Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
YouTube - świat jest dla ludzi.
Autor Wiadomość
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-10, 22:15   YouTube - świat jest dla ludzi.

Hej to znowu ja : )

Dla jasności - nie uważam żebym kogokolwiek reprezentowała.
Założyłam ten kanał ponieważ od długiego czasu starałam się zapomnieć kim jestem, a ludzie jak to ludzie - nie dali mi na to szans ( swoją drogą odkryłam coś ciekawego i o tym też powstanie niedługo filmik : ) ) oraz z myślą o ludziach jak my którzy przemianę przechodzą, przeszli albo dopiero co mają zacząć. Chcę, żeby inni rozumieli kim jesteśmy i dlaczego to robimy. Chciałabym, żebyśmy mieli przez to lżej w przyszłości.

Przedewszystkim chciałabym aby do ludzi dotarło, że wszyscy jesteśmy tacy sami i rozumieli prostą zasadę - czyjeś, życie czyjaś sprawa - nic złego się nie dzieje - nie mój interes.

Ale dosyć - Proszę o komentowanie, przedstawianie pomysłów i poglądów. Chciałabym dotrzeć do ludzi bo tak długo jak nie rozumieją tak długo będą zgrzyty i jeśli to pomoże zrozumieć naszą pozycję chociaż dla części widzów będzie to nasz sukces.

https://www.youtube.com/watch?v=11I26hk5YKs

https://www.youtube.com/watch?v=8FfV7977Yis

https://www.facebook.com/...03471139892194/

Pozdrówka : )
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-11, 00:30   

"You're all that's left of us. Good luck, God bless, and godspeed."
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-05-11, 22:00   

Mogłabyś wypowiedzieć się na temat poziomu tolerancji dla osób trans w Holandii? Pamiętam że wspominałaś że nie jest tam z tym najlepiej - ale chciałabym bardziej konkretnych informacji i porównania tej tolerancji z tym co jest w Polsce. Osoby passable bez zmienionych dokumentów są szanowane?

Apropos sarkastycznej reklamy - świetna :) )
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-05-12, 07:20   

Ludzie mają w [terefere] czy kogoś chcesz reprezentować. Wypowiadasz się publicznie, to jesteś "twarzą czegośtam".

Możesz to robić albo porządnie albo odwalać cyrk jak z pierwszym filmikiem. Przy okazji, rozumiem, że jakiekolwiek zdanie krytyczne oznacza, że przestajesz się tam pojawiać gdzie cię skrytykowali? Ach sorry, na crossie też ci wytknięto bufoniadę, więc no tak, to już cięższy kaliber.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-05-12, 10:32   

Belial napisał/a:
Ludzie mają w [terefere] czy kogoś chcesz reprezentować. Wypowiadasz się publicznie, to jesteś "twarzą czegośtam".

Oj, nie zgodzę się. Z moich obserwacji wynika, że ludzie bardzo nie lubią, jak ktoś ich chce reprezentować :)
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-12, 14:53   

Belial zejdź z tonu z łaski swojej. Jestem na 5 forach + YT + FB + 50 h pracy w tyg + szkoła.

Jak to Ci nie wystarcza za odpowiedź, że nie odpisuje zawsze i wszędzie to wybacz ale nie mamy o czym rozmawiać. Zanim cokolwiek sam skrytykujesz to się dobrze zastanów bo sam z siebie CYRK robisz. Rany ... zawsze staram się miła... ale niektórzy nie potrafią pomyśleć zanim coś powiedzą co?

Jak to Ci nei wystarcza na temat Twojej impulsywnej wypowiedzi to przeczytaj post Freji.

A teraz najmocniej przepraszam ale czeka mnie kolejne 9 godzin w pracy ( łacznie 18 dzisiaj ) może do Ciebie dotrze, że nie zawsze mam czas.

PS. TERRENCE - odpowiem Ci jak wróce z pracy o 2 w nocy... Niestety dostałam przerzut z rannej zmiany na nocna tego samego dnia.

Pozdrówka!
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-13, 01:04   

Terrence... a więc sprawa jest dosyć interesująca bo to zależy często od rejonu holandii. Ja mieszkam w tej takiej części mniej tolerancyjnej ale jeszcze nie jest źle. Co ciekawe Amsterdam gdzie osób trans jest duuuużo mają tam sporo nieprzyjemności ( zasłyszane z holenderskiego dziennika )

Terrence poddaje się :D Nie mogę się skupić muszę się wyspać. Idę się wykąpać i spać. Nie wiem co mi strzeliło do głowy, 18 godzin pracy to za duzo.

