Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Siostry Wachowskie
Autor Wiadomość
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
  Wysłany: 2016-03-09, 07:48   Siostry Wachowskie

http://www.windycitymedia...t.php?AID=54509

Lana i Lilly Wachowskie. :)

Smutne ze musiala sie wyoutowac publicznie bo prasa chciala to jej narzucic. :/ Ale dobrze ze zrobila to na wlasnych zasadach i powiedziala co o tym mysli. Moze komukolwiek da to do myslenia.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-09, 08:36   

nie kumam.. to oni oboje zmienili płeć? ja nie ślędzę szołbiznesu wiec nie kumam
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 09:50   

nie wierzę w to że obydwoje są ts, ktoś tu sobie robi żarty: 4 lata temu tylko jedna była ts, teraz są obie

szczerze?

chciałam być otwarta, tolerancyjna, ale widać na tym przykładzie że tu nie chodzi o żaden transseksualizm, czy leczenie dysforii, tylko o zwykłe ideolo + może fetysz przebieranek
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-03-09, 10:02   

Z bólem serca muszę się przyznać do tego, że pomyślałam to samo co nunumu.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-09, 10:04   

https://www.susans.org/fo...?topic=162372.0
_________________
Male inside, human outside.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 10:40   

Byłam trans zanim to było modne...
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 10:44   

mentalność ludzi z susansów mnie poraża ;]

z hasła "transseksualizm" na wikipedii:
Cytat:
Zaburzenie to występuje z częstością 4,6 na 100 000 osób.

Wychodzi na to, że szansa że Wachowskie są obie transseksualne to 2,116 * 10^(-9) czyli że są 2 takie osoby na miliard. Na ziemi jest 7 miliardów ludzi co daje 14 transseksualnych rodzeństw, z czego większość powinna klepać biedę w 3 świecie, a nie być światowej sławy reżyserami.

Ktoś robi z transseksualizmu ideolo first world problem, emapcypacyjną ideologię dla elit tego świata... Tym jest właśnie cały współczesny ruch transgedner, queer itd. w oczach takich osób. A potem to ludzi naprawdę transpłciowych będą palić za Siostry Wachowskie i Caitlyn Jenner, tak jak biednych Żydów spalono za żydowskich bankierów.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-09, 11:21   

Może ich serial się nie sprzedaje tak jak się spodziewali i jest to związane z jego promocją..?

Albo jest to forma manifestacji solidaryzmu z siostrą?

Albo po prostu się tak zdarzyło. Bodaj raz na 30 000 przypadków tak się zdarza, że dwie osoby ts są spokrewnione.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7090
Wysłany: 2016-03-09, 11:32   

Armand napisał/a:
Albo po prostu się tak zdarzyło. Bodaj raz na 30 000 przypadków tak się zdarza, że dwie osoby ts są spokrewnione.

prawdopodobieństwo: 1/30.000 x 1/30.000 = 1/900.000.000.

Czyli statystycznie potrzebujemy jakiś 1 mld par braci/sióstr, żeby pośród nich znalazło się dwóch/dwie/dwoje transseksualistów. Co w skali świata daje jakieś 2-3 przypadki. Możliwe, ale skrajnie mało prawdopodobne.

No chyba, że przyjmiemy, iż skłonności do transseksualizmu mogą być uwarunkowane dziedzicznie albo... marketingowo ;)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-09, 11:57   

Freja napisał/a:
Czyli statystycznie potrzebujemy jakiś 1 mld par braci/sióstr, żeby pośród nich znalazło się dwóch/dwie/dwoje transseksualistów. Co w skali świata daje jakieś 2-3 przypadki. Możliwe, ale skrajnie mało prawdopodobne.

Wg statystyk:
10% kobiet uprawiało sex w pierwszej godzinie swojej pierwszej randki
20% mężczyzn odbyło stosunek w jakimś zaskakującym miejscu
36% kobiet akceptuje nagość
45% kobiet preferuje ciemnych mężczyzn z niebieskimi oczami
45% kobiet ma doświadczenia z seksem analnym
70% kobiet preferuje poranny sex
80% mężczyzn nie uczestniczyło w relacjach homoseksualnych
90% kobiet lubi sex w lesie
99% kobiet nigdy nie kochało się w biurze

Wnioski: Statystycznie rzecz biorąc, łatwiej o stosunek analny, wczesnym rankiem, z nieznajomą kobietą, w lesie - niż o udany sex w biurze pod koniec dnia.
Morał: Nie zostawaj do późna w pracy. Nic dobrego Ci się tam nie przydarzy!
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-03-09, 12:05   

Hmm... na fejsbukach zaczyna się burza. Póki co środowiska filmowe.
Niebawem niezależna napisze o swoim ulubionym temacie i zacznie się "życzenie śmierci".

