Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja zmiany głosu w PL
Autor Wiadomość
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-04-19, 16:14   Operacja zmiany głosu w PL

Jestem 5 lat po SRS, jedynym problemem był dla mnie głos który mnie demaskował.Znajomy laryngolog wysłał do Profesora Macieja Misiołka. Pod tym adresem przyjmuje prywatnie.
https://ranking.abczdrowie.pl/d/6609,maciej-misiolek
Maciej Misiołek
ul. Średnia 10, Gliwice
32 231 11 46
https://ranking.abczdrowie.pl/d/6609,maciej-misiolek

U mnie zabieg polegał na zmniejszeniu głośni i założeniu szwów na struny głosowe.Był na NFZ Na razie mogę mówić po cichu, przez 10 dni a potem zobaczymy. Personel bardzo dobry i profesor też. Nie wiem jak w przypadku osób bez dokumentów i srs,bo ja już miałam to zrobione. Pisze o tym może się przyda komuś))
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-19, 16:46   

Wow. :o A w drugą stronę to też działa? :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-04-19, 18:00   

to tylko u m/k jest wykonywane. Ja pierwszy przypadek w PL
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-04-19, 21:14   

silveira napisał/a:
Wow. :o A w drugą stronę to też działa? :o

w drugą stronę nie jest to potrzebne... przecież wiele razy już było pisane, że testosteron załatwia... no większość ;)
_________________
 
 
Ozma
użytkownik
50 funtów naciągu


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 3
Posty: 202
Skąd: STO-LI-CA
Wysłany: 2015-04-19, 21:16   

Ile.
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-19, 21:29   

Oryginalne zdanie, Ozma - wysiliłaś się.
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-19, 22:35   

Cytat:
Ja pierwszy przypadek w PL

Wcale nie. Były już próby takich operacji w Polsce ale znane mi mk nie były zadowolone (delikatnie mówiąc) z efektów.

Widziałam dziewczynę która po nieudanym zabiegu na głos nie mogła już mówić normalnie. Tuż przed operacja podsunęli jej kartkę pod nos że wyraża zgodę na eksperyment medyczny, no i wyraziła, zrobili, teraz nie ma powodów żeby się sądzić. Ja bym nigdy takiego zabiegu nie zrobiła ale każdy może decydować sam.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-19, 23:01   

Też taką widziałam. Zaznaczam, że wtedy była krótko po zabiegu i nie wiem, co było dalej - ale wtedy mocno chrypiała i nie mogła z siebie wydobyć głośniejszych dźwięków. Toteż uważam, że to kiepski pomysł. Pewnie u jednej łatwiej wyćwiczyć głos, u drugiej trudniej, ale lepiej wziąć się za ćwiczenia, a nie ryzykować utratą głosu.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-04-20, 14:43   

Wolna wola :o pełnoletnia, to mogła :x

LubieżnaEwa napisał/a:
Oryginalne zdanie, Ozma - wysiliłaś się.
Co Ty chcesz, Ozma jest fajna ;_;
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Ozma
użytkownik
50 funtów naciągu


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 3
Posty: 202
Skąd: STO-LI-CA
Wysłany: 2015-04-20, 17:53   

LubieżnaEwa napisał/a:
Oryginalne zdanie, Ozma - wysiliłaś się.

Szadapuj i podaj mi cenę

Świeżutkie ostrzeżenie za chamstwo wędruje do Ozmy. Ryu
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2015-04-23, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 00:36   

A Ty się kultury osobistej naucz w końcu.
Chyba dezamorfina wyraźnie napisała, że miała zabieg na NFZ, to skąd mam Ci wziąć cenę?
Poza tym, zamiast kazać innym domyślać się, co autor miał na myśli, to może po prostu zadaj pytanie.
Podpowiem: na końcu pytania stawia się znak zapytania, inaczej jest to zdanie oznajmujące. Nawet gdybyś napisała "Ile?", nie wiedzielibyśmy nadal, czy chodzi Ci o cenę, czy o ilość zębów, albo strun głosowych autorki tematu.
Kapisz?
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-04-21, 16:39   

Zabieg był na NFZ obecne odczucia: mówie cicho ale jestem w stanie rozmawiać przez telefon. Nic mi nie kazano podpisywać że eksperyment. W następnym tygodniu jadę na kontrole. Dziś nawet z kumpela gadałam telefonicznie i ona mówi że głos jest bardziej kobiecy. Co dalej zobaczymy ;-)
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-03, 19:55   

co do głosu - struny głosowe w 1/3 zrosły się- tak wyszło na kontroli Dostałam steryd w zastrzyku na obrzęk. Głos nadal szept, po 10 maja do kontroli mam się zgłosić.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-03, 20:28   

