Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Powikłania ogólnie pojęte
Autor Wiadomość
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-03-18, 11:02   Powikłania ogólnie pojęte

Ponieważ mama próbuje mi wyperswadować moją już lata temu podjętą decyzję wymienia mi wszystkie powikłania:osteoporozę, jakieś-śmiertelne-uszkodzenie-wątroby przez tst, niedrożność jelit, przetoka pęcherzowo pochwowa, mimowolne oddawanie moczu, zwiększone ryzyko choroby wieńcowo naczyniowej, udary, zawały.
Więc pytam czy ktoś z Was ma takie problemy bądź zna kogoś kto miał.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-18, 11:14   

Ja jeszcze nie podjąłem się tranzycji, ale rozmawiałem na grupie z naszym prowadzącym. Zapytałem go jak to wygląda w przypadku k/m. Jakie długofalowe skutki zdrowotne ma przyjmowanie testo.
Powiedział mi, że właściwie to nie wiadomo, bo... nie ma na ten temat badań. Chociaż wiadomym jest, że czasem k/m-y znikają. Prawdopodobnie umierają na wylew, lub tym podobne atrakcje.

Myślę, że będąc na testo trzeba po prostu dbać o zdrowie. O układ krążenia i wątrobę. To przedłuży życie i odsunie ryzyko chorób. No i mężczyźni nie bez powodu statystycznie żyją krócej niż kobiety.
Według badań życie m/k wydłuża się, w porównaniu z męskimi statystykami, ze względu na przyjmowanie żeńskich hormonów.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-18, 11:15   

trzeba by spytać jakiegoś "starego" wyjadacze t... takiego kilkunastoletniego na ts.. ale chyba takich tu nie ma...
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-18, 11:29   

Powiedz swojej mamie, że wszystkich nas czeka jedna z tych chorób, niezależnie czy będziemy na HRT czy nie. Żniwiarz dopadnie wszystkich, a to, że wcześniej, niż później... no cóż, kto powiedział, że życie ma być długie? Długie życie to jakaś wartość?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-03-18, 11:38   

Ależ jej zdaniem ja po prostu dokupuję sobie nadprogramowe choroby... Zdaniem ogółu długie życie jest lepsze niż intensywnie przeżyte: to dlatego często np nazywają spadochroniarzy wariatami którzy nie dbają o swoje życie.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-18, 11:43   

lexel napisał/a:
Ależ jej zdaniem ja po prostu dokupuję sobie nadprogramowe choroby...

No i co z tego?

lexel napisał/a:
Zdaniem ogółu długie życie jest lepsze niż intensywnie przeżyte: to dlatego często np nazywają spadochroniarzy wariatami którzy nie dbają o swoje życie.

Zdanie ogółu oparte jest o "chłopski rozum", a problemem z chłopskim rozumem jest to, że jest chłopski. Nie zastanawiaj się na temat "prawd ogólnych", tylko pomyśl o sobie, czego ty chcesz i nie przejmuj się tymi, którzy próbują zaczarować swoją rzeczywistość po przez utwierdzanie się w tym, że to co sądzą jest prawdą.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-18, 17:50   

lexel napisał/a:
wymienia mi wszystkie powikłania:osteoporozę, jakieś-śmiertelne-uszkodzenie-wątroby przez tst, niedrożność jelit, przetoka pęcherzowo pochwowa, mimowolne oddawanie moczu, zwiększone ryzyko choroby wieńcowo naczyniowej, udary, zawały.
Więc pytam czy ktoś z Was ma takie problemy bądź zna kogoś kto miał.


ja znam kilka osob ktore maja podobne problemy ale nie sa ts. To choroby cywilizacyjne ktore dopadaja jakas 1/4 spoleczenstwa w krajach wysoko rozwinietych. Pewnie ze po tranzycji nalezy dbac o siebie. Zawsze nalezy o siebie dbac.

lexel napisał/a:
Zdaniem ogółu długie życie jest lepsze niż intensywnie przeżyte

To nie chodzi o intensywnie przezyte zycie. Chodzi o to zeby te zycie przezyc we "wlasciwej" plci, byc sobą. Tego nie zrozumiem osoba ktora tego nie doswiadcza.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-18, 18:09   

ElżbietaFromage napisał/a:
Powiedz swojej mamie, że wszystkich nas czeka jedna z tych chorób, niezależnie czy będziemy na HRT czy nie. Żniwiarz dopadnie wszystkich, a to, że wcześniej, niż później... no cóż, kto powiedział, że życie ma być długie? Długie życie to jakaś wartość?

