Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa fundacja Trans-Akcja
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-19, 23:11   Nowa fundacja Trans-Akcja


https://www.facebook.com/fundacjatransakcja/

Powstała nowa fundacja na rzecz osób transpłciowych, ktoś wie ocb?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 03:20   

Czyli już sikorki doniosły :mrgreen:
A wiem, bo jestem jednym z członków.
Powiem tak: Działamy na rzecz osób trasnpłciowych i interseksualnych ( choć w zapisie jest, że interpłciowych , tu nie było między nami zgody ). Dopiero się rozkręcamy, wczoraj mieliśmy podpisanie aktu notarialnego za założenie fundacji. Jesteśmy jeszcze trochę w powijakach, ale pomimo to, dwie młode osoby ts, już niedawno zjawiły się u nas po wsparcie :D
NIE ROBIMY kontry Trans - Fuzji, a raczej będziemy się uzupełniać.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-20, 03:27   

A nie można było postawić normalnej strony zamiast wieśboka?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 03:29   

Gabi napisał/a:
A nie można było postawić normalnej strony zamiast wieśboka?

Co masz na myśli przez "normalną stronę" ?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 03:41   

https://www.facebook.com/...sakcja/?fref=ts


Świeża stronka, wczoraj opublikowana.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-20, 03:52   

nie cierpię kiedy wchodzę na wieśboka i niebieski zaciemniacz usilnie namawia mnie do przyłączenia się do wyznawców wieśboka.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 03:56   

Gabi, Niestety, nic na to nie poradzę :(
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-20, 03:59   

Poradzisz ;-) namówisz ich na normalna stronę jak przystało :mrgreen:
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 04:01   

Gabi, Dobrze więc. Podaj kilka pomysłów JAKA to mogłaby być strona. Wtedy rozważymy.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-12-20, 04:04   

Ja już stronkami się nie zajmuję odkąd stwierdziłam, że to nie na moja babską głowę i w ogóle mam od tego migreny :mrgreen:
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 04:11   

Gabi, Jednak brak sugestii, rozumiem ;>
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2016-12-20, 07:07   

2in1_inkarnacje, a nie mogłaby być chociażby na jakimś blogowym silniku ta strona? Zresztą posiadanie strony, a nie tylko facebooka jest bardziej profesjonalne, choć rozumiem, że się rozkręcacie.
Jestem z Poznania i też szajs-zbuka nie posiadam.

Ale logo bardzo mi się podoba ;-)
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-12-20, 08:07   

Fan page to jedno, a gdzie jak to już poprzednicy mowili zwykła strona www? Bez takiej strony taka fundacja jest jak by wybrakowana patrząc na to w jakich czasach żyjemy ;)
Zatrudnijcie jakiegoś webmastera żeby wam takowa zrobił i bedzie ok...
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 09:47   

Ja trzymam kciuki :D
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 12:13   

2in1_inkarnacje, w takim razie gratuluje i życzę powodzenia :)

Dorota Lan napisał/a:
Poprawcie proszę typografię w logo, i błagam nie używajcie cholernego comic sansa i papirusa jak transfuzja (sorry skrzywienie zawodowe) — na tym się akurat znam, zajmuję się takimi rzeczami zawodowo.

Mi tam się comic sans podoba :mrgreen:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2016-12-20, 12:36   

Dorota Lan napisał/a:
i błagam nie używajcie cholernego comic sansa i papirusa jak transfuzja

Jako autorka tamtego loga (a w każdym razie jego wcześniejszej kolorystycznie) wersji w całej rozciągłości popieram Dorotę.
Na swoją obronę mogę jedynie napisać, że:
a) wtedy mi się podobało :p ,
b) grafikiem nie jestem i raczej nigdy nie będę,
c) w życiu by mi wtedy nie przyszłoby mi do głowy, że zrobi się z tego jakaś znana w skali kraju organizacja, więc projektowałam po prostu coś na kolanie w trybie radosna twórczość bez trzymanki.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2016-12-20, 13:06   

Dorota Lan napisał/a:
mam nadzieję że zabrzmiałam hejtersko

Spoko, ja sama obecnie uważam to logo za jedną ze swoich bardziej tragicznych produkcji i patrzeć na nie nie mogę :D

Dorota Lan napisał/a:
Nie myśleliście aby zrobić lifting strony i fundacji?

