Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie kupić szpilki w dużych rozmiarach? 27-28cm
Autor Wiadomość
LilyJane
użytkownik

Posty: 2
Wysłany: 2016-09-30, 23:17   Gdzie kupić szpilki w dużych rozmiarach? 27-28cm

Hej :) Od pewnego czasu szukam też na damskich forach typu Wizaż, ale niestety posty z pytaniami tego typu przechodzą bez echa.

Czy wiecie, skąd można w sieci zamówić szpilki (najlepiej na platformie) w dużym rozmiarze? Zdarza mi się znajdywać albo za małe (max 41, za małe o ok 4-5) lub bardzo drogie (powyżej 300zł). Jestem początkująca i chciałabym wyjść od czegoś w niższej cenie, nauczyć się chodzić, przyzwyczaić, wiecie jak jest.

Możecie jakoś pomóc?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 01:42   

Deichmann może ?
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-10-01, 02:26   

Tak, potwierdzam, w Deichmannie mają większe rozmiary. Swoją drogą nigdy nie rozumiałam sensu kupowania butów w internecie. Jak można kupić bez przymierzenia?
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-01, 02:41   

anna82 napisał/a:
Jak można kupić bez przymierzenia?

Jak się dobrze zmierzy stopę i kupuje w przyzwoitych sklepach, gdzie jest podana precyzyjna rozmiarówka w cm, to można, a nawet jest to jedyna opcja kiedy nie ma innego wyboru w żadnych sklepach stacjonarnych w promieniu 100km. Kupowałam już nie jeden raz przez internet i nigdy się nie pomyliłam.
:->

.
_________________
 
 
 
LilyJane
użytkownik

Posty: 2
Wysłany: 2016-10-01, 08:54   

Dziekuje za odpowiedzi :) faktycznie Deichmann ma 43-44, niestety bardzo niewiele. Moze to zly moment na zakup faktycznie, bo wlasciwie zaczyna sie robic chlodno. A moze po prostu dlatego, ze kobiety zazwyczaj mkewaja rozmiary o pare cm nizsze i nie oplaca sie produkowac za wiele 44-ek...

Anyway, rozgladam sie, a gdybyscie jeszcze cos podpowiedzieli to byloby swietnie ;)
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 09:38   

LilyJane, Tak, ale rośnie liczba wszelkich osób genderowych oraz bardzo wysokich cis kobiet, którym buty o dużym rozmiarze też są potrzebne.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-10-01, 11:38   

anna82 napisał/a:
Tak, potwierdzam, w Deichmannie mają większe rozmiary.

44 to nie jest "większy rozmiar" ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-01, 12:30   

A są jakiekolwiek szanse na znalezienie jakichkolwiek damskich butów na rozmiar 46-47 czy takie rozmiary to już trzeba na miarę/zamówienie? Przepraszam, że tak się wtrącam do tematu, ale o ile teraz uchodzi, że do prawie wszystkiego zakładam sportowe buty (które są przez wzory raczej bezpłciowe, ni chyba, że są różowe, różowy jest tylko dla dziewczynek), to potem mogą już do niektórych kombinacji nie pasować...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-10-01, 13:08   

Rainbow napisał/a:
różowy jest tylko dla dziewczynek


Ta powiedz to Pitbullowi i tym, którzy noszą różowe krawaty ;d .
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-01, 13:12   

Claudo napisał/a:
Rainbow napisał/a:
różowy jest tylko dla dziewczynek


Ta powiedz to Pitbullowi i tym, którzy noszą różowe krawaty ;d .
Ja mam sportowe w różowe paski i nikt mnie nie rusza, nawet transfobiczny ojciec :P Buty sportome imho mogą być i tęczowe.

A co do sklepów - też deichman. Aczkolwiek chyba jakiś bonrpix? czy coś innego internetowego też miało.
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-10-01, 13:30   

antnieszka napisał/a:
bonrpix

bonprix
http://www.bonprix.pl/?&u...CFasNcwod4S0DqQ
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 13:49   

@LilyJane: W Zalando czasem też można znaleźć, ale ogólnie to barduo ciężko jest znaleźć buty damskie na takie rozmiary.

