Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
NIe wiem, co się ze mną dzieje
Autor Wiadomość
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 21:40   NIe wiem, co się ze mną dzieje

To brzmi bardzo głupio, wiem. Ale od kilku dni mam jakby nasiloną dysforię i tak bardzo chcę wyglądać jak chłopak, po prostu nie mogę na siebie patrzeć w lustrze, bo mam wrażenie, że zaraz dostanę ataku paniki. Aż tak to dawno nie było... patrzę na ulicy na facetów i zazdroszczę im wyglądu. Naprawdę nie wiem, co się dzieje... :cry:
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-20, 22:03   

nakręcasz się
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-20, 22:06   

ale z takiego nakręcania składa się bycie transem...
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-20, 22:33   

Też tak mam że czasem jak idę ulicą i patrzę na osoby z płci przeciwnej (zwłaszcza te ładne) to wywołuje u mnie smutek czasem graniczący z rozpaczą :(
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 22:46   

hikaru napisał/a:
nakręcasz się

W sensie, że mi się wydaje i tak naprawdę jestem kobietą? Czy jak?
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-20, 22:51   

nie, tego nie powiedziałam - nakręcasz się dysforycznie, a nie trzeba mieć hiperdysforii żeby legitymizować swoją tożsamość czy wybory życiowe lub ich brak
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 22:58   

hikaru napisał/a:
nie, tego nie powiedziałam - nakręcasz się dysforycznie, a nie trzeba mieć hiperdysforii żeby legitymizować swoją tożsamość czy wybory życiowe lub ich brak

Tylko, że... to mi się zrobiło samo, nie w wyniku jakiegoś większego zastanawiania się nad własną tożsamością czy coś, po prostu jakoś... bez powodu. Dlatego wydaje mi się to strasznie głupie. I fajnie by było, żeby mi przeszło, bo to miłe nie jest :/
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 23:23   Re: NIe wiem, co się ze mną dzieje

Ash napisał/a:
patrzę na ulicy na facetów i zazdroszczę im wyglądu. Naprawdę nie wiem, co się dzieje... :cry:

Też tak czasami mam, szczególnie jak jest ciepło, wszyscy noszą odkryte ubrania i bardziej rzuca się w oczy, kto jak wyglada, niż pod kurtkami. Tylko trzeba uważać i się zbyt intensywnie nie wpatrywać, bo ktoś to może opacznie zrozumieć jako chęć nawiązania znajomości.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 23:45   Re: NIe wiem, co się ze mną dzieje

Maja napisał/a:
Też tak czasami mam, szczególnie jak jest ciepło, wszyscy noszą odkryte ubrania i bardziej rzuca się w oczy, kto jak wyglada, niż pod kurtkami. Tylko trzeba uważać i się zbyt intensywnie nie wpatrywać, bo ktoś to może opacznie zrozumieć jako chęć nawiązania znajomości.

Tylko, że ja nie jestem chłopakiem...chyba...nie wiem już
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-20, 23:55   

nie ma rzeczy w ludzkiej psychice które dzieją się same i bez powodu
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 23:57   Re: NIe wiem, co się ze mną dzieje

Ash napisał/a:

Tylko, że ja nie jestem chłopakiem...chyba...nie wiem już

Nie jesteś ale chciałbyś być? Dobrze zrozumiałam z Twojej wypowiedzi?
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 00:01   

hikaru napisał/a:
nie ma rzeczy w ludzkiej psychice które dzieją się same i bez powodu

Tylko żebym ja jeszcze wiedział, co to jest za powód w tym wypadku :/
Maja napisał/a:
Ash napisał/a:

Tylko, że ja nie jestem chłopakiem...chyba...nie wiem już

Nie jesteś ale chciałbyś być? Dobrze zrozumiałam z Twojej wypowiedzi?

