Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
praca oddechem
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2016-04-07, 16:34   

Ryu napisał/a:
Nie ta praca oddechem

Możesz rozwinąć?
_________________
Freja Draco
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-07, 17:31   

Nie bałdzo, bo się nie znam. Ogólnie kobiety i mężczyźni oddychają inaczej i to na przykład sprawia, że kaema bardzo łatwo zidentyfikować po głosie - niby jest męski, ale ponieważ K/M przeważnie oddycha jak kobieta, to różni się sposobem emisji głosu w charakterystyczny dla transmężczyzn sposób.

Mogę dopytać o szczegóły kogoś, kto się na tym lepiej zna - chyba że mamy na forum osobę, która sama umie się wypowiedzieć (wiem, że pomaga wykształcenie muzyczne, tam poświęca się oddechowi dużo uwagi).
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-07, 17:47   

Dopytaj, dopytaj. I jeszcze jakbyś znalazł kogoś kto potrafi z tym pracować (albo foniatrę w ogóle) co się zgodzi pracować online, to daj znać koniecznie :P
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-04-07, 18:07   

Cytat:
Mężczyźni oddychają przeponą, a kobiety klatką piersiową

Każdy człowiek oddycha tak samo – płucami. Przepona jest mięśniem oddechowym pracującym podczas wdechu i wydechu, niezależnie od płci. Różny jest zakres ruchów jakie wykonuje, w zależności od tego czy oddychamy płytko czy głęboko. Jej czynności nie można wyłączyć. Płeć nie decyduje o tym jak oddychamy. Przekonanie takie być może bierze się z tego, iż kobietom przypisuje się tzw. oddychanie szczytowe, czyli płytkie, wykorzystujące tylko górne części płuc, uruchamiąjące przede wszystkim górne części klatki piersiowej. Płytko oddychać może i mężczyzna i kobieta.

Cały artykuł o emisji głosu, oddychaniu tutaj: easyvoice.pl
:->


.
_________________
 
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-04-07, 20:00   

No chyba chodzi o to że kolokwialnie mówiąc kobiety dychaja piersiami a mężczyźni brzuchem, ale ja oddycham brzuchem i jakoś wpływu na głos to nie ma, chyba jednak nie oclbstawialbym tego jako wpływ na głos..
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-07, 20:50   

Ja tam nie wiem czym oddychają kobiety i mężczyźni, natomiast widzę, słyszę i sam to czuję, że mówię na "kobiecy" sposób, głos mi ucieka w górę :-? zwłaszcza jak się denerwuję (czyli zawsze jak mówię XD ). Także czym bym tam nie oddychał, chciałbym nauczyć się to jakoś zmienić.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-07, 21:02   

Jak byłem w naprawdę kiepskim stanie to szukałem różnych sposobów na to, by mój organizm zaczął funkcjonować prawidłowo. Przeczytałem o oddychaniu pranicznym i wygooglałem sobie temat.
W skrócie chodzi o oddychanie przeponą i zatrzymywanie powietrza na jakiś czas. Po pierwszym takim ćwiczeniu ucisk w splocie słonecznym, który czułem od kilku lat wyraźnie zelżał. Bardzo pomaga na stres i zablokowane emocje, ale też na skurcze jelit i kolki oraz problemy z trawieniem i krążeniem (po dwóch minutach takiego oddychania moje dłonie robią się wyraźnie cieplejsze).

Polecam spróbować.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-07, 21:36   

Szczerze mówiąc ja prawie nigdy nie dostrzegam oddechu kobiet, a bardzo często facetów :P I to chyba co piszecie, płytkie raczej versus głębokie, ciężkie i takie z rozmachem. Ale to kolejny stereotyp, nie? Znowu kobiety nie mają kataru, nie puszczają bąków, nie oddychają, co jeszcze... :P Moja znajoma oddycha jak ruski czołg a przy tym i tak ma piszczący głos. Nie, nie ma astmy ani żadnych oddechowych.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-04-07, 22:09   

antnieszka, wierz mi kobiety puszczają bąki i bekaja i to sromotnie... Hahahaha,.. Co do głosu mi się rabi fajnie niski jak się wypiję co nieco;-)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-04-07, 22:19   

Nie powiedziałbym, że oddychanie przeponą ma coś wspólnego z barwą głosu. Jedynie pomaga w jego ustabilizowaniu i sprawia, że mówi się głośniej (dlatego ludzie, którzy śpiewają muszą oddychać przeponą).
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-07, 22:26   

Ja odkryłem przypadkiem jak mówić z przepony przy sporcie. Zacząłem do kogoś coś krzyczeć :P Zaskoczyło mnie jak nisko brzmię i jak mało wysiłku to wymaga. Jakoś krtań nie boli jak się mówi z przepony. Ponoć to prawda, że mężczyźni mówią z przepony, a kobiety z piersi, kiedyś mi tłumaczyła koleżanka, która jest aktorką i dość profesjonalnie śpiewa. I mnie nauczyła śpiewać tak, żeby sobie nie zarwać strun głosowych :mrgreen:

Chyba każdy oddycha przeponą jak jest rozluźniony, no nie?
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-08, 00:23   

Tak na prawdę oddech nie ma nic z tym wspólnego, to znaczy ma ale nie w sensie płci a w sensie emocji, będąc w stanie relaksu oddychamy głęboko i powoli zaś w stresie szybko i płytko, co ma wpływ na pewną barwę głosu. Dlaczego kobiety mówiąc windują głos w górę? ja myślę, że to siedzi w głowie. Kobieta której się wmawia, że jest tą istotą słabszą i mniej ważną podświadomie stara się podnieść swoją rangę w trakcie rozmowy a już szczególnie w trakcie kłótni, mężczyźni czując się pewniej i spokojniej, nie odczuwają takiej potrzeby przebicia. Z czasem to po prostu wchodzi w krew. Tak przynajmniej mi się wydaje.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 00:46   

Coś w tym jest, Gabi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-08, 07:15   

A ja nie rozumiem... podnieść rangę przez mówienie wyżej? Toż przecież nie jest to bardziej słyszalny głos...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-04-08, 11:44   

wendigo, może chodzi o zastraszenie piskiem :-D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-04-08, 12:00   

I w ten oto sposób Pan Armand wygrywa lizaka lub piwo do wyboru :mrgreen:
Jednakowoż w trakcie "zastraszania piskiem" oddech odgrywa dość ważną rolę, gdyż należy najpierw nabrać dużo powietrza i wystrzelić mnóstwo słów na jednym wydechu inaczej nie będzie skutecznego efektu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10