https://www.facebook.com/...153975607469910

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 13:48   

ale zabolało/ukłuło/zapiekło was, ts-ki, co?
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-09, 14:05   

nunumu, IzaIzulka, nooo to samo pomyślałem, że nie możliwe że oboje są ts.. że to chyba coś naciągane... przez to na pewno pojawią się głosy że co pieniądze robią z ludzi i że mając kasę każdy może zmienić płeć... - no bo jak to postrzegać.. ten łysy jest teraz też kobietą? czy transwestytą?.. bo jak to pierwsze to ja nie widzę by wykazywał na fotkach jakieś zajawki wizualne że jest kobietą że się nią czuje.. masakra... moda na homo minęła teraz jest moda na trans - bo jak to nazwać no jak.. a my biedne kurczaki co z tego będziem mieli, może napiszem do wachowskich ze jak mają za dużo kasy to w polsce na forum jest setka "umęczonych" ts - co odpiszą.. "good lack my friends!"
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-09, 15:02   

marco-polo napisał/a:
nooo to samo pomyślałem, że nie możliwe że oboje są ts.. że to chyba coś naciągane... przez to na pewno pojawią się głosy że co pieniądze robią z ludzi i że mając kasę każdy może zmienić płeć... - no bo jak to postrzegać.. ten łysy jest teraz też kobietą? czy transwestytą?..

A jakie to ma znaczenie?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-09, 16:53   

dla mnie ma bo jednak jestem za jakimś porządkiem świata niż wolną amerykanką..
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-09, 17:05   

marco-polo napisał/a:
dla mnie ma bo jednak jestem za jakimś porządkiem świata niż wolną amerykanką..

A to uderza jakoś w porzadek świata? Niebo zaczyna się walić nam na głowy, krowy przestają dawac mleko, czy po prostu jest zwykłą tanią sensacyjką.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 17:16   

marco-polo napisał/a:
dla mnie ma bo jednak jestem za jakimś porządkiem świata niż wolną amerykanką..

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-09, 17:38   

IzaIzulka napisał/a:
Z bólem serca muszę się przyznać do tego, że pomyślałam to samo co nunumu.

i ja...

Belial napisał/a:
https://www.susans.org/forums/index.php?topic=162372.0

Nie chodzi o to, że to absolutnie niemożliwe, bo jak widać możliwe. Tylko po prostu... nie wiem...

nunumu napisał/a:
Ktoś robi z transseksualizmu ideolo first world problem, emapcypacyjną ideologię dla elit tego świata... Tym jest właśnie cały współczesny ruch transgedner, queer itd. w oczach takich osób. A potem to ludzi naprawdę transpłciowych będą palić za Siostry Wachowskie i Caitlyn Jenner, tak jak biednych Żydów spalono za żydowskich bankierów.

Akurat uważam, że siostry Wachowskie się nam raczej przysłużą niż odwrotnie, więc spokojnie.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 17:49   

wendigo napisał/a:
Akurat uważam, że siostry Wachowskie się nam raczej przysłużą niż odwrotnie, więc spokojnie.

Gdzie się przysłużą? W hipsterskich knajpach? Wśród "lewackich" znajomych? dziś czytałam coś takiego: https://twitter.com/ZoltyPies/status/707259883071135745
I troszkę anecdaty - mam znajomego w UK pracującego fizycznie. Jest jedynym Polakiem wśród Anglików i jedynym nie homo- trans- fobem w firmie. Opowiadał że nie ma tam żarcików tylko dyszenie nienawiścią i chęć zemsty na bogatych pedałach i przebierańcach.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-09, 17:56   

DeadSally napisał/a:
wendigo napisał/a:
Akurat uważam, że siostry Wachowskie się nam raczej przysłużą niż odwrotnie, więc spokojnie.

Gdzie się przysłużą?

Wśród ludzi, którzy sobie pomyślą: "Ale "Matrix" i tak był dobry! skoro takie dziwaki zrobiły taki dobry film, to może nie jest to aż takie straszne..."
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-03-09, 18:19   

No i jeszcze raz mamy obraz Polskiego Naszego Słowiańskiego "JA WIM LEPIEJ"

coś się nie zgadza? numerki som za wysokie, kolor jej włosów....?
Dajcie spokój tej dziewczynie, już i tak przeżyła sporo, skoro tak długo musiała udawać.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-03-09, 19:08   

marco-polo napisał/a:
dla mnie ma bo jednak jestem za jakimś porządkiem świata niż wolną amerykanką..


Wyobraź sobie, że ktoś wobec Ciebie taki argument wnosi.

