Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz
Autor Wiadomość
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
  Wysłany: 2016-11-17, 09:11   Kalendarz

http://poznan.onet.pl/pie...w-polsce/wqnjml
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 12:46   

Czemu płaczesz? :mrgreen:

No fajnie, że taka inicjatywa, ale szczerze przyznam, że średnio mi się podoba wykonanie. Najfajnieszy kadr to chyba z tą graficiarą w czerwieni.
Panią na bazarze to już zupełnie nie wiem z czym kojarzyć. Z prostytucją? Tylko co to ma do LGBT?
Osoba między toaletami - jak mniemam reprezentująca non binary - kojarzy się bardziej z tv.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sosjerka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 33
Wysłany: 2016-11-17, 14:11   

A mi się wydaje że to kolejny element który co prawda - sprawę nagłaśnia - tylko że każdy zdrowo myślący człowiek łapie się za głowę, a ci mniej tolerancyjni mają kilka powodów więcej żeby każdemu napotkanemu LGBT'sowi spuścić sowity <nieładne słowo, uznajmy że chodziło o "guz na głowę">.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-17, 14:49   

Armand napisał/a:
No fajnie, że taka inicjatywa, ale szczerze przyznam, że średnio mi się podoba wykonanie. Najfajnieszy kadr to chyba z tą graficiarą w czerwieni.
Panią na bazarze to już zupełnie nie wiem z czym kojarzyć. Z prostytucją? Tylko co to ma do LGBT?
Osoba między toaletami - jak mniemam reprezentująca non binary - kojarzy się bardziej z tv.
Dokładnie.

Chociaż mi się najbardziej podoba kobita z kluczem francuskim xD Nie potrafię powiedzieć dlaczego.

W dodatku nie wiem czy to bardziej 'nam' czasem nie szkodzi, niż cokolwiek...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 15:21   

antnieszka napisał/a:

Chociaż mi się najbardziej podoba kobita z kluczem francuskim xD Nie potrafię powiedzieć dlaczego.


To też spoko. W miarę fajny pomysł jeszcze z suchoklatesem z goździkami.

antnieszka napisał/a:

W dodatku nie wiem czy to bardziej 'nam' czasem nie szkodzi, niż cokolwiek...


Ja mam wrażenie, że to całemu LGBT może szkodzić.
Pojechali po stereotypach, być może dla żartu, ale te stereotypy są i bez tego żywe w społeczeństwie. Nic dobrego nie przychodzi z utrwalania ich.
Moim zdaniem twórcy przejawiają zbyt dużą wiarę w ludzką inteligencję.
I trochę nie wiem o co chodzi z krzyżówką Urbana z Soyką z pomalowaną tęczowo twarzą. Jabba Gay?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-17, 15:52   

Armand napisał/a:
I trochę nie wiem o co chodzi z krzyżówką Urbana z Soyką z pomalowaną tęczowo twarzą. Jabba Gay?
Też nie wiem.

Ogólnie chyba lepiej by było (takie moje zdanie), żeby wrzucili kalendarz z ludźmi wyglądającymi 'normalnie'. Ta ładna laska/ten przystojny facet są trans, tutaj para dwóch przystojniaków, tutaj... wiecie o co mi chodzi? Promowanie skrajnej inności jest... no jak Armand pisał - zbyt dużą wiarą w ludzką inteligencję... no nie w PL w każdym razie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 15:58   

antnieszka napisał/a:


Ogólnie chyba lepiej by było (takie moje zdanie), żeby wrzucili kalendarz z ludźmi wyglądającymi 'normalnie'. Ta ładna laska/ten przystojny facet są trans, tutaj para dwóch przystojniaków, tutaj... wiecie o co mi chodzi?


Przy takich kontrowersyjnych tematach lepiej nie leźć w kontrowersje, chyba, że chodzi o szokowanie, ale nie wiem co to ma wspólnego z edukowaniem społeczeństwa.
Dużo lepiej byłoby znaleźć sposób, by estetycznie to ująć.
BTW jakby ktoś chciał sfinansować mój pomysł (który mam już od dawna) na sesję zdjęciową, to proszę o kontakt :-D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 16:21   

Bo TV mają zawsze problem do którego kibelka pójść jak naciśnie...
No niestety jak nie ma neutralnych genderowo to jest zonk :(
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-11-17, 16:44   