Mimo, że w tego typu zadaniach jestem leniwą osobą, to jak mam do wyboru operację na strunach głosowych a wytrwałe ćwiczenia, to wolę ćwiczenia, niż eksperymentować w ten sposób. Tym bardziej, że przyszło by mi pewnie za zabieg zapłacić full price, a ćwiczenia są za free i zero bólu i cięcia :idea:
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-13, 13:53   

cóż kontrol byłai zrobiła się ziarnina :-( :-( i z tego głos szept. I albo rehabilitacja albo wypalenie laserem tej ziarniny :-/ - ciężko mi psychicznie. A bardzo chce do pracy wrócić :-/
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-05-13, 17:59   

W Korei Płd ponoć wychodzą niezłe operacje, na youtube jest sporo filmów https://www.youtube.com/r...ization+surgery

Yeson Voice Center http://www.yesonvc.net/
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-13, 20:15   

dezamorfina, a stosowałaś ćwiczenia głosu przed operacją?
 
 
Nemesis
użytkownik
TROLL


Punktów: 2
Posty: 151
Wysłany: 2015-05-14, 16:24   

Emu napisał/a:
Też taką widziałam. Zaznaczam, że wtedy była krótko po zabiegu i nie wiem, co było dalej - ale wtedy mocno chrypiała i nie mogła z siebie wydobyć głośniejszych dźwięków. Toteż uważam, że to kiepski pomysł. Pewnie u jednej łatwiej wyćwiczyć głos, u drugiej trudniej, ale lepiej wziąć się za ćwiczenia, a nie ryzykować utratą głosu.

Czyżby niejaka Daria?
_________________
Ja tu tylko trolluję.

Taliesin, nie widzę Cię. Wracam bo chyba nie nadążasz.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-14, 21:46   

Możliwe, ale już nie pamiętam za dokładnie.
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-05-15, 07:07   

Takie robienie operacji głosu w Polsce, to troche niczym jak srs w Polsce :D ale moze efekty beda u ciebie zadowalające (czego Ci życzę!) :)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-15, 10:00   

Czyli najlepiej do Tajlandii? :D Ja nie mam pojęcia czy zdecyduje się na operacje, hormony i coming out, boję się tego.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-15, 11:40   

W poniedziałek będę mieć badanie i okaże się czy potrzeba drugiej operacji czy nie.
Przed operacją głosu nie ćwiczyłam.
Teraz szepcze ale np glośno nie krzyknę. W sumie nie żałuje bo byłam już laską po srs, po dokumentach. A przez głos mówili Pan :-( :-( ten dawny głos był straszny :-(
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-15, 12:20   

No to życzę powrotu głosu! A dawny głos już na pewno nie wróci. ;) Już przestali mówić "pan"?
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-16, 07:00   

tak przestali ;-)
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 10:35   

No to gratuluję sukcesu :D Pewnie jeszcze nie jest idealnie, ale skoro uważają Ciebie za kobietę, to jest dobrze. :)
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-18, 21:19   

Dziś byłam na kontroli foniatrycznej w łodzi- twarda blizna na razie mam czekać albo wypali się to laserem albo sterydami. Miałam też ćwiczenia oddychania przez przeponę. Krtań jest wygojona.
Chciałam zrobić piaskowanie zębów i usuwanie kamienia ale lekarz mówi że nie mogę tego zrobić bo zakaże krtań. I dopiero za miesiąc mogę :-(
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-05-26, 10:50   

Uwaga zaczęłam mówić :-) słabo ale już idzie ku dobremu
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-26, 13:04   

Ja sama zabralam sie za swoj glos, kiedy bylam nastolatka. Tak sie przerazilam mutacji, ze robilam wszystko, zeby do niej nie dopuscic, np. staralam sie wylacznie mowic wysokim glosem, wrzeszczalam cienkim glosem gdy czulam, ze meski zaczyna dominowac, i tak doprowadzilam do zmiany mutacji w kobiecy glos. Do dzisiaj (a mam 30 lat) ludzie mowia do mnie przewaznie Pani (pomijajac fakt, ze jestem na hrt 4 lata).

Jednak te moje kombinacje mialy przykre konsekwencje, gdy stawalam sie "mezczyzna" w liceum a mowilam jak dziewczyna. Przezylam swoje....

