Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
proszę o pomoc ;n;
Autor Wiadomość
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
  Wysłany: 2016-03-28, 13:33   proszę o pomoc ;n;

więc tak,
jestem polskim agenderem ze śląska i przez dwa lata nie "wyszedłem z szafy" ponieważ bardzo boję się że ludzie mnie nie zaakceptują.
ale powiedziałem wszystko mojej przyjaciółce, a ona wypaplała innym.
i teraz za każdym razem jak coś się stanie (nie ważne co) to ona zawsze używa mojej płci jako argument przeciwko mnie (co bardzo mnie denerwuje, bo nie po to wyszedłem)
no i mam taki problem. cała moja rodzina nie wie nic o mnie identyfikującym siebie jako agender.
ale przecież każdy polak wie jak nazywać innym "dżenderami" oczywiście, w śmiesznym kontekście, bo nikt tak naprawdę nie rozumie tego słowa.
mój problem to - no tak, wyjście z szafy.
nie mam zbytnio materiałów żeby wyjaśnić mojej rodzinie co to agender, bez potrzeby tłumaczenia całej angielskiej strony wikipediowej :/
każda pomoc by się przydała. znaczy, umiem wyjaśnić co to jest agender i wgl. (bo przecież nim jestem) no ale nie mam zbytnio bardziej "naukowych" wyjaśnień na ten temat
i to mnie bardzo kłopocze, bo byłem 2 lata w ukryciu przed wyjściem z szafy i przez to cierpię ;-;
dlatego planuję wyjście najwcześniej dzisiaj, by pozbyć się tego z głowy i żeby mnie to nie trudziło. no ale, muszę uzbierać materiały na temat mojej płci, i jakieś wyjaśnienie żeby moja babcia i dziadek (tak, mieszkam z nimi bez rodziców) nie myśleli że to jakiś chory żart i że internet mnie zniszczył. (bo zdarzyło się to jednemu z moich znajomych, i bardzo źle się skończyło) chociaż moja babcia wie co to ten polski "dżender" ale nie wiem czy do końca wie co to naprawdę znaczy
mam egzamin szóstoklasisty 5 kwietnia i żeby lepiej się przygotować, muszę wyrzucić ten stres z siebie
także,
tl;dr: potrzebuję materiałów i wyjaśnień na temat płci agender jak najszybciej, i coś bardziej jasnego niż to co bym powiedział
jeżeli ktoś potrafi pomóc, to bardzo proszę, pomóż!
_________________
pastel signs off
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-28, 14:36   

Ty jesteś jeszcze bardzo młody, może i dlatego nie każdy potraktuje Cię poważnie (rozumiesz, argumentują że wiek dojrzewania to czas eksperymentów i poszukiwania siebie, i takie tam). Nie wiem, czy znalazłbym coś po polsku, może ewentualnie mógłbym się podjąć tłumaczenia angielskich materiałów, ale ponieważ pracuję, problemem mógłby być brak czasu :<
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-28, 15:55   

przecież to troll
a jeśli nie troll to rzeczywiście ofiara internetu
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-28, 17:28   

Wiesz, ten "egzamin szóstoklasisty" to mnie trochę zastanawia, szczerze, ja w tym wieku nawet nie wiedziałem że agender ma swą nazwę :P fakt, to były inne czasy :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-28, 17:48   

Tja... inne czasy, zupełnie inne.

Możesz po prostu powiedzieć, że nie czujesz się ani dziewczyną ani chłopakiem, bo tak jest, nie? Na tym polega "agender". Możesz wyjaśnić, co to znaczy dla Ciebie tak konkretnie. A od babci i dziadka, oraz znajomych nie należy oczekiwać szybkiego zrozumienia.
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-28, 18:04   Re: proszę o pomoc ;n;

no proszę was, od 2 lat w szafie, 10 latek identyfikujący się jako agender, jasne
btw
milkieprince napisał/a:
na temat płci agender

