Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozprawa w Szczecinie
Autor Wiadomość
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-23, 21:16   

Super, Iryd!
Ale sąd wstrzelił się z terminem na 17 maja :D I niech transfobia zostanie pokonana.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-24, 01:12   

Jeeezu... że im (Twoim rodzicom) się chce takie cyrki urządzać... adwokaci, świadkowie... :-?
No ale gratuluję, pewnie że będzie dobrze :) tylko szkoda, że musisz w tym cyrku brać udział...
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 01:20   

wendigo, Dlatego nie wszyscy dążą do płciowej rozprawy sądowej. Niektórzy sobie odpuszczą, dla świętego spokoju.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-27, 20:49   

Iryd, naprawdę ci współczuję, szczerze to aż się popłakała. Nie wiedziałam że rodzice potrafią być tacy dla swoich dzieci, więcej, obcy ludzie są bardziej wyrozumiali. Głęboko ci współczuję, ale trzymam kciuki.

2in1_inkarnacje napisał/a:
wendigo, Dlatego nie wszyscy dążą do płciowej rozprawy sądowej. Niektórzy sobie odpuszczą, dla świętego spokoju.


Szczerze, nie mogę tego zrozumieć, dla mnie wyglądać, jak dziewczyna, być tak odbierana przez innych przez mój wygląd, jak i po pokazaniu dowodu to, hmm coś co idzie w parze. Ostatnio facet w playu miał obiekcje żeby mnie obsłużyć, kiedy dałam mu dowód, a specjalnie ubrałam się po męsku ( dobra chłopięcy) , a facet krzywo się patrzył. Już nie miałam siły tłumaczyć co i jak, bo po co mu ta informacja.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-27, 21:30   

usunięte-konoto-1 napisał/a:
Iryd, naprawdę ci współczuję, szczerze to aż się popłakała. Nie wiedziałam że rodzice potrafią być tacy dla swoich dzieci, więcej, obcy ludzie są bardziej wyrozumiali.

Też bardzo współczuję :( Jak czytam na necie, albo słucham osobiście opowieści osób TS/ IS, jak to za dziecka rodzice ich wypielęgnowali, wykochali, poświęcili całą uwagę - potem przyszło do rozprawy i stali się sobie, dożywotnio największymi wrogami ;( Trudno mi zrozumieć taki obrót sprawy, ale jako osoba z tego środowiska, stoję z drugiej strony barykady.

usunięte-konoto-1 napisał/a:
dla mnie wyglądać, jak dziewczyna, być tak odbierana przez innych przez mój wygląd, jak i po pokazaniu dowodu to, hmm coś co idzie w parze. .

Nie wszyscy są na tyle binarni lub za wszelką cenę chcą sobie odpuścić cyrk w sądzie z rodzicami. Jest też, niekoniecznie gorsza opcja, z imieniem / nazwiskiem płciowo neutralnym i w 99% przypadków działa - sprawdzone i potwierdzone.
Przez X lat życia nasze dane wędrują do różnych spółek i instytucji, i nawet po pełnej korekcie nie sposób uniknąć sytuacji, kiedy jakiś ktoś nas wyoutuje. Z mojego przykładu : brałem kuchenkę na raty, jeszcze na dane poprzednie. Wszystko przechodzi przez bank, nawet jeśli zakup jest w sklepie. Raty dawno spłacone i nadal przychodzą mi z owego banku propozycje kredytu na dane poprzednie. A nie chce mi się ich informować o tym, że nazywam się inaczej, tylko po to, żeby przysyłali mi propozycje kredytu, którego nie chcę, i tak, wziąć. Czy kosmetyki, jeszcze na stare dane. Itp.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-27, 21:40   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Jest też, niekoniecznie gorsza opcja, z imieniem / nazwiskiem płciowo neutralnym

