Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie poradzić z transfobią?
Autor Wiadomość
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
  Wysłany: 2015-07-23, 21:36   Jak sobie poradzić z transfobią?

Witajcie. 2 lata temu przeprowadziłam się z rodzicami do nowego miasta, kupiliśmy mieszkanie, chcieliśmy uciec od "wioskowego życia". Rodzice bardzo dobrze zaaklimatyzowali się w nowym otoczeniu, ja zostałam bez znajomych, przyjaciół. Zupełnie nowe, obce i nieprzyjazne mi miejsce. Mam 23 lata, nadal jestem "mężczyzną" przed jakimkolwiek leczeniem. Mój problem to wygląd. Nie wyglądam męsko, w żaden sposób. Mam bardziej kobiecą figurę. Ba...nawet mam spore piersi, sporo za duże jak dla chłopaka. Jestem bardzo podobna do mojej siostry, dlatego często jestem z nią mylona. Ubieram się raczej w stylu "unisex". Nie próbuję na siłę zachowywać się kobieco, czy ubierać się w jaskrawe kolory, sam sposób bytu pokazuje, że jest coś na rzeczy ze mną. Mam krótkie włosy, z powodu pracy, wystarczą trochę dłuższe i już wszyscy mówią mi na "Pani". W obecnej sytuacji zwraca się tak do mnie 3/4 klientów...Współpracownicy tego nie komentują. Od pewnego czasu wracając z pracy jestem zaczepiana przez "gimbazę" z lokalnego gimnazjum, doszło nawet do przemocy fizycznej, której skutkiem byłam ja leżąca z rowerem w błocie, jeden z młodzieńców mnie popchnął, gdy jechałam ścieżką rowerową... wykrzykując na mnie cały alfabet przekleństw. Ataki te nie ustępują a wręcz z każdym dniem się nasilają, boję się, nie wiem co zrobić. Miasteczko jest małe i każdy zna każdego, nie chciałabym udawać się na policję bo wydam się sama na pastwę plotek i śmiechów ze strony mieszkańców. Nasza policja jest wyjątkowo homofobiczna. Jestem w kropce. Pierwszy raz w życiu nie wiem co ze sobą zrobić. Jakieś sugestie?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2015-07-23, 21:58   

Policję tu widzę jako jedyną opcję.

Jeśli nie chcesz, nie musisz im się spowiadać ze swojej transpłciowości, zgłaszasz przemoc i ataki werbalne.

Policjanci sobie prywatnie mogą mieć różne opinie, ale obowiązuje ich prawo i procedury.

Jeśli nie czujesz się dostatecznie wyszczekana, pójdź z kimś.

Prawdopodobnie nie musisz też zgłaszać na policję "całego miasta" wystarczy pokazowe wyciągnięcie konsekwencji wobec 1-2 najlepiej dobrze udokumentowanych (świadkowie, nagrania) sytuacji i może nie zaczną cię lubić, ale będą sobie zdawać sprawę, że nie pozwolisz się atakować bezkarnie.

Jeżeli nie reagujesz, wysyłasz jasny komunikat: "jestem ofiarą, można po mnie jeździć".

Być może transfuzjowy prawnik potrafiłby ci doradzić jeszcze jakieś kroki.

prawnik@transfuzja.org
http://transfuzja.org/pl/..._transfuzja.htm
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2015-07-23, 22:15   

Nie jestem wyoutowana wśród rodziny i znajomych, nie mam świadków tych wydarzeń. Nawet nie miałabym z kim iść na policję a sama ze stresu nie będę potrafiła się wysłowić. Moich oprawców nie znam z imienia czy nazwiska, są to całe grupy młodych ludzi, raczej niepowtarzający się w kolejnych epizodach przemocy. Nie wiem co miałabym powiedzieć? Jak wskazać sprawców? Druga sprawa, to strach przed ujawnieniem mojego "sekretu". Znam osobiście osobę homoseksualną, która zgłosiła na policję podobną sprawę w mojej mieścinie, nie wiem dlaczego ale cała sprawa stała się publicznym linczem dla tego chłopaka. Wyprowadził się z tego miasta, ponieważ nie mógł poradzić sobie z reakcją ludzi na ujawnienie jego sekretu. Mam bardzo dobrze płatną pracę w biurze branży pogrzebowej, dla mnie ujawnienie się wiązałoby się z jej utratą i prawdopodobnie koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, a nie mogę sobie na to pozwolić ze względu na rodziców, którymi się opiekuję... No i się wszystkou mnie pokomplikowało, jak zwykle...
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-23, 22:55   