XD
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-28, 18:31   

Dlatego też podszedłem do tego trochę sceptycznie :P OK, szczerze, ja w tym wieku nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak agender XD ale dzisiaj to są takie czasy, że połowa ludzi utożsamiających się z czymś robi to tylko dlatego, że taka akurat moda. W sumie to trochę straszne ;_;
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
terrence
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Punktów: 1
Posty: 137
Wysłany: 2016-03-28, 18:39   

tu nie chodzi o modę, to poprzez tumblr ludzie nieodnajdujący się w grupie szukają czegoś co da im poczucie przynależności i wyjątkowości. jeśli autor jest jednak takim przypadkiem, a nie trollem, to powinien wiedzieć że nie ma żadnych "naukowych" źródeł, bo nie ma czegoś takiego jak agender ani w ICD10, ani w DSM-IV
_________________
I Bóg stworzył transwestytę
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-03-28, 18:59   

Mnie się jednak zdaje, że chodzi o jedno i drugie, bo moda bierze się właśnie z szukania akceptacji i "podobnych sobie". Jednakowoż, tumblr jest dobry do blogowania bez wkładania zbytniego wysiłku w posty, a nie do szukania siebie :P
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 19:24   

Milkie, ja też będę trochę sceptyczny, głównie dlatego, że masz tyle lat ile masz. Dopiero rozpocząłeś okres dojrzewania płciowego, które będzie trwało jeszcze około 10 lat (uwzględniając zarówno to biologiczne, jak i późniejsze, społeczne). Przez cały ten czas Twoja seksualność i płciowość się kształtują, a proces ten może przebiegać wolniej niż u Twoich rówieśników.

Nie wiem, jaka jest Twoja płeć biologiczna, ale sądząc z tego, ile masz lat, Twoje ciało nadal się zmienia. Być może Twoi rówieśnicy już się odnaleźli (przynajmniej na pozór) w swoich ciałach i związanych z nim rolach, może dziewczyny się malują, a chłopaki rozmawiają o seksie (itd.), ale jest czymś zupełnie, absolutnie naturalnym, że niektórzy płeć odkrywają dla siebie później. Czyli dopiero za jakiś czas możesz pogodzić się ze zmianami w swoim ciele, z nową sylwetką, głosem, fizjologią itd. Dopiero za jakiś czas możesz chcieć zachowywać się tak, jak Twoi rówieśnicy. Masz pełne prawo nie czuć teraz tych wszystkich uczuć, które obserwujesz u swojej klasy. I to wszystko wcale nie świadczy o tym, że jesteś agenderem. To po prostu naturalny element dorastania.

Gdybyś upierał się, że jesteś transseksualny, byłoby dużo bardziej prawdopodobne, że Ci tak zostanie. Jednak nieidentyfikowanie się z płcią oraz brak popędu seksualnego / chęci na związki romantyczne i seksualne są u dzieci i młodzieży z podstawówki i gimnazjum zupełnie zwyczajne. I przeważnie przechodzą bez śladu.

Jeśli odczuwasz jakieś konflikty w rodzinie na tle Twojej płciowości, na przykład Twoi dziadkowie chcą Cię na siłę ukobiecać / zmężniać, powtarzaj im na spokojnie - i własnymi słowami - że wiesz, że nastolatki dojrzewają w różnym czasie i że Ty potrzebujesz go trochę więcej. Jeśli za kilka lat, na przykład w okolicach matury, nadal będzie się to utrzymywało, będziesz miał dobry grunt do wyjaśnienia im, że agenderzy to ludzie, u których coś takiego jak identyfikacja z płcią nigdy nie ma miejsca. Na razie jednak w ogóle nie ma potrzeby, byś używał tego słowa, tym bardziej że rzeczywiście jesteś tak młody, że nikt tego nie potraktuje serio.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-03-28, 20:26   Re: proszę o pomoc ;n;