Wiec obylo sie bez operacji :)
 
 
Tomek_Wwa
użytkownik
Tomek

Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-17, 17:29   

dezamorfina napisał/a:
Uwaga zaczęłam mówić :-) słabo ale już idzie ku dobremu


i jak Ci idzie? czy jesteś zadowolona z efektów operacji?
_________________
Tomek
 
 
mmmBrains
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Posty: 7
Skąd: USA
Wysłany: 2015-08-01, 05:57   

dezamorfina,
Wiesz moze na ile zabieg dr Misiolka ma wspolnego z zabiegiem ktory wykonuja w korei (Yeson):
http://www.yesonvc.net/di...ion_surgery.asp
?

Ich procedura rowniez polega na zszyciu strun glosowych w 1/3.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-08-29, 06:00   

jest normalny głos. Odzyskałam każdy w telefonie odbiera mnie za dziewczynę ))) czy jeśli mogłabym cofnąć czas to podjęłabym się tej operacji bardzo podniosła mi komfort życia :-) :-) :-) :-) nie boje się mówić :mrgreen: jest jeszcze mała zarninka ale okaże się czy trzeba ją usunąć czy zostawić. Jestem zadowolona na 100% i całuje ręce profesora.
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2015-08-29, 09:07   

Kurcze to może i Ja bym się później na taką operację wybrała skoro jest na NFZ.
Ale dla wszystkich na NFZ?
_________________
 
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2015-09-01, 08:15   

umów się na wizytę u profesora i się dowiesz wsystkiego.200zł A masz kobiece dokumenty??
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-02-01, 11:02   

Obecnie stan: zadowolona wszyscy mówią przez pani. Czy poddałabym się jeszcze raz temu zabiegowi - ZDECYDOWANIE TAK ;-) u mnie zastosowano metodę ,,wendler glottoplasty''
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-07-18, 14:55   

Dezamorfina, czy mogłabyś udostępnić tutaj jakieś krótkie nagranie swojego obecnego głosu (i tego sprzed zabiegu jeśli takie posiadasz)? Bardzo chciałabym usłyszeć efekty i móc je porównać ze stanem sprzed zabiegu, ponieważ sama zastanawiam się nad poddaniem takiej operacji. Byłabym bardzo wdzięczna ;-) Mam jeszcze kilka pytań odnośnie samego zabiegu i jego długoterminowych efektów. Ile trwał i jakie znieczulenie zostało zastosowane w czasie jego przeprowadzania? Czy był bolesny? Jak po upływie czasu od operacji oceniasz trwałość jej efektów? I wreszcie czy wywołał on u Ciebie jakieś komplikacje bądź problemy zdrowotne (związane ze zmniejszeniem głośni) typu problemy z przełykaniem czy oddychaniem?
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-07-30, 15:01   

Kimberly- wcześnej był głos bardzo męski -mówili na pan w telefonie. Jak poznawałam faceta pierwsze co to ,,ale masz straszny głos'' - po prostu każdy się kapał po głosie że ja po zmianie płci.

Obecnie mówię jak przeziębiona kobieta lub wieloletnia palaczka ale jak kobieta ;-) już faceci nie uciekają przed randką a zostają

Zabieg ok 2h,znieczulenie ogólne,,bolesny nie, tylko 2 miesiące nie mówienia było nie fajne. Efekty trwałe.
Problemów z oddychaniem i przełykaniem nie.

Jeden problem mam teraz problem z intubacją bo jest skrócona głośnia i nikt nie chce mi cycków zrobić, chodzi o anestezjologów bo ciężko znaleść sprzęt z małymi rurkami. To mój jedyny problem.

Najlepiej umówić się do prof na wizytę i pogadać. Bo chyba musisz mieć dokumenty kobiece. Bo ja sama robiłam zabieg 5 lat po zmianie metrykalnej i genitalnej.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-07-30, 17:37   

Cieszę się, że jesteś zadowolona z efektów 😊 Powiedz mi jeszcze tylko jak oceniasz ruchliwość i dynamikę głosu po zabiegu? Czy zauważyłaś jakąś znaczącą zmianę w jego sile i głośności (czy jesteś w stanie np głośno krzyknąć)?
Czy myślisz, że chrypka po zabiegu spowodowana jest wspomnianą przez Ciebie wcześniej ziarniną, która pojawiła się po operacji?
Co do tej intubacji to dość dziwna sprawa, bo przecież biologiczne kobiety mają naturalnie mniejszą głośnię i struny głosowe od mężczyzn a co za tym idzie mniejszą przestrzeń do wprowadzenia rurki, a przecież też są poddawane intubacji.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2016-07-31, 17:37   

Ziarnina zniknęła po 3 zastrzykach ze sterydami. Wiadomo że nie osiągnie się idealnego wysokiego głosu. I tak to duży sukces ;-) Głośność teraz normalnie ale krzyknięcie jest niemożliwe. I nie będzie możliwe. Mój kolega mówi że jestem idealną kandydatką na żonę :lol: :lol: :lol: bo nie zrobie chłopu awantury :lol: :lol:
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-07-31, 23:16   

Haha, a właśnie czasem by się przydało 😁 No, ale tak już całkiem poważnie to brzmi to już mniej zachęcająco. Nie wiesz co jest tego przyczyną? Co się dokładnie dzieje kiedy próbujesz głośniej krzyknąć? Czujesz ból, zaciska Ci się gardło?
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-08-01, 08:56   

Cytat:
Wiadomo że nie osiągnie się idealnego wysokiego głosu.