Niestety jak nie znasz sprawców to policja nic nie zrobi. Wiem, bo na krótko przed coming outem zostałam pobita w autobusie przez jakiegoś indwalide-emeryta za to, że byłam inna i miałam długie włosy. Sprawcy na miejscu powiedziałam, że pójdę na policje i on wtedy uciekł nim motorniczy się zainteresował sprawą, ale też podchodził to tego z ociąganiem i od neichcenia.. Poszłam na policje i powiedziano, mi, że nic nie mogą zrobić. Że jak chcę się w to bawić to musze wytoczyć proces konkretnej osobie i dopiero wtedy będą sprawdzać monitoring itd... :-(
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2015-07-23, 23:17   

No właśnie nie znam żadnego z tych małolatów, monitoringu w tym miejscu nie ma, jedyni swiadkowie to mogiły na cmentarzu, więc niezbyt mam materiał na wizyte na posterunku. Przeciez nie złożę pozwu przeciw wszystkim gimnazjalistom z miasta... Jestem w kropce, do tego wiecznie przestraszona, kto wie co następnego wymyślą, żeby dać mi popalić.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-24, 00:08   

A ja bym poszedł na policję mimo to. Niech by się raz czy dwa ustawili gdzieś w pobliżu tej gimbazy...

A już na pewno jeździj z włączoną kamerką (np. w komórce, ale możesz też kupić za parę groszy inną jakąś mini kamerkę).
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-07-24, 00:22   

Sytuacja jak z mojego osiedla wręcz >.> ja to kilku spuściłem łomot własnoręcznie, ale jeśli nie wchodzi Ci w grę taka opcja, to chyba serio zostaje tylko policja :( o ile oni coś zrobią, bo w tym kraju stróżami prawa to oni są tylko z nazwy.
Swoją drogą, wnerwia mnie ta dzisiejsza gówniarzeria. Bohaterscy, gdy w grupie -.-
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Misia_m
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 40
Skąd: Zagł(ą/ę)bie
Wysłany: 2015-07-25, 15:39   

Cóż, jak ostatnio za mną się darły jakieś ameby to kupiłam sobie gaz na nie :P
I to taki solidny z "gnatem" gratis :P

Ale użycie tego to raczej ostateczność jak sprawy będą szyły w bardzo złym kierunku.
No i lepiej się tym nie chwalić, żeby nie doszło do swoistego wyścigu zbrojeń :/
_________________
Najwyższa Izba Prezesa nie potrzebuje podpisu!
 
 
 
misias
użytkownik

Punktów: 7
Posty: 94
Wysłany: 2015-07-26, 15:27   

Kupilam sobie gaz pieprzowy, polecil mi to pan na posterunku. Tak jak myslalam, policja nic nie moze zrobic dopoki nie bedzie znala danych personalnyh tych dzieciakow. Mam unikac miejsc, w ktorych ich spotykalam a w przypadku ataku na moja osobe dzwonic po policje. Czyli nic o czym sama nie myslalam.
To smieszne aby osoba, ktora jest atakowana przez innych musiala unikac swoich oprawcow, bo strozom prawa nie chce sie w takie sprawy ingerowac. Polska rzeczywistosc.
 
 
wredna_zdzira
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 00:59   

Ataki te nie ustępują a wręcz z każdym dniem się nasilają

Nigdy nie ustąpią i będą się nasilać. Tak już jest. Ja mam zresztą tak samo - jak widzę niektóre transy to sama mam ochotę wziąć pałę i lać je, aż nastawią im się klepki we łbie. A co mówiąc o gimbazie.

