Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
femme->butch?
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-14, 17:10   femme->butch?

Nie specjalnie wiem jak to sformułować. Pomijając fakt, że na oko 99% społeczeństwa jest normatywne, i przekraczanie norm przypisanej płci nie jest zjawiskiem popularnym, to transwestytyzm k/m zdaje się nie istnieć, tak samo jak butch bez związku z homo i niebinarność niepodmurowana sprawami cielesnymi. W dodatku wszystkie androgyniczne typy twierdzą, że zawsze były chłopczycami w klasycznym znaczeniu tego słowa. Nie ma miejsca na zjawisko, że ktoś rodzi się samicą, nie podoba się gender "kobieta" (jakkolwiek szeroko nie ujęty) i wybiera się gdzie indziej, ale bez cielesnych spraw. (abstrahując od identyfikacji)

Nie wiem też gdzie to umieścić - proszę o przeniesienie do bardziej stosownego działu, jeżeli... no jeżeli... (jak dokończyć to zdanie? nieważne...)

W każdym razie... Zaskakująca jest ta cisza. Halo! Jest tu ktoś taki? Słyszał ktokolwiek o czyś takim? Widział? Wie coś na ten temat? Albo chociaż pospekuluje razem ze mną?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-05-14, 17:31   

Istnieją i tacy. Było swego czasu nawet forum poświęcone takiemu zjawisku:
http://www.transgenderyzm...wforum.php?id=1
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-14, 17:40   

Rzeczywiście w 2012 ktoś tam pisał..
 
 
avery
użytkownik


Kim jesteś: tg
Posty: 97
Wysłany: 2015-05-14, 19:58   

Cytat:
to transwestytyzm k/m zdaje się nie istnieć


tutaj mogę tylko spekulować, bo nie znam się w zasadzie na tym temacie, ale może to dlatego, że (upraszczając) kobieta nosząca męskie ubrania nie zwraca takiej uwagi jak mężczyzna noszący damskie? w sensie, przekraczanie ról płciowych ze strony żeńskiej do męskiej wydaje się robić mniejsze wrażenie niż w drugą stronę, w ogóle może nawet te role są w tę stronę mniej sztywne? szczerze to samo nie wiem

Cytat:
Nie ma miejsca na zjawisko, że ktoś rodzi się samicą, nie podoba się gender "kobieta" (jakkolwiek szeroko nie ujęty) i wybiera się gdzie indziej, ale bez cielesnych spraw. (abstrahując od identyfikacji)


o ile dobrze rozumiem sformułowanie -- ja jestem właśnie taką osobą :) w dokumentach mam płeć żeńską, nie jestem kobietą, nie planuję żadnej fizycznej tranzycji (może noszenie bindera od czasu do czasu, ale to tyle). i faktycznie, ciężko sobie czasem znaleźć miejsce, w ogóle ciężko czasem znaleźć nazwę na takie zjawisko: nie jestem kobietą, ale zamiast tego nie jestem też mężczyzną. odrzucam kobiecość / żeńskość, nie wybierając zamiast niej męskości. z jednej strony wszyscy na zewnątrz biorą mnie za cis kobietę, co nie jest fajne, bo nią nie jestem i nie chcę, żeby mnie tak traktowano, ale z drugiej strony jeżeli moją jedyną alternatywą jest bycie traktowane jak trans facet (którym też nie jestem), to niech już będzie.

Cytat:
W dodatku wszystkie androgyniczne typy twierdzą, że zawsze były chłopczycami w klasycznym znaczeniu tego słowa.


ja nie byłom nigdy :mrgreen:

edit, bo mi się przypomniało: mam znajomych, których sytuacja płciowa prezentuje się dość podobnie, tzn. czują się pomiędzy płciami albo bez płci albo podobnie, ale nie za bardzo rozmawiają o tym w realu, a jeśli w internecie, to częściej w anglojęzycznym. myślę, że język polski z tymi jego wszystkimi końcówkami płciowymi jest niezbyt przyjazny dla niebinarnych identyfikacji i niebinarnego języka; po angielsku jest po prostu łatwiej. co zresztą samo zauważam, bo po angielsku mogę poprosić o używanie zaimków "they/them" w odniesieniu do mnie, a po polsku mam wybór między neutralnymi końcówkami (które brzmią nienaturalnie i być może zostaną źle zrozumiane) a żeńskimi, które mi w ogóle nie pasują i są jakby nie o mnie.
_________________
używam form żeńskich, jestem płci niebinarnej (nie kobietą)

for every warrior down a million born in his place
 
 
Asaf
użytkownik
K/M


Punktów: 3
Posty: 52
Wysłany: 2015-05-14, 22:57   

avery napisał/a:

Cytat:
W dodatku wszystkie androgyniczne typy twierdzą, że zawsze były chłopczycami w klasycznym znaczeniu tego słowa.


Androgynizm może być sympatyczny.
_________________
A tak. Bardziej tam: transseksualni.czo.pl
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 17:36   

Freja napisał/a:
Istnieją i tacy. Było swego czasu nawet forum poświęcone takiemu zjawisku:
http://www.transgenderyzm...wforum.php?id=1


Czyli uważasz, że tg?

ad tv k/m: drag kings są, ale to nieduże zjawisko. Też mogę tylko spekulować. + można jeszcze stwierdzić, że crosdressing to zjawisko z jakichś społecznych powodów bardziej popularne w strone m/k, bo w drugą to raczej chłopczyce... ale nie wiem...

avery napisał/a:
ja jestem właśnie taką osobą :)


:-D Piątka! Tzn. ja jeszcze nie miałam sposobności do zmiany wystroju, ale przymierzam się, przymierzam od dłuższego czasu. W sumie czy jestem kobietą to nie wiem - chyba zależy jak na to spojrzeć. Wybór też muszę przyznać, że jest marny między cis k a trans m.

avery napisał/a:
ja nie byłom nigdy :mrgreen:

Ulżyło mi :-> Myślałam, że tylko ja mam tak dziwne pomysły.