Że co? Że rodzina Wachowskich wyczerpała limit transseksualizmu przy pierwszym z rodzeństwa?
Więc drugi już burzy porządek świata?
Mnie to jakoś specjalnie nie bulwersuje. Zdarza się, jak widać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 19:49   

Ano zdarza się. O osobie transseksualnej w rodzinie pisał Daniel Zamojski w swojej książce, poznałem też osobiście dwóch kuzynów-kaemów, a internet zna już przypadki brata i siostry trans oraz bliźniaków trans, więc nie ma w tym nic wyjątkowego.
Chociaż przyznaję, że jest to news z gatunku "OMG".
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-09, 19:54   

Ja pier... Wikipedia ma od jakiegoś czasu fajny artykuł o ts, fajnie by było jakbyście przeczytali całość, a nie wyciągali wnioski ze statystyk epidemiologicznych. W sekcji o badaniach genetycznych mamy wspomniane wyniki badań zespołu Gómez-Gil z 2010 roku mówiące o tym, że rodzeństwo osób transseksualnych ma statystycznie większą szansę na rozwiniecie transpłciowości niż reszta społeczeństwa. Wstyd mi za was, znawcy tematu.

Pomyślcie sobie, że równie dobrze ktoś mógłby wam odmówić prawa do płci odczuwanej bo zna już kogoś ts i mu się cyferki nie zgadzajo...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 19:57   

salamandra napisał/a:
Pomyślcie sobie, że równie dobrze ktoś mógłby wam odmówić prawa do płci odczuwanej bo zna już kogoś ts i mu się cyferki nie zgadzajo...

Coś w tym jest. Dziecko mojej wieloletniej znajomej dorosło i okazało się prawdopodobnie transkobietą. Jest w trakcie diagnozy. Miałem zonka, że wśród cis-znajomych pojawiła się taka historia i nie jestem już jedynym transem, no ale czemu ludzie wokół osoby trans mieliby mieć immunitet na bycie trans? ;)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7090
Wysłany: 2016-03-09, 20:20   

Cytat:
Coś w tym jest. Dziecko mojej wieloletniej znajomej dorosło i okazało się prawdopodobnie transkobietą.

Dziecko bywszej kumpeli mojej partnerki również. Nawet, jeszcze jako chłopak, przyszła do nas zapytać, czy nie mamy małych kotków do oddania, a parę lat później ją widziałam już en-femme.

Inny zabawny przypadek był jak umówiłam się kiedyś w Legnicy z jedną ts-ką poznaną przez net. No i wyszło na to, że mieszka praktycznie po drugiej stronie tego samego podwórka, co moja matka, a przed laty i ja sama.

No ale znajomi i sąsiedzi to jednak dużo liczniejsze grupy niż rodzeństwo.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-09, 21:24   

Wrona chyba pogłębiały nasz niezrozumienie więc.. Hm

Co do sióstr nie sióstr to uważam że tak "limit" się wyczerpał i ta drugą przemiana musi być naciągana...jeżeli jest to TS a nie tv.. Limit w cudzyslowiu. Nie łapcie mnie za słówka. Czy po tym drugim z braci było widać że mu nie tak we własnej skórze??
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-09, 22:05   

Marco, skomentuję to tak. Ja też usłyszałem, że "nie było po mnie widać". Tekst był bezczelny. Bo w sumie jakim prawem?


Dlaczego się upierasz, że musiało być widać? Ba, na jakiej podstawie uważasz, że nie było widać, skoro
chroniły prywatność? A może pomyślałeś, co czuła Lilly gdy Lana zrobiła coming out przed rodziną? Nie pomyślałeś, że młodsza siostra mogła w tym momencie mieć obawy o własną tranzycję? Albo, że w związku z coming outem starszej siostry, opóźniła swoją tranzycję i starała się być dosyć "przezroczysta"? Milion różnych powodów dla których mogło "nie być widać" ale to i tak nie powinno mieć znaczenia.

Określiła się, zrobiła coming out i koniec dyskusji. Chyba że chcesz podyskutować o "czyhaniu na sensację" i coming outach wbrew woli, na zasadach innych osób, spragnionych igrzysk.
_________________
Male inside, human outside.
Ostatnio zmieniony przez Belial 2016-03-09, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-09, 22:08   

marco-polo napisał/a:
Wrona chyba pogłębiały nasz niezrozumienie więc.. Hm
????? tzbri bri ti ti..... gzzzzzzzzzzzzzz.... brum...zzzzzzz [proces analizy danych]::::: Nie rozumiem tego ciągu słów.

marco-polo napisał/a:
Co do sióstr nie sióstr to uważam że tak "limit" się wyczerpał i ta drugą przemiana musi być naciągana...