No nie? Chyba lepsze krótkie i szczęśliwe życie, niż takie jak papier toaletowy (czyli szare, długie i do d...) :mrgreen:
Ja tam nie słyszałem o żadnych powikłaniach potwierdzonych przykładem, chyba właśnie dlatego, że nie ma badań. Trzeba by kogoś z dłuższym stażem zapytać.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-03-18, 18:14   

A jeśli rzeczywiście jest istotne ryzyko powikłań, to stwierdzisz, że lepiej się w to nie bawić? ;)

Bywają k/m, którym sypie się wszystko, bywają tacy, którzy jadą 10+ lat na tst bez robienia "dwójki" i wszystko im działa ok. Zdecydowanie HRT w którąkolwiek stronę nie jest neutralne dla organizmu.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-18, 20:23   

lexel napisał/a:
wymienia mi wszystkie powikłania:osteoporozę, jakieś-śmiertelne-uszkodzenie-wątroby przez tst, niedrożność jelit, przetoka pęcherzowo pochwowa, mimowolne oddawanie moczu, zwiększone ryzyko choroby wieńcowo naczyniowej, udary, zawały.


Myślę, że w tym temacie najwięcej pomógłby Danny, ale mogę coś i ja dodać :D

Faktycznie na testosteronie ma się większe ryzyko osteoporozy, ale w sumie dotyczy to każdego mężczyzny (mają mało estrogenów, które zapobiegają osteoporozie, ale czy każdy facet ma osteoporozę?) - wystarczy mieć pełnowartościową dietę.
Co do uśmiercenia wątroby, nie zgodziłbym się. Stanowi to naturalnie pewne obciążenie dla wątroby, ale na pewno nie jest bezpośrednią i jedyną przyczyną chorób wątroby (trzeba do tego jeszcze dołożyć niezdrowy tryb życia, alkohol, mało ruchu...)
Niedrożność jelit... wiem, że istnieje takie ryzyko po II operacji, ale o wpływie testosteronu na drożność jelit w sumie pierwszy raz słyszę. To samo chyba odnośnie przetoki.
Istnieje zwiększone ryzyko choroby wieńcowej, to prawda, tak samo możliwe jest nadciśnienie, ale przy zdrowym trybie życia naprawdę nie ma się co martwić na zapas. Udar i zawał to w sumie konsekwencje choroby wieńcowej i miażdżycy, więc wiadomo...

Podsumowując, zdrowy tryb życia na pewno zmniejszy, jak nie wykluczy, ryzyko wystąpienia tych chorób.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-03-19, 01:05   

Biore hormony juz 24 lata i jeszcze zyje ;-) .Moj znajomy bierze 30 lat i tez zyje.Owszem,mam nadcisnienie,"nadkomorowke",problemy z tarczyca i osteoporoza,ale "cos za cos".
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 06:32   

A właśnie, z powikłań to tylko słyszałem większe ryzyko nowotworu, jeśli nie zrobisz dwójki :o
A tak pozwolę sobie podkleić się pod temat, jeżeli choruję na serce, to czy dla mnie hrt jest bardziej ryzykowne? Bo wspominacie o nadciśnieniu, miażdżycy itp. :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-03-19, 16:14   

