Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana płci w Holandii a zmiana dokumentów w Polsce - pomocy
Autor Wiadomość
myself77
użytkownik
myself77

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-01-23, 00:59   Zmiana płci w Holandii a zmiana dokumentów w Polsce - pomocy

Witam serdecznie.
Mam problem i własciwie nie wiem, do kogo się zwrócić. Od jakiegoś czasu mieszkam i pracuję w Holandii. Tutaj właśnie postanowiłem zmienić płeć, poniewaz z czysto finansowych przyczyn nie zamierzam przez najbliższy czas wracać do Polski (chociaż marzę o tym). Miałem już lustrację, później byłem już na pierwszym spotkaniu z psychologiem. Mam rozpiskę na następne terminy (średnio ok. 1-2 razy na miesiąc). Problem mam taki, że chcę zmienić dokumenty i komplenie nie wiem, kiedy się za to zabrać i jak, ponieważ wiem, że chcąc wystąpić do sądu o zmianę dokumentów (i to chore pozwolenie na operację narządów płciowych, jakby to moje ciało nie było) to sąd musi mnie skierować na badania. Przynajmniej tak kiedyś czytałem. A co jeśli już tutaj rozpocząłem leczenie? Czy sąd uwzględni holenderską dokumentację medyczną (przetłumaczoną za pośrednictwem tłumacza sądowego)? Chcę mieć to po prostu z głowy... A coś czuję, że czeka mnie parę wizyt w Polsce na te rozprawy. Ktoś coś wie więcej na ten temat?
Pozdrawiam
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-23, 01:32   Re: Zmiana płci w Holandii a zmiana dokumentów w Polsce - po

myself77 napisał/a:
Czy sąd uwzględni holenderską dokumentację medyczną (przetłumaczoną za pośrednictwem tłumacza sądowego)?

Musi. To znaczy Ty się przecież nie będziesz sądu pytał czy mu się podoba holenderska dokumentacja ;) tylko jak już złożysz wymagane dokumenty (opinię seksuologa, opinię psychologa, opinię psychiatry) to złożysz te papiery w Polskim trybie. Zapewne dostaniesz co najmniej jednego biegłego polskiego, będziesz musiał się stawić na spotkanie z nim, załatwisz to i jak wszystko będzie ok (a zazwyczaj jest), to dostaniesz pozytywny wyrok. Ja bym to tak zrobił. Ale masz rację - bez kilku wizyt w PL się nie obejdzie.
_________________
 
 
Maria_G
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2016-01-23, 10:02   

cześć myself77,

Czy mówisz po holendersku lub po angielsku?
Jeśli tak, przyjść do:
http://www.t-nederland.nl/
Istnieje sekcja na temat dokumentów i procedur "Formaliteiten"

Trzeba będzie po prostu zmienić dokumenty w Polsce.
Konieczne jest, aby wiedzieć, które Holenderski dokumenty zostaną przyjęte, a które trzeba uzyskać tylko w Polsce.
 
 
myself77
użytkownik
myself77

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-01-23, 21:34   

wendigo napisał/a:
jak już złożysz wymagane dokumenty (opinię seksuologa, opinię psychologa, opinię psychiatry) to złożysz te papiery w Polskim trybie.

czyli tak właściwie mam zabrać się za to w trakcie przyjmowania hormonów? Bo już wtedy będę miał ocenę lekarzy (inaczej hormonów by mi nie dali jeszcze). Jestem zielony w temacie zmian w dokumentacji :-)
Maria_G napisał/a:
zy mówisz po holendersku lub po angielsku?
Jeśli tak, przyjść do:
http://www.t-nederland.nl/
Istnieje sekcja na temat dokumentów i procedur "Formaliteiten"

mówię po angielsku, w holenderskim nie czuję sie jeszcze pewnie, ale widzę, że tam są informację na temat zmian w NL. A wszystko mam w PL. Też zastanawiałem się, czy jest jakaś możliwość, żeby coś zmienić tutaj, jednak tu chyba tylko w banku i u ubezpieczyciela pozostanie mi zmienić dane. Dziękuje za linka, nie znałem tej przydatnej strony!
Dziękuje za odpowiedzi :)
 
 
Maria_G
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2016-01-23, 22:36   

Piszę tam w języku angielskim, więc łatwiej będzie dla Ciebie powtórzyć mój sposób. A Google tłumaczy holenderski na angielski bez problemów.

