Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Genderqueerowe różności
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-23, 23:16   Genderqueerowe różności

Parę rzeczy ode mnie, jako od osoby queerowej.
Przy robieniu porządków, trafiła mi się stara, Bezdomkowa, gazetka promocyjna, ze stycznia. Przy końcu, były w niej oferty ciuszków dla dziewczynek, w wieku do 10lat. I był tam wizerunek kilkuletniej dziewczynki, ubranej w dość ciekawy, stonowany, dziewczęcy sposób. Wrzuciłbym tu tą fotkę ze skanu, ale urządzenie odmówiło mi posłuszeństwa. W momencie, jak się jej przyglądałem, przyszły mi do głowy myśli typu : genderqueer i ja, mniej więcej w jej wieku. Noo, może niewiele mniej. Może nie miałem aż tak długich włosów jak ona, ale tak się sobie przypomniałem, sprzed x lat. Patrząc z dzisiejszej perspektywy: gdybym miał te kilka lat, znów, i wyglądał jak dziewczęcy chłopiec, dano mi pełną swobodę decydowania, czy chcę, żeby mnie odbierano jako dziewczynkę, czy chłopca, to powiedziałbym, że jako i jedno i drugie. Od tamtej pory się zastanawiam : jeśli dostałbym możliwość zmienienia dosłownie wszystkiego, co było związane z kwestią mojej płci w przeszłości, to zmieniłbym w zasadzie tylko dwie rzeczy :
1. Chciałbym móc mieć możliwość noszenia długich włosów przez cały czas
2. Estradiol od 12stego roku życia; tu poza kwestią queerową, chodziłoby mi o stronę stricte bio - zdrowotną, że uniknąłbym najróżniejszego g...na na somatyce, spowodowanego brakiem suplementacji.
Poza powyższymi, nic innego, płciowego bym nie zmieniał. Ani ciuchów, na jakieś typu sukieneczki-fizdrugałki, ani rodzajnika na żeński, ani socjalizacji na żeńską, ani typowego dla chłopaka hobby na dziewczęce, pewnie imienia na żeńskie, też nie. Dla tró ts, takie postępowanie jest niepojęte, dziwaczne, niezrozumiałe, ale to jest właśnie kwintesencja queer.
Mówi się, że płeć to spektrum, bla, bla, ale jak przychodzi co do czego, to zwłaszcza przez ts jest odbierana w wersji albo zbliżonej do K albo do M. Jak ktoś jest queer, takim dość zaawansowanym, to zaraz leci na niego pełen hejt, typu "określ się wreszcie!", "kiedy Ty się wreszcie określisz?", "No to w końcu, chłop żeś, czy baba?". A ja, jako queer, tró queer, nie chcę być do końca ani jednym, ani drugim. Dobrze i komfortowo mi pośrodku M i K, a nie zamierzam się jakoś na siłę, wbrew sobie, binarnie określać, tylko po to, żeby tró transowe środowisko miało satysfakcję . . . a ja głęboką dysforię. :roll:
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-02-24, 00:09   

Jeżeli "nie chcesz się określać" to wypowiadaj się rodzaju nijakim. Mówiąc o sobie w rodzaju męskim określasz się jako mężczyznę. Jeżeli tak bardzo chcesz funkcjonować pomiędzy to używaj adekwatnego rodzajnika (ono). I nie, nie tylko tutaj na forum, ale rownież w realnym świecie w kontaktach z ludźmi. W innym przypadku znaczy to, że jestes jedynie pozerem, a całe twoje "queerowanie" jest g*wno warte. Jeżeli decydujesz się na taki styl życia to ze wszystkimi jego konsekwencjami.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 00:14   

Kimberly, Ale ja lubię męski rodzajnik i mam do niego sentyment. Mam też, do jego używania, pełne prawo.
Niestety, w j Polskim , nie ma rodzajnika zie i xie ;_;
W dodatku, ja decyduję o komponentach swojego queeru i rodzajnik nie musi mnie koniecznie określać, tak czy siak. Nie jest powiedziane, że męski rodzajnik określa mnie, jako mężczyznę, bo to nie jest prawdą. Za to, prawdą jest, że nasz język jest zbudowany tak, a nie inaczej. I w bardzo wielu sytuacjach, kiedy bardzo nie chcę ujawniać rozmówcy swojego genderu, mówię max bezosobowo - wystarczy spojrzeć na gro moich pierwszych postów. Więc umiem, ale nie zawsze chce się tak wysilać i nie widzę takiej konieczności na Wolnym ( erghhh... ) Forum.
Ostatnio zmieniony przez 2017-02-24, 00:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-02-24, 00:15   

Też nie zamierzam się na siłę określać, więc nie piszę długich pościochów na forum o tym, czego nie zamierzam. Dzięki temu, że ja ludziom nie truję zada, oni tez mi nie trują, żebym się określił. Błogi spokój.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 00:19   

Armand, Tak, ale mi na każdym kroku zarzucają, że jak stosuję HRT plus jestem queerem to muszę być hochsztaplerem i że mam te hormony odstawić. A nawet osoby queer, w pewnych przypadkach nie wykluczają hormonoterapii krzyżowej, czy pewnych zabiegów chirurgicznych, czego tutejsze towarzycho przez swoją myśl nie przepuści.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-02-24, 00:30   

Ale tu nie ma pola do "lubienia". Jeżeli nie jesteś mężczyzną - nie używaj męskiego rodzajnika. Proste.
2in1_inkarnacje napisał/a:
Mam też, do jego używania, pełne prawo.