Charlie dobrze mowi (polac mu, haha zart :D ) mialem okazje rozmawiac z kilkoma wykladowcami na ten temat i owszem szczegolowych jakis statystyk nie ma, ale ryzyko tych powiklan jest nieznacznie wieksze niz u genetycznych mezczyzn. tak jak pisze Charlie zawal i udar to konsekwencje miazdzycy i nadcisnienia oraz innych chorob samego serca, a ich przyczyną jest glownie zly tryb zycia. owszem sam tst moze powodowac zwiekszenie cisnienia tetniczego, ale jesli pacjent chorujacy na nadcisnienie dba o siebie tzn nie je tlusto, utrzymuje cholesterol w normie i nie siedzi 24 h przed telewizorem oraz bierze leki na nadcisnienie to ryzyko zawalu jest bardzo male. Miazdzyca zkolei nie robi sie z dnia na dzien, aby sie rozwinela musi przez dluzszy czas utrzymywac sie w organizmie wysoki poziom cholesterolu, wiec poprostu trzeba go kontrolowac raz na jakis czas. Tst moze rowniez zwiekszac krzepliwosc krwi co rowniez zwieksza ryzyko, ale tutaj tez wystarczy poprostu raz na jakis czas zrobic te kilka parametrow na krzepliwosc i w razie co przyjmowac odpowiedni lek. Co do przetoki to jest to jedno z powiklan operacji dwojki, a nie samego przyjmowania hormonow. rowniez niedroznosc jelit nie moze byc spowodowana samym byciem na hrt. Ogolnie wszyscy lekarze z ktorymi rozmawialem mowili ze kazdy czlowiek jest narazony na choroby cywilizacyjne, a branie hormonow nieznacznie to ryzyko zwieksza tylko. No i przeciez genetyczni faceci ktorzy piją kilka piw dziennie, mają nadwagę, nadcisnienie, nie robią zadnych badan i nie leczą niczego tez znikają ;)
a jeszcze co do watroby, to hormony jak kazde inne leki przyjmowane na stale obciazają watrobe, ale wbrew pozorom ona sie az tak szybko nie psuje ;) no chyba ze ktos ją doprawia pizzami z potrojnym serem i czestym piciem alkoholu w nie malych ilosciach :P
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-03-19, 16:19   

silveira, to zalezy jaką to choroba serca przede wszystkim, jak przebiegala dotychczas, jakie leki na to bierzesz, jaki jest twoj obraz kliniczny poza tą choroba, kardiolog wezmie to wszystko pod uwage i powinien ocenic czy mozesz przyjmowac hormony
a co do ryzyka nowotworu z powodu odwlekania dwojki, to tak, jest takie ryzyko
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 17:04   

No właśnie, to jest to co słyszałem :o a o samym sercu to kiedyś z Tobą rozmawiałem, więc wiesz :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-19, 18:20   

miażdżyca nie robi się z samego cholesterolu... eh... pyzatym miażdżyce już się eliminuje "czyszcząc krew" za pomocą wlewów..
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-19, 19:04   

marco-polo, no co Ty. W takie gusła wierzysz? Przecież lekarz lepiej wie. A jeszcze lepiej wie koncern farmaceutyczny 8-)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-19, 20:12   

No właśnie im nie wierze, ale są lekarze pasjonaci którzy nie chcą z koncernami współpracować i realizują swoją wizję w oparciu o wiedzę by pomagać... Ale ich jest garstka która obnaża nasz chory system chore procedury i koncerny farmaceutyczne. O tym już masę książek zostało napisanych..
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-19, 20:54   

Armand napisał/a:
marco-polo, no co Ty. W takie gusła wierzysz? Przecież lekarz lepiej wie. A jeszcze lepiej wie koncern farmaceutyczny 8-)

Co widać w telewizji, konkretnie w reklamach. Niedługo leki na raka zaczną reklamować.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 21:03   

lekarze pasjonaci, koncerny.... cienka linia z otchłanią. czy zostanie przekroczona?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-19, 21:06   

Jak to było w tym kawałek.. Ile jest białych śmierci?
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 22:07   

http://www.pepsieliot.com...arstwo-na-raka/ Wiem, że to stare, ale...
Co sądzicie, o tym?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 22:11   

adsura22 napisał/a:
Co sądzicie, o tym?

Czuję się zażenowana w ogóle próbując powiedzieć jaka to jest otchłań. Czy naprawdę trzeba cokolwiek mówić?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-03-19, 22:11   

Już lecę do sklepu :P
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-19, 22:31   

Nie ma co się przejmować, ja choruję na przewlekłą niewydolność i się nie boję. Zawsze warto robić kontrolne badania dbać o dietę. (ja akurat mam problem z dbaniem o dietę, ale próbuje się zawziąć)
Piję dużo zielonej herbaty-oczyszcza organizm z toksyn
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-20, 01:32   

A ja nie lubię smaku zielonej herbaty :< mnie chyba bardziej grożą skoki ciśnienia niż permanentne nadciśnienie, nie żeby to było lepiej dla zdrowia ._.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-20, 06:33   Re: Powikłania ogólnie pojęte

W sumie już wszyscy wszystko powiedzieli, ale co do:
lexel napisał/a:
przetoka pęcherzowo pochwowa, mimowolne oddawanie moczu,

to chyba kobiety są na to bardziej narażone :P tak po prostu. Nie wiem jak to się ma do ts k/m, czy jesteśmy tak samo narażeni jak kobiety czy mniej, ale nawet jeśli tak samo, to na pewno nie bardziej :P (nie licząc możliwego powikłania po operacji ale to tam jest do naprawienia).

