Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezienie pracy.
Autor Wiadomość
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
  Wysłany: 2016-10-25, 18:40   Znalezienie pracy.

Witam. Jestem tutaj nowy. Mati z tej strony,dokladnie km. Temat podobny do znajdującego się już na forum,natomiast nie spotkałem się z konkretnymi odpowiedziami na ten temat,pomijając odpowiedź Wendigo. :) Od jutra zamierzam szukać pracy głównie w agencjach pracy tymczasowej,ponieważ ma to być przelotna praca. Konkretnie coś na produkcji lub na magazynie. Jestem w trakcie terapii,biorę hormony. Wyglądam typowo męsko,każdy odbiera mnie jak faceta (pomijając rodzinę),głos i ubiór również typowo męski. I teraz moje pytanie,czy da radę znaleźć pracę taka jak powyżej opisałem bez zmienionych danych w dowodzie jako już mężczyzna?jak sobie w takich sytuacjach radziliscie? Oraz ostatnie pytanie do Wendigo,czy udalo Ci się coś znaleźć podczas tranzycji bez zmienionych danych jako już mężczyzna? Przepraszam za temat,który byc może w jakimś stopniu się powtarza ale jest to dla mnie dosyc ważne.
_________________
matthewk.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-25, 18:44   

Na legalu to nikt Cię nie zatrudni nie widząc Twoich papierów. Więc jeśli kierownictwo będzie sensowne, to zatrudnią Cię na stare dane, ale będzie to waszą małą tajemnicą, co sie w nich znajduje.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-25, 18:54   

Armand napisał/a:
Na legalu to nikt Cię nie zatrudni nie widząc Twoich papierów. Więc jeśli kierownictwo będzie sensowne, to zatrudnią Cię na stare dane, ale będzie to waszą małą tajemnicą, co sie w nich znajduje.
właśnie o to mi chodziło,czy da radę znaleźć pracę ze starymi danymi które funkcjonowałyby tylko w biurze natomiast wśród pracowników czy mógłbym przedstawiać się jako Mateusz już podczas rozpoczynania pracy? Chcę oprzeć się na waszych własnych doświadczeniach,które będą dla mnie poradą,czy warto w ogóle próbować .
_________________
matthewk.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-25, 19:35   

motylek napisał/a:
Co ja zrobiłam to poprosiłam HR o zmianę moich danych reprezentacyjnych (email firmowy, skype, identyfikator) a dane realne wymagane do rozliczeń są ukryte przed innymi pracownikami.
wyglądasz bardzo kobieco, więc zapewne bez zmiany niektórych danych w firmie budziloby to niemałe zamieszanie i tak jest właśnie u mnie wszyscy w poprzedniej pracy myśleli,ze jestem chlopakiem i tak właśnie sie do mnie zwracali. Potem okazywalo się,ze na imie(moje stare bo tam bazowalem jeszcze na starych danych rowniez przedstawiając sie) jestem kobieta i to prowadzilo do jeszcze większego zamieszania. Dlatego wole tego uniknąć i pomimo ze nie mam zmienionych danych w dowodzie wolalbym juz pracować na nowych a te stare bylyby tylko w biurze. I stad moje pytanie.
_________________
matthewk.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-10-25, 22:12   

Poza studiami pracuję dorywczo w drukarni. Poszedłem na pewniaka wraz z kumplem, rozmowa, pani wyciąga umowę. Wyjmując dowód powiedziałem, że dane różnią się od stanu faktycznego z okazji opieszałości sądu (celowo nie użyłem słowa-klucz "zmiana płci"). Pani zawiesiła się na parę sekund, spytała czemu daję dowód siostry- czyżbym był przestępcą? Kątem oka patrzę- Kumpel zwija się ze śmiechu, wyjaśniłem w 2 zdaniach biedaczce w czym rzecz, poprosiłem o to aby współpracownicy nie dowiedzieli się o moich danych z dowodu. Pokwitowania odbioru kasy dostaję na nowe dane, na karcie zmiany każdy wpisuje mnie prawidłowo, chyba tajemnicy dochowała ;)
Tak narodziła się humorystyczna legenda o mojej zakazanej przeszłości.
Na hali też dostaję czasem cięższe zadania niż kobiety, typu dźwiganie, dostarczanie palet. No i sam się garnę do pomocy, jak widzę że one też mają coś do przeniesienia/ dołożenia ciężkiego materiału.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-10-25, 22:37   

