Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Broda
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-15, 00:53   

A wiesz, że to jest ciekawa kwestia... ja się przyłączam do pytania jeśli mogę, mnie jeszcze zaczyna skóra swędzieć piekielnie tak od 4 dnia po goleniu, jakby ten zarost ją podrażniał (jeszcze gorzej niż golenie) i tak się zastanawiam czy to jest normalne?
(choć ja nie zamierzam zapuszczać, to wszystko też z lenistwa :P )
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2016-02-15, 09:06   

O tych zaskórniakach nic nie wiem. Mi się takie czasami robiły tylko w efekcie depilacji.

wendigo napisał/a:
jeszcze zaczyna skóra swędzieć piekielnie tak od 4 dnia po goleniu, jakby ten zarost ją podrażniał (jeszcze gorzej niż golenie) i tak się zastanawiam czy to jest normalne?

Tak. Genetyczni też tak mają. Kilkudniowa broda swędzi jak czort, a później przestaje i można się już spokojnie robić na Rumcajsa. Dlaczego? Nie mam pojęcia.
_________________
Freja Draco
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-15, 15:19   

Hmm moi znajomi cis faceci (nie wszyscy ;) ) też tak mają. Dlatego kilku zrezygnowało z brody po dłuższym lub krótszym czasie.

Natomiast mój tato miał mega reakcje uczuleniowe po goleniu i - w druga stronę - z tego powodu zapuścił brodę.

Tak więc jednym pisana broda, innym pupcia niemowlęcia... ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-16, 00:22   

@Fadi
Ja mam i tak i tak, zawsze podrażnienia ;) Dlatego już wolę co drugi dzień ogolić ;)

@jatadosh
A może wystarczą dobre kosmetyki do mycia twarzy a potem krem nawilżający czy jakiś przeciwko wypryskom... jak zachować systematyczność itp.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-16, 00:52   

No to może faktycznei jakaś z tych ludowych metod zadziała :)
jeszcze są specjalne kosmetyki do pielęgnacji zarostu, widzę czasem w sklepie (z Loreal Man - te widzę, ale może i inne firmy mają), nie wiem czy takie coś może coś daje, ale tak rzucam propozycję.
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-17, 20:11   

nie prosciej do dermatologa z tym ? zamiast szamanstwa z wyciagiem z watroby mrowki itp :D :D :D
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-18, 17:37   

spoko rozumiem :) pewnie ze probowac nie zaszkodzi, choc ja jako przyszly lekarz w medycyne ludową nie wierze :P
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-18, 21:09   

Danny, a szkoda, bo współczesna medycyna z ludowej się wywodzi. Plujesz na własnych przodków, którym zawdzięczasz to, że medycyna jest na tym poziome, na którym jest obecnie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-19, 01:26   

Danny, problemu by nie było gdyby faktycznie wystarczyło do dermatologa iść :P Podczas gdy z leczeniem u dermatologa jest tak samo jak z ludowymi sposobami - albo pomoże albo nie ;) i dermatolodzy też próbują: raz taki zestaw leków, raz inny. Równie dobrze można faktycznie najpierw popróbować samemu z czymś w domu.
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-19, 03:42   

wspolczesna medycyna wywodzi sie raczej od naukowcow ktorzy dokonywali roznych odkryc i w laboratoriach wyizolowali substancje czynne tworzac skuteczne leki, a nie od okladania bolącej nogi kapustą i leczenia przeziebienia wodką z pieprzem :D
fakt ze niektore obecnie stosowane leki są np na bazie ziol itp, ale gdyby medycyna ludowa byla taka skuteczna jak jej to niektorzy przypisują to rany nie odkazalbys jodyną (roztwor jodu rozcienczony w etanolu czyli typowa sprawa chemiczna) tylko nadal chlebem zagniatanym z pajęczyną na ktory sie jeszcze spluwalo :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-19, 23:16   

Danny napisał/a:
wspolczesna medycyna wywodzi sie raczej od naukowcow ktorzy dokonywali roznych odkryc i w laboratoriach wyizolowali substancje czynne tworzac skuteczne leki, a nie od okladania bolącej nogi kapustą i leczenia przeziebienia wodką z pieprzem :D

