Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Seksuolog? A właściwie po co?
Autor Wiadomość
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-15, 14:08   Seksuolog? A właściwie po co?

Przeczytałem gdzieś na tym forum z dwa posty, że tak naprawdę seksuolog nie jest potrzebny, skoro wie się już o swoich ewentualnych zaburzeniach psychicznych. Tzn. nie stawia on faktycznej diagnozy ts, bo to robota psychologa. W takim wypadku, czy jest jakiś sens pójścia do seksuologa i jeśli tak to po co? Nie chcę wywalić 150zł ot tak.

Mam jeszcze jedno pytanie. Na jakie imię powinienem się rejestrować? Tzn. wybrane czy nadane?
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-01-15, 14:16   

Jeżeli dobrze rozumiem to seksuolog przypisuje Ci hormony i też Cie w jakiś sposób diagnozuje.
Nie do końca wiem o co Ci chodzi dokładnie z rejestracją, ale ode mnie Liber wymagał podania formalnych danych. Chociaż zegnał sie ze mną już używajac mojego żeńskiego imienia.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-15, 14:18   

Chodzi Ci o lekarza seksuologa?

Gdyż jest w Polsce bardzo mało endokrynologów, którzy podejmą się prowadzenia hormonalnej terapii zastępczej u TS (czyt. wypisania Ci recept). Dwa, zaświadczenie od endokrynologa, że jesteś TS w trakcie terapii hormonalnej nie zostanie uznane przez sąd za wystarczający dowód, aby orzec o Twojej nowej płci metrykalnej.

Raczej na stare imię. Choć u pewnego prywatnego dentysty mi powiedzieli, że mogę sobie w karcie wpisać nowe imię, bo ważne jest, żeby osoba telefonująca od nich do mnie wiedziała, że to do mnie dzwoni :P
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-15, 14:51   

A to nie seksuolog przeprowadza diagnostykę i przepisuje HRT? Seksuolog jest chyba najbardziej podstawowym lekarzem jeśli chodzi o tranzycje. No chyba opinia seksuologa jest potrzebna do sądu. A nie mozesz iść na NFZ?
A co imienia to ja się rejestrowalam na imię z dokumentów. Raz nie miałam wybranego żeńskiego :-p , dwa, raz przy odbieraniu wyników pani spytała mnie o dokument tozsamosci.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-01-15, 14:59   

Psycholog tylko przeprowadza diagnozę, którą potem musisz zanieść seksuologowi, który jest Twoim lekarzem prowadzącym przy korekcie płci. Na własną rękę tranzycji ze zmianą dokumentów nie idzie przeprowadzić w Polsce.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-15, 15:06   

Armand napisał/a:
Psycholog tylko przeprowadza diagnozę, którą potem musisz zanieść seksuologowi, który jest Twoim lekarzem prowadzącym przy korekcie płci. Na własną rękę tranzycji ze zmianą dokumentów nie idzie przeprowadzić w Polsce.


Czyli lepiej najpierw udać się do psychologa i psychiatry, a dopiero potem do seksuologa?
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-15, 15:36   

nie ma to znaczenia, chyba że nie jesteś pewny zmian.

Psycholog przeprowadza wywiad z nudnymi testami i daje ci opinię, taki niby życiorys i jeszcze ponoć musisz na testach na inteligencję mieć dobry wynik, bo poniżej jakiejś wartości można się nie kwalifikować- że niby nie umiesz sam podjąć decyzji.

Psychiatra to przeważnie 1 wizyta i pytania trochę jak u psychologa+ czy nie jesteś głupi, czy boisz się ciemności i inne głupoty.

Ich opinie nie mają wpływu na hormony od seksuologa
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-01-15, 15:46   

To zależy czego chcesz, autorze wątku... jeśli hormony i sąd to bez seksuologa się nie obejdzie. Jeśli tylko papierka, że masz jakieś okołopłciowe zaburzenie, to jakikolwiek diagnosta.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-15, 16:02   

Dr Robacha ma dwie specjalizacje. Jest psychiatrą - seksuologiem, więc jest to dość wygodne dla jej pacjentów.
Rejestrowałem się na dane z dowodu osobistego i takie muszą figurować karcie pacjenta. Natomiast lekarka wpisała pod oficjalnymi danymi moje wybrane imię i w takiej formie zwraca się do mnie.
_________________
 
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-16, 19:53   

A na ile wizyt mniej więcej muszę się przygotować? Przed psychologiem, pomiędzy i po?
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-01-16, 22:01   

Jeśli masz nfz to pójdź może lepiej do refundowanego psycholo jeśli nie od razu do robachy i tam ogarniesz czy seksuolog ci do czegoś potrzebny czy nie, bo w ciemno wywalać 150 nie wiedząc czego oczekiwać to rzeczywiście bez sensu.
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-17, 15:01   

Ja wiem, że polecanie Robachę, ale, żeby tak daleko jechać to mi się zupełnie nie opłaci :/ Dlatego pytam, co i jak, żeby mniej więcej się z kasą ogarnąć.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-17, 15:37   

nie wiem, ja tam jej bym nie polecała.