Jedynym ratunkiem było spuścić łomot na samym początku (jak zaczęli zaczepiać - chociaż może ten moment nadal jeszcze jest, ale to zależy czy już zawiązali "wspólny front na transa"). Teraz musisz cierpieć. Albo się wyprowadzić. Nic się nie da zrobić. Walcz lub giń. I tak nikogo to nie obejdzie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2015-07-28, 10:22   

misias napisał/a:
policja nic nie moze zrobic dopoki nie bedzie znala danych personalnyh tych dzieciakow

Znajomy "Antyfacet", który wygląda naprawdę dziwnie chodził często po mieście z włączoną kamerką a drugą ustawiał sobie na auto pod blokiem. W razie czego miał materiał dowodowy. Ostatecznie jednak przeprowadził się do innej dzielnicy, bo już go męczyło funkcjonowanie non stop na froncie.
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 11:19   

Cytat:
Nigdy nie ustąpią i będą się nasilać. Tak już jest.

Z taką mentalnością na pewno ludzie którzy:
Cytat:
jak widzę niektóre transy to sama mam ochotę wziąć pałę i lać je, aż nastawią im się klepki we łbie

będą korzystać.

Wasz wybór. Można przyjać postawę przegraną i nic z tym nie robić, albo wziąć sprawę we własne ręce. Nie gaz pieprzowy bo to nie działa - tylko konkret. Albo broń palna, albo walka wręcz, albo koledzy z Antify. :P Na kazdego znajdzie się sposób.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-28, 15:59   

end_of_words napisał/a:
Wasz wybór. Można przyjać postawę przegraną i nic z tym nie robić, albo wziąć sprawę we własne ręce.

Co jest patologiczne, bo w normalnym kraju służby porządkowe powinny reagować na krzywdę swoich obywateli.
Abstrahując już od mentalności ludzkiej, którą ciężko zmienić.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-07-28, 23:06   

wredna_zdzira napisał/a:
Nigdy nie ustąpią i będą się nasilać. Tak już jest. Ja mam zresztą tak samo - jak widzę niektóre transy to sama mam ochotę wziąć pałę i lać je, aż nastawią im się klepki we łbie. A co mówiąc o gimbazie.


Exactly. Nareszcie ktoś rzeczowy.
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-29, 08:55   

Cytat:
Co jest patologiczne, bo w normalnym kraju służby porządkowe powinny reagować na krzywdę swoich obywateli.

W każdym kraju służby porzadkowe głównie reagują na sytuacje które są zagrożeniem dla pozycji władzy, obywateli a zwłaszcza obywatelki mają zwykle w [terefere].

Dlatego nie ma co liczyć na Policję- trzeba zacząć tworzyć własne bojówki.
Cytat:
Abstrahując już od mentalności ludzkiej, którą ciężko zmienić.

Mentalność takich kolesi którzy prześladują Misię S najłatwiej zmienić przez połamane piszczele.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-29, 18:44   

end_of_words napisał/a:

Mentalność takich kolesi którzy prześladują Misię S najłatwiej zmienić przez połamane piszczele.

A jak się Rafalala tak broniła, to był raban że jak tak można :roll:
Pomysł nie jest zły ale to ona by musiała im te piszczele połamać (a nie np. koledzy), a jeśli nie da rady, to rozwiązanie nic nie da.
_________________
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-07-29, 20:23   

Nagrać takie agresywne zachowania i może poprosić TransFuzję albo KPH o pomoc?

Łamania kości nie polecam - bardzo łatwo zmienić się z ofiary w skazaną :( ....jak przed zmianą dokumentów to nawet "skazanego" :(
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2016-03-11, 10:27   

Nie chcę zakładać nowego tematu to napiszę w tym ;)
Czy reagujecie w jakikolwiek sposób na zaczepki słowne, głupie komentarze, pytania typu "to jest chłopak czy dziewczyna" i tak dalej? U mnie jest totalny ignor, uważam że najważniejsze to nie dać się sprowokować. Nieważne, że potem czuję się jakbym dostała z liścia... Po prostu nie mam siły ani ochoty wchodzić w interakcje z ludźmi, zresztą jak wiecie to może być również niebezpieczne. Jak to powiedziała moja znajoma, lepiej nie machać bykowi płachtą przed nosem... Albo ja po prostu za mocno tkwię w roli ofiary. A jak jest z wami?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-11, 10:49   