Jak wstanę to opiszę dokładnie co i jak. Masz zamiar wybrac sie do holandii?
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-05-13, 01:14   

Najchętniej to przenieść się na dłużej, ale raczej najpierw chcę zmienić dokumenty w Polsce. Czy ta mniej tolerancyjna część to może okolice Bredy?
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-13, 01:45   

THEsalTGirl napisał/a:
Belial zejdź z tonu z łaski swojej. Jestem na 5 forach + YT + FB + 50 h pracy w tyg + szkoła.

Skróć tą pracę o 10h, serio. "każda 1 godzina pracy powyżej 40 tygodniowo, to 5 lat życia mniej" - kiedyś usłyszałem czy przeczytałem.

THEsalTGirl napisał/a:
Rany ... zawsze staram się miła... ale niektórzy nie potrafią pomyśleć zanim coś powiedzą co?

Hmm... ja sobie pomyślałem, że naprawdę jakoś ostro reagujesz na każdą krytykę...

THEsalTGirl napisał/a:
Niestety dostałam przerzut z rannej zmiany na nocna tego samego dnia.

To w ogóle jest zgodne z kodeksem pracy tam u Was? Jeszcze jak 9 godzinne zmiany, to nie powinno być między nimi co najmniej kolejne 9h przerwy?
_________________
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-13, 08:02   

Wendigo gdyby to z tymi godzinami było prawdą nie żyłabym od paru lat : D

Ostro reaguję na krytykę?

Nie wydaje mi się. Reaguję ostro na brak kultury w rozmowie.
Spójrz na temat z przywitaniem gdzie ludzie przestawiali swoje za i przeciw. Nie było z mojej strony imo złej reakcji. Wręcz przeciwnie gdy zobaczyłam chociażby taki post Salamandry mocne konsekwentne przeciw ale z jaką kulturą i szacunkiem do drugiej osoby. Aż się chce z nią rozmawiać. Z taką osobą mogę usiąć do stołu kawa, ciastko i rozmowa. Natomiast bardzo, bardzo nie lubię butnego zachowania gdzie rozmowa nie trzyma, zadnego poziomu albo bradzo niski. Wtedy mogę zareagować ostro ( czemu nie? sama staram się podchodzić z szacunkiem do innych o ile nie zachowują się wrednie ). Zwyczajnie nie lubię bezczelności. Można napisać coś ostro ale z klasą - a jestem człowiekiem jak wszyscy - mogą mi czasem nerwy puścić, czy nie ? : P.

Co zaś do godzin pracy... dostałam ofertę, na którą się skusiłam ponieważ zależało mi na innym miejscu pracy. Tak masz rację, nie jest to zgodne z kodeksem pracy... gdybym pracowała przez jedną firmę ; )

NO ale Terrence!

Przepraszam jeszcze raz za opóźnienia z postem. Bardzo chcę Ci odpisać z nadzieją, że skusisz się na przyjazd. Holandia sprzyja ( czasem nie :D ) osobom trans i część rzeczy tutaj jest refundowane. Nie dość, że zarabiasz więcej ( a wszyscy wiemy jak kasa jest potrzebna do naszej przemiany :) ) to za część, rzeczy Ci zwrócą! : )

A trochę tego jest... zwrot za hormony, za usuwanie owłosienia twarzy i bikini, srs, logopeda, cycki też zrobią ale silikony trzeba już kupić na własną rękę i więcej. W morzu naszych wydatków to jest jak mały deser ale jest! : )

Jeśli jesteś już na hormonach i masz wnioski od lekarzy to ba! Czym prrrrędzej! Męcząca to procedura, walczę z tym już parę miesięcy i teraz musiałam wysłać ponowny wniosek bo... długa historia : )

Co zaś do tolerancji. Zazwyczaj jest ok. Póki nie pójdziesz do pracy gdzie pracują nasi rodacy, turcy i inne marokańce. To jest jednak praca, a i nie zawsze trafisz na nieprzyjemności.

Postaw obok siebie 10 ludzi.
Jeden naprawdę nie będzie Ciebie lubił - fob
Dwójka z nich może być nieprzyjemna ale nie wejdą Ci w drogę
Kolejnych dwóch ma to totalnie gdzieś :D
Dwóch bedzie przyjaznych
Jeden naprawdę spoko
Reszta... zjarana i zapyta się - Coooo? Ej jednorożec! :D

Z pracą jak z pracą - chcesz tego uniknąć - nauczyć się holenderskiego i nie pracuj przez uitzenbureau.

