Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o odpowiedź na kilka pytań.
Autor Wiadomość
Marlena Olszówka
użytkownik

Posty: 1
Wysłany: 2016-03-03, 23:17   Prośba o odpowiedź na kilka pytań.

Witam,
Piszę pracę na temat tolerancji osób transseksualnych przez osoby starsze. Jeżeli ktoś ma ochotę to proszę o udzielenie krótkich odpowiedzi na poniższe pytania i przesłanie na mój adres mailowy marlena@teklinek.pl. Bardzo by mi to pomogło w mojej pracy.
Zapewniam anonimowość.
1. Jakie jest wasze zdanie na temat poziomu tolerancji w naszym społeczeństwie?
2. Jaka waszym zdaniem jest tolerancja do osób transseksualnych?
3. Czy uważacie, że wiek ma wpływ na poziom tolerancji? Czy zmienia się to z wiekem?
4. Jak odbierani jesteście przez osoby starsze?
5. Czy zmiana waszej przynależności płciowej spowodowała duże zmiany w gronie znajomych? Jak zachowali się starzy znajomi, czy pojawiło się wielu nowych?
6. Jakie jest wasze zdanie na temat uczestnictwa w kościele?
7. Co wpływa na tolerancję, lub na jej brak, u ludzi starszych w stosunku do ludzi transseksualnych?
8. Jaka waszym zdaniem jest wiedza ludzi starszych na temat transseksualizmu?
9. Czy zmiana płci ma duży wpływ na życie rodzinne i zawodowe?
10. Co należałoby zmienić w naszym społeczeństwie aby żyło się lepiej osobom transseksualnym?
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-10, 14:33   

Marlena Olszówka napisał/a:
3. Czy uważacie, że wiek ma wpływ na poziom tolerancji? Czy zmienia się to z wiekem?

Wiadomo, że wiek ma wpływ na poziom tolerancji - wynika to z różnych badań nad mózgiem. Nie wiem czy moje uważania cokolwiek wobec tego będą znaczyły.

Marlena Olszówka napisał/a:
4. Jak odbierani jesteście przez osoby starsze?

Jako konkurencja w zajmowaniu miejsc w środkach komunikacji. Cała reszta ich "odbioru" jest wyznaczona jako racjonalizacja ich wrogości wobec młodych.

Marlena Olszówka napisał/a:
Czy zmiana waszej przynależności płciowej spowodowała duże zmiany w gronie znajomych? Jak zachowali się starzy znajomi, czy pojawiło się wielu nowych?

W kontekście tematu twojej pracy mam problem z rozczytaniem "starych znajomych". Starzy czyli jacy? Z podstawówki, czy starsze o X lat, czy należące do grupy 50+, 75+?

Marlena Olszówka napisał/a:
Jakie jest wasze zdanie na temat uczestnictwa w kościele?

W kościele trudno uczestniczyć, można w nim być, ale w Kościele już jak chyba można. Jakie mam zdanie? Wszystko zależy o kogo pytamy? Ogólnie o ludzi, czy o konkretne grupy osób - np. co myślę o osobach transseksualnych będących aktywnymi członkami Kościoła?
O osobach transseksualnych, które aktywnie uczestniczą w mszach Kościoła katolickiego mam raczej negatywne zdanie. Inne osoby uważam albo za nieświadome barany, albo za skończonych głupców - wszystko zależy. Czasami znajdą się bardziej normalne jednostki, ale to ogromna rzadkość. Z nimi często rozmawiam o tym co takiego odnajdują w byciu częścią Kościoła.

Marlena Olszówka napisał/a:
Co wpływa na tolerancję, lub na jej brak, u ludzi starszych w stosunku do ludzi transseksualnych?

To samo co u ludzi młodych - wiedza, świadomość, kultura osobista i empatia.

Marlena Olszówka napisał/a:
Czy zmiana płci ma duży wpływ na życie rodzinne i zawodowe?
Dobrze by było, aby nie miała. Różnie z tym niestety bywa.

Marlena Olszówka napisał/a:
Co należałoby zmienić w naszym społeczeństwie aby żyło się lepiej osobom transseksualnym?

Poziom wiedzy, świadomości, kultury osobistej oraz empatii.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-03-22, 19:37   

1. Jakie jest wasze zdanie na temat poziomu tolerancji w naszym społeczeństwie?
Tolerancji? Cóż warta jest tolerancja bez akceptacji?
2. Jaka waszym zdaniem jest tolerancja do osób transseksualnych?
Tolerancja na poziomie "nie pobiję i nie zabiję" powiedzmy że jest dla k/m bardziej niż dla emek, a tolerancja na zasadzie "będę mówić do Ciebie tak jak uważasz i traktować tak jak chcesz" istnieje w znikomym stopniu
3. Czy uważacie, że wiek ma wpływ na poziom tolerancji? Czy zmienia się to z wiekem?
Raczej moim zdaniem zmienia się z poziomem wykształcenia (może)
4. Jak odbierani jesteście przez osoby starsze?
Zależnie jak kto tłumaczy sobie nauki kościoła czy bardziej bierze sobie do serca "kochaj bliźniego" czy raczej "kochaj tylko normalnych bliźnich nie nawiedzonych przez diabła"
5. Czy zmiana waszej przynależności płciowej spowodowała duże zmiany w gronie znajomych? Jak zachowali się starzy znajomi, czy pojawiło się wielu nowych?
Pojawiło się wielu nowych, starzy stwierdzili że postarają się mnie traktować tak jak chcę być traktowany
6. Jakie jest wasze zdanie na temat uczestnictwa w kościele?
No właśnie dziwne stwierdzenie jakoby można było "uczestniczyć w kościele" można uczestniczyć w mszach lub nawet życiu kościelnym, ale nie samym kościele; uważam że osoby chodzące to kościoła są biedne/ samotne/ głupie/ o słabym charakterze oczywiście nie wszystkie więc czytając to katoliku, nie denerwuj się, to nie było o Tobie.
7. Co wpływa na tolerancję, lub na jej brak, u ludzi starszych w stosunku do ludzi transseksualnych?
Kościół, telewizja.
8. Jaka waszym zdaniem jest wiedza ludzi starszych na temat transseksualizmu?
Brak; taka że niektórym odbija i sobie ucinają albo doszywają penisy
9. Czy zmiana płci ma duży wpływ na życie rodzinne i zawodowe?
nie
10. Co należałoby zmienić w naszym społeczeństwie aby żyło się lepiej osobom transseksualnym?
Myślę że mogłoby pomóc przybliżenie ludziom tego tematu, poprzez poznanie np takiej osoby po której nie widać że przeszła taką zmianę. Uważam że raczej przynosi szkodę promowanie osobami starszymi, nieszczególnie urodziwymi. Oczywiście to może być dla kogoś bardzo rażące, ale wydaje mi się, że gdyby przedstawić ludziom np. na spotkaniu w bibliotece kogoś o wyglądzie Kim Petras, bądź Baliana Buschbauma odniosłoby to pozytywniejszy efekt. Myślę że również można przedstawiać dzieciom w bajkach ten temat: u rybek jest to całkowicie normalne że zmianiają płeć i nie widzę powodu żeby naginać rzeczywistość udając, że np w gdzie jest Nemo nic takiego się nie może zdarzyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9