milkieprince napisał/a:
nie mam zbytnio bardziej "naukowych" wyjaśnień na ten temat
terrence napisał/a:
powinien wiedzieć że nie ma żadnych "naukowych" źródeł, bo nie ma czegoś takiego jak agender ani w ICD10, ani w DSM-IV
"Naukowych" wyjaśnień i opisów TEGO zjawiska trochę się już pojawiło. Wiedza o TYM zjawisku wychodzi od osób, które ONO dotyczy. I nie jest TO żadne schorzenie czy zaburzenie psychiczne. Jeśli ktoś w swym samookreśleniu się wychodzi z pozycji CZŁOWIEKA/OSOBY/JEDNOSTKI/ISTOTY LUDZKIEJ, to trudno w tym szukać jakiejś patologii, gdyż można uznać, że te określenia przysługują każdemu współczesnemu "homo sapiens" bez względu na płeć biol.,religię czy pochodzenie etniczne. Zaburzenia pojawiają się raczej w przypadku prób "rozdrabniania" ludzkiej podmiotowości, gdy np. czynione są starania dodatkowego okrajania do schematów jakichś wyimaginowanych "ról płciowych" nie mając pewności czy i czym one są i jak się w ich ramach realizować. Wówczas pozostanie na pozycji CZŁOWIEK może okazać się przynajmniej na tyle solidnym punktem odniesienia, by móc funkcjonować wśród innych ludzi.

Na jakiej podstawie osoby odczuwające płeć/gender czynią się doradcami w wyjaśnianiu postawy nie-genderowej?
_________________
- Możesz podać jakiś przykład "zgodności" w odniesieniu do cisów?
- Są trujące.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 20:36   

Hilary, ponieważ jesteś nową osobą, chciałbym Cię powiadomić, że to jest wątek bez offtopów (o czym świadczą pomarańczowe oznaczenia) poświęcony konkretnej sprawie konkretnej osoby, co oznacza, że koncentrujemy się na problemie osoby, która go założyła. Dyskusje hipotetyczne, abstrakcyjne oraz każde inne zbaczanie z wątku są niedopuszczalne. Jako że też jesteś osobą agenderową, serdecznie zachęcam Cię do podzielenia się z Milkie swoimi doświadczeniami, wsparciem, poradami i wszystkim, co uznasz za pomocne. Przypominam Ci tylko, że Milkie jest uczniem podstawówki (bystrym i oczytanym, ale jednak z szóstej klasy SP), więc postaraj się nie używać nazbyt trudnych słów.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-03-28, 20:54   

Ryu napisał/a:
Dyskusje hipotetyczne, abstrakcyjne oraz każde inne zbaczanie z wątku są niedopuszczalne.[...] postaraj się nie używać nazbyt trudnych słów.
Żebym miało jasność. To taka sugestia na przyszłość czy takowe "trudności" już z mojej strony się pojawiły?

Ryu napisał/a:
to wszystko wcale nie świadczy o tym, że jesteś agenderem.[...] Gdybyś upierał się, że jesteś transseksualny, byłoby dużo bardziej prawdopodobne, że Ci tak zostanie.
Czy ja dobrze widzę? Ktoś prosi o informację w kwestii "agender", a Ty już sugerujesz mu 'transseksualną' teraźniejszość i przyszłość. Czy Ty widzisz co wypisujesz?
_________________
- Możesz podać jakiś przykład "zgodności" w odniesieniu do cisów?
- Są trujące.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2016-03-28, 23:36   

Hilary napisał/a:
a Ty już sugerujesz mu 'transseksualną' teraźniejszość

Nie zauważyłam. Ryu sugeruje wręcz, że może mu ten cały agender jeszcze przejść z czasem.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-29, 00:03   

Hilary napisał/a:
Ryu napisał/a:
Dyskusje hipotetyczne, abstrakcyjne oraz każde inne zbaczanie z wątku są niedopuszczalne.[...] postaraj się nie używać nazbyt trudnych słów.
Żebym miało jasność. To taka sugestia na przyszłość czy takowe "trudności" już z mojej strony się pojawiły?


Na przykład to: "Zaburzenia pojawiają się raczej w przypadku prób "rozdrabniania" ludzkiej podmiotowości, gdy np. czynione są starania dodatkowego okrajania do schematów jakichś wyimaginowanych "ról płciowych" nie mając pewności czy i czym one są i jak się w ich ramach realizować." nie jest zbyt pomocne dla naszego dwunastolatka i nie jestem pewien, czy należy do szczególnie zrozumiałych.

