Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
queer sex
Autor Wiadomość
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 21:27   queer sex

rzucę to tu choć stronnictwo stealth na forum jest mocne. czyli chęć prześladowania transów do spóły z cisami (bo przecież stealth nie obroni transów przed wyzwiskami bo inni się dowiedzą (dowiedzo..))
http://www.huffingtonpost...4b094e1aa9dc887
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-01-30, 21:54   

Streszczę:
- Make queer sex part of your politics.
- Read about queer sex.
- Talk about sex.
- Have sex and lots of it.
_________________
Freja Draco
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 21:58   

Freja, yeah, something like that
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-01-30, 23:15   

DeadSally napisał/a:
Freja, yeah, something like that

Dobra, to zacznę tu publikować swoje opowiadania erotyczne w odcinkach :-p
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:22   

Freja, hm, czemu w odcinkach a nie po opowiadaniu?
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:23   

Artykuł całkiem nieźle pokrywa się z manifestem wrzuconym przeze mnie na forum jakiś czas temu:
Cytat:
Chcemy uczynić z miłości siłę oporu wobec tradycyjnych wartości, wobec świata opartego na niesprawiedliwości, wyzysku, hierarchii i podziałach.

Natomiast nie wydaje mi się aby potępianie stronnictwa stealth było tutaj czymś właściwym. Bycie stealth nie oznacza przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy transfobii w przestrzeni publicznej. W przypadku osób z wysokim passingiem może nawet stwarzać pozory bezinteresowności :D
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:28   

sam napisał/a:
Natomiast nie wydaje mi się aby potępianie stronnictwa stealth było tutaj czymś właściwym. Bycie stealth nie oznacza przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy transfobii w przestrzeni publicznej. W przypadku osób z wysokim passingiem może nawet stwarzać pozory bezinteresowności

Natomiast nie wydaje mi się aby potępianie stronnictwa aryan było tutaj czymś właściwym. Bycie jak aryjczyk/aryjka nie oznacza przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy antysemityzmu w przestrzeni publicznej. W przypadku osób z wysokim nie żydowskim wyglądem może nawet stwarzać pozory bezinteresowności
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:32   

DeadSally, czemu dla Ciebie bycie stealth jest jednoznaczne z "chęcią prześladowania transów do spóły z cisami"? Nie rozumiem tego :/ Czy aby bronić transów trzeba samemu być transem?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-30, 23:33   

Teoretycznie nie musi, ale raczej będzie oznaczało takie przyzwolenie.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:37   

moc bycia stealth skutecznie podkopie sprzeciw wobec podśmiewajek z poprzebieranych pedałów. tak jak teraz podkopuje skrytych gejów bojących się reagować na homofobię oraz kobiety śmiejące się np. z seksistowskich i antykobiecych żartów. to bardzo podobne zjawisko
moim zdaniem to jest zazdrość o posiadanie penisa. yyy. tzn. o bycie cis. lęk, poczucie zdrady przez los, pragnienie bycia w końcu "normal"
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:47   

Wg mnie bycie stealth nie ma większego znaczenia jeżeli chodzi o zasługi dla destygmatyzacji transpłciowości. To, co się liczy, to postawa aktywistyczna. Cisy również potrafią walczyć o prawa osób transpłciowych.
A to o czym piszesz to zinternalizowana transfobia, która jest motywem zostania stealth a nie jego istotą. Nie da się stwierdzić, że wszystkie stealth-ts cierpią na tą przykrą przypadłość.
DeadSally napisał/a:
moim zdaniem to jest zazdrość o posiadanie penisa. yyy. tzn. o bycie cis. lęk, poczucie zdrady przez los, pragnienie bycia w końcu "normal"

Oj DS bo zaraz wywołasz wojnę ts vs tg :D
Ostatnio zmieniony przez 2017-01-30, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-30, 23:48   

(Czy można powiedzieć o kimś przed tranzycją, że żyje stealth? ^^)

Przed rozpoczęciem tranzycji masę razy w mojej obecności ktoś śmiał się z Anny Grodzkiej albo innych osób trans, ale nigdy nie powiedziałem wprost (lub nie-wprost), że mi to przeszkadza. Zawsze mi nasuwała się wtedy myśl, że jak coś takiego powiem, to mój rozmówca zamiast przyjąć to do wiadomości, zacznie drążyć, jaki jest mój ukryty motyw, by coś takiego powiedzieć.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-01-30, 23:49   

DeadSally napisał/a:
Freja, hm, czemu w odcinkach a nie po opowiadaniu?