Psycholog to ok 6 spotkań, każde po 100 zł jeśli prywatnie + psychiatra 1 wizyta ok 100-150
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-17, 16:31   

Katja, chodziło mi wyłącznie o seksuologa. O tym jest ten temat. Resztę mam na NFZ. Tylko za dojazd płacę, ale nigdzie taniej sobie nie znajdę.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-17, 17:26   

Mothy napisał/a:
wiem, że polecanie Robachę, ale, żeby tak daleko jechać to mi się zupełnie nie opłaci

A skąd mamy wiedzieć, czy masz daleko, czy nie, skoro nie napisałeś skąd jesteś. Polecamy więc w ciemno.
_________________
 
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-17, 19:17   

gdzies byl spis seksuologów i w jakich miastach przyjmują.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-01-17, 19:22   

http://www.transseksualizm.pl/p55
_________________
Freja Draco
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-17, 19:26   

o i jest :D
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-17, 21:53   

No dzięki, ale ja już ten spis widziałem i wiem do kogo się chcę zapisać xD
Teraz chodzi mi tylko o to na ile orientacyjnie wizyt mam się przygotować.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-17, 22:08   

A co chcesz zrobić w ramach tranzycji? Same hormony, czy jeszcze jakieś operacje?

Ile trwa diagnoza u Twojego wybranego seksuologa?

Czy Twoi rodzice będą się sprzeciwiać się podczas sprawy sądowej? /wszystko to może wpływać, ile czasu będziesz do niego chodził/
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-18, 00:40   

Arisu napisał/a:
Mothy napisał/a:
No dzięki, ale ja już ten spis widziałem i wiem do kogo się chcę zapisać xD
Teraz chodzi mi tylko o to na ile orientacyjnie wizyt mam się przygotować.
Wszystko zależy od Ciebie.

Nie zależy od niego, nie tylko. Bardziej od seksuologa.

Mothy - powiedz kogo wybrałeś, to jego pacjenci powiedzą Ci ile wizyt. No i nie zawsze 100zł/wizyta - bywają drożsi...
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-18, 08:53   

Chyba u seksuologa to musisz przygotowac sie na wizyty domkonca zycia, chyba ze recepty bedzie wypisywac jakis inny lekarz. Chyba ze pytasz po jakim czasie i kogo dostaniesz leki. Jesli to Robacha to nie wczesniej niz 1 rok. Zwiazane to jest ze najpierw masz zrobic wszystkie badania, psychologa i inne pierdoly, a jest to na nfz wiec ciagnie sie w nieskonczonosc. U Libera od reki. U reszty sie nie orientuje. Ale chyba Dulko tez daje na 1 wizycie.
Ogolnie jesli trafisz na seksuologa z jakimis starymi przekonaniami to bedzie sie ciagnac
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 10:07   

Przed zmianą danych też może, ale:

1. seksuolog może trochę się wkurzyć, że bez konsultacji z nim ktoś inny przepisuje Ci hormony,
2. internista może nie chcieć wcale Ci ich przepisać, bo nie zna się na ich stosowaniu u TS, a gdyby coś Ci się stało, to on by ponosił odpowiedzialność jako osoba, która wypisała receptę.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-18, 10:30   

motylek napisał/a:
Z tego co mi wiadomo po zmianie danych hormony może ci przypisać lekarz rodzinny.

Należałoby wziąć pod uwagę, że nie wszyscy, stosujący hormonoterapię, te dane zmienią. Lub zmienią kiedykolwiek, a hormony chcą i będą lub muszą stosować i tak będą robić do końca. Znam parę takich osób, które wieloletnio są na suplementacji, ale ni w ząb ich nie namówi na korektę formalną z M na K, czy odwrotnie. Po prostu, nie jest im to potrzebne, lub nie chcą / nie mogą z innych powodów. Dwa takie przykłady, które przychodzą mi do głowy, bez podawania nazwisk : niebinarna osoba podchodząca pod M/K, od wielu lat na suplementacji, jednak korekty formalnej nie zrobi, bo ma wyj.... na lekarzy i system, ale z efektów pohormonalnych jest bardzo zadowolona. Drugi przypadek, to M/K, która jest w szczęśliwym związku ze swoją żoną, rozwieść się nie chcą, kochają się, a formalnie, po rozwodzie, który byłby w takim przypadku koniecznością - tracą prawa do wspólnych świadczeń. Czy mój przypadek, kiedy osobiście uważam, że korekta formalna IS MAAB / K jest zwyczajnym oszustwem i krętactwem prawnym, podobnie, jak było mi przydzielenie po urodzeniu płci M, kiedy było wiadomym, że ona do końca M nie jest. Czy wreszcie, te wszystkie przypadki suplementowane i procedujące. Nie wszyscy, chcą przejść w pełni binarną korektę i pozostają przy: albo w pełni męskich / żeńskich danych z urodzenia albo przy samym markerze płciowym, zmieniając imię na neutralne, czy ewentualnie nazwisko.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-18, 10:40   

