Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out na krótko przed HRT?
Autor Wiadomość
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-10-12, 00:15   Coming out na krótko przed HRT?

Witam, jest tutaj ktoś kto wyoutował się przed rodziną na krótko przed rozpoczęciem HRT? krótko to u mnie znaczy nie pół roku, a np. miesiąc.
Jakie były reakcje rodziny na tak szybkie zmiany? Pomogło czy tylko pogorszyło sytuację?
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 00:57   

U mnie skończyło się to tragicznie. Ale to nie znaczy, że musi być tak też u Ciebie.

Nie znam Twojej rodziny i nie potrafię niestety przewidziec jak się oni zachowają.
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-10-12, 03:46   

a czy zaczęcie/niezaczęcie HRT ma wpływa na odbiór naszego "outu"przez rodzinę? (no bo na ulicy to rozumiem, że po HRT ma się na ogół lepszy passing)
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-10-12, 03:53   

Fizia, teoretycznie nie, ale mi bardziej chodzi o to, że jeśli dopiero przyswajają informację o transseksualizmie, a osoba, którą znali tyle lat zaczyna od razu zmieniać wygląd to może to być swego rodzaju szok dla nich? no na pewno większy niż sama informacja... e, nie wiem.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-12, 13:31   

Mnie zlali. Byli w soku, a potem udawali, że nie było sprawy. Także jeśli mogę cośliczyć jako comming out, to było nim rzucenie na stół recepty od Libera :p Bo 1. na papierku 2. lekarz 3. chyba to już nie przelewki??? Ale ojciec do dziś twierdzi, że mi się tylko wydaje, że jestem ts. I też mijają jakoś 2 lata, a sprawa jużsię w sądzie toczy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-12, 19:15   Re: Coming out na krótko przed HRT?

asdfghj napisał/a:
Witam, jest tutaj ktoś kto wyoutował się przed rodziną na krótko przed rozpoczęciem HRT? krótko to u mnie znaczy nie pół roku, a np. miesiąc.
Jakie były reakcje rodziny na tak szybkie zmiany? Pomogło czy tylko pogorszyło sytuację?

Ja :P Po prostu jak już powiedziałem, to powiedziałem: "chciałbym też coś z tym jak najszybciej zrobić", a to była niedziela, a od poniedziałku dzwoniłem do Libera i na za tydzień miałem termin, a z Liberem to wiadomo - w ciągu dwóch tygodni byłem więc na pierwszym zastrzyku :P
Nie wiem czy pomogło czy przeszkodziło, bo od początku miałem zrozumienie - że się bardzo męczę i już nie mogę i chcę to jak najszybciej zmienić. A przecież samo działanie HRT to nie jest z dnia na dzień, to czas jakiś tam na przyzwyczajenie się będzie... (chyba że ktoś nie chce tego przyjąć do wiadomości - to nic nie da odwlekanie, w sumie myślę, że odwlekanie choćby wizyt u lekarza nie ma sensu, bo mogą sobie robić nadzieję, że Ci przejdzie albo coś takiego).
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-12, 21:06   Re: Coming out na krótko przed HRT?

wendigo napisał/a:
A przecież samo działanie HRT to nie jest z dnia na dzień, to czas jakiś tam na przyzwyczajenie się będzie... (chyba że ktoś nie chce tego przyjąć do wiadomości - to nic nie da odwlekanie, w sumie myślę, że odwlekanie choćby wizyt u lekarza nie ma sensu, bo mogą sobie robić nadzieję, że Ci przejdzie albo coś takiego).


To działanie HRT to pewnie nie będzie rewolucja z dnia na dzień, przynajmniej z perspektywy osób, które Cię znają dłuższy czas.

Zgadzam się z wendigo - moja mama się dowiedziała na 1,5 roku przed rozpoczęciem przeze mnie HRT, a i tak na wiadomość, że w tym roku będę składał pozew do sądu, powiedziała, że dalej ma wrażenie, że to strasznie szybko (i co, jeśli jednak się rozmyślę?).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9