Zwykle nie ma sensu reagować, bo wątpię, żeby się doszło do jakichś konstruktywnych wniosków. Można albo ignorować zupełnie, albo posłać spojrzenie pod tytułem "Przecież Cię słyszę dupku i wcale na geniusza nie wyszedłeś" - zwykle odwracają wzrok, albo udają, że to nie oni. Albo można zapytać "A co? chcesz się umówić?" ;-)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2016-03-11, 11:00   

Armand napisał/a:
Albo można zapytać "A co? chcesz się umówić?" ;-)

Dobre :P

Przypomniała mi się sytuacja, kiedy wracałam z przychodni i przechodziłam koło pobliskiej szkoły (dodałabym, że specjalnej, ale nie chcę obrażać chorych dzieci). Pod płotem stała trójka gimbusów, wiecie, w rękach fajki, z telefonu leci jakiś szajski hip-hop i te klimaty... Przechodzę obok nich i słyszę "ooo, patrzcie co idzie". Nawet się nie odwróciłam, bo mam już 30 lat i nie zamierzam się zniżać do takiego poziomu, będę się z jakimiś smarkaczami wyzywać...?
 
 
Iryd
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 349
Skąd: znad morza
Wysłany: 2016-03-11, 11:14   

Ja ostatnio jechałem tramwajem w słuchawkach ale na chwilę wyłączyłem muzykę, i słyszę "eeeeeej zooobacz to jest chłopak czy dziewczyna!?" "No ja już tego [terefere] nie ogarniam jpdl teraz tyle tego chodzi po ulicach." Po zmierzeniu ich wzrokiem zamkneli się aż do końca trasy.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-11, 11:18   

Kluska napisał/a:
Pod płotem stała trójka gimbusów, wiecie, w rękach fajki, z telefonu leci jakiś szajski hip-hop i te klimaty...


Nie czaję słuchania na głos szajskiego hip hopu z iphonowym szajskim brakiem basów... To jest choroba cywilizacyjna dzisiejszych czasów. Zgroza w publicznych środkach transportu. Jeszcze jeden powód żeby zrobić wreszcie to prawo jazdy...

Kluska napisał/a:
Nawet się nie odwróciłam, bo mam już 30 lat i nie zamierzam się zniżać do takiego poziomu, będę się z jakimiś smarkaczami wyzywać...?


No cóż. Poziom takich dzieci jest jednak tak niski, że aż żal.

A propos postawy, kiedyś Iwona Guzowska wypowiadała się na temat samoobrony, ale też sposobów na uniknięcie zaczepiania, czy agresji.
Powiedziała, że ona nigdy nie miała z tym problemów, bo zawsze szła wyprostowana, z głową uniesioną wysoko, z pewną siebie miną. Fakt, nawet jakby ktoś ją zaczepił, albo napadł, to by mu manto spuściła ;-)

Tak z innej beczki. Mam 32 lata i w pewnym momencie mnie zaczęło wkurzać, że mnie ludzie biorą za licealistę. Więc jak chciałem się postarzyć to zacząłem się malować. Oczywiście nie namawiam Cię do tego jak nie czujesz potrzeby.
Ale dzięki temu eksperymentowi mogłem poczuć się w roli osoby uważanej na swój wiek i teraz, kiedy już nie noszę makijażu, poczucie tej roli pozostało. Jak ktoś do mnie na Ty wali, to mówię, że nie przypominam sobie, żebyśmy na TY przechodzili. Łby im spadają zazwyczaj. W ten sposób buduję dystans między mną a rozmówcą, bo inaczej wleźliby na głowę.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 14:15   

Czy te przykrości mogą być spowodowane tym, że jesteście odbierani jak "pieprznięte laski"? Bo jako m/k w dość zaawansowanym wieku czasami jestem odbierana jako "pieprznięty facet"... I właściwie, tak z perspektywy czasu, patrząc to spotykała mnie często fizyczna konfrontacja. Jakieś poszturchiwania, opluwanie, otwarte bicie, raz mnie spotkała koszmarna groźba linczu (pedofilka albo pedofil zapewne)... Mierzenie wzrokiem czy chodzenie z wyprostowaną głową niewiele tu pomaga, wręcz absurdalnie i groteskowo brzmi.
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2016-03-11, 14:29   

DeadSally napisał/a:
Czy te przykrości mogą być spowodowane tym, że jesteście odbierani jak "pieprznięte laski"?