Jak mówiłem, w wątkach pomocowych koncentrujemy się na problemie. Najlepiej zwracać się wprost do autora wątku, choć to oczywiście nie zawsze jest możliwe, patrz: nasza rozmowa teraz :)

Na drugą kwestię już Ci odpisała Freja.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-03-29, 09:40   Re: proszę o pomoc ;n;

Hilary napisał/a:

Na jakiej podstawie osoby odczuwające płeć/gender czynią się doradcami w wyjaśnianiu postawy nie-genderowej?

Ja nie odczuwam, ale napisałoby mi się to samo, co terrence ;)

milkieprince napisał/a:

[color=red]tl;dr: potrzebuję materiałów i wyjaśnień na temat płci agender jak najszybciej

Nie ma takiej płci, więc materiałów pewnie możesz szukać jedynie na blogach alternatywnej młodzieży.
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-03-29, 10:33   

Ta młoda osoba poprosiła o pomoc w postaci "znalezienia materiałów dla potrzeb wyjaśnienie swojemu środowisku" jej 'postawy agenderowej'. Pozwolę sobie zwrócić uwagę: Silvierze rozmyślającym o modzie, Terrence skręcającej w trolling, tumblr itd, Ruy i Freji faworyzującym i zaszczepiającym tu kwestie "transseksualizmu" - że to jest wątek bez offtopów, poświęcony konkretnej sprawie konkretnej osoby, co oznacza, że koncentrujemy się na problemie osoby, która go założyła. Dyskusje hipotetyczne, abstrakcyjne oraz każde inne zbaczanie z wątku są niedopuszczalne.

Zatem młoda osobo agenderowa. Twój post nie wskazuje że masz jakiś problem ze swoją płcią biologiczną, nie ma tam niczego o poczuciu "urodzenia się w ciele o przeciwnej płci biologicznej". Zatem według mnie, podnoszenie sprawy transseksualizmu wobec Ciebie jest tu co najmniej nie na miejscu. Powiem więcej - wprowadza tylko dodatkowy zamęt.

Zostaje nam poczekać na trochę szersze opisanie przez Ciebie rozumienia tej "identyfikacji agenderowej". Dodam tylko, że nie dziwi mnie Twój sposób ujmowania tego jako "płeć". Szum wokół wprowadzenia "50-ciu płci do wyboru" na fb (gdzie znalazł się także "Agender") i szereg innych przykładów wpisywania 'agenderyczności' jako "typu płci" czy "identyfikacji genderowej/płciowej"- jest często spotykanym w publicystyce nieporozumieniem. Zjawisko to ma charakter przede wszystkim psychologiczny, świadomościowy, więc traktowanie go jako 'przejawu transseksualności' czy nazywanie (wymiennie, synonimicznie) 'transseksualizmem' jest totalnym pomyleniem zjawisk i niezrozumieniem ich odrębności.
_________________
- Możesz podać jakiś przykład "zgodności" w odniesieniu do cisów?
- Są trujące.
 
 
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-31, 13:28   

ah, żadnym trollem nie jestem. pytam się o "naukowe" rzeczy, ponieważ bez nich trudno będzie sprawić, by moja rodzina zrozumiała mnie, i myślała że to nie "tylko przejściowe" lub "wytwór wyobraźni"
użytkowniku terrence, twoje zachowanie jest nie potrzebne i dosyć chamskie.
mam 12 lat, nie jakieś tam "10 latek". wyraziłbym się chamsko, no ale proszę cię, mam kultury osobistej, nie to co ty.
nie zgadłaś - nie mam tumblra. nie jestem "sjw" albo "anti-sjw" albo inne rzeczy jakie tam znajdziesz. tp było obraźliwe, i kompletnie nie potrzebne. rozumiem, że tak myślisz, bo dużo osób z tamtąd zachowuje się podobnie do mnie.
nie jestem transseksualny. jestem agender, i identyfikuję się jako transGENDER.
przepraszam że to wytykam, tylko poprawiam sytuację.
moim problemem z "wyjściem z szafy" jest to - że jestem na 75% pewny że moja rodzina uzna to za chory żart lub wybryk, ponieważ sam w sobie jestem osobą która wykazuje emocje poprzez wygłupianie się - dlatego, myślę że nikt mi nie uwierzy.
zapewniam was, to nie żart.
naprawdę potrzebuję pomocy, i, jakby to ująć, nie mam dość dowodów żeby udowodnić że płeć jaką się identyfikuję jest prawdziwa. TAK - rozumiem, że agender to nie mienie płci.
tak - mam zaburzenia płci. (dysforię?) od ponad 2 lat. ale nikt nie umie mi z tym pomóc.
robi się coraz gorzej - nawet zaczynam zbierać pieniądze na jakąś operację żeby pozbyć się moich "narządów płciowych" ponieważ nienawidzę i ich, i siebie w tej formie.

