Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
"Szkoła wdzięku" dla transek
Autor Wiadomość
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-13, 18:00   "Szkoła wdzięku" dla transek

Tytułem wprowadzenia. Byłam z dużo młodszą od siebie transkoleżanką na weczirce (ukraińskiej imprezie). Koleżanka czuje się dość zdołowana tym, że nie umie tańczyć, głupio jej, kiedy chłopak nawet sam ją prosi do tańca... Mówi, że to powiązane z transpłciowością: jak miała się nauczyć sama z siebie różnych rzeczy, które potrafi większość dziewczyn, jeżeli w odpowiednim okresie przez koleżanki była uważana za chłopaka i także od drugiej strony jej transpłciowość czyniła ją odludkiem?
Równolegle zaczęłam czytać "Stone Butch Blues" i to przypomniało mi o istnieniu takiej "instytucji" jak szkoła wdzięku. Bohaterka zostaje do takowej wysłana przez rodziców, czuje się poniżona, ale jakoś przez to przechodzi i jeszcze mocniej utwierdza się w przekonaniu, że po prostu nie potrafi być kobieca i śliczna, że to nie dla niej i tyle.
Tak sobie pomyślałam, że przydałoby się coś takiego ukierunkowanego specjalnie na kobiety trans. To jest pewne pole działania dla Trans-Fuzji albo może dla nieformalnych, oddolnych działań osób transpłciowych: "kółko zainteresowań", pozwalające w przyjaznej atmosferze nauczyć się różnych rzeczy, które uważane są (zwkle także przez same transkobiety) za ważne dla bycia kobietą, a których one po prostu nigdy nie miały okazji się nauczyć...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-13, 20:16   

Jaskółka robiła wywiad z użytkownikami, czy byliby zainteresowani warsztatami tanecznymi. Zainteresowanie było niewielkie.

W ogóle taki pomysł rzuciłem, żeby zorganizować warsztaty połączone z rekreacją i np treningami personalnymi czy emisji głosu. Też to jakoś utknęło bez odzewu.
Podejrzewam, że finanse grają rolę, bo jednak trzeba by chociaż za nocleg zapłacić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-04-13, 21:48   

a ja byłam na kursie tańca ludowego na Queerowym Maju i tańczyłam tańce ludowe z kolegami i koleżankami ^^
 
 
Lucy Kowalska
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-13, 22:44   

a ja w zeszłym roku na festiwalu Żeńska Forma w Bydgoszczy wzięłam udział w warsztatach flamenco. Świetna sprawa, szkoda, faktycznie, że nie ma takich inicjatyw, bo to bardzo pomaga a jednocześnie to świetna rozrywka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9