Prawdopodobnie jesteś rezydentem Holandii i masz polskie obywatelstwo.
Wtedy trzeba zrobić inaczej, tylko o zmianę paszportu i ID card.
Inne rzeczy będą takie same, jak w przypadku obywateli holenderskich.

Będziesz potrzebował, prawdopodobne, pewnych dokumentów uzyskać tylko w Polsce dla sprawy sądowej. Nie wiem więcej...

Powodzenia!
 
 
myself77
użytkownik
myself77

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-01-23, 23:16   

Właśnie wertuję tamto forum od A do Z ;)
dziękuję!
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-24, 00:35   

myself77 napisał/a:
Czy sąd uwzględni holenderską dokumentację medyczną (przetłumaczoną za pośrednictwem tłumacza sądowego)? Chcę mieć to po prostu z głowy... A coś czuję, że czeka mnie parę wizyt w Polsce na te rozprawy. Ktoś coś wie więcej na ten temat?
Sama jestem w trochę podobnej sytuacji (z różnicą, taką, ze mam też i szwajcarskie obywatelstwo), ale w Polsce dalej mam stare dane. Myślę, że pytanie to jest takie samo dla każdego Polskiego obywatela mieszkającego za granicami kraju.
Zadałam podobne pytanie konsulowi RP w moim miejscu zamieszkania i dostałam taką oto odpowiedź. Jest to tylko fragment, opisujący kwestie prawne, całą resztę pominęłam. Wrzucam, ponieważ może się to komuś jeszcze przyda.