Sądzisz, że jakakolwiek ciskobieta zaczęłaby się wypowiadać w rodzaju męskim tylko dlatego że "ma do tego prawo"? Dlaczego cisinter (jakim się określasz) miałby więc używać nieadekwatnego zaimka (męskiego)? Walczysz o to, żeby ludzie zaakceptowali twoją niebinarność, więc bądź konsekwentny w kreowaniu swojej identyfikacji.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 00:38   

Kimberly, Wszystko przekręcasz <zalamka> Jeśli ciskobieta zacznie się wypowiadać w męskim rodzajniku, to będzie oznaczać, że nie jest ciskobietą, tylko ma jakieś podłoże "genderowe".
A zaraz pewnie usłyszę, że używany przeze mnie rodzajnik K jest ok i w ogóle super, bo to takie anty-płci-z-urodzenia, a M jest be bo nie anty - . Ja nie mam nic do swojego M rodzajnika i nie zacznę nagle mieć, czy poczucia winy. Dlatego, dalej zamierzam go używać.

Widzę, że nie rozumiesz wielokomponietowości, z jakiej może się składać queer przypadek.

Dla cisinter K A Ż D Y rodzajnik jest adekwatny.

Armand, W dodatku brak doinformowania środowiska w tym temacie powoduje takie, właśnie nieporozumienia, dlatego zamierzam to cały czas robić, bo wiedza na ten temat jest żenująco niska, z tego co czytam. Może, gdyby więcej niebinarnych osób się tu mocniej manifestowało, tak samo jak mocno się manifestują tró, byłoby większe zrozumienie, hmm ?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-24, 00:44   

2in1_inkarnacje, piszesz o sobie w rodzaju męskim, ustawiony masz preferowany zaimek "ono" - jak mamy się zwracać do Ciebie? Też możemy sobie wybrać formę?
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 00:48   

AwryBoy, Dlatego, że logicznym jest, że jeśli IS jest cis, to jego rodzajnikiem będzie "ono", ale taka osoba może używać rodzajnika, zgodnie ze swoimi aktualnymi preferencjami.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-02-24, 00:50   

Cytat:
Jeśli ciskobieta zacznie się wypowiadać w męskim rodzajniku, to będzie oznaczać, że nie jest ciskobietą, tylko ma jakieś podłoże "genderowe

Nie jesteś w stanie zrozumieć tekstu pisanego. Spodziewałam się że dokładnie tak będzie z tym przykładem ale nie byłam już w stanie prościej ująć tego co mam na myśli.
To nie było stwierdzenie. To było pytanie. Retoryczne.
Czy sądzisz, że jakakolwiek ciskobieta (identyfikująca się jako kobieta), bądź transseksualistka (jasno określająca się jako binarna kobieta) miałaby chęć czy potrzebę wypowiadania się o sobie w formie męskiej, tylko dlatego "że może"? Podpowiedź: NIE! Dlatego ANALOGICZNIE jeżeli określasz się jako osoba między płciami (i obsesyjnie podkreślasz to na każdym kroku) powinieneś czuć niechęć (!) do męskiego (binarnego) zaimka i wypowiadać się bezpłciowo, tym bardziej że sam o tę niebinarność walczysz.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 00:58   

Kimberly, Kompletnie, ale to kompletnie nie rozumiem tej awersji :shock: Jako osoba queer, mam prawo do dowolnego wybierania sobie komponentów płciowych, w tym rodzajnika. Wmawianie mi, że jest inaczej, jest myślowym błędem semantycznym.
Tekst pisany rozumiem bardzo dobrze. Za to, Ty, masz kłopot ze zrozumiem istoty queer - tutaj wszystko jest lotne, zależne od chwili i miejsca i dowolne. Nie ma sztywnych płciowych reguł i o to właśnie chodzi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-02-24, 01:29   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Armand, Tak, ale mi na każdym kroku zarzucają,

Raczej za każdym razem jak napiszesz o tym posta :P więc... przeczytaj jeszcze raz posta Armanda:
Armand napisał/a:
Też nie zamierzam się na siłę określać, więc nie piszę długich pościochów na forum o tym, czego nie zamierzam. Dzięki temu, że ja ludziom nie truję zada, oni tez mi nie trują, żebym się określił. Błogi spokój.

bo wydaje się, że na tą chwilę Wasza sytuacja jest podobna. Tylko on ma błogi spokój. Ciekawe dlaczego ;)
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 01:32   

wendigo, Wiem dlaczego : dlatego, że nie jest na hormonoterapii . Gdyby był, miałby tu podobnie przewalone, jak ja / true story
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-02-24, 08:25   

Nie łatwiej przestać pisać na forum, skoro forum takie 'be' jest dla Ciebie?

Nie żeby ktoś Ciebie wywalał, ale jak sam określasz, że transpomoc jest interfobiczna, to czemu szarpać sobie nerwy chcesz?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 08:36   

Automasochizm?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 08:59   

OMG.. Wszyscy już wiedzą, że jesteś "true queer". Poza tym jak już wcześniej było CIS inter nie jesteś bo bierzesz HRT i procedujesz płciowo...

Wątek zamykam bo to dalej to samo co już wcześniejsze x wątków i nie ma sensu ciągnąć tego od początku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10