Widzę że już odkryliście sami powód mojej emotki ;) Dużo lepiej bym się czuł gdyby przedstawili nas jako normalnych ludzi. Np: przeciętną starszą panią z książką w bibliotece i podpisem że jest po zmienie płci, lub np młodych chłopaków jadących razem na motocyklach i podpis że są parą. Bez tych całych stereotypów- nie dając pola do popisu tym którzy powiedzą "mówiłem że to świry są". Do tego nie wiedziałem że najbardziej na świecie potrzebujemy busa. Ja bym wolał motocykl.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-17, 17:10   

lexel napisał/a:
Do tego nie wiedziałem że najbardziej na świecie potrzebujemy busa. Ja bym wolał motocykl.
Ja bym wolała czołg. W końcu kto by mi podskoczył jakbym miała czołg? :P I wieczny problem z korkami i parkowaniem z głowy - kto się nie usunie, to zostanie przejechany :3

Armand napisał/a:
Przy takich kontrowersyjnych tematach lepiej nie leźć w kontrowersje, chyba, że chodzi o szokowanie, ale nie wiem co to ma wspólnego z edukowaniem społeczeństwa.
No właśnie pokazywanie, że ludzie z LGBT są dziwni, szaleni i momentami niesmaczni jakoś nie pomaga nikomu bardziej lubić... Wolę podejście od strony 'co nas wszystkich łączy' a nie co 'dzieli'.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 17:45   

Ale na parkowanie i na korki motocykl jest lepszy od czołgu, nie musisz nic niszczyć a oba problemy masz z głowy. Szeryfów drogowych zajeżdżających drogę pomijam.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 18:23   

Ada75 napisał/a:

Bo TV mają zawsze problem do którego kibelka pójść jak naciśnie...
No niestety jak nie ma neutralnych genderowo to jest zonk :(


W sumie... ale skoro mają passing to mogą spokojnie iść do tego dla płci, w której go mają.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 18:53   

sezon na podlizywanie się cisom już się zaczął? kurde, tak wcześnie?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 19:05   

Mi się podobają chłopacy w teatrze oraz Maciej Nowak (starszy facet z tęczą na twarzy). Nie jestem jednak pewien, czy tak powinien wyglądać kalendarz przeznaczony do dystrybuowania wśród osób nie-LGBT (tak naprawdę to sam nie jestem pewien, czy bym zapłacił, żeby wisiał on u mnie w domu, więc cóż dopiero cis hetero???)...
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 19:07   

antnieszka napisał/a:
Armand napisał/a:
Przy takich kontrowersyjnych tematach lepiej nie leźć w kontrowersje, chyba, że chodzi o szokowanie, ale nie wiem co to ma wspólnego z edukowaniem społeczeństwa.
No właśnie pokazywanie, że ludzie z LGBT są dziwni, szaleni i momentami niesmaczni jakoś nie pomaga nikomu bardziej lubić... Wolę podejście od strony 'co nas wszystkich łączy' a nie co 'dzieli'.

Dokładnie, większość ludzi z LGBT ma takie same plany i marzenia jak cis, tylko że musi przejść znacznie bardziej krętą drogę życia by móc je zrealizować. A do tego muszą zmierzyć się z ogromną ilością stereotypów i schematów.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 22:25   

lexel napisał/a:
http://poznan.onet.pl/pierwszy-kalendarz-lgbt-w-polsce/wqnjml
Jestem tym zniesmaczona. Pokazują nas jako "dziwadła" dokładnie od tej strony, którą się nam zarzuca w wszystkich kampaniach "anty genderowych".
Cytat:
Bardzo zależy nam na tym, aby sfinansować zakup małego busa, którym będziemy jeździć po mniejszych miejscowościach i organizować tam różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne
Jeżeli edukacja ma wyglądać tak jak kalendarz, to ja dziękuję za taką edukację. Bo przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Armand napisał/a:
Moim zdaniem twórcy przejawiają zbyt dużą wiarę w ludzką inteligencję.
Moim zdaniem chcieli prowokować i wywoałać skandal, bo pewnie inaczej przeszedłby bez większego echa, a tak ludzie będą o tym mówić.
Armand napisał/a:
Przy takich kontrowersyjnych tematach lepiej nie leźć w kontrowersje, chyba, że chodzi o szokowanie, ale nie wiem co to ma wspólnego z edukowaniem społeczeństwa.
To proste. Bo jest głośno. Darmowa reklama. W końcu kalendarz to prodkukt, który chcą sprzedać. Dziś w sumie prawie wszystko jest na sprzedarz :-( :-|

Maja napisał/a:
antnieszka napisał/a:
Armand napisał/a:
Przy takich kontrowersyjnych tematach lepiej nie leźć w kontrowersje, chyba, że chodzi o szokowanie, ale nie wiem co to ma wspólnego z edukowaniem społeczeństwa.
No właśnie pokazywanie, że ludzie z LGBT są dziwni, szaleni i momentami niesmaczni jakoś nie pomaga nikomu bardziej lubić... Wolę podejście od strony 'co nas wszystkich łączy' a nie co 'dzieli'.