Cytat:
Orzecznictwo Sądu Najwyższego i większość przedstawicieli doktryny opowiada się za odrzuceniem możliwości sprostowania aktu urodzenia w przypadku zgłoszenia żądania zmiany płci metrykalnej przez osobę transseksualną. Choć są i zdania odrębne w tej sprawie, np. J. Ignatowicz w Glosie do uchwały Sądu Najwyższego III CZP 118/95, OSP nr 4/1996, s. 192-194 poddał krytyce stanowisko Sądu Najwyższego. Autor w pierwszej kolejności krytycznie odnosi się do odrzucenia przez Sąd Najwyższy koncepcji sprostowania aktu urodzenia. Jego zdaniem do obrony jest pogląd o stosowaniu wobec osób transseksualnych przepisów o sprostowaniu aktu urodzenia wprost, albowiem można twierdzić, że płeć psychiczna osoby transseksualnej „znajdowała od początku ‹‹zakotwiczenie›› w organizmie”, późniejsze zabiegi zaś nie doprowadziły do zmiany płci, a jedynie do jej ujawnienia. Jest to jednak, póki co, pogląd odosobniony.
Zdaniem Sądu Najwyższego akt urodzenia może być sprostowany wyłącznie wtedy, gdy był błędny lub nieścisły już w dacie jego sporządzenia, „nie może więc być mowy o sprostowaniu aktu urodzenia wtedy, gdy zdarzenia uzasadniające żądanie sprostowania (zmiany) aktu stanu cywilnego powstały znacznie później, po prawidłowym sporządzeniu aktu.
Sąd Najwyższy stoi na stanowisku, że rozwiązania sytuacji prawnej transseksualistów można poszukiwać w instytucji wzmianki dodatkowej, o której mowa w art. 24 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. poz. 1741 z późn. zm.) – dalej cyt. jako p.a.s.c. Zgodnie z tym przepisem wpis wpływający na treść lub ważność aktu stanu cywilnego dołącza się do aktu stanu cywilnego w formie wzmianki dodatkowej, a samą wzmiankę dodatkową dołącza się m.in. na podstawie prawomocnych orzeczeń sądów.
Jednocześnie artykuł 1145 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. z 2014 r., poz. 101 z późn. zm.) – dalej k.p.c. - stanowi, że orzeczenia sądów państw obcych wydane w sprawach cywilnych podlegają uznaniu z mocy prawa, chyba że istnieją przeszkody określone w art. 1146. Przeszkody określone w art. 1146 § 1 k.p.c są następujące, gdy orzeczenie:
1) nie jest prawomocne w państwie, w którym zostało wydane;
2) zapadło w sprawie należącej do wyłącznej jurysdykcji sądów polskich;
3) pozwanemu, który nie wdał się w spór co do istoty sprawy, nie doręczono należycie i w czasie umożliwiającym podjęcie obrony pisma wszczynającego postępowanie;
4) strona w toku postępowania była pozbawiona możności obrony;
5) sprawa o to samo roszczenie między tymi samymi stronami zawisła w Rzeczypospolitej Polskiej wcześniej niż przed sądem państwa obcego;
6) jest sprzeczne z wcześniej wydanym prawomocnym orzeczeniem sądu polskiego albo wcześniej wydanym prawomocnym orzeczeniem sądu państwa obcego, spełniającym przesłanki jego uznania w Rzeczypospolitej Polskiej, zapadłymi w sprawie o to samo roszczenie między tymi samymi stronami;
7) uznanie byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej (klauzula porządku publicznego).
Przy założeniu, że prawomocne orzeczenie sądu szwajcarskiego zostanie uznane w Polsce, wnioskodawczyni mogłaby wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego o dokonanie w polskich księgach stanu cywilnego wpisu w formie wzmianki dodatkowej.
Zwracam uwagę na artykuł 108 p.a.s.c.:
Art. 108. 1. Jeżeli orzeczenie sądu państwa obcego lub rozstrzygnięcie innego organu państwa obcego podlega uznaniu na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 101, z późn. zm.), zwanej dalej "Kodeksem postępowania cywilnego", wiążących Rzeczpospolitą Polską wielostronnych i dwustronnych umów międzynarodowych lub prawa Unii Europejskiej, kierownik urzędu stanu cywilnego dołącza wzmiankę dodatkową do aktu stanu cywilnego lub zamieszcza przypisek przy tym akcie.
2. Kierownik urzędu stanu cywilnego może dołączyć wzmiankę dodatkową do aktu stanu cywilnego lub zamieścić przypisek przy tym akcie na podstawie innego dokumentu, niewymagającego uznania, pochodzącego od organu państwa obcego, jeżeli nie jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Jeżeli odpis zagranicznego dokumentu stanu cywilnego przekazano do urzędu stanu cywilnego w wykonaniu umowy międzynarodowej przewidującej wzajemną wymianę informacji w zakresie stanu cywilnego, kierownik urzędu stanu cywilnego z urzędu dołącza wzmianki dodatkowe w tym przedmiocie do aktu stanu cywilnego lub zamieszcza przypiski przy tym akcie na podstawie tego zagranicznego dokumentu.
4. Kierownik urzędu stanu cywilnego, który odmawia na podstawie art. 1146 Kodeksu postępowania cywilnego dokonania czynności na podstawie orzeczenia organu państwa obcego, zawiadamia wnioskodawcę pisemnie o przyczynach odmowy, informując o prawie wystąpienia w trybie art. 1148 tego Kodeksu do sądu powszechnego o rozstrzygnięcie, czy orzeczenie organu państwa obcego podlega albo nie podlega uznaniu.
Jeżeli kierownik urzędu stanu cywilnego odmówiłby na podstawie art. 1146 k.p.c. wpisania wzmianki dodatkowej, wówczas wnioskodawczyni, zgodnie z art. 108 ust.4 p.a.s.c mogłaby wystąpić w trybie art. 1148 k.p.c. do sądu powszechnego o rozstrzygnięcie, czy orzeczenie organu państwa obcego podlega albo nie podlega uznaniu.
Poniżej przedstawiam praktykę ustalania płci na gruncie prawa polskiego (na marginesie zaznaczę, że w poprzedniej kadencji Sejmu trwały prace na zmianą legislacji w tej sprawie; jednak ostatecznie nie zostały one przegłosowane i nie weszły w życie).
W orzecznictwie i doktrynie wskazuje się na zasadność stosowania w tym zakresie trybu spornego o ustalenie płci. Sąd Najwyższy stanął na stanowisku, że poczucie przynależności do płci może być uznane za dobro osobiste i jako takie powinno podlegać ochronie w drodze powództwa o ustalenie płci na podstawie art. 189 k.p.c. Interes prawny w żądaniu ustalenia płci przejawia się tu w sprzeczności między stanem rzeczywistym a stanem wynikającym z aktu urodzenia. Wyrok ustalający płeć powinien działać ze skutkiem ex nunc (czyli od momentu jego uprawomocnienia się, na przyszłość) i stanowić podstawę do ujawnienia faktu zmiany płci w akcie urodzenia w formie wzmianki dodatkowej.
Sąd Najwyższy ustalił tryb postępowania w sprawie dochodzenia zmiany oznaczenia płci w akcie urodzenia, uznając za właściwy proces o ustalenie płci, w którym pozwanymi są rodzice powoda, a w razie ich śmierci, kurator ustanowiony przez sąd. W procesie o ustalenie płci, wytoczonym przez osobę pozostającą w związku małżeńskim i posiadającą dzieci, po stronie pozwanej muszą wystąpić nie tylko jej rodzice (o ile w ogóle powód zdecyduje się ich pozwać), lecz przede wszystkim nierozwiedziony z nią małżonek oraz dzieci.
Sądy okręgowe, orzekające w przedmiocie ustalenia płci jako sądy I instancji, wypracowały stosunkowo klarowny model postępowania w sprawach tego rodzaju. Od powoda nie wymaga się uprzedniego przeprowadzenia operacji zmiany płci narządów płciowych ani w zasadzie odbywania terapii hormonalnej. Do zmiany płci prawnej dochodzi zwykle na podstawie samej tylko diagnozy biegłych, stwierdzającej występowanie u powoda transseksualizmu.