Jeśli zaś chodzi o sprawy poza pracą to
Normalny spacer - jest ok - zależy jak bardzo jesteś passable ale nie tylko. Ważną rolę odgrywa pewność siebie w tym jak się przedstawiasz.

Sprawy urzędowe

Dzień dobry. Przyszłam na rozmowę o, zasiłek, pracę, rejestrację ( czy cokolwiek innego )
Ależ oczywiście! Dowód poproszę!

Podajesz dowód i bah!

To nie jest Pani dowód. Dlaczego załatwia Pani sprawy za brata?
Ale to jest mój dowód...
Nie proszę Pani nie jest! Przecież widzę.

- krótka wymiana zdań i wtedy oczy jak 2 euro po czym przeprosiny i łuaaaa gratuluje! Super przemiana! :D

Tak jest w 70% przypadków : ) Reszta jest mniej przyjemna. Robią Ci problemy albo burczą pod nosem ; )

Szukasz pracy - oglądają Twoje CV są zachwyceni, jesteś strzałem w dziesiątkę! Chcą wpisać Cię do systemu podajesz dowód i szok, konsternacja i inne takie tam :) Część będzie miła i pomogą Ci złapać pracę, część nie będzie. Będą dwulicowi obiecają Ci pomoc ale już wiesz, że nie masz tam szans po tym jak zmienili sie po okazaniu dowodu.

Ale jak pisałam wczoraj - ja mieszkam w tej mniej tolerancyjnej chociaż to raczej kwestia ludzi jak na Ciebie zareagują ( ale także swojej pewności siebie - to jest super ważne! )
W Amsterdamie częściej usłyszę jakiś komentarz - a jest to siedlisko trans :D - niż w mniejszych miasteczkach.
Ogólem raz jest lepiej raz jest gorzej ogółem dałabym na plus. Nawet jeśli ktoś, się zaśmieje, rzuci komentarz czy się zwyczajnie gapi to rzuć spokojne ale pewne siebie spojrzenie i patrz. Albo się skończy i uciekną wzrokiem albo Ci bardziej ludzcy ludzie nawet miło się uśmiechną : )

Przez długi czas kryłam się ze sobą, opuszczona głowa, brak pewności siebie nerwowe rozgladanie się czy ktoś zauważył... miałam wtedy dużo nieprzyjemności, ogrom wręcz!
Od kiedy założyłam YT poczułam się pewniejsza siebie, silniejsza. Idę z głową uniesioną wysoko, patrzę w oczy, uśmiechnę się - odnotowany spadek złych reakcji o 80% :D

Kochani to jest bardzo ważne - pewność siebie. W duszy, charakterze jesteś kobietą lub mężczyzną. Ale to właśnie pewność siebie sprawia, że ludzie albo przestają zauważać albo zwyczajnie dają Ci spokój ( dupki i biacze trafią sie oczywiście zawsze : P )

Koniec końców Holandia to ten niby tolerancyjny kraj - ale nie zawsze.
Posumowujac jednak - tych przeciętnych kowalskich jest tam mniej ponieważ w w ich wiadomościach temat trans pojawia się całkiem często i jeśli ktoś by zapytał/a czy warto wyjechać do NL - odpowiedziałabym - TAK!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2016-05-13, 12:32   

THEsalTGirl napisał/a:
Ostro reaguję na krytykę?
Nie wydaje mi się. Reaguję ostro na brak kultury w rozmowie.

Aż sobie poszłam obejrzeć te filmiki i popatrzeć, co tam się na krosie znowu wyrabia.
No i tak: co do meritum zarzutów się zgodzę.

Przytoczony podział:


Rozmija się z szerokim rozumieniem słowa transgender:


Z drugiej strony, cóż... na zachodzie widać wyraźną tendencję, żeby "transgender" używać zamiast "transsexual" i większość osób traktuje je już chyba jako synonimy. Co nie znaczy, że należy podążać za w/w modą, bo to rozwala nam precyzję terminologii.

