Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Migrena
Autor Wiadomość
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-17, 07:37   Migrena

Witajcie, dawno się nie udzielałam na forum przez nawał obowiązków w pracy.
Dzisiaj leżę w łóżku z kaszlem niczym stary palacz i migreną.
Chciałam się poradzić Was, na temat migreny. Czy macie, jak sobie z nią radzicie?
Migrenę miewałam odkąd pamiętam, ale zawsze występowała kilka razy w roku (góra 3-4).
Od jakiegoś czasu (3 miesięcy konkretniej) regularnie dostaję napady migreny z poprzedzającą aurą wzrokową.
Byłam u lekarza rodzinnego, skierował mnie do neurologa, neurolog zbadał, zlecił USG jamy brzusznej, szyi i nerkowych naczyń krwionośnych, wszystko w normie, wyniki krwi idealne, wiem tyle, co przedtem tylko wydałam kupę kasy na prywatne wizyty (na kasę chorych miałam termin badań na grudzień 2017).
Szefostwo w pracy patrzy na mnie podejrzliwym okiem, ponieważ jak twierdzą z bólem głowy można pracować. Owszem, można, jednak nie z migrenowym bólem, no chyba, że mam zarzygać pół apteki i spaść ze schodów, ponieważ utrzymanie równowagi to dla mnie umiejętność deficytowa przy napadzie.
Próbowałam ograniczyć spożywanie laktozy, glutenu, serów pleśniowych, prowadzę dzienniczek migrenowy i nie widzę żadnej poprawy.
Wstaję rano, tak jak dzisiaj, siadam do śniadania i zaczyna się rollercoaster doznań wzrokowych, po chwili ból, który ścina z nóg.
Tym razem to pewnie wina przeziębienia, z którym chodzę już dobre 3 tygodnie.
Błagam doradźcie cokolwiek.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-10-17, 09:57   

Pomysły mogą nie mieć nic wspólnego z twoim przypadkiem, ale:

- Jak tam ciśnienie? Przy podwyższonym głowa może nap...
- Jakieś problemy z zębami, z przyzębiem?

Poza tym sugeruję poszukać na jakichś tematycznych forach migrenowców itp. Cudze doświadczenia potrafią bywać cholernie pomocne w ocenie i radzeniu sobie z własnymi przypadłościami.
_________________
Freja Draco
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-17, 12:41   

Aspiryna dobry pomysł :P Mi też pomagała. Ale niedawno udało mi się namierzyć prawdziwą przyczynę i u mnie były to zatoki. Potrafiło mi się od tego kręcić w głowie, zaburzenia widzenia też bywały, różne dziwactwa. A teraz hit. Poszłam z tym do laryngologa, to powiedział, że mam zatoki 100% zdrowe i mam się nie przejmować, bo to przerost śluzówki związany z alergią jakoś działa na zatoki i wszystko, nie jego działa, spadaj kobito :(

Głowa może nawet od stresu tak boleć -> napięte stale mięśnie, problemy z kręgosłupem, krzywe siedzenie, spanie itp. itd.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-17, 14:13   

Idz do dobrego fizjoterapeuty na akupunkture.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Roden
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 67
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-17, 15:15   

Aspiryna podczas silnego ataku migreny raczej nic nie pomoze. Sam mam migreny od ok 9 roku zycia . W podstawowce to byla masakra - aura (efekt jakby spojrzec prosto w Słońce) utrzymujaca sie przynajmniej z 30 min, światłowstręt, rzyganie a później potworny ból prawego oka, taki, ze potrafilem z godzine rzucac sie na łóżku z bólu. Z wiekiem objawy stawały sie trochę łagodniejsze. Z tego co pamietam co czytalem to podczas ataku migreny nastepuje zwężenie naczyn krwionosnych wewnatrzczaszkowych. Z dobrych parę lat temu lekarz rodzinny przepisal mi specjalny lek na migrene oparty na Sumatriptanum (nie pamietam nazwy teraz) ale z racji tego, ze byl cholernie drogi a w opakowaniu byla jedna tabletka szybko zamienilem go na znacznie tańszy Sumamigren ( 2 tabletki w opakowaniu). Efekty uboczne jednak byly dosc wkurzajace i ostatecznie od 2-3 lat nie biore niczego. Migreny mam nadal ale jedynymi objawami jest z ok 30 minutowa aura a poźniej zwykly ból glowy, na ktory pomaga APAP. Słyszalem ostatnio opinie, ze ataki migreny mozna zlagodzic przyjmując codziennie dawke magnezu. Moze to byc prawda. Ja sam od paru lat zaczalem zazywac codziennie tabletke magnezu bo łapały mnie skurcze miesni i moglem nieświadomie złagodzic sobie objawy migreny bo tak jak pisalem wczesniej teraz mam tylko aure na poczatku a później biore APAP i mam spokój. Moze warto spróbowac z tym magnezem ale efekty to pewnie natychmiastowe nie beda. Raczej po dłuższym czasie myśle. Jednak skonsultuj sie najpierw ze swoim lekarzem gdybys miala zamiar cos zażywac.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-17, 17:45   

jejku, ludzie... nie wiecie co to migrena czy jak? apap? magnez? akupunktura? aspiryna??
sumatryptan się liczy...
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2016-10-17, 17:53   