W sumie od lat z TF nie mam nic wspólnego, więc nie wiem, co tam myślą sobie aktualnie osoby decyzyjne.

Natomiast przed laty propozycje zmiany logo były i zawsze kończyło się tym, że stary projekt wygrywał w głosowaniu z nowymi. Inna sprawa, że te nowe też mnie jakoś nie porywały.

Jak ktoś tu już pisał: warto czasem zainwestować w prawdziwego grafika, żeby później przez lata po necie nie straszyć :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-12-21, 00:52   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Gabi napisał/a:
A nie można było postawić normalnej strony zamiast wieśboka?

Co masz na myśli przez "normalną stronę" ?

Normalna strona, to taka, której adres zaczyna się od "www" a kończy ,a ".pl" albo ".com", ".com.pl" itp., oraz nie ma ona w swoim adresie słowa "facebook" :-P Na FB to można zrobić fanpage, a nie stronę... Więc jak już ktoś mówił: domena, skrypt i normalna strona...

sam napisał/a:
Mi tam się comic sans podoba :mrgreen:

Tak, jeśli zamierzasz czytać komiksy :-P W innym przypadku to najmniej profesjonalna czcionka jaka może być z tych podstawowych...

Freja napisał/a:

Jak ktoś tu już pisał: warto czasem zainwestować w prawdziwego grafika, żeby później przez lata po necie nie straszyć :)

Ee, wystarczyłoby zapytać, jedynie zapytać zwykłego grafika :-P To jedna z podstaw jakich uczą nawet w rocznej szkole policealnej :-P

Żeby było śmieszniej - ja mam wyrok w tej czcionce - ktoś miał fantazję <lol2>
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-21, 08:59   

Słuchajcie, w poniedziałek dopiero co, podpisaliśmy Akt Fundacyjny. Strona www, oczywiście będzie, ale mamy jeszcze przed sobą trochę papierologii, zanim wszystko ruszy na dobre. Więc spokojnie, pojawi się strona i jak już będzie, to ją tu podlinkuję.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-29, 08:55   

wendigo napisał/a:
"facebook" :-P Na FB to można zrobić fanpage, a nie stronę... Więc jak już ktoś mówił: domena, skrypt i normalna strona...

Coraz więcej różnych organizacji, firm etc. ma strony tylko na facebooku oraz prowadzi działalność na różnych mediach społęcznościowych, a "normalne strony" zostawia dinozaurom ;P
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-12-29, 16:54   

Cóż, dla mnie taka firma uchodziłaby już na wstępie za mało poważną. A już na pewno wypinającą się na klientów, którzy nie mają FB. W sumie to działanie na własną szkodę.
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-12-29, 21:17   

W przypadku fundacji to normalne istnieć tylko na Facebooku, bo w aktywiźmie nie o to chodzi, żeby "przekonywać nieprzekonanych", tylko o tworzenie contentu dla wybranej hermetycznej grupki odbiorców i ssanie kasy z dofinansowań i dobrowolnych datków.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-29, 21:21   

Na fb trochę kiepsko z prywatnością. Oczywiście, można założyć fejkowe konto, no ale mimo wszystko... Niektórych może odstraszać, że wszyscy znajomi będą wiedzieć, że się jest ts, zwłaszcza jak się jeszcze nie wyoutowało, lub jest się po tranzycji i stealth.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-12-29, 21:25   

ElżbietaFromage napisał/a:
Coraz więcej różnych organizacji, firm etc. ma strony tylko na facebooku oraz prowadzi działalność na różnych mediach społęcznościowych, a "normalne strony" zostawia dinozaurom ;P
podaj te organizacje, bo jakoś sama nigdy nie spotkałam się z tym, że ktoś ma fanpage i nic poza tym :P
strona www to jak wizytówka - link do fb jakoś niezbyt wygląda na takowej kartce profesjonalnie jak nie masz strony www :P
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-29, 21:30   

wendigo napisał/a:
Cóż, dla mnie taka firma uchodziłaby już na wstępie za mało poważną.