No cóż. Pół roku temu dowiedziałam się, że w mojej rodzinie jest druga osoba TS - dalsza kuzynka po mieczu. Czy to oznacza, że ja nie jestem TS, czy ona?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-09, 22:25   

Polaki. Wszędzie Polaki...
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 22:27   

Nie wiem, jak to jest z Wachowskimi, ale moja mama po moim coming oucie zauważyła, że w rodzinie mojego ojca 'zawsze zdarzały się takie męskie dziewczyny'... faktycznie córka brata ciotecznego mojego ojca zawsze miała krótkie włosy, taką męską stylówę i sposób bycia. Od lat jej nie widziałem (podobno strasznie przytyła), ale nawet na forum są osoby, które żyją swoim życiem, nie zmieniają dokumentów, rodzinie nic nie mówią, a rodzina nie zadaje żadnych pytań. Więc kto wie? :D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 23:05   

zrozumcie, że ktoś kto pracuje za 6 zł za godzinę nie będzie ronił łez nad biednym losem tożsamości płciowej Sióstr Wachowskich - bo ci ludzie nie mają czasu na ideologie, są albo cis albo trans, jeżeli trans to mają podwójnie przewalone i jakoś nikogo z nich telewizja "wbrew ich woli" nie outuje przed całym światem w Dzień Kobiet
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2016-03-09, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-09, 23:07   

a dlaczego nie? a jak ktoś pracuje za 6 zł za godzinę, to może podważać tożsamość innej osoby ts, bo jest znana i ma kasę?

A mi się wydawało, że ludzie są równi...
_________________
Male inside, human outside.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 23:17   

nie, chodzi o to że ludzie pracujący nas znienawidzą dlatego, że oni nawet jakby chcieli, to na takie zabawy sobie pozwolić nie mogą, i jeżeli w ogóle płeć zmieniają, to robią gdy są naprawdę zdesperowani

z tego puntu widzenia jest to niepoważne, w sytuacji, gdy wśród polskich pracowników jakakolwiek płciowa nietypowość ('ale te włosy chłopie to masz ściąć w trymiga') jest od razu uwalana przez pracodawcę - a tu co gazety prezentują? 'wspieramy siostry Wachowskie w ich trudnej drodze życiowej'; proletariat w tym momencie myśli o wieszaniu nas na drzewach
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-03-09, 23:23   

Hmm... mi by było ciężej jakbym była znana, ponieważ dyskryminacji doznaję tylko od osób, które mnie znały wcześniej, a ts jest źródłem moich pozostałych problemów. Musieć się outowac przed światem wydajemmi się dużo bardziej ch**owe, niż outować się przed małą garstką niedelikatnych półgłówków. Dlatego jej współczuję, skoro nawet środowisko trans ją odrzuca. Pewnie w życiu prywatnym ma przegwizdane i pieniądze szczęścia nie dają.
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 23:36   

mnie nie stać na to żeby nie było po mnie widać ts, ani żeby robić z siebie gwiazdę na okładkach tygodników jak Jenner czy Wachowskie - a jestem bogatsza niż większość Polaków

co więc muszą czuć tak zwani normalni ludzie? chyba czystą nienawiść, nienawiść właśnie do nas

Jenner czy Wachowskich nikt nie zabije w ciemnym zaułku i nie wyrzuci z pracy, bezdomność im nie grozi ani gwałt i HIV podczas zarabiania na tranzycję prostytucją - doprawdy, ciężkie musi być ich życie
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-03-09, 23:41   

bo jesteś "lepszym sortem" transów ;)

skoro twierdzą, że są TS i sporo zrobiły aby to ujawnić to nie mam podstaw aby im nie wierzyć.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-03-09, 23:44   

Cytat:
bo jesteś "lepszym sortem" transów ;)

nie jestem, bynajmniej, niestety jestem tym gorszym, i wiele z nas też niestety, i to nam się potem oberwie
Cytat:
skoro twierdzą, że są TS i sporo zrobiły aby to ujawnić to nie mam podstaw aby im nie wierzyć

powiedz mi czemu nie ma sławnych&bogatych TS ujawnionych na świecie z: Rosji, Jemenu, Kostaryki, Turcji, Indonezji czy Mołdawii?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 23:54   

nunumu napisał/a:

co więc muszą czuć tak zwani normalni ludzie? chyba czystą nienawiść, nienawiść właśnie do nas


Wydaje mi się, że Polaków zarabiających 6zł/h problemy TS obchodzą mniej więcej tyle, co problemy członków rdzennych społeczności na Grenlandii... no chyba że rzeczywiście ktoś w telewizji akurat przypomni, że istnieje coś takiego, to wtedy się może przypomnieć, że takich dziwactwa nie lubią.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-10, 02:13   

marco-polo napisał/a:
Czy po tym drugim z braci było widać że mu nie tak we własnej skórze??

To ma być kryterium? Po wielu TS nie widać.

Belial napisał/a:
i coming outach wbrew woli, na zasadach innych osób, spragnionych igrzysk.

