Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezienie pracy
Autor Wiadomość
megan
użytkownik
Megan

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Skąd: Warszawa, Łomianki
  Wysłany: 2016-06-14, 01:16   Znalezienie pracy

Hej, Nazywam się Megan, jestem z Warszawy
Zwracam się do was z pytaniem. Mianowicie chciałabym zacząć pracować. Tylko nie mam pojęcia gdzie by mnie zechcieli :-/ , Jestem przed HRT, chciałabym zacząć zarabiać aby móc opłacić kurację hormonalną i badania. Nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać nie mam kontaktów ani znajomych. Nie wiem co zrobić, nie wyobrażam sobie kto chciałbymnie zatrudnić.
I tu jest pytanie: Gdzie pracujecie, czym się zajmujecie?
Dziękuję za odp. xoxo Meg
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-06-14, 01:34   

Agencje pracy, tam powinni Cię zatrudnić. Wiem że zazwyczaj robota przez agencje "ssie", ale na początek dobre i to. Praca w jakiejś fabryce często nie jest lekka, ale jak masz motywacje to dasz rade.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2016-06-14, 06:42   

Ja studiuję, ale dorabiam sobie w drukarni. Zapierdzielam z plakatami promocyjnymi do biedry, kompletuję, pakuję, jeżdzę paleciakiem (to lubię najbardziej). Najlżej nie jest. Ale przy podpisywaniu umowy wszystko załatwiłem, na hali nikt o mnie nie wie, a babeczka z góry dziwiła się czemu daję jej dowód siostry (był pan karany?) Kumple mieli polewkę przynajmniej :)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-06-14, 10:07   Re: Znalezienie pracy

megan napisał/a:
Hej, Nazywam się Megan, jestem z Warszawy
Zwracam się do was z pytaniem. Mianowicie chciałabym zacząć pracować. Tylko nie mam pojęcia gdzie by mnie zechcieli :-/

Jeśli nic nie umiesz - agencje pracy tymczasowej, albo staże z Urzędu Pracy jeśli masz możliwość skorzystania z niego.

Przy czym jeśli źle trafisz z agencją, to prawie na pewno będą cię chcieli oszukać - jeśli wyczują, że mogą.

Przed zmianą chyba łatwiej z pracą niż w trakcie, więc może będziesz mieć więcej szczęścia niż ja.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 18:55   

Mogłabym coś wspomnieć pesymistycznie ale nie chcę siać defetyzmu.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-14, 21:45   

co to defetyzm?

polecałabym szukać pracy i zacząć pracować w roli płci metrykalnej, szybko można znaleźć pracę, jeśli 99.99% pracodawców nie odrzuci naszej oferty na starcie, bo nie chce zatrudniać "zboków, pederastów czy innych wykolejeńców". po znalezieniu i wykazaniu się w takiej pracy spokojnie możesz próbować robić coming out, jeśli nic nie przeskrobiesz i Cię z tego powodu zwolnią, to zawsze możesz się procesować. list od lekarza prowadzącego też powinien Ci pomóc. nie znam się na tym zbyt dobrze, bo pracuję u siebie, ale wydaje mi się to najlepszą opcją. to by było na tyle z podpowiedzi, które przychodzą mi do głowy.


To wątek bez offtopów, więc usunąłem fragment ostro prowokujący do dyskusji nie na temat. Nie po to administracja zamknęła dyskusję o prostytucji, żeby się odnowiła natychmiast w innym miejscu. /Ryu
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2016-06-15, 15:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 22:04   

salamandra napisał/a:
polecałabym szukać pracy i zacząć pracować w roli płci metrykalnej, szybko można znaleźć pracę, jeśli 99.99% pracodawców nie odrzuci naszej oferty na starcie, bo nie chce zatrudniać "zboków, pederastów czy innych wykolejeńców".

Mam takie podejrzenie że nie mogę znaleźć pracy właśnie dlatego. dodatkowo już wyglądem nie wpasowuję się w cis normę.