Tak jak wszędzie, zależy na kogo trafisz. Mi w dwóch agencjach w których próbowałam mówili, że absolutnie musi być wszystko jak stoi w dowodzie, mimo, że zanim zobaczyli dowód zwracali się normalnie. W jednej nawet rekruter sucho stwierdził, że inni pracownicy mogą z tego faktu śmieszkować (fajnie żyć w kraju, gdzie takie coś jest legalne). Ostatecznie nie podjęłam pracy w żadnej z nich i ogłoszenia brałam z olxa.

Ale w sumie moje doświadczenie może nie być jakkolwiek reprezentatywne, bo jak sobie pomyślę, to zawsze mnie w sytuacjach pracowo-urzędowych traktowali gorzej niż średnią, mimo że nie wyglądam chyba jakoś strasznie odpychająco, ani nie jestem niemiła, więc to musi wynikać z jakiejś chemii, albo zwykłego pecha.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-26, 00:56   Re: Znalezienie pracy.

mateusz944 napisał/a:
Oraz ostatnie pytanie do Wendigo,czy udalo Ci się coś znaleźć podczas tranzycji bez zmienionych danych jako już mężczyzna?

Nie ale przyznam szczerze, że nie szukałem :P Całą tranzycję przesiedziałem na bezrobociu bo... mogłem ;) (a ja się ogólnie do pracy nie pcham jak nie muszę ;) ), no i trochę też ze strachu - wtedy byłem dużo bardziej lękliwy i skoro mogłem, to się nie chciałem ni jak wychylać... Ale cały czas byłem zarejestrowany jako bezrobotny i raz nawet byłem na rozmowie, babka miała moje dane z urzędu, więc nie występowałem jako chłopak, ale krótko wyjaśniłem, że jeśli ją dziwi mój wygląd to jest tak i tak - niby wszystko spoko, wydawała się pozytywnie nastawiona i gadała ze mną jeszcze, że jakbym tam zaczął pracować, to miałbym blisko do pracy i takie blablabla. Ale w końcu przyjęli kogoś innego, nie wiem dlaczego, ale może po prostu lepsze kompetencje miał :)
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-10-26, 08:36   

Mi w randstadzie nie robili żadnych problemów i do fabryki przekazali już na innych danych, w kolejnej pracy już bezpośrednio z szefem rozmawiałem i nie robił mi żadnych problemów, załatwił to tak żeby jak najmniej osób wiedziało. W obu przypadkach na CV były już męskie dane, a dopiero jak przechodziło do podpisywania papierów to mówiłem "W dowodzie mam jeszcze stare dane - damskie, ale mam nadzieję że to nie będzie problem żebym już miał męską szatnię?" czy coś w tym stylu. Odkąd przechodzę tranzycję nikt mnie nie odrzucił na rozmowie kwalifikacyjnej za to ja odrzuciłem paru pracodawców.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-26, 08:42   

lexel, dziekuje za odpowiedź. Również będę ryzykował:)
_________________
matthewk.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-31, 18:40   

Znalazłem pracę jako już Mateusz w agencji pracy JAGA temp,kobieta nie robiła żadnych problemów,powiadomiła nawet innych w pracy i wyjaśniła sytuacje. Była bardzo profesjonalna i chyba nawet bardziej na luzie do tego podeszła niż ja sam. Bo mówiąc o tym,ze jestem w trakcie zmieniania dowodu na nowe dane troche sie zamotalem i zdenerwowałem a ona dzwoniąc do mnie w związku z prsca mówiła juz na Pan. Wiec trzeba podchodzić na luzie i soe nie bać. Moze praca nie bedzie super,bo to sie dopiero okaże ale zaryzykowalem i cos mam inaczej siedzialbym na [terefere] w domu bez hajsu . Wiec odwagi
_________________
matthewk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9