Hmm, w sumie ciekawa kwestia. Z tego co wiem to jest w Niemczech czyn karalny kogoś wbrew woli wyoutować, w USA nie? :?

nunumu napisał/a:
mnie nie stać na to żeby nie było po mnie widać ts, ani żeby robić z siebie gwiazdę na okładkach tygodników jak Jenner czy Wachowskie - a jestem bogatsza niż większość Polaków

Widzę po postach, że masz problem ze sferą materialną, mimo że mówisz, że dobrze zarabiasz.

nunumu napisał/a:
Jenner czy Wachowskich nikt nie zabije w ciemnym zaułku i nie wyrzuci z pracy, bezdomność im nie grozi ani gwałt i HIV podczas zarabiania na tranzycję prostytucją - doprawdy, ciężkie musi być ich życie

Żartujesz teraz? Czy naprawdę starasz się nas przekonać, że zagrożenie fizyczne jest gorsze niż naciski, przemoc itp. psychiczna?
Bo przypominasz mi w tym momencie rodzica powtarzającego dziecku: "Tylko nie rozmawiaj z obcymi! (bo cię porwą, zgwałcą, zamordują)", no i takie dziecko nie rozmawia z obcymi... faktycznie sukces: nie porwą go, nie zgwałcą i nie zamordują. A że nabawi się lęku, z którym będzie musiało potem latami się zmagać u psychologa, to już szczegół...

nunumu napisał/a:
powiedz mi czemu nie ma sławnych&bogatych TS ujawnionych na świecie z: Rosji, Jemenu, Kostaryki, Turcji, Indonezji czy Mołdawii?

Yyy... a znasz jakichś aktorów z tych krajów? Bo ja nie. W sumie w ogóle nie znam nikogo sławnego z tych krajów... (no prawie). Ale nadal nie wiem do czego to ma być argument.
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 08:13   

Tak ma być kryterium, tym bardziej że siostra comingoutnela się wcześniej to już z takim wsparciem to nie wiem dlaczego na fotach nic nie widać... Jest naprawdę męski styl.. A ja nie widziałem jeszcze TS który by jakoś nie przejawiał wyglądem, zachowaniem tego że jest TS... Może mało jeszcze widziałem ale zdania nie zmianie chyba że Poznam taką osobę i będzie tru TS a nie pajacem z widzi mi się dziś chlopaczek jutro dziewczynka a potem zobaczymy..nie mam aż takich zasobów tolerancji żeby takie niezdecydowanie zaakceptować i uważam że to psuje nam "rynek"


Wrona sorry piszę z telefonu często i ten słownik z automatu przekręca mi wyrazy :/
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 09:11   

Co do pytan nunumu - zawisc na tle materialnym? A jak bardzo nienawidza celebrytow ci co zarabiaja 6 zl na godzine? Bo oni maja a ja nie i ich stac a mnie nie? Czasem sie zdarza przypadki ze ludzie hejca na prawo i lewo. Po Korze pojechali ostro mimo ze miesieczna kuracja w jej przypadku kosztuje 24 tysiace zlotych.

Co do wygladu polskich pracownikow - rozne firmy maja rozne wytyczne na roznych stanowiskach. Niektore firmy sa bardziej elastyczne.

Masz takie plytkie postrzeganie rzeczywistosci ze az rece opadaja. Fakt, ze ktos jest znany i ma pieniadze nie swiadczy o tym ze idzie przez zycie bez problemow. To inny przypadek ale patologia wsrod bogatych tez wystepuje. Lilly bez ogrodek przyznaje ze ma lepiej niz wiekszosc osob ts bo ma kase i wsparcie rodziny.

Nunumu. Czemu nie ma ujawnionych slawnych o bogatych z tych krajow ktore podalas? Bo bezpieczenstwo osobiste raczej nie sprzyja ujawnianiu sie. Np jako biala osoba LGBT w Indonezji powinnas byc bezpieczna bo jestes obca. Dominuje tu myslenie ze LGBT to moda z zachodu (Polska tez Zachod). Jestes biala, mozesz wiecej, w domysle tez jestes bogata. W Dzakarcie pewnie miniesz na ulicach trans-prostytutki. Nie wiem jak wyglada teraz sytuacja bo ostatnio nawet ministrowie bylo bardzo anty-LGBT i trwala nagonka anty-LGBT #tolaklgbt (odrzucic lgbt). Musze sprawdzic czy nadal szaleja i czemu strona/forum LGBT Indonesia nie dziala. Dawno nie wchodzilem wiec nie wiem kiedy i jakie problemy wynikly.

Marco, czy czytales w ogole moj post? Jak ciuchy maja sie do poczucia wlasnej tozsamosci? Mozna byc kobieta i miec "meski" styl.

Jestem jedynakiem ale czytalem historie podwojnych coming outow w rodzinach, takze wsrod rodzenstwa. Drugie dziecko wcale nie ma lepiej. Ma obawy dotyczace wlasnie tego drugiego coming outu mimo ze widzialo nawet wsparcie ktore otrzymalo rodzenstwo.