no i, najważniejsze. proszę nie zwracać się o mnie w zaimkach rodzaju żeńskiego. staram się wyprzeć płci jaką zapisano mi przy narodzinach - to bardzo irytujące i wprawia mnie w uczucie niekomfortu.
przepraszam, jeżeli moja gramatyka jest "kijowa".
ale jeszcze raz, chcę powiedzieć że NIE JESTEM TROLLEM, oraz naprawdę szukam pomocy.
nie jestem transseksualistą. ale planuję być, jeżeli reszta nie wypali.
nadal szukam pomocy.
ale naprawdę.
akurat, to dorastam o WIELE szybciej niż inni.
z tego powodu - że dorastam o wiele za szybko niż powinienem mam rozstępy wszędzie na moim ciele.
jestem już na 100% pewny mojej płci, orientacji itd.
obiecałem sobie, że to się nie zmieni.
dlatego, jeżeli sugerujecie że jestem transseksualistą, "tumblriną", lub trollem - to się mylicie.
(ale proszę nie uznawać tego za sarkazm, albo żarta. moja wiadomość nie miała być obraźliwa, więc z góry przepraszam jeżeli ktoś z was uznał to za chamstwo.)
_________________
pastel signs off
Ostatnio zmieniony przez milkieprince 2016-03-31, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-31, 13:33   

i jeszcze jedno, agenderem będę całe życie. to nie tylko "faza" albo coś. to nie to.
_________________
pastel signs off
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-31, 14:08   

Nikt ci nie napisał, że jesteś transseksualistą... Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Nie ma naukowych wyjaśnień. A na pewno nie ma takich, których ktoś by nie podważał lub nie robił kontr-badań i kontr wyjaśnień. Nie ma znaczenia czy ag, czy ts czy którakolwiek "orientacja seksualna". Ja bym na twoim miejscu skontaktował się z Wiktorem Dynarskim, osobą prezesującą Trans-Fuzji, jest agender, jest aktywistą, może trafił na jakieś naukowe opracowania, chociaż nie wiem czy po polsku. Dynarski.pl lub ask. ;)

Nie wezmą cię na poważnie, usłyszysz, że to "faza" i że w tym wieku nie możesz mieć pewności. Tak to działa. Jeśli będziesz iść w zaparte i konsekwentnie robić swoje, może za jakiś czas to będą tolerować/zaakceptują. Możesz próbować tłumaczyć to posiłkując się opracowaniami nt. dzieci ts/is - są badania na ten temat, odnoszące się do tego, że dzieci mają świadomość własnej płci (lub nie identyfikowaniu się z "płcią genitalną").

Ja wychodzę z założenia, że skoro dzieci ts wiedzą w młodym wieku, to czemu nie ty... Ale też masz prawo wątpić lub inaczej się określić, jeśli zobaczysz, że to jednak nie dla ciebie.

Pozdrawiam.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-31, 14:48   

Oj dajcie mu spokój, to tylko młodzież. W tym wieku ma się takie pomysły.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-31, 15:18   

Tak, poza współczuciem, niewiele da się zrobić.