Ktos z mojej rodziny cierpi na migrene od wielu lat. Tak jak opisano to w pierwszym poscie byly to mdlosci, wymioty, potworny bol glowy, niemoznosc zjedzenia czegokolwiek przez caly dzien. Od jakiegos czasu osoba ta zaczela brac jakis drogi lek i on jej pomaga. O ile sie orientuje to efekty uboczne po tym leku nie wystapily. Moze wiec warto (o ile mozliwosci finansowe pozwalaja) poprosic lekarza o przepisanie skutecznego leku na ta dolegliwosc. Jesli wystapilyby jakies uciazliwe efekty uboczne to przeciez zawsze mozna lek odstawic.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-10-17, 19:10   

Freja napisał/a:
- Jakieś problemy z zębami, z przyzębiem?
Dodałbym pytania: z ruchliwością szczęki? Stawami zębowymi? Nadmiernym stresem?
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-18, 11:23   

Ja miewałam migreny w podstawówce. Potem ucichły dlatego, że ładowano we mnie psychotropy.
Uważam, że jesteś przemęczona i zestresowana chronicznie. Dobry wypoczynek i relaks powinien pomóc, ale taki dłuższy. Jeśli Ci zostało trochę urlopu, to go weź na odreagowanie. Wtedy wypocznij maksymalnie, i to powinno pomóc.
Słyszałam też, że pewne psychotropy przepisuje się na migreny. Poczytaj w necie.
Pamiętam, że planowałaś iść do lekarza od duszy - byłaś? Może lek przeciwdepresyjny by pomógł?
Poza tym Twoja praca jest wykańczająca psychicznie, więc powinnaś ją zmienić, jeśli jest taka możliwość.
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-18, 21:36   

lexel napisał/a:
Freja napisał/a:
- Jakieś problemy z zębami, z przyzębiem?
Dodałbym pytania: z ruchliwością szczęki? Stawami zębowymi? Nadmiernym stresem?


Zęby mam zdrowe, regularnie odwiedzam stomatologa, co do szczęki a dokładnie jej ruchliwości to czasami mam silne skurcze np. gdy chce wziąć kęs dużego jabłka itp.
Stresu mam ostatnio tyle, że spokojnie mogłabym obdarować nim ze 3 osoby.
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-18, 21:44   

Mam zawszeprzy sobie lek hamujący ból migrenowy ale używam go rzadko, ponieważ po pierwsze 6 tabletek kosztuje 85 zł, tańsze odpowiedniki dawały mi potworne skutki uboczne a po drugie można go wziąć tylko w początkowej fazie, gdy ból jest słaby, nie zawsze uda mi się wyczuć ten moment, bo czasami migrena atakuje z całą siłą od pierwszej minuty. Jako farmaceutka wzdłuż i wszerz przekopałam leki i sposoby apteczne na te bóle i niestety nic mi nie pomaga.
Psychotropy łykam odkąd skończyłam 12 lat, podejrzewam że mają z tym wiele wspólnego, jednak są mi potrzebne do funkcjonowania w społeczeństwie.
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2016-10-18, 21:48   

jatadosh napisał/a:
Może głupie pytanie, ale badałaś wzrok?


Tak, regularnie odwiedzam okulistę, z okularami raczej się nigdy nie rozstanę.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-10-18, 21:57   

Więc może http://www.poradnikzdrowi...enie_36302.html ?
Ja regularnie chodziłem do ortodontów i dentystów, a dopiero jak przyszedłem do prywatnej to powiązała że kilka moich problemów może mieć wspólną przyczynę.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-18, 21:58   

misias, na fb są grupy dotyczące problemów ze zdrowiem, albo np takie jak: Zioła i Leczenie Ziołami. Tam jest porad od groma, od tych najbardziej naturalnych po farmaceutyki i inne. Tutaj to możemy Ci jeno poradzić lekarza od trans.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-10-29, 22:34   

misias, "Pociesze" Cie...Nigdy sie od tego nie uwolnisz,ale mozesz sprobowac nie "prowokowac" atakow.Zdarza sie ze migrena z wiekiem staje sie lagodniejsza.Czy tak sie stanie w Twoim przypadku? Nie wiem.Proponuje wizyte u dobrego neurologa specjalizujacego sie z leczeniach migren.W Warszawie takim lekarzem jest dr.Obersztyn.Dobrym specjalista jest tez dr.Lachman,ale przyjmuje tylko prywatnie.
Borykam sie z migrena od piatego roku zycia.U mnie jest to choroba dziedziczna.Oboje rodzice na to cierpieli.Kiedys mialem nawet tygodniowe ataki,teraz kilkugodzinne.Nasilaja sie wiosna i jesienia.Najgorzej jak taki atak zlapie w miejscu publicznym.Wtedy "kaplica".
Sadze ze najlepiej jest przyjmowac leki o dlugofalowym dzialaniu.Sam tak robie i 40 lat zyje z ta choroba.
 
 
Kei
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 15
Posty: 220
Wysłany: 2016-11-27, 01:20   

Najlepszym wyjściem będzie wizyta u neurologa. Niech przepisze leki. Co prawda - tak, jak już tutaj ktoś wspomniał - z migreną człowiek męczy się całe życie, ale lekarstwa to zawsze jakaś ulga. U mnie dawniej bóle występowały częściej - np. w miesiącu raz, dwa, po cztery dni pod rząd - teraz to się znacznie zmniejszyło, występuje dużo rzadziej, a do tego kończy się na jednym, dwóch dniach i nie wymiotuję tak często.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9