Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie a zaburzenia psychiczne
Autor Wiadomość
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-12-08, 22:58   Leczenie a zaburzenia psychiczne

Przygotowałem się już bardzo, żeby wykonać chociaż pierwszy krok ku tranzycji - pierwszą wizytę u psychologa. W pewnym momencie jednak coś, a raczej ktoś, pod wpływem pytania tknął mnie. Mam fobię społeczną już od długiego czasu, i zaczęło mnie zastanawiać, czy w takim przypadku jest w ogóle szansa na jakiekolwiek zmiany. Jestem pod opieką psychiatryczną i psychologiczną, obaj lekarze wiedzą o mojej sytuacji i w zasadzie odesłali mnie gdzie indziej, bo są "nie w temacie".
Czy mogą wystąpić jakieś przeciwwskazania przed braniem hormonów w takim wypadku, lub, w ogóle zaczęciem jakiegokolwiek leczenia?
Nie chcę "iść i zobaczyć", bo prawda taka, że skoro ma nic z tego nie być, to szkoda jedynie mojego czasu i pieniędzy.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-12-08, 23:06   

Raczej każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, ja mam inne zaburzenia osobowości i u mnie w niczym nie przeszkadzały.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 23:45   

Znam kilka osób z fobią społeczną i innymi zaburzeniami też i jakoś mogą przechodzić tranzycję. Poza tym jest tak jak pisze lexel: każdy przypadek jest inny i jest ropatrywany indywidualnie.
 
 
Mothy
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-12-09, 00:06   

Trochę mnie to, szczerze powiedziawszy, na duchu podniosło. Potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia chyba, czy coś. Spróbuję tej wizyty.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-12-09, 00:40   

Lagertha napisał/a:
każdy przypadek jest inny i jest ropatrywany indywidualnie

Popieram.

Jeśli jesteś ts, to jesteś po prostu ts z problemami psychicznymi.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2016-12-09, 03:12   

A czy fobia społeczna nie może być uznana jako objaw/skutek dysforii?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-12-09, 10:52   

Karatajew napisał/a:
A czy fobia społeczna nie może być uznana jako objaw/skutek dysforii?

Może też z tego wynikać, ale nie jest powiedziane, że akurat z tego w danym przypadku musi.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 12:17   

Bo najlepszy lekarz nic nie wskóra jak pacjent nie będzie współpracować i jednocześnie pracować nad sobą. Ja nie mam akurat fobii społecznych, ale przybyło mi kilka lęków po PTSD i jakoś muszę z tym żyć... W każdym razie nawet z czymś takim da się żyć, wyjść na prostą i dużo osiągnąć i to nie tylko w tranzycji. A tak już na marginesie, to każdy coś ma. Po prostu nie każdy jest zdiagnozowany.. idealnych ludzi nie ma.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2016-12-09, 12:28   

Wiem, że nie musi, stąd dyplomatyczne "może" :mrgreen:
Ja np. nie jestem pewien, czy miałem/mam fobię społeczną wywołaną dysforią, czy fobię obok dysforii. W każdym razie według mnie dysforia znika szybciej i bardziej "samodzielnie" (bo mniej więcej z hrt), a nad pozostałością fobii i jej "spuścizną" muszę cały czas pracować.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 12:38   

Mi dysforia nie zniknęła i pewnie do czasu SRSu pozostanie. Ale po prostu radząc sobie z całym tym bałaganem jakoś nauczyłam się zapanować nad nią. Choć niewątpliwie HRT i możliwość życia własnym życiem bardzo ją też osłabiły. Co akurat jest na plus bo w końcu można skupić się w większej części na czym innym.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-12-11, 00:27   Re: Leczenie a zaburzenia psychiczne

Mothy napisał/a:
Czy mogą wystąpić jakieś przeciwwskazania przed braniem hormonów w takim wypadku, lub, w ogóle zaczęciem jakiegokolwiek leczenia?

Ja miałem fobię społeczną niezdiagnozowaną (zdiagnozowałem się sam ;) no bo to nie jest wielka filozofia akurat jak o to zaburzenie chodzi... no może jedynie moja fobia nie była tak ekstremalna skoro jakoś ciągnąłem), więc diagności o tym nie wiedzieli, a moje wycofanie spychaliśmy na TS (zapewne słusznie ale tranzycja sama w sobie też nie załatwiła sprawy, musiałem inaczej nad sobą pracować).
Więc nie widzę przeciwwskazań.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10