Nie wiem, czy Cię to pocieszy Milkie, ale kiedyś odczuwałem to wszystko bardzo podobnie i drążył mnie podobny niepokój. I przeszło. Jak kamień w wodę. No, prawie ;-) Z niezadowolonej dziewczynki wyrosłem na szczęśliwego gendera ;-)

Cytat:
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi, ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno [], ale to [] ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Będzie dobrze. :-)

Polecam pójście w zaparte i konsekwencję, jak mówi Belial.
 
 
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-31, 17:49   

czy to było o mnie? nie jestem trollem .-.
_________________
pastel signs off
 
 
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-03-31, 17:56   

no ale ja nie rozumiem? przecież zarejestrowałem się tu żeby mi ktoś pomógł... oczywiście, wszyscy myślą że jestem żartem. przepraszam, że wydaję się trollem ale nim nie jestem. naprawdę. przyszedłem tylko tutaj pogadać i przedyskutować temat na który nie przyszło mi jeszcze z nikim tak rozmawiać. to jest rzecz która bardzo mnie porusza. przestańcie ze mnie sobie żartować. ja chcę tylko trochę pomocy.
_________________
pastel signs off
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-31, 18:06   

Proszę o trzymanie się tematu i nie przerzucaniu się trollami. Kolejne posty nie na temat będą kasowane.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-31, 23:48   

milkieprince napisał/a:
no ale ja nie rozumiem? przecież zarejestrowałem się tu żeby mi ktoś pomógł... oczywiście, wszyscy myślą że jestem żartem.

Ja nie myślę, że jesteś żartem... chyba, że Boga, ale to inna kwestia i odnosi się do wszystkich osób tutaj :)
milkieprince napisał/a:
że wydaję się trollem ale nim nie jestem

Nie jesteś nim, to prawda, trolle tylko w bajkach żyją. Jesteś normalnym człowiekiem, który ma problemy - pytanie tylko z czym?
milkieprince napisał/a:
przyszedłem tylko tutaj pogadać i przedyskutować temat na który nie przyszło mi jeszcze z nikim tak rozmawiać.

Może dlatego warto abyś poszukał innego miejsca? Wydaje się, że tutaj nie jesteś w stanie zostać zrozumiany. Mogę się jednak mylić i są tu osoby, które szczerze chciałyby z Tobą pogadać, a nie zbywać Ciebie i mówić, że jesteś młody albo Ci przejdzie. Dla mnie nie jesteś młodą osobą, wręcz przeciwnie, widzę w Tobie bardzo dojrzałego człowieka (przynajmniej pod pewnymi względami), który ma ze sobą jakiś problem, którego ja, ani inni na tym forum nie potrafią zrozumieć. Widać, że naprawdę dobrze piszesz, że świetnie sobie radzisz z używaniem form, które dla większości z nas tutaj na forum, są zwyczajnie niedostępne - stąd też nasze niezrozumienie twoich problemów.
milkieprince napisał/a:
to jest rzecz która bardzo mnie porusza. przestańcie ze mnie sobie żartować. ja chcę tylko trochę pomocy.

Ja sobie z ciebie nie żartuję, tylko zwyczajnie Ci nie dowierzam, ale sceptycyzm mam we krwi, podobnie jak pogardę dla fałszu. Więc jeśli naprawdę jesteś tym za kogo się przedstawiłeś, to chylę przed Tobą czoła i życzę Ci rozwiązania twoich dylematów. Gdybym potrafiła Ci uwierzyć dostałbyś ode mnie namiary nie tylko na "naukowe", ale również naukowe sprawozdania dotyczące agenderyzmu (choć bardziej będące w cieniu transgenderyzmu).
Wiem, że chcesz pomocy, tylko powiedz mi jak mam Ci uwierzyć, że ty to ty?
Jeżynka napisał/a:
Poniżanie OP nie ma sensu, ale też nic pomocnego nie można w tym temacie napisać.