@Rainbow: Ciężko jest co kolwiek znaleźć nawet na trochę mniejszy rozmiar. W większości sklepów rozmiarówka damska jest do 41. Więc też zmuszona jestem kupować męskie uniseksowe buty :/ Btw. a kolor różowy nie jest tylko dla dziewczyn. W wojsku miałam kolege, co miał buty do sportu całe różowe :D
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-01, 14:07   

Claudo, antnieszka, Lagertha, chodziło raczej o to, że w ogólnej opinii (męskiej oczywiście ;-) ) różowy kolor jest przypisany dla kobiet i tzw. pedałów. Innymi słowy, jeśli będzie to coś więcej niż różowawy pasek na bucie czy ten różowy krawat, to różowe ubrania i akcesoria byłyby dla mnie sporym ryzykiem, jeśli wyglądam jak facet. Pogmatwane, ale może zrozumiecie. No i chodziło mi też o to stereotypowe przypisywanie dzieciom różnych rzeczy, m.in. kolorów, ze względu na płeć. No bo przecież jak są dwie rzeczy - jedna różowa a druga niebieska - to raczej nikt nie założy, że różowa nie jest dla dziewczynki, tylko dla chłopca.

Lagertha napisał/a:
Ciężko jest co kolwiek znaleźć nawet na trochę mniejszy rozmiar. W większości sklepów rozmiarówka damska jest do 41.

A w takim razie ma ktoś może doświadczenie jakieś z butami na miarę/zamówienie? Bo by mnie taka opcja nawet interesowała.
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 14:19   

Rainbow napisał/a:
różowy kolor jest przypisany dla kobiet i tzw. pedałów.

A czy queer, to z Angielskiego nie pejoratywna nazwa "pedałek" ? ;>
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-01, 14:50   

Pewnie na zagranicznych by sie cos znalazlo. Ebay albo co. A rozowy od paru dobrych lat funkcjonuje w modzie meskiej.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-01, 14:56   

Rainbow, cmon, prawdziwy facet różu się nie boi i kropka :P A tym bardziej jeśli jesteś i czujesz się kobitą :) Ale to jakiś etap i zapewne prędzej, czy później sama stwierdzisz, że jest za Tobą.
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-01, 15:00   

antnieszka, ja bardzo lubię różowy (jeden z ładniejszych kolorów moim zdaniem, ale też zależy który odcień) i jak najbardziej chcę mieć chociaż jakieś dodatki tego koloru, ale to już raczej jak będę się prezentować jako dziewczyna, bo jednak panowie w ciemnym dresie z (ponoć) maczetami mogą nie darzyć już tego koloru taką sympatią....

Armand, w tej samej modzie męskiej, która jest wyśmiewana przez większość internetu?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 15:15   

Bonprix unikajcie bo to raczej badziewie problem ze zwrotem i przesyłką. Zalando mogę polecić, nawet te tańsze buty są dobrej jakości. Mam 41 42 wiec daichmann jak najbardziej choć ostatnio też bywają tandetne. Można przymierzyć w sklepie lub wziąć do domu i w razie czego bez ceregieli zwrócić.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-01, 15:35   

Ojejku, zakaz różowego w modzie męskiej pachnie mocnym 2005r. ... ludzie, czas pójśc do przodu :lol:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2016-10-01, 17:31   

Dobra to Pitbull ma różowy garnitur to jest pedałem ? :P

https://www.youtube.com/watch?v=hHUbLv4ThOo

Właśnie wkurza mnie jak ktoś zobaczy jak jakiś "facet" ma coś różowego i pomyśli od razu, że to "pedał".
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-01, 17:37   