Czego ja chcę to jest skomplikowane bo nawet ja tego nie wiem... mam "kobiece" ciało, w tej chwili czuję się, jakbym był chłopakiem, a jednocześnie nie chcę tego czuć, chcę, żeby te uczucia sobie poszły i mnie zostawiły w spokoju, żebym mógł jutro wstać, ubrać się w damskie ciuchy, funkcjonować jako kobieta i wreszcie dobrze się tak czuć :-/
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-11-21, 00:09   

To czy jesteś czy nie wyjdzie z czasem. Co do odczuć to wcale mnie nie dziwią. Mam tak samo na widok kobiet. Zazdrość, smutek, żal a czasem wręcz nienawiść a potem bezsilność i załamanie. Więc to chyba częste. Musisz tylko zadać sobie pytanie co by było gdybyś ktoregoś dnia rano stwierdził stwierdziła, że jesteś cis facetem i tak zostanie do końca życia. Czy było by to szczęście czy dramat.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-21, 00:16   

jak idę na randkę to nie ważne jak dobrze jestem umalowana i ubrana - spotkanie jakiejkolwiek cis niszczy wszystko.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 00:22   

Gabi napisał/a:
To czy jesteś czy nie wyjdzie z czasem.

Ja się tak zastanawiam, co właściwie ze mną jest od lat... do żadnych wniosków poza tym, że nie czuję się dobrze jako kobieta, dojść mi się jeszcze nie udało :cry:
Cytat:
Musisz tylko zadać sobie pytanie co by było gdybyś ktoregoś dnia rano stwierdził stwierdziła, że jesteś cis facetem i tak zostanie do końca życia. Czy było by to szczęście czy dramat.

Tak sobie teraz myślę i dochodzę do wniosku, że boję się o tym myśleć. Bardzo się boję. Bo co, jeśli się okaże, że tak byłoby mi dobrze?
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-11-21, 03:16   

Widzisz tak to w życiu bywa. Ja się nigdy nie zastanawiałam kim jestem i dlaczego. Wiedziałam, że normalnym facetem nie jestem bo co to za facet, który chciałby urodzić się kobietą a meski świat jest jakiś obcy a dziś tego żałuję bo życie mi uciekło. Może warto pomyśleć o tym co Cię przeraża. Ja byłam pewna, że będac kobietą była bym szczęśliwa a nie miałam pojęcia dlaczego. Nie można się bać swoich uczuć trzeba je poznać.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 06:33   

Gabi napisał/a:
Może warto pomyśleć o tym co Cię przeraża. Ja byłam pewna, że będac kobietą była bym szczęśliwa a nie miałam pojęcia dlaczego. Nie można się bać swoich uczuć trzeba je poznać.

Po części przeraża mnie to, że bycie trans nie jest wcale fajne, a po części...no to jest temat na osobny wątek, i nie wiem, czy nawet do szafy się nadaje.
 
 
milk
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 57
Wysłany: 2016-11-21, 08:34   

Cytat:
Też tak mam że czasem jak idę ulicą i patrzę na osoby z płci przeciwnej (zwłaszcza te ładne) to wywołuje u mnie smutek czasem graniczący z rozpaczą

o to to!
chociaż całe szczęście są jeszcze osoby brzydsze :-P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-21, 11:09   

Ash napisał/a:

Tak sobie teraz myślę i dochodzę do wniosku, że boję się o tym myśleć. Bardzo się boję. Bo co, jeśli się okaże, że tak byłoby mi dobrze?


Wtedy robisz tranzycję :-D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-21, 12:05   

Miałem tak kiedyś i mi przeszło.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 13:24   

Armand napisał/a:
Wtedy robisz tranzycję :-D

No i między innymi dlatego myślenie o tym mnie przeraża xD

Swan napisał/a:
Miałem tak kiedyś i mi przeszło.

Mam nadzieję, że mi też przejdzie, bo tak się nie da żyć :/
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-11-21, 14:00   

Masz rację bycie trans nie jest fajne, ale trannzycja nie robi z nas osób trans to raczej ucieczka od tego. To, że jesteśmy trans to efekt naszych myśli, które skupiają nas na tym by być kimś kim się nie urodziliśmy. Było by cudnie gdyby można było od tych myśli uciec. Ja próbowałam wiele lat i nie udało się i jest mi z tym co raz gorzej bo to nie jest fajne byc facetem, który wzdycha do babskich rzeczy i marzy by choć przez jeden dzień być babą. Czy temat do szafy? Nie wiem ja tam nie bywam bo się wypisałam.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 14:16   

Gabi napisał/a:
Masz rację bycie trans nie jest fajne, ale trannzycja nie robi z nas osób trans to raczej ucieczka od tego. To, że jesteśmy trans to efekt naszych myśli, które skupiają nas na tym by być kimś kim się nie urodziliśmy.