Uzyskanie wyroku uwzględniającego powództwo o ustalenie płci umożliwia następnie wystąpienie do kierownika urzędu stanu cywilnego z wnioskiem o wpisanie do aktu urodzenia wzmianki dodatkowej na podstawie art. 24 p.a.s.c. Wzmianka ta przyjmuje zwykle treść „wyrokiem Sądu Okręgowego w X z dnia Y ustalono, że osoba, której dotyczy niniejszy akt jest mężczyzną/kobietą” i staje się, z chwilą jej wpisania, integralną częścią aktu urodzenia. Odpis skrócony aktu urodzenia uwzględnia wówczas treść wzmianek dodatkowych (tj. w odpisie skróconym aktu urodzenia osoby transseksualnej oznaczenie płci obejmuje wyłącznie płeć ustaloną przed sądem), odpis zupełny aktu urodzenia uwzględnia zaś treść całego aktu wraz ze wzmiankami dodatkowymi w kolejności, w jakiej zostały dokonane.
Uzyskanie wyroku ustalającego płeć osoby transseksualnej zgodnie z żądaniem pozwu i w konsekwencji wpisanie do aktu urodzenia wzmianki dodatkowej wskazującej na nową płeć umożliwia jej zmianę imienia i nazwiska. Do zmiany imienia i nazwiska dochodzi na podstawie ustawy z dnia 17 października 2008 roku o zmianie imienia i nazwiska (Dz. U. Nr 220, poz. 1414 z późn. zm.) . Zgodnie z art. 4 ust. 1 tej ustawy, zmiany imienia i nazwiska można dokonać wyłącznie z ważnych powodów. Wspomniane „ważne powody” wiąże się w orzecznictwie z ustaleniem w wyroku sądowym, że dana osoba przynależy do innej płci niż ta wskazana w jej akcie urodzenia, nie zaś z samym poczuciem przynależności do danej płci. Decyzja administracyjna o zmianie imienia i nazwiska powoduje wpisanie do aktu urodzenia wzmianki dodatkowej. Osoba transseksualna uzyskuje również nowy numer PESEL. W konsekwencji, odpis skrócony aktu urodzenia osoby, której płeć ustalono i która na tej podstawie dokonała zmiany swego imienia i nazwiska uwzględnia wyłącznie owe nowe imię i nazwisko oraz nową płeć. Na podstawie wspomnianego odpisu dokonuje się zmiany dowodu osobistego, a następnie pozostałych dokumentów identyfikacyjnych (paszportu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu, legitymacji szkolnej, studenckiej, służbowej etc.), o ile są one ważne na moment wydania wyroku ustalającego płeć. Skutek ex nunc orzeczenia ustalającego płeć powoduje jednak, że dokumenty wystawione przed zmianą płci prawnej osoby transseksualnej i dotyczące jej sytuacji prawnej sprzed tej zmiany (np. świadectwo maturalne czy świadectwo pracy) nie są w praktyce zmieniane.