To akurat nie problem, bo tak czy inaczej niezależnie od operacji głos można ćwiczyć samemu, a zabieg może tylko pomóc uzyskać pożądane rezultaty. Poza tym nie zależy mi na piszczącym sopranie, wręcz przeciwnie bardzo podobają mi się niższe głosy kobiece, chciałabym posiadać ciepły i niski alt. A wbrew pozorom uzyskanie karykaturalnie wysokiego głosu jest dla biologicznych mężczyzn łatwiejsze niż naturalnie brzmiącego niskiego kobiecego głosu.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2016-11-03, 08:39   

Przenoszę tutaj informacje z innego wątku (w celu zgromadzenia ich w jednym miejscu), ponieważ jak się okazuje dr Misiołek nie jest jedynym lekarzem wykonującym tego typu zabiegi.
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=1923
Dr Jaworowski podczas e-mailowej korespondencji potwierdził mi wykonywanie zabiegu usunięcia jabłka Adama oraz podwyższenia głosu.
Bardzo was proszę, jeśli jesteście w kontakcie z lekarzami przeprowadzającymi zabiegi laryngologiczne na osobach Ts pytajcie o możliwość operacji skrócenia strun głosowych, ponieważ jest to kwestia stosunkowo nowa i bagatelizowana, jednak w mojej opinii, nieodzowna dla uzyskania pełnego passingu - może się okazać, że istnieje spora grupa lekarzy przeprowadzających takie operacje, o czym nie mamy pojęcia (a zawsze lepiej mieć wiedzę o większej liczbie lekarzy, żeby było z czego wybierać ;-) )
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2019-01-14, 20:53   

Nie robiłam takich testów ale zawsze mówią na pani w realu i telefonie a wcześniej tutaj babka a tutaj proszę pana-bałam się odzywać. Mam kobiecy głos mogę śpiewać, jest lekko chrypie ale w babskich normach tak jak nauczycielka. NIE MOGĘ KRZYCZEĆ jest to fizycznie niemożliwe ale noszę gwizdek na wszeli wypadek :D Zabieg oceniam w skali o-5 na 4. Pozdrawiam
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-03-25, 12:49   

U mnie wczoraj dziwna sytuacja: miałam numer recepty i dzwonie do apteki ile ważna ta e recepta. I podaje pesel i vsio i pani do mnie per PAN!! wcześniej piłam kawę z mlekiem może to obniżyło głos. Ale potem jak napiłam się zimnej Coli i dzwoniłam do NFZ to konsultantka normalnie per Pani. W listopadzie 2019 byłam u kontroli i wsio ok. Nie wiem czym to spowodowane było :-( pierwszy raz od 5 lat taka sytuacja. Czy to wina mleka w kawie a mleko obniża głos chwilowo. Sama nie wiem co o tym myśleć :-? :-?
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-25, 18:25   

Gdy słucham tych pooperacyjnych głosów to też mam często wrażenie że słychać osobę płci męskiej udającą prowadzącego "rozmowy kontrolowane". Póki co nie spotkałam żadnej transki, która brzmi jak kobieta. Mój los będzie podobny, choć mój głos to już karykatura.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-04-15, 10:25   

Teraz już jest ok z głosem: tylko wypicie zimnego kefiru mi obniża głos. Nigdy nie powtórzyła się ta sytuacja a często telefonuje ;-)
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-16, 11:06   

dezamorfina, toteż problem był z PESEL-em a nie głosem? Dowiedziała się czegoś, czego nie powinna?

Czy pokażesz nam jak głos brzmiał przed operacją i jak jest teraz?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-16, 14:01   

dezamorfina napisał/a:
Teraz już jest ok z głosem: tylko wypicie zimnego kefiru mi obniża głos. Nigdy nie powtórzyła się ta sytuacja a często telefonuje
U mnie wypicie zimnego kefiru/jogurtu nie obniża głosu ale zawsze 20 minut później zaczynam chrypić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 10