Mothy, Jak procedujesz, to żaden lekarz nie jest Ci potrzebny. Jak dążysz do pełnej korekty, to należałoby zrobić wszystko po kolei, bo diagnoza seksuologa jest niezbędna do przedłożenia w sądzie. Ale i tak, nawet przy trwałym procedowaniu, warto mieć ten "poddupnik" ADM, na wszelki wypadek, gdyby coś. Najprędzej i najszybciej taki wypisze Dr Zbigniew Liber z Wawy / Krakowa. Nie jest zbyt bezpiecznym, procedowanie bez odpowiedniego dupochronu, że stosujesz suplementację, bo w razie gdyby przyszło do czegoś, np pobyt w szpitalu, czy kontrola dokumentów, możesz się wybronić, po co i dlaczego stosujesz tą suplementację, a bez tego, to tak jakbyś je brał "na lewo" i niekiedy mogą Ci nawet ją zastopować. / true story
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-18, 20:10   

motylek napisał/a:
Katja napisał/a:
Chyba u seksuologa to musisz przygotowac sie na wizyty domkonca zycia, chyba ze recepty bedzie wypisywac jakis inny lekarz.


Z tego co mi wiadomo po zmianie danych hormony może ci przypisać lekarz rodzinny. Poprawcie mnie jak się mylę.

Aż nie wiem od czego zacząć mój komentarz... Dziewczyny, bierzemy leki hormonalne a od hormonów jest endokrynolog. W zasadzie od początku powinniśmy być pod opieką endokrynologa, ale do zmiany danych to można na to przymknąć oko... ale po, to już seksuolog nie jest Wam do niczego potrzebny - endokrynologa! do którego chodzi się mniej-więcej raz w roku na kontrolę, a poza tym czasem leki może rzeczywiście wypisywać lekarz rodzinny.

kicur napisał/a:
Przed zmianą danych też może, ale:

1. seksuolog może trochę się wkurzyć, że bez konsultacji z nim ktoś inny przepisuje Ci hormony,
2. internista może nie chcieć wcale Ci ich przepisać, bo nie zna się na ich stosowaniu u TS, a gdyby coś Ci się stało, to on by ponosił odpowiedzialność jako osoba, która wypisała receptę.

1. to się wtedy mówi: "panie/pani, ja mam do pana/pani tak daleko a leki trza brać..." bo jak się ma blisko, to rzeczywiście nie wiem po co do rodzinnego, chociaż w sumie może dla oszczędności ale to też chyba można powiedzieć wprost, że się z kaską krucho stało a leki czekać nie mogą...
2. no to prawda, zależy jakiego się ma lekarza...
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-18, 22:26   

proszę cie daj spokój z tym endy ok? dziłania endy polegają na tym że przepisuje ci dawkę, za 2 msc przyłzisz do niego z wynikami hormonów i on albo ci zwiększa, albo zmniejsza. Do czegoś takiego to ja endy nie potrzebuje, na matematyce się znam i dodawać umiem. Więc endy nie odkryje przede mną żadnej czarnej magii. A zarabiać gościowi co ma mi Powiedzieć: ok to od dziś nie bierze Pan 3 piguł estro, tylko 2 to dziękuję.

I tak lekarz 1 kontaktu może wypisywać, jeśli chcesz ze zniżką to chyba potrzeba dostarczyć historię choroby od seksuologa( no chyba ze z rodzinnym masz dobre relacje)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-20, 00:33   

Katja napisał/a:
proszę cie daj spokój z tym endy ok?

Do mnie piszesz? To nie, nie ok.
Ja nawet jestem z tych, którzy uważają, że hormony powinny być dostępne bez recepty a mimo o uważam, że kontrola u endokrynologa od czasu do czasu (mniej-więcej raz do roku) jest potrzebna, no chyba że oczywiście komuś nie zależy na swoim zdrowiu - no przecież nie jestem za obowiązkowym dbaniem o sobie :mrgreen:
Działanie endokrynologa polega (dla mnie) głównie na tym że ma za zadanie skontrolować moje wyniki - WSZYSTKIE a nie tylko poziom hormonów, bo się może okazać, że np. coś jeszcze się "popsuło". I nie, nie zrobi tego lekarz rodzinny, bo to oni właśnie najczęściej w przypadku problemów do endokrynologa odsyłają mówiąc że się nie znają i że wszystko może mieć przyczynę w hormonach.
I nie trzeba dawać mu specjalnie zarabiać - idzie się na NFZ. Raz w roku. To nie jest jakiś wyczyn.
Dodam, że cały czas piszę o leczeniu PO zmianie metrykalnej. Bo przed to te 2 - 3 lata też bym się nie przejmował aż tak.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10