Tak, coś w tym jest...
Może teraz Ameryki nie odkryję, ale to chyba jest tak, że m/k mają gorzej, prawda? Bo jednak "laska w męskich ciuchach" jest dla naszego społeczeństwa bardziej do zaakceptowania, niż "facet przebrany za babę"...
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-11, 14:51   

ja mam na temat dlaczego mk mają gorzej swoje spostrzeżenie ale że się to nie spodoba to może się zamknę bo mnie adminy pogonią za takie stawianie sprawy.. dla chętnych odważnych na pw
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 15:05   

marco-polo napisał/a:
ja mam na temat dlaczego mk mają gorzej swoje spostrzeżenie ale że się to nie spodoba to może się zamknę bo mnie adminy pogonią za takie stawianie sprawy.. dla chętnych odważnych na pw

Hm, to ja poproszę o to spostrzeżenie na pw.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-11, 15:20   

nie no, młody pisz :P tylko nie obrażając nikogo. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 15:21   

A ja myślę marco-polo że nie ma co się wstydzić albo obawiać. Masz prawo do własnego zdania. Wal między oczy i się nie martw. Najwyżej zacznie się jakiś flejm:P

A jak nie chcesz tutaj, to podziel się ze mną na pw. :)
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-11, 15:33   

ja się nie wstydzę...tylko mam dość cięte zdanie na "pewne zjawisko", a adminy nie śpią zakładam że dali by mi bana.. więc z ta wolnością słowa i tolerancją na tym forum już zauważyłem nie jest do końca ok tzn jest jak wiatr zawieje.. a mi nie trzeba burzy w szklance wody, się zaraz wszyscy obruszą poruszą obrażą i oooooo.. a inka powie że rozdaje amunicję na nietolerancję.. tratatata
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 15:53   

Ej, no, marco-polo... Pisano już tu takie rzeczy. Jakoś tam częściowo się z tym zgadzam.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 16:12   

marco-polo napisał/a:
ja mam na temat dlaczego mk mają gorzej swoje spostrzeżenie ale że się to nie spodoba to może się zamknę bo mnie adminy pogonią za takie stawianie sprawy.. dla chętnych odważnych na pw
Ciekawa jestem :P Jak się nie boisz to daj na PW :mrgreen:
marco-polo napisał/a:
z ta wolnością słowa i tolerancją na tym forum już zauważyłem nie jest do końca ok tzn jest jak wiatr zawieje..
Mógłbyś bardziej rozwinąć wątek?

@DeadSally: Też widziałam już podobne tematy, dużo w nich prawdy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-12, 01:01   

marco-polo napisał/a:
ja mam na temat dlaczego mk mają gorzej swoje spostrzeżenie ale że się to nie spodoba to może się zamknę bo mnie adminy pogonią za takie stawianie sprawy.. dla chętnych odważnych na pw

To najpierw włącz sobie PW, bo nie da się do Ciebie napisać. (a potem mnie też napisz, bo też jestem ciekawy :P )


A jak już marco-polo napisze tu albo nie, to wyczyśćcie offtop, bo się temat rozmyje :)
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-03-12, 01:08   

Podeślij i mi, bom ciekawa mimo iż pewnie nic nowego ;)

Kluska napisał/a:
Nie chcę zakładać nowego tematu to napiszę w tym ;)
Czy reagujecie w jakikolwiek sposób na zaczepki słowne, głupie komentarze, pytania typu "to jest chłopak czy dziewczyna" i tak dalej? U mnie jest totalny ignor, uważam że najważniejsze to nie dać się sprowokować.

Iryd napisał/a:
Ja ostatnio jechałem tramwajem w słuchawkach ale na chwilę wyłączyłem muzykę, i słyszę "eeeeeej zooobacz to jest chłopak czy dziewczyna!?"

No to jest trochę neverending story. Mam już tego na tyle dość, że [terefere] wzrokiem daję takim ludkom do zrozumienia, że nie są zbyt subtelni w przeprowadzaniu swoich obserwacji.

Nie zawsze działa, no ale cóż, wpierdol im przecież z mojej strony nie grozi więc dużo więcej zrobić się nie da :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 9