Wytlumacz mi jedno: jesli ja dostane feedback od cisow czy ts, ze nie wygladalem/nie zachowywalem sie, czy to znaczy ze nie jestem ts?

Czy zdajesz sobie sprawe z tego jak stereotypowo podchodzisz do tych kwestii? Lekarze tez czesto narzucaja stereotypowa optyke i blokuja osoby ktore nie wpisuja sie w stereotypy, np. chodza ubrane "po mesku".
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-10, 09:29   

:-P to cieszcie się robaczki że nie orzekam płciowości w waszych sprawach :lol: a tak już na serio, żałuje że się w to wciągnąłem bo tak naprawdę mało mnie to obchodzi.. ja znałem tylko braci wachowskich a co działo się po drodze to jak pisałem na wcześnie nie śledzę newsów z celebrit świata.. bo wisi mi to i powiewa i zmienia się tak szybko że chyba bym musiał być na bezrobociu żeby nadążać...

p.s. naprawdę ludzie w Polsce zarabiają jeszcze 6 zł na godzinę? :shock: no patrzcie a lekarz prywatnie conajmniej 100 zł na 15 minut.. to może zostanę tym psychologiem czy psychiatrą albo neurologiem :mrgreen: żarcik

p.s. mam luźne podejście do tego forum i ludzi tu - doświadczenie i zdrowe podejście.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-03-10, 09:46   

Ja nie sledze newsow z zycia celebrytow. Byli bracia, bylo rodzenstwo, sa siostry. Przyjmuje do wiadomosci skoro tak sie czuja. Nie potrzebuje zeby ktokolwiek cokolwiek udowadnial. Ciesze sie ze dokonala tranzycji i moze byc soba. Tylko tyle. Wspolczuje ze musiala dokonac coming outu bo ja chcieli wyoutowac.

Po co ci to sledzenie newsow na biezaco? Tym bardziej ze byly bardzo skryte. Czemu nie zwrociles w ogole uwagi na "grozili jej publicznym coming outem"? To chyba powinno bardziej trafic do ciebie skoro cie nie interesuja celebryci.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-10, 10:52   

Poziom niezrozumienia, płytkości myślenia, braku refleksji i poruszania się po sloganach w tym temacie, naprawdę mnie wzruszył.

A co na to Artur?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-10, 11:18   

Belial napisał/a:
A jak bardzo nienawidza celebrytow ci co zarabiaja 6 zl na godzine? Bo oni maja a ja nie i ich stac a mnie nie?

gniew ludu i nazistowskie bredzenie o dniu sznura jest niemal namacalne. może przejdź się belial do jakiejś taniej knajpy? przysiądź się do panów w dresikach? a "Fakt, ze ktos jest znany i ma pieniadze nie swiadczy o tym ze idzie przez zycie bez problemow" jest bez znaczenia - kogo to obchodzi? myślisz że przy biciu(wieszaniu?) gejów, transów, Żydów ktoś będzie sprawdzał stan posiadania czy czyjeś problemy?
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-10, 11:28   

DeadSally napisał/a:
kogo to obchodzi? myślisz że przy biciu(wieszaniu?) gejów, transów, Żydów ktoś będzie sprawdzał stan posiadania czy czyjeś problemy?

A obchodzą Ciebie problemy panów w dresikach? Czy przejmowałabyś się jakie mają warunki w więzieniu, czy w swoim getcie? Czy się zabijają czy też nie?

Szczerze mówiąc kogo obchodzą panowie w dresach?

Wszyscy jesteśmy tylko pionkami w grze, niezależnie czy mamy trzy paski na ramieniu, na teście ciążowym, czy trzy opakowania estrofemu. Co z tego wynika?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-10, 11:54   

Szczerze mówiąc to zbytni offtop od sióstr Wachowskich... Nawet pomimo tego że mogą być tutaj offtopy.
 
 
pokarm
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 24
Wysłany: 2016-03-10, 15:07   

nunumu napisał/a:
mentalność ludzi z susansów mnie poraża ;]

z hasła "transseksualizm" na wikipedii:
Cytat:
Zaburzenie to występuje z częstością 4,6 na 100 000 osób.

Wychodzi na to, że szansa że Wachowskie są obie transseksualne to 2,116 * 10^(-9) czyli że są 2 takie osoby na miliard. Na ziemi jest 7 miliardów ludzi co daje 14 transseksualnych rodzeństw, z czego większość powinna klepać biedę w 3 świecie, a nie być światowej sławy reżyserami.
Naprawdę myślisz, że osoby które mają tych samych rodziców, to samo wychowanie i całe życie spędziły w tym samym środowisku (są bardzo blisko) będą miały takie same szanse na skończenie z tą samą chorobą co dwoje obcych ludzi?