To wątek bez offtopów, więc usunąłem fragment nie na temat. /Ryu
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2016-06-15, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-06-14, 22:36   

To wątek bez offtopów, więc usunąłem fragment nie na temat. /Ryu

salamandra napisał/a:

polecałabym szukać pracy i zacząć pracować w roli płci metrykalnej


Ano. Ja sobie nie wyobrażam rozpoczynać tranzycji z perspektywą braku pracy i środków na nią i życie. Przecież mi jej rodzice nie będą finansować. Nie mam 16 lat.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
Ostatnio zmieniony przez Ryu 2016-06-15, 15:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-14, 22:53   

Armand napisał/a:

Ja sobie nie wyobrażam rozpoczynać tranzycji z perspektywą braku pracy i środków na nią i życie. Przecież mi jej rodzice nie będą finansować. Nie mam 16 lat.

Ja tak samo! Zreszta nawet jakbym miala 16 lat to by mi jej nie sfinansowali. Chcieli mieć syna ale raczej nie "przerobionego" z córki.
 
 
Coincidence
użytkownik

Posty: 8
Wysłany: 2016-06-16, 09:51   

salamandra napisał/a:
jeśli nic nie przeskrobiesz i Cię z tego powodu zwolnią, to zawsze możesz się procesować

W teorii tak, w praktyce niespecjalnie.

Raz, by móc się procesować o zwolnienie musisz być zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony (w sektorze prywatnym jest to niechętnie stosowana forma zatrudnienia), a nawet wtedy możesz mieć problem z udowodnieniem, że zostałaś zwolniona właśnie przez dyskryminację - pracodawca zawsze może podać inny powód (np. niewystarczający poziom realizowania obowiązków, kilkuminutowe spóźnienie, etc.).

Dwa, takie procesy ciągną się latami i w najlepszym razie, w przypadku wygranej, będziesz mogła wrócić na swoje poprzednie miejsce pracy - to nie stany, gdzie dostajesz wielomilionowe odszkodowanie ;)

salamandra napisał/a:
nie chce zatrudniać "zboków, pederastów czy innych wykolejeńców"

Zależy od branży; w reklamowej lub medialnej bycie trans wychodzi raczej na plus (dodatkowa rozpoznawalność, ludzie często mają lewicowe poglądy); w programistycznej nikogo nie obchodzi jak wyglądasz, ale co potrafisz.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-06-16, 10:52   

salamandra napisał/a:
co to defetyzm?

polecałabym szukać pracy i zacząć pracować w roli płci metrykalnej, szybko można znaleźć pracę, jeśli 99.99% pracodawców nie odrzuci naszej oferty na starcie, bo nie chce zatrudniać "zboków, pederastów czy innych wykolejeńców".

Tylko jeśli wyglądasz w pełni na tą płeć metrykalną. W innym przypadku rezultaty są podobne, bo i tak będą wypytywać i krzywo patrzeć. Jeśli ktoś jest uprzedzony do queerów to nie zatrudni cię niezależnie na jakie dane składasz, chyba że się mocno ucharakteryzujesz, co nie jest opcją jeśli ktoś ma jakąkolwiek dysforię.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-06-16, 13:38   

Jeżynka, ale pytanie było o znalezienie pracy przed rozpoczęciem hrt.

EDIT: jeszcze polecałabym podczas rozsyłania CV dodać sobie podpunkt "dlaczego ja?" w którym krótko wytłumaczycie dlaczego nadajecie się do akurat pracy na stanowisku na które aplikujecie, nie ze wzoru, tylko po ludzku, od siebie. taki króciutki list motywacyjny sprawi, że osoba przeprowadzająca rekrutację będzie wiedziała, że nie ograniczyliście się do wysłania gotowego CV na podany mail, tylko serio przemyśleliście ogłoszenie. w przypadku prac, które nie wymagają nadzwyczajnych kwalifikacji dawało mi to bardzo wysoki współczynnik odzewu na aplikacje. nieporównywalnie wyższy niż kiedy tego punktu tam nie miałam.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12