Odnośnie podanej przez ciebie definicji transwestytyzmu też nie mogę się zgodzić, bo to zjawisko złożone, występujące w wielu odmianach i nie dające się sprowadzić tylko do fetyszyzmu. Poza tym - wybacz - ale iść na forum crossdresserów i wrzucać im filmik z informacją, że "tv is a sexual deviation", to jak prosić się o publiczny łomot :p

Ostatnia kwestia: rozmawiałam z ts-kami i czytałam wynurzenia ts-ek, które przyznawały się, że "przebieranie się" je podnieca lub potrafiło na jakimś etapie podniecać. Sama do nich należę i w sumie, to nawet żałuję, że jakiś czas temu właściwie przestało. Niemniej to już tylko ciekawostka w ramach wewnętrznej dyskusji na branżowym forum, bo nie upieram się, żeby podawać tę informację w publicznych materiałach dla ignorantów, którym i tak wszystko ze wszystkim się myli.

------------

Techniczna jakoś produkcji przeciętna, takie "amatorskie wideo z ręki", ale też to jest tylko amatorskie wideo, więc ma prawo.

Natomiast krytyka / zrypka, którą dostałaś, chociaż merytorycznie słuszna, była też - w moim odczuciu - mocno emocjonalna, a twoi krytycy musieli się poczuć urażeni przekazem twoich filmów.

------------

Taka jest moja opinia, którą wyrażam w swoim imieniu w nawiązaniu do prośby, żeby przesyłać swoje opinie :)
Ostatnio zmieniony przez Freja 2016-05-13, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-05-13, 12:38   

Tyle że Freju to podniecenie o którym mówisz jest tym podnieceniem o którym myślę ja - które mi przydarzyło się jednorazowo przy okazji pierwszego ubrania się em femme - to jest coś zupełnie innego niż seksualne podniecenie transwestyty. Nie widzę związku. Wszystko co nie jest vaniliowe można nazwać sexual deviation, ot kwestia światopoglądu, który zresztą występuje często u samych tv. W pełni rozumiem kogoś kto lubi tylko po misjonarsku a reszta be. Jego prawo. Nie jest to w moim odczuciu jakiś atak na tv.

I dobrze że rozwala terminologię bo drag queens i drag kings nie mają nic wspólnego z transpłciowością.
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-13, 14:06   

Frejo - nadchodzi kolejny film w ten weekend gdzie będzie wyjaśnione wszystko : )
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-05-13, 16:20   

.. a dla mnie spoko.. powodzenia! ;-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-13, 22:57   

THEsalTGirl napisał/a:
Wendigo gdyby to z tymi godzinami było prawdą nie żyłabym od paru lat : D

Wiadomo że nie chodzi o każdą jedną godzinę, tylko pewnie jak np. pracujesz 41 godzin tygodniowo od końca szkoły do emerytury, to masz 5 lat życia mniej - i tak dalej :P trzeba by sobie przeliczyć jeśli to tylko przez kilka lat ;)

THEsalTGirl napisał/a:
Ostro reaguję na krytykę?

Nie wydaje mi się. Reaguję ostro na brak kultury w rozmowie.

Tak? To w którym momencie Belial wykazał się brakiem kultury, że tak na niego naskoczyłaś? Bo określenie "robisz cyrk" nie jest moim zdaniem obraźliwe ani niekulturalne... Jest krytyczne ale tylko tyle. No i ja się z nim zgadzam... poza tym, że mnie się akurat taki cyrk nawet podoba :P
O tym co się dzieje na crossdressingu się nie wypowiadam, bo nie widziałem. Aczkolwiek też już mnie tknęło w tym pierwszym wideo to co Freja w screenie zamieściła - to "for fun" i "not for fun" - no właśnie to nie jest takie proste... i ja wiem, że laikom się tak wciska żeby okazać wyższość ts nad tv, ale... no nie jest to prawdą i się nie dziwię, że transwestyci na Ciebie naskoczyli, mogli się poczuć urażeni.

THEsalTGirl napisał/a:
Tak masz rację, nie jest to zgodne z kodeksem pracy... gdybym pracowała przez jedną firmę ; )

Jak przez dwie, to chyba jeszcze gorzej :P no chyba że akurat zmieniałaś pracę, to jeszcze można przymknąć oko ;)

Co do Holandii - no to tak jak w Polsce w sumie :D i w Niemczech. I wszędzie pewnie ;) Tylko faktycznie refundacja jest tym plusem ponad Polskę i z tego też powodu też bym uderzał na zachód :P
_________________
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-14, 00:59   

Wendigo

Odnośnie Beliala - ton jego wypowiedźi jak dla mnie w odczuciu był butny i maczo ; )
Wskaż mi gdzie jeszcze zareagowałam ostro na krytykę?