Wiem...ale to chyba działa tak, że dopóki nie wiem na pewno, kim jestem, to jeszcze nic nie jest przesądzone? Znaczy wiem, że to tak nie działa, ale jakoś... to takie dziwne, irracjonalne uczucie
Cytat:
Czy temat do szafy? Nie wiem ja tam nie bywam bo się wypisałam.

Nie chodziło mi o ten temat, tylko o inny, który możliwe, że wpływa na mój strach przed zastanawianiem się nad tym, czy to możliwe, że jestem facetem...
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 327
Wysłany: 2016-11-21, 14:17   

Chyba ciężko uniknąć takich myśli. Każda wizyta w galerii to nagła rozkmina o własnej tożsamości, dziś odwiedziłem New look i z każdym spojrzeniem w lustro popadalem w większy smutek, bo pewnie nigdy tych ciuchów nie założę. Muszę przecież coś kupić, ale część rzeczy jest zwyczajnie poza zasięgiem. Pozostaje mi Internet, ale tam ciuchy w moim stylu zA za to drogie. Patrzenie na dziewczyny to przede wszystkim chore myśli o tym, czy kiedykolwiek mógłbym tak wyglądać.

Czuje, ze straciłem najlepsze szkolne lata na bycie facetem. Jest to ciężkie, ale chyba wszyscy musimy mniej lub bardziej się z tym mierzyć.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-21, 14:19   

Ash napisał/a:

Wiem...ale to chyba działa tak, że dopóki nie wiem na pewno, kim jestem, to jeszcze nic nie jest przesądzone? Znaczy wiem, że to tak nie działa, ale jakoś... to takie dziwne, irracjonalne uczucie


No, dopóki nie wiesz kim jesteś, to lepiej niczego nie przesądzać. Ale warto starać się siebie poznać, bo inaczej człowiek się męczy całe życie. Poza tym nie jest powiedziane, że musisz być TS i musisz poddać się tranzycji. Możesz być TG, niebinarną osobą, bezpłciową, a nawet jeśli dojdziesz do tego, że jesteś TS, to nie musisz decydować się na tranzycję. To będzie Twoja decyzja, niezależnie od tego, do jakich wniosków na temat swojej osoby dojdziesz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-21, 14:23   

MoonSpell napisał/a:

Czuje, ze straciłem najlepsze szkolne lata na bycie facetem. Jest to ciężkie, ale chyba wszyscy musimy mniej lub bardziej się z tym mierzyć.


Gadanie, że szkolne lata są jakieś lepsze od reszty życia jest trochę bez sensu. W dużej mierze to od Ciebie zależy, który etap w życiu będzie dla Ciebie najlepszy.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 327
Wysłany: 2016-11-21, 14:32   

Armand, Wiesz o co mi chodzi. Nigdy nie będę już nastolatka, czasu nie cofne. Pewnie dlatego tak wielu ts czuje takie parcie na jak najszybsza tranzycję. Po prostu nikt nie chce czuć, że traci kolejne dni i lata.
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 17:11   

Armand napisał/a:
No, dopóki nie wiesz kim jesteś, to lepiej niczego nie przesądzać. Ale warto starać się siebie poznać, bo inaczej człowiek się męczy całe życie.

Tylko jak poznać siebie?

Ciągle się zastanawiam, czy założyć wątek na inny dziwny problem, ale boję się, co by wszyscy o mnie pomyśleli...
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-11-21, 18:02   

Przede wszystkim słuchać swoich uuczuć, wiem to brzmi dziwnie ale tylko uczucia są prrawdziwe. Co do drugiej sprawy, wiesz rozmawiali tu już na różne tematy no chhyba, że kogoś zamordowałaś. No ale to Twoja decyzja :mrgreen:
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 18:27   

Gabi napisał/a:
Przede wszystkim słuchać swoich uuczuć, wiem to brzmi dziwnie ale tylko uczucia są prrawdziwe.

Moje uczucia są przede wszystkim dziwne... raz czuję się bardzo źle jako kobieta i czuję się chłopakiem, a raz czuję się płci żadnej, albo po prostu wtedy mam mniejszą dysforię czy coś... nawet ja tego nie rozumiem
Cytat:
Co do drugiej sprawy, wiesz rozmawiali tu już na różne tematy no chhyba, że kogoś zamordowałaś. No ale to Twoja decyzja :mrgreen:

Nie no, aż tak źle nie jest xD może w końcu założę temat, ale muszę pomyśleć, jak to napisać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10