Dla mnie mało poważne są firmy, które swoje strony ostatni raz aktualizowały kilka miesięcy temu - po co im w ogóle strona? Jeszcze mniej poważne jest to, kiedy firma chce bym wchodziła na ich stronę po to, aby zobaczyć aktualności. Po to są facebooki aby na bierząco komunikować się z osobami zainteresowanymi. Klasyczne strony coraz częściej przechodzą do lamusa.

Nadiyah napisał/a:
podaj te organizacje, bo jakoś sama nigdy nie spotkałam się z tym, że ktoś ma fanpage i nic poza tym

Jeżeli stronę wizytówkę, nazywasz stroną...

Tutaj jedna restauracja np... (na czasie, bo wege)
https://www.facebook.com/bartramwajarz/
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2016-12-29, 21:43   

ElżbietaFromage napisał/a:
Dla mnie mało poważne są firmy, które swoje strony ostatni raz aktualizowały kilka miesięcy temu

To zależy od firmy. Jeśli to jest firma produkująca np. meble w stylu ludwika XIV albo np. oprogramowanie geologiczne i ma wolno zmieniającą się ofertę skierowaną do poważnych ludzi lub instytucji, to dbanie o akutalizacje i wrzucanie na stronę newsów typu: "Popatrz, a dzisiaj zrobiliśmy w biurze specjalnie dla ciebie trzy fikołki" niczego sensownego do jej oferty nie wnosi.

ElżbietaFromage napisał/a:
Jeszcze mniej poważne jest to, kiedy firma chce bym wchodziła na ich stronę po to, aby zobaczyć aktualności. Po to są facebooki aby na bierząco komunikować się z osobami zainteresowanymi.

Oj, to ty nie jesteś - widzę - na czasie i nie wiesz, że "trendy" już nie jest "jazzy". Podobno część nastolaktów uważa, że FB to taki portal raczej dla rodziców a sami wolą Snapchat i Instagram :p

A odnośnie FB jako platformy do aktualności - jak dla mnie - porażka. Mam wchodzić specjalnie na jakąś stronę i przeglądać na niej specjalnie jakieś wybrane kanały, żeby się czegoś istotnego dowiedzieć? Dlatego, między innymi, dałam sobie swego czasu spokój z dolnośląskim KOD-em, że cała komunikacja tej firmy szła tylko przez FB i nie szło wynegocjować publikacji kluczowych informacji mailingiem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-12-30, 00:40   

Freja napisał/a:
A odnośnie FB jako platformy do aktualności - jak dla mnie - porażka. Mam wchodzić specjalnie na jakąś stronę i przeglądać na niej specjalnie jakieś wybrane kanały, żeby się czegoś istotnego dowiedzieć? Dlatego, między innymi, dałam sobie swego czasu spokój z dolnośląskim KOD-em, że cała komunikacja tej firmy szła tylko przez FB i nie szło wynegocjować publikacji kluczowych informacji mailingiem.

Dla mnie to też jest niepoważne, samo przegrzebanie się przez FB jest męczące... JUż nie mówiąc o tym, że chyba tylko otwarcie transseksualne osoby będą sobie dodawały czy obserwowały takie strony - ja na pewno nie. A już z pewnością nie będę tworzył drugiego konta tylko po to (jakbym jednego nie miał dość...), więc jak taka trans-organizacja jest tylko na FB, to dla mnie nie istnieje, bo zbyt pracochłonne byłoby dla mnie ją śledzić.

Nie twierdzę, że FB nie jest w ogóle potrzebny czy nie bywa wygodny - bywa, np. w mojej grupie wsparcia komunikujemy się tylko tak, tylko że my mamy grupę tajną... A to już dosyć zmienia postać rzeczy.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2016-12-30, 02:14   

FB ma swoje zalety. Pozwala czasami na błyskawiczne rozpropagowanie jakiejś akcji drogą pantoflową pomiędzy znajomym i znajomymi znajomych, i znajomymi znajomych znajomych... Coś takiego było niewykonalne (a przynajmniej nie na taką skalę i w takim tempie) przed FB.

