 
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 10:28   

Czy przeprowadziłaś się do Niemczech sama organizując kasę, czy miałaś jakieś wsparcie?
Właśnie, pożyczki. Trochę mnie to zastanawia, że są tu ludzie trans w wieku szkolnym, i już stać ich na operacje. Czy pożyczki to konieczność, jeśli ktoś ma problemy z kasą?
O wiele łatwiej by było gdyby się miało partnera/kę, ale co w przypadku, gdy nie mamy?
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2017-03-11, 10:37   

To że ktoś jest w młodym wieku i już ma na te operacje to fakt. Mają rodziców. Oczywiscie dla Ciebie, dla mnie czy innych to jest smutne jeśli rodziców z kasą nie mamy.
Ale takie jest życie. Jedni się rodzą w dobrobycie a inni na odwrót.

Słuchaj ja znałam z Berlina tylko jednego faceta który zaoferował mi nocleg. Przyjechalam, mogłam się u niego zatrzymać. Załatwiłam wszystkie dokumenty aby móc pracować. Poszłam do pierwszej pracy i tak już jestem tutaj w Berlinie.

Żadnej kasy na wyjazd nie potrzebowałam. Miałam 100e. To wystarczy na bilety miejskie. U niego mogłam zatrzymać się za darmo. Ale i tak mu zapłaciłam.
Byłam u niego półtora miesiąca. Bo ja pierwszą pracę w Berlinie zaczęłam 7 listopada 2015 a swoje pierwsze mieszkanie miałam już od 15 grudnia.
Nie chciałabym z kims mieszkać.

Jeśli Tobie nie jest łatwo w Polsce to wiesz warto zastanowić się nad wyjazdem.
Jeśli chodzi o Niemcy czy w szczególności Berlin to jestem do dyspozycji jeśli potrzebujesz pomocy i masz różne pytania.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-11, 10:59   

Osoby, które robią coś w młodym wieku, mają trochę wsparcie rodziców, a trochę robią na NFZ (co może być bezpłatne, ale zajmuje więcej czasu).

W Polsce da się zrobić diagnozę na NFZ (od mojej pierwszej wizyty do pierwszego zastrzyku minęło rok i 2 miesiące ^^).

Wiadomo, że zabiegi dla M/K mają częściej charakter "plastyczny", więc trudniej je zrobić na NFZ, ale z tego, co pisała Fizia, da się zrobić w kraju orchidektomię na NFZ, jeśli znajdzie się lekarza, który wypisze skierowanie na taki zabieg (bo np. zaczyna się pojawiać w tych jądrach coś nowotworowego).

Nie, teraz się nie boimy, ale przypuszczam, że jak znajdę się już w szpitalu i zacznę czuć zapach środków odkażających itp., to wtedy zacznę się trochę bać :-D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-11, 11:00   

Nie mam wsparcia, ani dobrej pracy ani środków na operacje. Jedną jedyną którą miałam to po przez refundację kasy chorych, ale załatwienie tego graniczyło z cudem..

Ale spora większość, przynajmniej w Szwajcarii ma wsparcie rodziny i bliskich. Często też i otoczenia. Szczerze mówiąc to nie spotkałam tutaj kogoś z podobną historią do mojej, a na grupach czułam się noezrozumiana, bo nimt z tych osób nie wie jak to jest być zdaną samą na siebie..

Co do lęku. Ja przed moją OP bałam się straszliwie, a do tchórzliwych nie należę... To jest też całkowicie normalne. Tak na prawdę każdy się w jakimś stopniu boi.
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2017-03-11, 11:31   

Lagertha napisał/a:
bo nimt z tych osób nie wie jak to jest być zdaną samą na siebie..


Ja to rozumiem.

Mieszkasz w Szwajcarii? W jakimś dużym mieście?
_________________
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-11, 13:14   

Martyna napisał/a:
Mieszkasz w Szwajcarii? W jakimś dużym mieście?
(przepraszam za literówki, pisałam z telefonu) tak. Mieszkam w Kantonie Zürich, na grupę chodziłam do stolicy kantonu. Ale osoby poznałam w sumie z całej Szwajcarii, przynajmniej te z środowiska. Ale juz tam nie chodzę, bo nie potrafię się tam odnaleźć.
 