[...] dokonanie odpowiednich zmian w polskich rejestrach i dokumentach będzie się jednak wiązało z koniecznością przyjazdu/ów do Polski, a przynajmniej powołanie w tej sprawie pełnomocnika, który będzie mógł reprezentować interesantkę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-24, 04:53   

myself77 napisał/a:
wendigo napisał/a:
jak już złożysz wymagane dokumenty (opinię seksuologa, opinię psychologa, opinię psychiatry) to złożysz te papiery w Polskim trybie.

czyli tak właściwie mam zabrać się za to w trakcie przyjmowania hormonów? Bo już wtedy będę miał ocenę lekarzy (inaczej hormonów by mi nie dali jeszcze).

Tak, no bo kiedy? :P W Polsce nie zrobisz SRS bez zmiany dokumentów (aczkolwiek możesz zrobić oczywiście SRS za granicą wcześniej ;) ). Jest jeszcze taka kwestia, że niby muszą "zajść nieodwracalne zmiany" ale to wiesz, tak trochę pic na wodę ;) czyli wystarczy być kilka miesięcy na HRT + zdobyć te opinie i wtedy możesz składać.
_________________
 
 
myself77
użytkownik
myself77

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-01-24, 18:34   

Lagertha - masakrycznie wyczerpująca odpowiedź, dziękuję, musiałbym sie dowiedzieć jednak na jakiej zasadzie jest porozumienie między Holandią a Polską.
Wendigo - właśnie też tak myślałem, żeby zrobić, więc musze poczekać pare miesięcy, eh. Ciężki okres mnie czeka bedąc formalnie kobietą, a wyglądając zupełnie inaczej. Ale trzeba zacisnąć zęby i walczyć.
Dzięki wszystkim za pomoc :)
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2016-02-26, 05:45   

Ja odpowiem! Ja!

Mam ten sam problem, z różnica, że nie mogę zmienić danych w Polsce (musiałbym być na miejscu ze względu na niemożność pozwania rodzica a powołanie kuratora).

Więc, niestety obecnie czekam na moment gdy będę miał środki do aplikowania o obywatelstwo Brytyjskie. U nas by zmienić dane (wynika z twoich postów, że to jest podobne jak w Holandii) potrzeba dokumentu do zmiany. Tak jak prawo jazdy. Oczywiście mogę je zmienić, gdyż posiadam Brytyjskie, ale w tym momencie zaczynam funkcjonować jako dwie osoby w obu krajach.

O ile wiem, dokumentację do sądu należy przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego. Jeżeli takowego masz, to nie powinno być problemów, jeżeli wyznaczą biegłego, to ty ustalasz z nimi termin. W dobie obecnej technologii, być może z niektórymi wystarcza wywiad Skypowy i brak konieczności wizyty. Jednak o takowych nie słyszałem :P .
_________________
[/justify]

[/center]
 
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-03-05, 08:36   

Cytat:
musiałbym sie dowiedzieć jednak na jakiej zasadzie jest porozumienie między Holandią a Polską.


Nie ma żadnego. W momencie kiedy zakończysz etap spotkan z psychologiem i dostaniesz pozytywną opinie calego GenderTeamu z VUMC zostaniesz zapisany na wachtlijst (ok 4 tygodni) aby rozpoczać terapie hormonalną. W momencie kiedy dostajesz zielone swiatlo mozesz pobrac wniosek ze strony Vu

https://www.vumc.nl/afdel...iging-geslacht/

Wypelniasz go i odsylasz lub zanosisz osobiscie do balie. Po ok dwoch tygodniach przyslą ci go do domu.
Mozesz takze odrazu poprosic o ten wniosek zanim ukonczysz caly onderzoek z psychologiem, lecz to bedzie kosztowalo ekstra 250€ za spotkanie z psychologiem plus 69€ za wystawienia verklaring. Ja poczekałam do końca.

