Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwestia osób z urodzenia androgynicznych
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-25, 10:40   Kwestia osób z urodzenia androgynicznych

Nie chcę robić offtopu w innym wątku, ale... Chcę zarzucić temat. Uważam, że jeżeli ktoś rzeczywiście urodził się "niespójny" z punktu widzenia społeczeństwa, to identyfikacja z płcią przeciwną jest jak najbatdziej zdrowym i samozachowawczym odruchem. Pomijając osoby, które są ts, czyli są kobietami i mężczyznami o innej budowie. Uważam że to problem, że nie ma społeczności takich osób. Jedyne o czym sie słyszy to bycie trans i obraz może być złudnie podobny. (!) Na przykład jeżeli są narzucane na osobę wyobrażenia i występuje zaprzeczenie że w ogóle coś takiego się dzieje, represja swojej własnej osobowości, naturalych zachowań na rzecz "bycia kobietą/mężczyzną", dopasowania się, to jak najbardziej - da się czuć w złym ciele. Bo powłoka rzeczywiście nie jest własna a "akceptowalna". Nawet jeżeli rodzina jest nieseksistowska, to dalej istnieje norma i stygmatyzacja osób które odstają w ten czy inny sposób. Wywołuje to strach który pogłębia rozszczepienie jaźni na pół i utratę kontaktu z tym, co się odczuwa, wyparcie "niewłaściwych" cech i pragnień.

Nie jest pomocny przekaz zawarty w stereotypie że osoby androgyniczne, kobiecy mężczyźni, męskie kobiety, są homoseksualni. Na ile jest to toksyczna wiadomość, że nie możemy być kochani za to kim jesteśmy, że jesteśmy czymś czego należy się wstydzić, pokłosie pewnego rodzaju mainstreamowej heteroseksualności i "jedynej właściwej drogi".

Uważam, że trzeba o tym mówić. I uważam, że rodzajniki są najbzdurniejszym wynalazkiem języka, bo nie rozumiem jaką informację niesie "zjadłam" w porównaniu do "zjadłem". Płeć ma się tu jak piernik do wiatraka.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-25, 10:45   

O, albo jeszcze przekonanie że nie możesz być taką osobą jeżeli nigdy wcześniej się nie było. Często dlatego że żyło się według cudzych wizji i oczekiwań, we wstydzie.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-25, 23:44   Re: Kwestia osób z urodzenia androgynicznych

Wiem o czym piszesz. Też nie mogę się wpasować ni tu, ani tu. Pewnie zostanę tzw trzecią płcią, bo nie widzę dla siebie innej opcji. Ale rzeczywiście są takie osoby, które stoją pomiędzy płciami i to jest dla nich ok.

Swan napisał/a:
zajniki są najbzdurniejszym wynalazkiem języka, bo nie rozumiem jaką informację niesie "zjadłam" w porównaniu do "zjadłem".

I dlatego ja na co dzień nie używam w ogóle rodzajników w stosunku do siebie.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-07-26, 18:43   

Moim zdaniem brakuje trzeciej kategorii genderowej w naszej kulturze. Pozostaje tylko ją sobie wywalczyć...
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-15, 04:51   

ElżbietaFromage, Tak, bo nie wszyscy wpasowują się w typowe postrzeganie kobiety, czy mężczyzny. Ale tendencja jest by kategoryzować na siłę - albo M, albo K. A co z tymi, co nie pasują ani tu, ani tu ? Bo oprócz siebie, znam jeszcze parę innych takich osób.
 
 
blackfeather
użytkownik
okropny niebinarny


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 63
Wysłany: 2016-09-13, 20:54   

ElżbietaFromage napisał/a:
Moim zdaniem brakuje trzeciej kategorii genderowej w naszej kulturze. Pozostaje tylko ją sobie wywalczyć...


z wywalczeniem byłoby kiepsko, zbyt wiele upartych ludzi którzy nie potrafią sobie wytłumaczyć wielu istotnych i mniej ważnych dla nas kwestii ;-)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-14, 01:59   

Ogólnie wywalczanie czegokolwiek się nie sprawdza, bo powoduje opór i radykalizację u reszty, która czuje się atakowana i wezwana do boju. Lepsze są metody pokojowe.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-14, 07:29   

A jakie inne metody @Ryu twoim zdaniem są lepsze?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-14, 11:24   

Piszę przecież. Pokojowe. Oparte na koegzystencji z ludźmi. Im bardziej naturalnie ktoś wchodzi w społeczeństwo, tym mniej się marszczy rzeczywistość wokół niego i tym łatwiej jest uzyskać sojuszników w osobach niezdecydowanych, czyli tych, które nie są radykalnymi przeciwnikami (którzy się wtedy ośmieszają).
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-09-14, 11:30   

Wiesz, że słowo "wywalczyć" miało tu raczej inne znaczenie niż: siłowo zmusić innych do akceptacji? ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-14, 11:35   

A, chyba że :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9