Z tą wątrobą to tak jak chłopaki mówią - bez przesady, mnie próby wątrobowe na teściu tylko odrobinkę podskoczyły.

Charlie napisał/a:
Niedrożność jelit... wiem, że istnieje takie ryzyko po II operacji,

Ale znaczy że co? że jak to się może stać i dlaczego?
Ja tam nic nie wiem o tym, wiem tylko że moim jelitom bardzo dobrze ta operacja zrobiła :P bo teraz jak nawet bolą, to już nie tak potwornie jak potrafiły przed tą operacją...

tomss71 napisał/a:
Owszem,mam nadcisnienie,"nadkomorowke",problemy z tarczyca i osteoporoza,ale "cos za cos".

No wiesz, moja babcia też ma, a nie jest ts :mrgreen: więc ten, to dość normalne w dzisiejszych czasach i bez hormonów ;)

DeadSally napisał/a:
lekarze pasjonaci, koncerny.... cienka linia z otchłanią. czy zostanie przekroczona?

:mrgreen: mi też tikło, jak przeczytałem "im nie wierzę" :mrgreen:

adsura22 napisał/a:
http://www.pepsieliot.com/czy-pestki-z-moreli-to-utajnione-przez-lobby-farmaceutyczne-skuteczne-lekarstwo-na-raka/ Wiem, że to stare, ale...
Co sądzicie, o tym?

http://fitness.sport.pl/f...a_trujace_.html ale niektórzy wolą wierzyć w spiskujące lobby :P

Wracając do głównego wątku: kilka dni temu przeczytałem na chybił-trafił fragment mojego pamiętnika, czas sprzed leczenia, pisałem tam, że wolałbym przeżyć JEDEN DZIEŃ normalnie niż resztę życia bez korekty... żyję już tyle ile w podpisie czyli ponad 8 lat :) I podtrzymuję to co wtedy napisałem. Ludzie którzy rzucają nam takie "argumenty" wychodzą z założenia, że dłuższe życie, nie ważne jakie, zawsze będzie lepsze niż krótsze - nie rozumieją jak bardzo się mylą. Nie rozumieją jak to jest nie być sobą i że naprawdę nie chce się żyć... Dostałem już osiem lat, to więcej niż kiedykolwiek marzyłem... a każdy kolejny dzień jest po prostu dodatkowym plusem :) Nawet gdybym miał umrzeć jutro, nie żałowałbym.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-20, 09:47   

No nie, bo umarłbyś będąc sobą :3 ja tam Wam wszystkim życzę długiego i szczęśliwego życia :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-20, 10:07   

wendigo napisał/a:
Charlie napisał/a:
Niedrożność jelit... wiem, że istnieje takie ryzyko po II operacji,

Ale znaczy że co? że jak to się może stać i dlaczego?
Ja tam nic nie wiem o tym, wiem tylko że moim jelitom bardzo dobrze ta operacja zrobiła bo teraz jak nawet bolą, to już nie tak potwornie jak potrafiły przed tą operacją...


Poszczególne części układu pokarmowego przylegają od góry i od tyłu do macicy, więc jej usunięcie może spowodować, że jelita ułożą się w ten sposób, że ich światło się zwęży. To prawda, mogło pomóc, ze względu na to, że teraz macica nie przylega już od przodu do końca układu pokarmowego.

marco-polo napisał/a:
miażdżyca nie robi się z samego cholesterolu... eh... pyzatym miażdżyce już się eliminuje "czyszcząc krew" za pomocą wlewów..

Prawda, nie sam cholesterol, tylko lipoproteiny, ale główną z nich jest LDL z dużą ilością cholesterolu. Tak czy inaczej dieta zbyt bogata w tłuszcze jest niezdrowa i będzie sprzyjała miażdżycy.
Miażdżycę można wyeliminować na kilka sposobów, ale najlepszym na pewno będzie zmiana diety :D Poza tym... wiele ludzi ignoruje miażdżycę dopóki nie dojdzie do zawału, ale bólu w klatce czy w innych miejscach.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-20, 10:36   

No, ja mam takie bóle w klatce piersiowej że aż idą do pleców, i ignoruję. Macie głupka na pokładzie :x
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-03-20, 11:43   