Bo trzeba umiejętne dawkować napięcie ;)
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:52   

kicur napisał/a:
Przed rozpoczęciem tranzycji masę razy w mojej obecności ktoś śmiał się z Anny Grodzkiej albo innych osób trans, ale nigdy nie powiedziałem wprost (lub nie-wprost), że mi to przeszkadza. Zawsze mi nasuwała się wtedy myśl, że jak coś takiego powiem, to mój rozmówca zamiast przyjąć to do wiadomości, zacznie drążyć, jaki jest mój ukryty motyw, by coś takiego powiedzieć.

Dlatego lepiej być lewakiem. Gdy będąc lewakiem broni się jakiejś dyskryminowanej grupy, nikogo to nie dziwi :]
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-30, 23:55   

chciałabym dodać że na tym forum występowało bredzenie pokroju "nie jestem trans tylko po prostu kobietą"
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 00:13   

Bardziej mi się podobało "Ja nie uważam siebie za transseksualistkę, tylko osobę, u której medycznie stwierdzono coś takiego jak transseksualizm". :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 00:14   

DeadSally napisał/a:
chciałabym dodać że na tym forum występowało bredzenie pokroju "nie jestem trans tylko po prostu kobietą"

a kogo masz na myśli? k/m przed tranzycją czy m/k po tranzycji?

kicur napisał/a:
(Czy można powiedzieć o kimś przed tranzycją, że żyje stealth? ^^)

Myślisz, że takie cuda się zdarzają?
Ostatnio zmieniony przez Maja 2017-01-31, 00:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 00:15   

DeadSally napisał/a:
chciałabym dodać że na tym forum występowało bredzenie pokroju "nie jestem trans tylko po prostu kobietą"

No bo może jest kobietą :P Proszę, nie twórzmy podziałów tam gdzie nie ma takiej potrzeby. Jeżeli są binarni ts, którzy chcą żyć i być odbierani tak jak osoby płci przeżywanej to zaakceptujmy to. Zaakceptujmy siebie nawzajem zamiast marudzić, że środowisko trans jest toksyczne bla bla bla. O ile ktoś swoimi pragnieniami nie czyni innym krzywdy to czemu mielibyśmy wykazywać wobec niego potępienie? Jednocześnie promujmy wśród osób ts aktywizm, tak aby w przyszłości nikt nie musiał ukrywać tego kim jest z powodu strachu.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 00:23   

Maja, w tym sensie, że wszyscy myślą, że jest cisem swojej płci biologicznej.

sam, ale generalnie w tym chodziło o to, że jeśli ktoś jest binarnym TS, to tak naprawdę nie jest mężczyzną ani kobietą, tylko czymś po środku. Mężczyzną lub kobietą można być tylko, jak się jest cisem.

edit: I wiesz co? Nikt mi nie powiedział: "Moja cis znajoma uważa, że transi to tacy sami ludzie jak wszyscy, więc nie mam problemu z Twoją decyzją o tranzycji." Za to parokrotnie mi się zdarzyło słyszeć, że koleżanka czyjegoś męża z pracy jest TS, albo ktoś z roku na studiach, więc mój rozmówca nie ma problemu z tematem :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-01-31, 00:27   

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po krótce co dokładnie oznacza "bycie stealth"? Google mi w tym przypadku raczej nie pomoże.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-31, 00:31   

Bycie stealth to życie w płci preferowanej bez informowania świata o byciu trans.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 00:32   

To sytuacja, gdzie ktoś ma cały czas passing i jednocześnie jego otoczenie nie wie o jego przeszłości, więc wszyscy myślą, że jest cisem swojej płci odczuwanej.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-01-31, 00:33   

Kimberly napisał/a:
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po krótce co dokładnie oznacza "bycie stealth"? Google mi w tym przypadku raczej nie pomoże.