 
Xitre
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-11, 14:40   

Cytat:
(bo np. zaczyna się pojawiać w tych jądrach coś nowotworowego).

Tzn?
No nie wiem. Mnie sama świadomość tego, że ludzie trafiają na stół jest...ughhh.. Osobiście bym się bał_ straszliwie. Niestety.
Cytat:
Osoby, które robią coś w młodym wieku, mają trochę wsparcie rodziców

Z tego co tutaj obserwuję to jak widać niekoniecznie.
Cytat:
Nie mam wsparcia, ani dobrej pracy ani środków na operacje. Jedną jedyną którą miałam to po przez refundację kasy chorych, ale załatwienie tego graniczyło z cudem..

Opowiesz może o tym coś więcej?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-11, 14:50   

Z tym młodym wiekiem i rodzicami nie przesadzajcie... ja studiując i pracując uzbierałam trochę grosza i dzięki temu miałam na OP. Nie była to może ogromna kasa i super-ważna operacja, ale zawsze. Rodzice to bardziej przeszkadzali niż pomagali, a już na pewno nie finansowo :/
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-03-11, 17:40   

młodą nie jestem, polskiego przygnębienia też już nie rozumiem bo za długo na zachodzie mieszkam. Kiedy życie doprowadziło do ostateczności i musu tranzycji zostałam wyrzucona z domu jedynie z tym co miałam na sobie. Byłam bezdomna dość krotko i dostałam ofertę dachu nad głową od kumpla w warsztacie samochodowym. Kocyk i kibelek był, a wiec wszystko co potrzeba, lol. Zaczęłam łapać co się da aby parę groszy dorobić. Płakałam do snu, to i może dlatego taką dobrą cerę teraz mam, lol, ale kiedy się budziłam byłam szczęśliwą że mam ponowny dzień do szansy aby dalej działać i iść ku "sobie". 7 lat później, dwie operacje za mną, zaczynam zbierać na trzecią! Kiedy czytam jak to jest ciężko bo nie widać wyjścia z sytuacji zastanawiam się i faktycznie jest mi smutno, ale nie dlatego że takiego wyjścia naprawdę nie ma, tylko z tego że nie widać siły którą każdy człowiek ma. Łatwo jest się poddać, ciężko jest walczyć, no ale w końcu jak bardzo jest ważne to aby być sobą?!

Z drugiej strony każdy ma prawo do określenia swej egzystencji w sposób jaki jej/mu odpowiada.
Ostatnio zmieniony przez inka 2017-03-11, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-11, 18:51   

Xitre napisał/a:
Tzn?
No nie wiem. Mnie sama świadomość tego, że ludzie trafiają na stół jest...ughhh.. Osobiście bym się bał_ straszliwie. Niestety.

HRT może po dłuższym czasie spowodować pojawienie się zmian nowotworowych odpowiednio w jądrach bądź jajnikach/macicy. Dlatego raczej rekomenduje się osobom TS amputację tych organów - bo i tak nie zamierzają ich używać. Jeśli jednak komuś zdąży zacząć się coś dziać, może być to furtką do zabiegu refundowanego z NFZ.

No to na takiej samej zasadzie mógł_byś powiedzieć "Boję się straszliwie rozpoczęcia hormonów / coming outu przed rodzicami / coming outu w pracy"... po każdej z tych rzeczy coś potencjalnie może pójść nie tak.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 00:15   

Xitre napisał/a:
No nie wiem. Mnie sama świadomość tego, że ludzie trafiają na stół jest...ughhh.. Osobiście bym się bał_ straszliwie. Niestety.
Każdy się boi. Ale jednocześnie nakręcanie się na ekstra lęki to nie najlepsze wyjście.
Xitre napisał/a:
Opowiesz może o tym coś więcej?
Nie opowiem. Nie chcę budzić wspomnień, które zaczęły się ostatnio zacierać.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-03-12, 00:46   

Cytat:
Mnie sama świadomość tego, że ludzie trafiają na stół jest...ughhh.. Osobiście bym się bał_ straszliwie. Niestety.