Mi póki co bardziej dokuczają zapalenia pęcherza, trądzik i wypadanie włosów. Czyli pierdoły takie w sumie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-20, 12:08   

A nie jest tak, że blaszka miażdżycowa składa się głównie ze źle przyswojonego wapnia? Proces jest podobny do budowy kośca i potrafi wytworzyć nawet szpik w takim tworze. Cholesterol jako nośnik lipidów używanych do regenerowania organizmu znajduje się tam niejako przypadkiem.
Jest tylko markerem stanu zapalnego/ uszkodzenia, a nie sprawcą.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-20, 12:11   

silveira napisał/a:
No nie, bo umarłbyś będąc sobą :3 ja tam Wam wszystkim życzę długiego i szczęśliwego życia :3
Lepiej umrzeć z powikłań, niż popełnić samobójstwo z powodu depresji, tak-siak- wychodzi na to, że dłużej pożyjesz po tranzycji. Chyba, że życie w nie swoim ciele ci nie przeszkadza, a wątpię w to 8-)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-03-20, 18:52   

silveira napisał/a:
No, ja mam takie bóle w klatce piersiowej że aż idą do pleców, i ignoruję. Macie głupka na pokładzie :x


W Twoim wieku miażdżyca jest raczej mało prawdopodobna, choć możliwa... ale powiedziałbym, że może to być bardziej spowodowane binderem. No ale lekarzem nie jestem ;)

Armand napisał/a:
A nie jest tak, że blaszka miażdżycowa składa się głównie ze źle przyswojonego wapnia? Proces jest podobny do budowy kośca i potrafi wytworzyć nawet szpik w takim tworze. Cholesterol jako nośnik lipidów używanych do regenerowania organizmu znajduje się tam niejako przypadkiem.
Jest tylko markerem stanu zapalnego/ uszkodzenia, a nie sprawcą.


Nie, z tego co mi wiadomo, blaszka miażdżycowa powstaje przez gromadzenie pod nabłonkiem naczyń lipidów, głównie cholesterolu. Zwęża to światło naczyń i zmniejsza się ich elastyczność, dopiero potem dochodzi do wapnienia blaszki, choć nie musi zachodzić we wszystkich miejscach. Nie ma to nic wspólnego z budową kości. Szpik? Nie sądzę, bo nie zachodzi tu żadne kościotworzenie. Odkładanie wapnia nie ma nic z nim wspólnego. Poza tym kości budują sole wapnia, nie sam wapń.

Cholesterol jest sprawcą miażdżycy, to on odkłada się w naczyniach. Inną kwestią jest, że często blaszki miażdżycowe powstają przy uszkodzeniu śródbłonka.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-03-21, 12:54   

Też obecnie mam takie podejście że w zasadzie "nie zależy mi" na długości tylko żeby choć przez chwilę....
 
 
tomss71
użytkownik

Punktów: 3
Posty: 87
Wysłany: 2016-03-21, 21:39   

wendigo napisał/a:
No wiesz, moja babcia też ma, a nie jest ts więc ten, to dość normalne w dzisiejszych czasach i bez hormonów
Tak,ja to wiem.W koncu latka leca :mrgreen: .Jednak wiekszosc lekarzy twierdzi ze to po hormonach.
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-03-23, 01:09   

no niestety tak to jest, to juz powszechnie wiadomo ze wielu lekarzy wspolpracuje z koncernami farmaceutycznymi i zapisują lek za 50 zł gdzie inny z tą samą substancją czynną ale innej firmy kosztuje 15 zl :P slyszalem teorie ze na studiach uczą nas tego czego koncerny pozwalają nas uczyc ;)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-03-23, 18:16   

Oj no bez przesady :P Chemii tez się uczą i nawet farmaceutki wiedzą o zamiennikach chemicznych niektórych leków. Moje czasem pytają czy nie wypisać tańszego zamiennika np polskiej produkcji, nie np. niemieckiej, bo to -30% z ceny. ^^
 
 
Yuxon
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-12, 13:30   

Czasem tak sobie myślę jak czytam forum ,że chwilami tu jest tak jak się wpisuje u wujka google "katar, kaszel, gorączka" i wychodzi na to ,że masz już sobie grub kopać, bo umrzesz niebawem.
Hormony w odpowiednich dawkach i pod kontrolą lekarską- tak powiada moja pani seksulog i jej w to wierzę ,że wówczas jest ok :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10