Ale do regularnego podawania tematycznych informacji i z konkretnych źródeł i do wygodnej dyskusji się - przynajmniej w moim odczuciu - zupełnie nie nadaje.
_________________
Freja Draco
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-30, 07:48   

Oczywiście, możecie mówić, że waszym zdaniem tak jest, a nie inaczej. Statystyki są jednak nieugięte. Większość ruchu w internecie odbywa się w ramach kilku portali społecznościowych.
A "Facebook" jest w mojej wypowiedzi tylko synonimem "media społecznościowe". Sama korzystam przede wszystkim z Twitter'a i Medium :P
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2016-12-30, 12:19   

ElżbietaFromage napisał/a:
Statystyki są jednak nieugięte. Większość ruchu w internecie odbywa się w ramach kilku portali społecznościowych.

Większość ludzi nie jest transseksualnych, więc wystarczy robić strony dla cisów ;)
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-30, 13:20   

Freja napisał/a:
FB ma swoje zalety. Pozwala czasami na błyskawiczne rozpropagowanie jakiejś akcji drogą pantoflową pomiędzy znajomym i znajomymi znajomych, i znajomymi znajomych znajomych...

Przypomniał mi się czarny protest. Strajk i marsze i pikiety w całym kraju zorganizowane w.. tydzień? Kilka dni?

wendigo napisał/a:
chyba tylko otwarcie transseksualne osoby będą sobie dodawały czy obserwowały takie strony

Znam trochę osób, które wspierają - czy to ludzi homo, czy LGBT, czy transów i lajkują, udostępniają itp, wczytują się w temat i szerzą w jakiś tam sposób świadomość bo np. ktoś z rodziny czy znajomych należy do tego grona. Jak znajomym nie pasuje że wspierasz takich ludzi to niewarci uwagi znajomi :mrgreen:
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-30, 13:30   

Freja napisał/a:
Większość ludzi nie jest transseksualnych, więc wystarczy robić strony dla cisów

Z ekonomicznego punktu widzenia - tak ;>
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-30, 14:50   

ElżbietaFromage napisał/a:
Freja napisał/a:
Większość ludzi nie jest transseksualnych, więc wystarczy robić strony dla cisów

Z ekonomicznego punktu widzenia - tak ;>

Może aż tak źle nie jest :P "Polski rynek LGBT szacuje się na blisko 2,4 milionów klientów z siłą nabywczą ocenianą na ponad 20 miliardów euro." http://miejscepracy.lgbt.biz.pl
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-30, 15:51   

Myślisz, że osoby TS stanowią duży kawałek tego torciku?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-30, 16:18   

Raczej mało prawdopodobne, no ale jakby nie patrzeć jesteśmy w LGBT. Więc jeśli jakaś firma chce być przyjazna LGBT to musi być przyjazna również nam :mrgreen:
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-12-30, 23:40   

Gdzieś czytałam, że prawdopodobnie zaburzenia około-płciowe są równie popularne co taka dysleksja, ale ponieważ ludzie to ukrywają, to tego tak nie widać ;) Nawet anonimowo często się boją przyznać.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-12-31, 14:15   

Cytat:
Gdzieś czytałam, że prawdopodobnie zaburzenia około-płciowe są równie popularne co taka dysleksja, ale ponieważ ludzie to ukrywają, to tego tak nie widać Nawet anonimowo często się boją przyznać.

Leworęczni stanowią ponad 10% ludzi. Dzisiaj to żaden wstyd być osobą leworęczną, a czasami nawet powód do dumy


Jednak praktycznie wszystkie sklepy dla mańkutów upadły - nawet ten najbardziej znany na świecie (mieścił się w Londynie)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-12-31, 18:40   

Czyli nie będzie zniżki na PKP dla TS? :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9