około 42+ % ludzi urodzonych pod gwiazdą trans ma myśli samobójcze. Jestem dobrym przykładem jak to jest kiedy te myśli przeradzają się w czyn. Jeśli ciężko tobie wyobrazić chirurgiczne interwencje to w takim razie nie odczułeś jeszcze dysforii w takim natężeniu że myśl o odebraniu sobie życia jest ulgą.
Jest to okropne, ale cóż, prawdziwe, operacje w porównaniu z tym psychicznym bólem są niczym!!! bo i są zbawieniem!!!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-12, 02:26   Re: Pieniądze i operacje

Xitre napisał/a:
Moje pytanie brzmi. Skąd i jak czerpać pieniądze na operacje,

To co już zostało wymienione, czyli: wsparcie rodziców, praca własna... ja bym jeszcze dodał: może wsparcie rodziców/rodziny ale takie długoterminowe -> może jakaś polisa lub książeczka mieszkaniowa, na którą wpłacali od lat i którą można by spieniężyć?

Cytat:
i czy nie boicie się operacji?

Nie, nie bałem się. W ogóle nie myślałem o tym co może pójść nie tak, byłem najwyżej podekscytowany oczekiwaniem na efekt :P
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 02:29   

właściwie to bardzo proste skąd pieniądze.
1. trzeba być bogatym z domu
2. ...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-12, 02:31   

DeadSally, po Tobie spodziewałam się tekstu 'pierwszy milion na OP trzeba ukraść' :(
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 02:40   

antnieszka, to też ale pisałam na podstawie poradnika "jak poderwać dziewczynę" gdzie punkt pierwszy był "nie bądź brzydki"
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 10:42   

No ja prób myśli samobójczych, anie żadnego okaleczania nigdy nie miałam, do ostatniego tygodnia. Kiedy to odebrałam wyniki badań i miałam podwyższony testo, nie wiem czym to może być spowodowane, ale klęłam cały dzień ( choć tego normalnie nie robię) i powiedziałm sobie że jeśli się to nie zmieni, to nawet sama sobie utnę te jaja, bo do stanu pierwotnego nie wrócę.

A pro po, w Polsce orchi można zrobić tylko po zmianie danych? ktoś się orientuje gdzie w europie, można to bez tego zrobić?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-03-12, 11:27   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
A pro po, w Polsce orchi można zrobić tylko po zmianie danych?

Orchi zrobisz nawet jako M, ale muszą być ku temu podstawy, nie wiem czy sam transseksualizm nim jest.
http://www.poradnikzdrowi...lega_43809.html
 
 
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-03-12, 12:24   

SRS w PL tylko po zmianie danych?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-12, 12:41   

Tak.
_________________
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-12, 12:44   

Cytat:
SRS w PL tylko po zmianie danych?

Tak, w innym przypadku jest to przestępstwo.
_________________
 
 
JurekB
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 12:54   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
... ktoś się orientuje gdzie w europie, można to bez tego zrobić? ...


Z tego co zawsze słyszałem to w Czechach - wystarczy mieć forsę i wolę.
Ale czy to 100% prawda to głowy nie daję.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-12, 15:18   

Dalialama napisał/a:
Cytat:
SRS w PL tylko po zmianie danych?

Tak, w innym przypadku jest to przestępstwo.


Serio, jesteście pewni, że takie jest podejście organów powołanych do strzeżenia praworządności? Przecież przepis kodeksu karnego tylko mówi o "pozbawieniu zdolności płodzenia" - a więc jeśli ktoś przeszedł orchi/"dwójkę", to co ktoś dalej zrobi z jego genitaliami, nie ma różnicy.