Dokładnie, większość ludzi z LGBT ma takie same plany i marzenia jak cis, tylko że musi przejść znacznie bardziej krętą drogę życia by móc je zrealizować. A do tego muszą zmierzyć się z ogromną ilością stereotypów i schematów.
I masą dyskryminacji oraz spychaniem do podziemia. Bo mało kto potrafi niestety spojrzeć jak na drugiego człowieka, który chce żyć tak samo normalnie jak każdy inny.
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2016-11-17, 23:02   

Takim czymś jesteśmy tylko krzywdzeni. Czemu nie mogą pokazać nas jako normalnych ludzi? Tak jak parę osób tu wspominało żeby były normalne zdjęcia, z podpisami że tych dwoje to para gejów, ta miła pani ze zdjęcia jest po korekcie płci itp?
Już nie wspomnę o wartości estetycznej, a raczej jej braku... może i jest kilka zdjęć, które jeszcze ujdą, ale są denne i oklepane. Reszta to żenada.
Niezależnie na co były by pieniądze za sprzedaż tych kalendarzy przeznaczone, to w życiu bym tego nie kupił, nie mówiąc już o wieszaniu tego na ścianie.

Może i pomysł sam w sobie "zróbmy kalendarz LGBT" był świetny, ale wykonanie chyba mija się z celem (chyba że celem było ośmieszenie nas i pokazanie że jesteśmy "cudakami", bo tylko to wynika z przekazu tego kalendarza).
Eh... szkoda gadać...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-17, 23:55   

Już wiem, co mnie tak razi. Bardzo nierówna jest jakość poszczególnych zdjęć.
1 - koszmar makijażysty. Rysunek wykonany niedbale, blady podkład położony do połowy czoła (łysina też powinna być pomalowana). Trupia twarz z widoczną teksturą podkładu.
2 - takie sobie. Mało dopracowane.
3 - Prowokacja po najmniejszej linii oporu. A naprawdę dałoby się wyciągnąć z tego klasę dając pani np. długą czarną spódnicę. Kompozycja i kolory akurat fajne.
4 - Fajne kadrowanie, jest pomysł, dobre kolory, świadomy model
5 - Fatalne kadrowanie, nijaki pomysł, spięci modele, wszystko wygląda jak dziecko przypadku. Chyba najgorsze zdjęcie jeśli chodzi o przykuwanie uwagi do meritum
6 - Ładna kolorystyka, modelka świadoma tego po co tam jest. Fajny pomysł. Fryzura mogłaby być bardziej dopracowana.
7 - Nie najgorsze kompozycyjnie i kolorystycznie, ale też nie jest jakieś specjalnie oryginalne.
8 - Jednak nie tak dobre jak mi się na początku wydawało. Kompozycyjnie ok, chociaż tło mogli pociągnąć do końca. Zdjęcie zrobione w dziwny sposób (prześwietlone?) Zbyt blisko lampa, widać cienie na tle.
9 - Bardzo dobre kompozycyjnie i kolorystycznie.
10 - Mogło być dużo lepsze... trochę mi żal Lukrecji. Makijaż nieodpowiedni do zdjęć (widać zarost), stylizacja tez nie najlepsza, ułożenie modelki podkreśla wszystko to, co m/k wolałaby ukryć.

To moja prywatna opinia jest jakby co.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-11-18, 00:52   

5,6,7 - fajne slajdy. I tyle. I to nawet nie, bo co do 5 to też się z Armandem zgadzam - jakieś takie jałowe i nieciekawe ujęcie.

antnieszka napisał/a:

Ogólnie chyba lepiej by było (takie moje zdanie), żeby wrzucili kalendarz z ludźmi wyglądającymi 'normalnie'. Ta ładna laska/ten przystojny facet są trans, tutaj para dwóch przystojniaków, tutaj... wiecie o co mi chodzi?

Tak, też tak myślę.

lexel napisał/a:
Np: przeciętną starszą panią z książką w bibliotece i podpisem że jest po zmienie płci, lub np młodych chłopaków jadących razem na motocyklach i podpis że są parą. Bez tych całych stereotypów- nie dając pola do popisu tym którzy powiedzą "mówiłem że to świry są".

Albo starszą parę facetów, którzy idą po parku trzymając się za ręce czy na ławce siedzą - tak jak się przedstawia starsze pary hetero... (kobiety też mogą być). Albo rodzinę stworzoną z matki, ojca i dzieci i podpis: "Anna wraz z rodziną. Anna jest po korekcie płci". Albo... ej, to kreatywne, chyba wymyślę wszystkie miesiące i napiszę notkę :P

Tylko... w tym projekcie chyba chodziło o to że osoby LGBT chciały sobie wystąpić na zdjęciach.. i tyle :(
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9