To nie jest pierwszy przypadek rodzeństwa z TS i nie ostatni, wątpię że jest ich 14 na całym świecie nawet jeśli wykluczyć identyczne bliźniaki, są badania na ten temat, ale niestety za paywallem

Cytat:
Moreover, the prevalence of transsexualism in siblings of transsexuals (1/211 siblings) was much higher than the range expected according to the prevalence data of transsexualism in Spain. The study suggests that siblings of transsexuals may have a higher risk of being transsexual than the general population, and that the risk is higher for brothers than sisters of transsexuals, and for siblings of MF than FM transsexuals. Nevertheless, the risk is low.

http://link.springer.com/...0508-009-9524-4


Nawet gdyby faktycznie na świecie byłoby tylko 14 takich przypadków, to nie wiem w jaki to by miało znaczyć o tym że jednak nie są TS. Rzadkie rzeczy się zdarzają.

No chyba, że jest jakiś światowy limit na te 14 rodzeństw i znasz już 14 innych rodzeństw które dostały transseksualizm i stąd wiesz, że dla nich nie mogło starczyć.


wendigo napisał/a:
DeadSally napisał/a:
wendigo napisał/a:
Akurat uważam, że siostry Wachowskie się nam raczej przysłużą niż odwrotnie, więc spokojnie.

Gdzie się przysłużą?

Wśród ludzi, którzy sobie pomyślą: "Ale "Matrix" i tak był dobry! skoro takie dziwaki zrobiły taki dobry film, to może nie jest to aż takie straszne..."
One też robią dosyć dobre wrażenie jako osoby, nie są takimi atencyjnymi [ciach] jak Jenner, ciężko je oskarżyć o np. obnoszenie się z byciem TS, albo jakieś choroby psychiczne poza tym byciem tym strasznym autogynem. Do tego Lana wizualnie i zachowaniem jest IMO dosyć fajna i naturalnie kobieca

//za nieposzanowanie godności innego człowieka, używając obraźliwego sformułowania, przyznaję ostrzeżenie
- Wrona
Ostatnio zmieniony przez ElżbietaFromage 2016-03-10, 16:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-10, 19:43   

marco-polo napisał/a:
zdania nie zmianie chyba że Poznam taką osobę i będzie tru TS a nie pajacem z widzi mi się dziś chlopaczek jutro dziewczynka a potem zobaczymy..nie mam aż takich zasobów tolerancji żeby takie niezdecydowanie zaakceptować i uważam że to psuje nam "rynek"

A ja to uważam, że jak ktoś do wieku 22 lat nie zaczyna korekty, to ja nie jestem w stanie zaakceptować takiego dziwactwa. No normalnie żył przez 22 lata, a teraz już nie może i musi dokonać korekty, jakby musiał to by zaczął wcześniej! dziwactwo co psuje nam rynek.





;)
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-11, 08:42   

wendigo, ;-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 16:34   

wendigo napisał/a:
marco-polo napisał/a:
zdania nie zmianie chyba że Poznam taką osobę i będzie tru TS a nie pajacem z widzi mi się dziś chlopaczek jutro dziewczynka a potem zobaczymy..nie mam aż takich zasobów tolerancji żeby takie niezdecydowanie zaakceptować i uważam że to psuje nam "rynek"

A ja to uważam, że jak ktoś do wieku 22 lat nie zaczyna korekty, to ja nie jestem w stanie zaakceptować takiego dziwactwa. No normalnie żył przez 22 lata, a teraz już nie może i musi dokonać korekty, jakby musiał to by zaczął wcześniej! dziwactwo co psuje nam rynek.
;)
Nie cytuję normalnie całych postów. Ale zrobię wyjątek.

Wow. Chłopaki. No ostro. Akurat po Tobie Wendigo się nie spodziewałam takiego zdania...
Nie myśleliście o tym, że u różnych osób różnie się to odbywa? Nie każdy wie od dziecka o tym, że korekcja jest możliwa. Sama dowiedziałam się dopiero w wieku 20 lat. Poza tym, mogą być też inne przyczyny. Choć, pewnych rzeczy też nie umiem zaakceptować i uznać za normalnych, ale to dyskusja na inny temat i jak już doświadczyłam, dla wielu kontrowersyjna.

A wracając do tematu sióstr Wachowskich. Jakoś mnie to nie dziwi. Spotkałam się już z informacjami o transsekusalnych bliźniakach, zamiany ról przez rodzeństwo i innych przypadkach. Poza tym nie znam ich osobiście, więc nie chcę ich oceniać co do tego, kim są, bądź nie. Kilku rzeczy też nie rzoumiem, ale jak mówiłam, to na inny temat.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-03-11, 16:36   

Lagertha napisał/a:
Wow. Chłopaki. No ostro. Akurat po Tobie Wendigo się nie spodziewałam takiego zdania. A nie myśleliście o tym, że u różnych osób różnie się to odbywa?