Gorsza, bo w przypadku osób TS, zmiana imienia czy nazwiska nic nie daje, skoro nadal w dokumentach figuruje nie ta płeć, co być powinna. No, ja dziękuję bardzo, wyglądać jak facet, a do końca życia mieć, np. w nr PESEL, że kobieta :->
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-27, 21:52   

Co do tego PESELu, to mało kto wie, że numer koduje coś więcej niż datę urodzenia.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-27, 21:56   

kicur, Ja wiem doskonale, że przedostatnia cyfra, to płeć osoby zainteresowanej.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-27, 22:09   

kicur, chodzi mi o to, że nie dokonując sądowej korekty płci, wszędzie figuruje się "po dawnemu": i w US, w ZUS, w eWUŚ etc.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-27, 22:56   

AwryBoy napisał/a:
No, ja dziękuję bardzo, wyglądać jak facet, a do końca życia mieć, np. w nr PESEL, że kobieta :->


Kij tam, że pesel. Przecież na dowodzie jest jak byk: M albo K. Co za różnica czy się zmieni imię skoro ma się w dowodzie płeć na którą się nie wygląda. Ułatwienie może, ale minimalne.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-27, 23:06   

Offujecie

tu zapraszam
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=68230#68230
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 15:26   

Katja napisał/a:

aha najlepiej samemu to robic bez adwokata, bo jesli sie robi o zwolnienie z kosztow to czesto sady mysla: ma na adwokata to i ma na rozprawe.
Chciałam się tylko odnieść do tego starego posta - mam adwokata i dostałam zwolnienie z kosztów biegłych (postępowanie jeszcze w trakcie).
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-22, 15:36   

Ale adwokat jest "z urzędu", czy normalnie?
_________________
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-22, 15:38   

Nie rozumiem pytania. Mój mój, nie losowy, jeśli o to chodzi :P
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-22, 15:44   

"Z urzędu" - miałem na myśli adwokata wyznaczanego przez sąd (bezpłatnie) na wniosek powoda.
Ale jeśli to wybrany przez Ciebie - to też cenna informacja dla wszystkich, którzy chcą być zwolnieni z pewnych kosztów, np. związanych z opinią biegłego / biegłych.
_________________
 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 11:21   

antnieszka napisał/a:
Katja napisał/a:

aha najlepiej samemu to robic bez adwokata, bo jesli sie robi o zwolnienie z kosztow to czesto sady mysla: ma na adwokata to i ma na rozprawe.
Chciałam się tylko odnieść do tego starego posta - mam adwokata i dostałam zwolnienie z kosztów biegłych (postępowanie jeszcze w trakcie).


Co do adwokata nie wiem, ale też dostałam zwolnienie z kosztów. Plus napisałam list że proszę o przyśpieszenie rozprawy. Sędzina młoda więc może jest szansa
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-23, 14:24   

Widzę, że zmieniłaś zdanie <rotfl3> Przyśpieszenie przyśpieszeniem, czarno to widzę w większych miastach - w krk na pierwszą rozprawę sie czekało w moim przypadku 6 miesięcy jakoś.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 18:19   

Nie wiem w czym zmieniłam zdanie, jeśli chodzi o zwrot nie miałam innego wyjścia, prze opinię psychologa.

Co do przyśpieszenia, nie pisałabym, ale znajoma co jest w związku z m/k i jest adwokatem mówiła że w Warszawie coś takiego pchnęła i całość zajęła jej 4msc. Więc jak widać można, oczywiście wiele zależy od sędzięgo. Jak trafisz na upartego to będziesz się bujać latami, latając od psychiatry do biegłego. Sama też nie wiem, mówię to co mi powiedziano. Sama byłam zaskoczona że tak krótko to zajęło, ale warto spróbować. Fakt jeszcze szybko zadziałałam, bo dałam od razu pismo od rodziców że nie robią sprzeciwu.
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2017-09-07, 23:40   

Dostalem opinie od bieglego, jest pozytywna! :D czekam na termin kolejnej rozprawy ;__;
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9