W miedzyczasie zalatw sobie w polsce odpis aktu urodzenia wielojęzyczny i PEŁNY odpis aktu małzenskiego twoich rodzicow lub papiery adopcyjne. Te dokumenty nalezy przetlumaczyć na jezyk niderlandzki przez tlumacza przysięglego. Jest jedna Pani w Amsterdamie ktora pracuje jako tlumacz przysiegly. Koszt tych dokumentow w polsce to okolo 70-90zł i 35€ za tlumaczenie jednego z nich.

Kiedy masz juz komplet papierow wraz ze skanem dowodu osobistego lub paszportu skladasz wnisoek online do Gemeente w Hadze.

http://www.denhaag.nl/hom...-buitenland.htm

Warunkiem jest to, aby mieszkać w Holandii minimum jeden rok, co w praktyce oznacza być zameldowanym w gminie i BRP.

Po wypelnieniu wniosku i zuploadowaniu skanow wszystkich dokumentow dostaniesz maila z bevestiging i numerem LTK. Numer ten jest cholernie wazny bo w pozniejszych kontaktach musisz sie na ten numer powolywac. Po ocenie dokumentow ambtenaar skontaktuje sie z tobą jakie dokumenty musisz wyslac w oryginalne do Haagi przy okazji wyslę to:



Cytat:
Beste mevrouw XXX,



In de bijlage treft u een brief, betreffende uw digitale verzoek voor de inschrijving van de buitenlandse akte.



Neemt u op voorhand nog contact op met de Poolse ambassade. En vraagt u bij hun na of de Poolse autoriteiten de wijziging van de voornaam óók erkennen. Als uw voornaam bij ons wijzigt en de Poolse autoriteiten erkennen dit niet, kunt u veel problemen krijgen bij de aanvraag van een nieuw paspoort.



Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.



Met vriendelijke groet,
Xxxxxx xxxxx

Dienst Publiekzaken Den Haag
Afdeling Landelijke Taken




Cała procedura trwa do 3 miesiecy i na jej zakonczenie dostaniesz bevestiging (potwierdzenie) ze plec i imię jest juz w BRP dopasowane. W tym momencie mozesz zrobic aanvraag na nowe prawo jazdy i dowod rejestracyjny auta jeśli masz. Listy i cala korespondencja z Belastingdienst/overheid bedzie wysylana juz atomatycznie z nowym imieniem i przedrostkiem. Polskie dokumenty zostaja bez zmian do momentu kiedy sam nie zaczniesz sadowej batalii na terenie RP. Ot to tyle.. Od teraz zczynasz zyc jakie dwie rózne osoby w dwoch róznych krajach. Powodzenia! ;-)
 
 
myself77
użytkownik
myself77

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 5
Wysłany: 2016-03-09, 02:01   

łoo, aż mi sie w głowie zakręciło od tych informacji. Ale to z tym w NL to leże, bo byłem zameldowany 2 lata, później sie wymeldowałem, bo zmieniłem miejsce zamieszkania i sie nie przemeldowałam. I tak kolejne dwa lata nie mam meldunku, a znów bede sie niedługo przeprowadzać, jeszcze nie wiem, gdzie, więc ah... Zawaliłem. Aczkolwiek byłoby świetnie zmienić chociaż tutaj już dokumenty. W PL faktycznie będzie czekała mnie batalia. Jednak dzięki wielkie za obszerną odpowiedź, bo kosztowało Cie to, Alicjo, troche wysiłku ;)
chciałbym to mieć za sobą. Te lata całe tak szybko przeleciały, a kiedy już sie właściwie coś robi w tym kierunku i chodzi na spotkania z tymi lekarzami, to mam wrażenie, jakby o się ciągnęło bez końca, eh. Jednak te dokumenty to chyba najgorsza część procesu. Dobrze jest mieć jednak wsparcie w tych chwilach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9