Rainbow napisał/a:
antnieszka, ja bardzo lubię różowy (jeden z ładniejszych kolorów moim zdaniem, ale też zależy który odcień) i jak najbardziej chcę mieć chociaż jakieś dodatki tego koloru, ale to już raczej jak będę się prezentować jako dziewczyna, bo jednak panowie w ciemnym dresie z (ponoć) maczetami mogą nie darzyć już tego koloru taką sympatią....
Jak tam chcesz, ale trochę mnie zastanawia gdzie Ty w tym krk mieszkasz... jakoś ja takowych rzadko widuję. No fakt, nie mieszkam na osiedlu, ale przejeżdżam tramwajem przez dzielnice, gdzie do dziś podpalenia samochodów się zdarzają :P
kicur napisał/a:
Ojejku, zakaz różowego w modzie męskiej pachnie mocnym 2005r. ... ludzie, czas pójśc do przodu :lol:
Dokładnie xD Teraz to co drugie polo jest malinowe albo różowe w tych "modniejszych" sklepach.
Claudo napisał/a:

Właśnie wkurza mnie jak ktoś zobaczy jak jakiś "facet" ma coś różowego i pomyśli od razu, że to "pedał".
no.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-01, 19:52   

Na Allegro?
http://allegro.pl/damskie...216%5D=16777216
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-01, 21:28   

http://www.andypola.pl/

http://www.duzebuty.pl/

https://www.pegazimielski.pl/

http://www.bootky.pl/

http://graand-shop.pl/

http://www.sarenza.pl/buty-dla-kobiet

Sklep brytyjski, są tu nie tylko duże buty, ale i ciuchy dla wysokich kobiet:

https://www.longtallsally.com/int/shoes/c

:->
_________________
 
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-01, 21:44   

Martaa, no może z dwie pary które mi wejdą na stopę by się tam znalazły w tych wszystkich sklepach ;-) No chyba, że ten brytyjski ma takie, które po przeliczeniu dają dobry rozmiar, ale nie wiem, bo wszystkie przeliczniki mówią co innego, a tam jest, że do 13 (poza tym, czy w Brytanii nie mieli przypadkiem europejskich rozmiarów?). A tak to te wszystkie polskie są do 45, już nie mówiąc o lekko abstrakcyjnych cenach (chociaż może za tyle się kupuje buty, w to sumie nie wiem)...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-01, 21:50   

antnieszka napisał/a:
Jak tam chcesz, ale trochę mnie zastanawia gdzie Ty w tym krk mieszkasz... jakoś ja takowych rzadko widuję. No fakt, nie mieszkam na osiedlu, ale przejeżdżam tramwajem przez dzielnice, gdzie do dziś podpalenia samochodów się zdarzają

Ja tam nie wiem w sumie, ja raczej nie wychodzę po zmroku, a podobno wtedy tacy lubią wychodzić (wampiry jakieś czy co?), ale dużo ludzi mówi, że w okolicach mojego i sąsiedniego osiedla sporo ich bywa. A najwięcej memów to chyba o Hucie robią, więc może tam tacy łażą...

Claudo napisał/a:
Dobra to Pitbull ma różowy garnitur to jest pedałem ?

To pytanie nie do mnie, zapytaj panów dresów. Poza tym, każdy obrońca może powiedzieć przecież, że "to nie jest różowy, tylko łososiowy", nawet, jeśli to nie jest łososiowy (często tak robią, nie wiem czego się tak w tym różowym wstydzą)...
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-01, 22:27   

Rainbow, przestań patrzeć na rozmiarówkę tylko zmierz swoje stopy i dopiero w cm szukaj butów po długości wkładek, jakieś 44 czy 47 czy każda inna liczba, to zwyczajna abstrakcja dla mnie, tak się butów nie kupuje, ciuchów zresztą też.