Można napisać bardzo dużo, pytanie tylko czy warto się produkować i poświęcać swój czas ponad normę na napisanie odpowiedzi na posty, które wyglądają bardzo podejrzanie?
 
 
milkieprince
użytkownik
nic


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: tg
Posty: 6
Wysłany: 2016-04-01, 19:09   

nie rozumiem. mam dać swoje zdjęcie, albo co?
nie rozumiem w czym problem. czemu niby "nie jestem sobą"?
i jak to podejrzanie? nawet bardzo? nie łapię.
wyjaśniam mój problem, ale jest "bardzo podejrzany" przepraszam, ale nie nadążam?
_________________
pastel signs off
 
 
Hilary
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 1
Posty: 163
Wysłany: 2016-04-05, 17:56   

milkieprince napisał/a:
umiem wyjaśnić co to jest agender i wgl. (bo przecież nim jestem) no ale nie mam zbytnio bardziej "naukowych" wyjaśnień na ten temat [...] nie mam dość dowodów żeby udowodnić że płeć jaką się identyfikuję jest prawdziwa. TAK - rozumiem, że agender to nie mienie płci.
Jeśli wyjaśniasz swoją identyfikację agenderową jako "nie mienie (posiadanie) płci", to nie ułatwiasz tym stwierdzeniem zrozumienie Ciebie przez Twoje otoczenie. Struktury płci biologicznej znajdują się w ciele każdej osoby, choćby na poziomie chromosomowym, i (jak mniemam) są nie do usunięcia. Jeśli możesz podać jakieś materiały, na których opierasz swoją dotychczasową wiedzę o tej identyfikacji, to możemy wspólnie spróbować odnieś się do ich treści, by zapobiec wspomnianym powyżej nieścisłościom. Wstępnie mogę Cię skierować do blogu polecanego już tutaj W. Dynarskiego. Wiktor urodził się jako osoba płci biologicznie żeńskiej, jednak później zdecydował się funkcjonować jako mężczyzna, by ostatecznie zrezygnować z jednoznacznego usytuowania się w obrębie konkretnej identyfikacji genderowej/binarnej. Oto fragment jego wypowiedzi:
Cytat:
nazywam się bardzo często osobą transpłciową [...] określa się mnie jako transmężczyznę. Określenie to jasno daje do zrozumienia, że mam za sobą pewien etap związany z korektą płci oraz definiuje przynajmniej część moich doświadczeń [...] Ja sam mężczyzną nie jestem. Nie poczuwam się do tej tożsamości, nudzi mnie, jest zbyt stała, zbyt wymagająca. Nie jest mi też blisko do kobiety - wyszedłem z tej pozycji dawno temu. Chociaż większość mojej ekspresji nawiązuje do męskości, mam w swojej szafie inne ubrania, akcesoria, dodatki. Nie lubię zresztą widzieć odzieży jako męskiej bądź żeńskiej. W ogóle nie lubię płci jako konstruktu, ponieważ mam wrażenie, że używając tego pojęcia nadajemy różnym pojęciom i przedmiotom zbyt wiele znaczenia niż na to rzeczywiście zasługują

Wpis ten oddaje, w pewnym wymiarze, charakter 'postawy agenderowej'. Nie znajdziesz tam jakiejś wnikliwej analizy naukowej, gdyż wg. mnie - 'agenderowość' jest raczej (przykładowo) reakcją na brak wykazania istnienia "poczucia płci" (w sensie psychicznym) jako uniwersalnego faktu naukowego, zjawiska wspólnego dla ludzkiego gatunku. Owo "poczucie" jest subiektywne i ma charakter deklaracji, (według mnie) jest jakby pewnym rodzajem usposobienia, aniżeli "sygnałem" wysłanym do odbiorcy przez jakąkolwiek płeć biologiczną bądź jej struktury.
Zgaduję, iż próbujesz obronić się przed jakimiś naciskami związanymi z "tradycyjnym" postrzeganiem Twojej płci biologicznej, może jakimiś oczekiwaniami, wymaganiami itp., których nie masz ochoty się (z pewnych względów) podjąć. Z drugiej strony - może ktoś odciąga Cię od Twoich planów życiowych, argumentując tym, iż nie są one odpowiednie dla osoby o Twojej płci biologicznej. Pozostaje mi jednak poczekać na Twoją obszerniejszą wypowiedź w tym wątku.
_________________
- Możesz podać jakiś przykład "zgodności" w odniesieniu do cisów?
- Są trujące.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11