Inka, Lagertha nie widzicie, że Wendigo ironizuje?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-03-11, 16:49   

No przecież tego nie widać wcale a wcale ;) a inka już napakowała się amunicją na pół roku do przodu i strzela wykrzyknikami tratatata :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-03-11, 16:51   

ElżbietaFromage napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Wow. Chłopaki. No ostro. Akurat po Tobie Wendigo się nie spodziewałam takiego zdania. A nie myśleliście o tym, że u różnych osób różnie się to odbywa?

Inka, Lagertha nie widzicie, że Wendigo ironizuje?

dlatego też ujemnika nie wstawiłam, tak skrycie chciałam oby było to ironią....
Cholera już tej polskiej ironii nie wykrywam, muszę chyba przyjechać na douczanie...
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-03-11, 17:00   

wendigo napisał/a:
marco-polo napisał/a:
zdania nie zmianie chyba że Poznam taką osobę i będzie tru TS a nie pajacem z widzi mi się dziś chlopaczek jutro dziewczynka a potem zobaczymy..nie mam aż takich zasobów tolerancji żeby takie niezdecydowanie zaakceptować i uważam że to psuje nam "rynek"

A ja to uważam, że jak ktoś do wieku 22 lat nie zaczyna korekty, to ja nie jestem w stanie zaakceptować takiego dziwactwa. No normalnie żył przez 22 lata, a teraz już nie może i musi dokonać korekty, jakby musiał to by zaczął wcześniej! dziwactwo co psuje nam rynek. NO I NIE IRONIZUJE!





;)

No a przeciez..................................................................... :mrgreen:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-11, 17:04   

ElżbietaFromage napisał/a:
ILagertha nie widzicie, że Wendigo ironizuje?
Inaczej to odebrałam. Przyznaję się, ja nie odróżniam często ironii. :-( To przepraszam w takim razie, mój błąd.
 
 
Kluska
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 19
Posty: 243
Wysłany: 2016-03-11, 17:13   

Znam Wendigo 10 lat i wiem, że nigdy by nic takiego nie napisał na poważnie ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-03-11, 23:40   

Oczywiście, że to była ironia. Po prostu zdanie marco-polo tak mnie rozwaliło, że nie wiedziałem jak to lepiej skomentować :P A już dla potwierdzenia, że nei piszę tego poważnie była jeszcze emotikonka ";)".
_________________
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-13, 11:15   

Przypominam przypadek trzech braci gejów, zresztą Polaków z USA - jeden starszy, dwóh bliźniaków, stopniowo się okazało, że wszyscy trzej są gejami. Co prawda osób homoseksualnych jest więcej niż transpłciowych, ale też ktoś mógłby napisać, że prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy, żeby trzy wybrane osoby były homoseksualne, jest znikome*.
Ale to nie jest słuszny tok myślenia. Bo choć pochodzenie orientacji seksualnej do dziś nie jest w pełni zbadane i choć upieram się, że jest ono nieistotne na poziomie POLITYCZNYM (postulat minimum: nie atakować osób, które twierdzą, że ich orientacja psychoseksualna jest skutkiem wyboru. Takie ataki - może łagodniej: protesty - owszem się zdarzają, wyjścia z ukrycia takich osób bywają odbierane jako zagrożenie dla polityki tożsamości, w której twierdzi się, że osoby homoseksualne "takie się urodziły" i nie miały wyboru**), wygląda na to, że ma ona także jakiś komponent genetyczny - właśnie takie przypadki to potwierdzają. Póki co żadnego "genu homoseksualizmu" nie udało się "przyszpilić" i nie ulega wątpliwości, że jednak orientacja psychoseksualna to wypadkowa różnych czynników - środowiska płodowego, genetyki, biografii i historii wewnętrznej - ale jednak wiele wskazuje na to, że jakieś podłoże genetyczne istnieje. Być może w przypadku tożsamości płciowej jest podobnie. Co nie znaczy samo w sobie, że rodzeństwo osoby transpłciowej też okaże się transpłciowe, ale zwiększa prawdopodobieństwo w porównaniu do próbki całkowicie losowej.
*Jeśli się nie mylę, prawdopodobieństwo 0,0125% przy założeniu, że osoby homoseksualne stanowią 5% społeczeństwa.
**Nie chcę twierdzić, że retoryka "born this way" to jakaś uwewnętrzniona homofobia. Ale jednak uważam, że ma w sobie ryzyko wykorzystania przez homofobów - coś w duchu: "należy współczuć osobom homoseksualnym, bo one nie wybierały swojej kondycji". Aż do "(w domyśle) ...i gdyby mogły, POWINNY wybrać bycie hetero".
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-13, 11:24   

LOL, wendigo, Ty umiesz posługiwać się sarkazmem? Strollowałeś pół forum.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 12