.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-02, 16:38   

A ja jeszcze napomknę, że z moich obserwacji wynika, że męska rozmiarówka jest zawyżona względem damskiej. Czyli np. jak nosisz męskie, 45 to damskich powinnaś szukać gdzieś w okolicach 44, a czasem i w 43 się wejdzie.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-02, 16:45   

Freja napisał/a:
A ja jeszcze napomknę, że z moich obserwacji wynika, że męska rozmiarówka jest zawyżona względem damskiej. Czyli np. jak nosisz męskie, 45 to damskich powinnaś szukać gdzieś w okolicach 44, a czasem i w 43 się wejdzie.
Zauważyłam podobnie :| Kupowałam 42-43 męskie, a teraz mam 42.5 damskie i są... luźne :P (akurat jak mi noga puchnie w lecie, to wtedy idealne). Ale niektóre 41 spokojnie pasują.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-02, 20:51   

Wszystko zależy od tęgości stopy mierzycie centymetry a zwróćcie uwagę, że trzeba też mierzyć w obie strony. Jeśli chodzi o stosunek rozmiarów f/m mam inne spostrzeżenia ze względu na tęgość G.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-10-02, 23:42   

To co freja pisze to raz a druga sprawa. Faceci zwykle kupują buty do których ubierają skarpetki zwykle bawełniane, kobiety zwykle kupują buty do których ubierają rajstopy ewentualnie damskie podkolanówki które są o wiele cieńsze. A nierzadko ubierają na gołą stopę. i samo to daje numer czasem nawet dwa. No i jeszcze głupi babski zwyczaj kupowania butów o jeden numer mniejszy :mrgreen: Stopa krwawi ale jak elegancko :lol:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-02, 23:57   

Rainbow napisał/a:
nie mówiąc o lekko abstrakcyjnych cenach (chociaż może za tyle się kupuje buty, w to sumie nie wiem)...

Co do typowo babskich butów wielkiego doświadczenia nie mam, więc się nie wypowiadam.

Ale odnośnie męskich, zwykłych butów do chodzenia, z prywatnej praktyki widzę, że buty, w których da się chodzić, nie są poklejone z jakiegoś g... a zamiast podeszwy nie mają tej p... kratki, zaczynają się gdzieś od 250 zł wzwyż, a 400 stówy to nie jest jeszcze jakaś abstrakcja.

I zdecydowanie nie polecam Deichmana. Większość tego, co można tam za 100-200 zł kupić to ładnie wyglądający shit tylko trochę lepszy od chińszczyzny za 40-60 zł.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-10-03, 00:03   

Ada75 napisał/a:
Wszystko zależy od tęgości stopy mierzycie centymetry a zwróćcie uwagę, że trzeba też mierzyć w obie strony. Jeśli chodzi o stosunek rozmiarów f/m mam inne spostrzeżenia ze względu na tęgość G.

Tęgość też zależy od konkretnego ludzia. Ja mam np. długie i cienkie szkity, które w większości butów czują luz po bokach. A pamiętam, jak kiedyś kupiłam jakieś klapki na koturnie (projektowane chyba na męską tęgość :p ) i ładne były i długość dobra i musiałabym skrócić o kilka cm. paski, żebym była w stanie w tym chodzić. No i stały przez kilka lat w szafie aż im pianka konstrukcyjna sparciała.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-10-03, 00:55   

Freja napisał/a:
shit tylko trochę lepszy od chińszczyzny

Dyskutowałbym. Większe szanse masz w chińskim że Ci uwzględnią reklamację.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-12, 17:07   

Znalazłem dosyć fajny filmik z tutorialem dotyczącym chodzenia na wysokim obcasie:

https://www.youtube.com/watch?v=-NsqfS1wU7M
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 08:12   

Niektóre genetyczne powinny sobie tego tutka przyswoić. :D Bardzo dobrze zrobiony filmik.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-13, 16:40   

Acha xD Ja nie mam pięt w butach przez takie chodzenie a znajomi mówią, że dziwnie stawiam kroki...

To może chodzenie po krawężnikach noga za nogą jako ćwiczenie? :D
 
 
Kalina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 22:43   

Nie wiem czy zauważyłyście ale przy chodzeniu na obcasach oprócz "systemu" obcas-palce trzeba zachować balans ciała. Dlatego panie na tym tutku tak kręcą biodrami. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9