No jak nie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stealth

Czyli generalnie działa to tak, że jak idziesz sobie ulicą, to transradar u narodowców i wszystkich innych takich nic nie wykrywa, a że sygnatury TS na transponderze też nie wysyłasz, to wszyscy myślą, że jesteś CIS-em ;) :p
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 00:52   

Maja, parę m/k przed lub w trakcie tranzycji tak twierdziło/twierdzi. bo nie znoszą słowa "trans" na przykład.
sam, to już problem z gatunku czy tolerować nietolerancję. ponieważ bycie stealth i w ogóle szaleństwo "ah oh i'm binar" wyklucza już osoby trans. samo istnienie kogoś kto określa się jako mtf lub ftm podważa stealth.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-01-31, 00:52   

Ale tutaj ta postawa została chyba rozszerzona nie tylko do wtopienia się w tłum przy dobrym passingu, ale też dyskryminowania innych osób trans?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 00:56   

Kimberly, trochę tak, nie przeczę. ale nie wierzę że ktoś żyjący stealth nie będzie miał dylematów czy przyłączyć się do linczującej tłuszczy. i co wybierze? powie "ej, przestańcie. ja też jestem taką osobą a przecież mnie lubicie"?
btw. czujecie ten zapach? zapach ostrzeżeń i banów?
Ostatnio zmieniony przez 2017-01-31, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-31, 01:01   

A ja myślałam,że bycie stealth to chodzenie w czarnych matowych ciuchach.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 01:04   

Gabi, metalowych
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-31, 01:19   

raczej coś w ten deseń
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-01-31, 01:51   

DeadSally napisał/a:
Maja, parę m/k przed lub w trakcie tranzycji tak twierdziło/twierdzi. bo nie znoszą słowa "trans" na przykład.
sam, to już problem z gatunku czy tolerować nietolerancję. ponieważ bycie stealth i w ogóle szaleństwo "ah oh i'm binar" wyklucza już osoby trans. samo istnienie kogoś kto określa się jako mtf lub ftm podważa stealth.

Lol, nie. Ale bardzo ciekawe jest jak co bardziej krejzi nonbinary krzyczący wszędzie o tym jak bardzo są wykluczani sami chcą wykluczania asymilujących binarnych transów zewsząd.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 06:03   

Jeżynka napisał/a:
Lol, nie
no, owszem - nie. ale czasami jednak tak
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2017-01-31, 06:32   

DeadSally napisał/a:
chciałabym dodać że na tym forum występowało bredzenie pokroju "nie jestem trans tylko po prostu kobietą"

Hmm, "bredzenie" - powiedziała m/k przed zmianą dokumentów, jak rozumiem?

Jeżynka napisał/a:
DeadSally napisał/a:
Maja, parę m/k przed lub w trakcie tranzycji tak twierdziło/twierdzi. bo nie znoszą słowa "trans" na przykład.
sam, to już problem z gatunku czy tolerować nietolerancję. ponieważ bycie stealth i w ogóle szaleństwo "ah oh i'm binar" wyklucza już osoby trans. samo istnienie kogoś kto określa się jako mtf lub ftm podważa stealth.

Lol, nie. Ale bardzo ciekawe jest jak co bardziej krejzi nonbinary krzyczący wszędzie o tym jak bardzo są wykluczani sami chcą wykluczania asymilujących binarnych transów zewsząd.

Trans-getto... :|
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 18:22   

Bruce napisał/a:
Hmm, "bredzenie" - powiedziała m/k przed zmianą dokumentów, jak rozumiem?
yy, chyba tak. jakie to ma znaczenie?
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-01-31, 20:02   

Takie, że jeżeli jest przed zmianą dokumentów to rownież przed operacjami i nie ma pojęcia jak wygląda życie osoby po pełnej korekcie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-31, 21:56   

DeadSally napisał/a:
Kimberly, trochę tak, nie przeczę. ale nie wierzę że ktoś żyjący stealth nie będzie miał dylematów czy przyłączyć się do linczującej tłuszczy. i co wybierze? powie "ej, przestańcie. ja też jestem taką osobą a przecież mnie lubicie"?

Ale po co od razu tak mówić? Można powiedzieć: "Ej, przestańcie, jak można tak oceniać ludzi, których nie znacie osobiście? Czytałem.../Ja tak nie oceniam, bo uważam..." - itp. :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12