A substancje czynne z czegoś musieli wyizolować i odkrycia jakoś dokonać ;)
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-19, 23:59   

no dobrze niech nawet bedzie ze wspolczesna medycyna wywodzi sie z ludowej, ok, ale to co bylo uzywane i uznawane za dobre (choc niekoniecznie musialo takie byc) pare wiekow temu gdy jeszcze nie bylo zadnych tabletek i taki chleb z pajęczyną byl jedyną opcją to korzystanie z tego dzisiaj jest moim zdaniem co najmniej dziwne, no ale co kto lubi, kazdy ma prawo leczyc sie jak chce. Ja poprostu juz paru takich pacjentow mialem na praktykach ktorzy zwlekali z pojsciem do lekarza bo leczyli sie jakims cudownym srodkiem od babci sasiada no i niestety potem sie nieraz okazywalo ze juz jest za pozno (mowie tutaj o grozniejszych dla zycia chorobach, nie o tradziku)
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-20, 00:14   

jatadosh napisał/a:

Na korzyść metod ludowych przemawia też to, że często mają mniej skutków ubocznych. Jak mam drobną infekcję wirusową to już wolę wypocić pod kołdrą, popijając herbatkę z lipy i wódkę z pieprzem niż pójść do standardowego lekarza, który na wirusy da antybiotyk.


akurat jesli chodzi o rinowirusy wywolujace przeziebienie to zwykle uklad immunologiczny sam sobie poradzi, nawet i bez tej herbatki z lipy ;) co do antybiotykow to zapisuje sie je na np zapalenie oskrzeli wywolane bakteriami, z tym ze objawy wszelkich infekcji ukladu oddechowego sa dosc podobne i dlatego ludzie potocznie nazywają je wszystkie zaziebieniami, a jesli Twoj lekarz zapisuje Ci antybiotyk na wirusy to radze zmienic lekarza ;)
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-20, 00:20   

jatadosh napisał/a:
Z poważnymi problemami to chodzę do lekarza i do niczego innego nie namawiam.


to dobrze, bo akurat Ci ludzie byli swiecie przekonani ze nic im takiego nie jest, no bo co tam np codzienny bol glowy od ponad roku, wina pogody przeciez :P
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-20, 02:09   

jatadosh napisał/a:
Niestety łatwo trafić na słabego lekarza, ale ten problem to jest z każdym specjalistą - lekarz czy budowlaniec, większość jest zwyczajnie słaba w tym, czym się zajmuje.


a tu sie zgadzam. jak widze niektorych delikwentow na roku to mi opada wszystko co moze :P spora czesc otwarcie mowi ze wybrala ten kierunek bo zarobki potem dobre, jest tez grupka fanow House'a ktorzy wybierajac kierunek liczyli na podobne fajne przygody :] choc ci drudzy raczej dosc szybko odpadają :P wg mnie jest to na tyle odpowiedzialny zawod ze powinien byc zarezerwowany dla osob z pasją, bo potem sie ludzie dziwią ze takich lekarzy mamy jak mamy, kumpel poszedl z wynikiem spirometrii do alergologa a ten mu powiedzial ze nie wie czy on ma astme bo - cytuje - on nie jest napoleonem :]
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-20, 13:38   

Problem z lekarzami w dzisiejszych czasach jest taki, ze blizej im do farmaceutow. Wiekszosc wie jakie leki sa na co, ale nie maja pojecia o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Po prostu testuja na pacjentach leki z ulotek ktore dostaja od przedstawicieli firm farmaceutycznych.

p.s. wybaczcie brak polskich znakow, ale kot mnie przysiadl i nie mam dostepu do shifta.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-20, 18:29   

To najgłupsza teoria jaką słyszałam.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-22, 00:44   

0ZM4 napisał/a:
To najgłupsza teoria jaką słyszałam.

która? bo piszesz posta nie wiadomo do której wypowiedzi...

nie mówiąc już o tym, że to miał być wątek bez offtopów...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9