Co zaś do filmu... nie nie nie... jesus ludzie źle odbierają zamysł, wytłumacze krótko jak już wspomniałam w następnym filmiku. Nie przedstawiałam żadnej wyższości TS nad TV. Ktoś kto tak to postrzega albo źle mnie odczytał albo na siłę szuka problemu. Ani razu niewypowiedziałm się źle o TV we filmie i nie mam zamiaru. Nic, a nic mnie nie obchodzi co robią - to też ludzie jako i my.

Idę spać. Ciężki tydzień w pracy ale obiecałam sobie cycki w tym roku i w końcu je sobie "zamontuje " :D

Kolorowych! : )
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-05-15, 02:16   

THEsalTGirl napisał/a:
Wendigo

Odnośnie Beliala - ton jego wypowiedźi jak dla mnie w odczuciu był butny i maczo ; )
Wskaż mi gdzie jeszcze zareagowałam ostro na krytykę?

Teraz to dla mnie w odczuciu brzmisz butnie :P
Choćby niżej, nie ostro w prawdzie ale ze zniecierpliwieniem ;)

Cytat:
Co zaś do filmu... nie nie nie... jesus ludzie źle odbierają zamysł,

No to masz chyba nauczkę, żeby precyzyjniej się wyrażać następnym razem :)
_________________
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-05-15, 22:18   

THEsalTGirl napisał/a:
. Co ciekawe Amsterdam gdzie osób trans jest duuuużo mają tam sporo nieprzyjemności ( zasłyszane z holenderskiego dziennika



A to ciekawe, nie potwierdzam. Zaslyszane z wlasnego doświadczenia ;)

Niech zgadne, to Ciebie prowadzi Yvone K. ?
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-19, 16:35   

AlicjaNL

Być może ;)

Ale chwila... skąd założenie kto jest moim lekarzem kiedy to info jak i dane innych pacjentów nie są dostępne dla innych pacjentów ? : >

Jak powiedziałam info z N O S : ) Ale jak wiadomo dzienniki bywają niezgodne z prawdą :)
Cieszy mnie zatem, że masz pozytywne doświadczenia chociaż w tym dzienniku o ile faktycznie robili ściemy były tam wypowiedzi osób które miały nieprzyjemności. Chyba, że ot wyolbrzymianie.

No ale! Mega hardkorowy tydzień. Miałam wstawić filmik - nie wstawiłam : )
Postaram się wstawić w ten weekend chociaż pracy mnóstwo ( co mnie cieszy - nareszcie ruszę parę spraw związanych z moją przemianą :D )

Ah i ludzie!! Jeśli lubicie zapiekanki...
http://www.slodkastrona.c...ieczarkami.html
Absolutna pyszność : )

Idę paść po pracy :D
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-05-19, 17:27   

THEsalTGirl napisał/a:
AlicjaNL

Być może ;)

Ale chwila... skąd założenie kto jest moim lekarzem kiedy to info jak i dane innych pacjentów nie są dostępne dla innych pacjentów ? : >



Tylko zgadywałam :D

Pytałam ją kiedyś o ilość pacjentów z polski, mowi ze nie jestem sama i uczęszcza jeszcze jedna do Vu. Było to prawie rok temu. Przypomnialo mi się to, kiedy widziałam na Twoim filmiku specyficzny żolto niebieski papier z VU. O! Być może to ta!- pomyślałam. Stąd padlo pytanie. Nie oszukujmy się, za dużo nas tu w nl nie ma :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez AlicjaNL 2016-05-19, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-19, 17:31   

Długo już w VUmc ? : )

Ja jeszcze te męczące 8 miesiecy i nareszcie!! Po tylu latach męczarni... :D

Moja droga masz coś przeciwko, żebyśmy gadały na priv albo skype albo FB czy inne skajpy?

Za dużo sama robię offtopa w tym temacie :D
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-05-19, 17:36   

THEsalTGirl napisał/a:
Długo już w VUmc ? : )

Ja jeszcze te męczące 8 miesiecy i nareszcie!! Po tylu latach męczarni... :D


8? To jesteśmy na podobnym etapie ;)
 
 
THEsalTGirl
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-19, 17:42   

Czad : D

Może będziemy leżąły obok siebie w pokoju po operacji :D :D Padłabym na taki zbieg okoliczności : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11