Inna rzecz, że jakiś chirurg może mieć własne wymogi, niezależnie od podejścia prokuratury. Ktoś opisywał tu lekarza, który w Polsce robi M/K operacje krtani mające na celu podwyższenie barwy głosu (zgodnie z opisem założycielki wątku, z zadowalającymi rezultatami :-) ). Miał on jednak taki wymóg, że kandydatka do tego zabiegu musiała mieć nie tylko zmienione dokumenty, ale i zrobiony SRS.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 16:51   

inka napisał/a:
około 42+ % ludzi urodzonych pod gwiazdą trans ma myśli samobójcze.
Arisu napisał/a:
Popieram inka, osobiście jestem po 4 próbach samobójczych oraz od 14 do 19 roku życia chodziłam z pociętymi dłońmi, w bluzie w lecie i słuchawkami na uszach.
Najgorsze myśli miałam jak przechodziłam przez PTSD... Ale prób samobójczych nigdy nie miałam. Zbyt bardzo chcę żyć, by odbierać sobie wszystkie szansy na to. Wyszłam z zupełnie innego założenia, że "skoro i tak już przegrałam, to sprzedam się tak drogo jak to się tylko da." No i moja "cena" wciąż rośnie.
Ale akurat jedną rzecz mamy tutaj wspólną, też chodziłam w grubej bluzie z kapturem w lecie. Nie chdziłam na basen itd.

inka napisał/a:
młodą nie jestem, polskiego przygnębienia też już nie rozumiem bo za długo na zachodzie mieszkam. Kiedy życie doprowadziło do ostateczności i musu tranzycji zostałam wyrzucona z domu jedynie z tym co miałam na sobie. Byłam bezdomna dość krotko i dostałam ofertę dachu nad głową od kumpla w warsztacie samochodowym. Kocyk i kibelek był, a wiec wszystko co potrzeba, lol. Zaczęłam łapać co się da aby parę groszy dorobić. Płakałam do snu, to i może dlatego taką dobrą cerę teraz mam, lol, ale kiedy się budziłam byłam szczęśliwą że mam ponowny dzień do szansy aby dalej działać i iść ku "sobie". 7 lat później, dwie operacje za mną, zaczynam zbierać na trzecią! Kiedy czytam jak to jest ciężko bo nie widać wyjścia z sytuacji zastanawiam się i faktycznie jest mi smutno, ale nie dlatego że takiego wyjścia naprawdę nie ma, tylko z tego że nie widać siły którą każdy człowiek ma. Łatwo jest się poddać, ciężko jest walczyć, no ale w końcu jak bardzo jest ważne to aby być sobą?

Z znajomymi ani z pracą coś nie mam szczęścia i mam mega pod górę, ale się nie poddaję. Jak coś, to by osiągnąć to co mam teraz przeszłam przez prawdziwe piekło na ziemi. Wiem.. nie jest to może epicko dużo, jakbym się prównywała z innymi... ale chrzanić to już... Będę po prostu starać się zrobić najlepsze z tego co mam i sytuacji w jakiej jestem.
Zobaczę za kolejne 3 lata gdzie wtedy będę.. W sumie sama jestem ciekawa.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-12, 19:31   

Wybaczcie że się jeszcze wtrącę, o tą orchie, chodziło mi czy ktoś ma jakieś dośw. z lekarzami?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-13, 04:22   

JurekB napisał/a:
usunięte-konoto-1 napisał/a:
... ktoś się orientuje gdzie w europie, można to bez tego zrobić? ...


Z tego co zawsze słyszałem to w Czechach - wystarczy mieć forsę i wolę.
Ale czy to 100% prawda to głowy nie daję.

W Serbii. Pewnie też w Niemczech i ogólnie w każdym kraju, który nie wymaga do tego zmiany płci metrykalnej (czyli chyba prawie każdy, bo tylko w Polsce jest odwrotnie :P ).

kicur napisał/a:
Dalialama napisał/a:
Cytat:
SRS w PL tylko po zmianie danych?

Tak, w innym przypadku jest to przestępstwo.

Serio, jesteście pewni, że takie jest podejście organów powołanych do strzeżenia praworządności? Przecież przepis kodeksu karnego tylko mówi o "pozbawieniu zdolności płodzenia" - a więc jeśli ktoś przeszedł orchi/"dwójkę", to co ktoś dalej zrobi z jego genitaliami, nie ma różnicy.

Tak. Tylko że aby zrobić "dwójkę" to już trzeba mieć zmienione dane :P no ok - albo jakieś problemy zdrowotne. Więc teoretycznie to masz oczywiście rację, ale w praktyce to pewnie żaden lekarz nie zaryzykuje...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9