Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Tożsamość płciowa IS
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-26, 23:27   Tożsamość płciowa IS

Przyglądając się przed chwilą swojemu profilowi, dochodzę do wniosku, że Interseksualizm nie jest tożsamością płciową :roll: Zaraz ktoś mi powie: "A to dopiero teraz zauważyłeś ?? " Tak, bo u mnie myślenie jest procesem długotrwałym i często - bolesnym.

O co mi chodzi : że IS, prawidłowo powinno być w rubryce " kim jesteś " , bo tożsamość płciowa to może być K lub M lub wszystko pomiędzy K lub M, np queer, agender, mavrek ( nigdy nie pamiętam, jak to się pisze ) , bigender i in.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-01-26, 23:28   

Noo.. też mi IS nie pasuje na tożsamość. To tak jakby w tożsamość wpisać TS.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-27, 00:07   

Popieram, przecież is może być zarówno ts jak i cis.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-27, 08:15   

IS nie jest TS, to tylko taki uproszczenie które wielu lekarzy dorabia, bo tak jest łatwiej (dla nich). Też uważam, że IS pod tożsamość nie pasuje. Bo przykładowo: Jestem IS, ale jestem kobietą. Nie identyfikuję się jako IS w kwesti tożsamości. Ale z urodzenia jestem IS..
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-27, 14:06   

IS nie jest tożsamością. IS to pewna wrodzona cecha. Po prostu się z tym rodzisz tak jak rodzisz się na przykład z kręconymi włosami. Czy to oznacza, że masz tożsamość afro ? można się urodzić z IS i nigdy nie mieć problemów z tożsamością jak również można je mieć tak samo jak każda inna osoba. Czy można problem z tożsamością płciową rozróżniać pod względem koloru oczu, wielkości nosa czy innych wrodzonych cech? Można być IS i nie być TS a można być i jednym i drugim. Z resztą co to ma do rzeczy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 9