No angielski ma tą zaletę, że nie wypowiadasz się na temat swojej płci. Można myśleć bez zastanowienia :mrgreen: Uwielbiam angielski jeszcze z innych powodów, np. ze względu na bogactwo języka, bo jest starszy i ma korzenie w trzech grupach języków (celtyckie, germańskie, romańskie). Fajna jest cała gama spojrzeń np :-D Och, offtopy <3 :mrgreen:

Asaf napisał/a:
Androgynizm może być sympatyczny.

A jakże :-) Mnie to mówisz?
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 18:24   

A ja też po całości androgyniczny jestem i chce jedną operację, no i i tak czuję się facetem ;_; to co ze mną nie tak? (poza tym, że w tym kraju lekarze nie potraktują mnie poważnie XD)
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 18:29   

silveira napisał/a:
A ja też po całości androgyniczny jestem


łapka w górę ;-)

silveira napisał/a:
i chce jedną operację,


Ja w kwestii ts/is też
a wgl co jest nie tak w byciu osobą andro, jeśli komuś z tym dobrze ? I właśnie, czemu lekarze tak kurczowo upierają się przy całościowych tranzycjach ? :shock:
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 18:36   

Bo byłbym "niewiarygodny" czy coś ;_; że nie wyglądam jak facet, ale chcę mieć męskie imię i M w dowodzie i te rzeczy :x Ty to mnie rozumiesz chociaż :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 18:38   

silveira napisał/a:
Ty to mnie rozumiesz chociaż :3


Tak, bo mam podobnie. I myślę, że również admin Marcin może się wypowiedzieć w tej kwestii 8-)
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 18:44   

eMily_Mae napisał/a:
silveira napisał/a:
Ty to mnie rozumiesz chociaż :3


Tak, bo mam podobnie. I myślę, że również admin Marcin może się wypowiedzieć w tej kwestii 8-)

Już się kiedyś wypowiadał :x :D pod koniec roku jakoś wybędę do Anglii, tam nie będą na mnie patrzeć jak na pomyleńca kompletnego :D ale tak to fajnie wiedzieć, ze nie jestem sam :3

(tamten mój angielski przyjaciel to mówi, ze wcale nie jestem mniej facetem przez to, a gdzieś mnie kiedyś określili jako "transgender male with genderqueer traits" z zaznaczeniem, że moja identyfikacja jako męska nie jest żadnym fejkiem :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 18:47   

silveira napisał/a:
moja identyfikacja jako męska nie jest żadnym fejkiem :o


skoro tak się czujesz, to czemu ma być fejkiem ? :shock: Chociaż tak, moher i inny lud temu chętnie zaprzeczy :-P
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 18:56   

eMily_Mae napisał/a:
silveira napisał/a:
moja identyfikacja jako męska nie jest żadnym fejkiem :o


skoro tak się czujesz, to czemu ma być fejkiem ? :shock: Chociaż tak, moher i inny lud temu chętnie zaprzeczy :-P

No o ;_; Ty to wiesz o co mi chodzi :D a bo jako że, powiedzmy, "przybywam" z subkultury gotyckiej, to i lubię sobie czasem oko pomalować na przykład, i włosy mam długie, i łańcuszków pełno i w ogóle, no i są tacy, którzy twierdzą, że "to takie niemęskie jest" XD no ale ja to ja. to, kim jestem, a to, jak mnie widzą inni, to dwie różne sprawy, bo postrzeganie mnie przez innych nie zmieni tego, kim się sam czuję, prawda? :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 19:03   

Wiem, bo życie się przeżyło i podczas np tych wszystkich zleceń, tak się poznało dziwne nawyki różnych ludzi, że już mnie chyba nic nie zdziwi :-P

Dla mnie, jeśli coś Ci pasuje, np to pomalowane oko i włosy to na siłę nie musisz tego zmieniać, jeśli bardzo nie chcesz i masz powody by było tak a nie inaczej. I widząc te Twoje zdj na innym dziale, to szczerze powiem, że jak się postarasz, to masz passing w obydwie strony, serio. I gdyby tak ktoś mi pokazał to Twoje foto w kapturze parę lat temu i powiedział, że to dziewczyna, to by człowiek w życiu nie uwierzył :lol:
Znam po sobie, bo lubię w tym kierunku robić zmiany tak jak one mi się podobają, a nie tak jak mi wszyscy mówią "zrób to i to a wtedy będziesz szczęśliwy/a" a znam siebie na tyle, że nie będę. Więc nie rób niczego na siłę, tylko dlatego, że środowisko ts mówi Ci "tak będzie lepiej"

silveira napisał/a:
"to takie niemęskie jest"

To co opisujesz przypomina mi mojego młodszego brata - u niego też była długa faza na łańcuszki i te wszystkie inne, ale nikt by mu absolutnie nie zarzucił, że jest choć odrobinę niemęski. Właśnie był i jest mega męski a w dodatku 100000% cis. Ale jaką subkulturę reprezentował, to mnie nie pytaj :lol:
Ostatnio zmieniony przez 2015-06-04, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 19:17   

No to chyba jestem wybitny :D tyle się nasłuchałem, że sama moja twarz jest androgyniczna z wyglądu i że można z niej różności zrobić, :D tylko ojciec twierdzi, że wyglądam jak typowa dziewczyna i żebym przestał(a) się wydurniać ._. no właśnie, Ty wiesz jak to jest, wiesz, kiedy i z czym będziesz szczęśliwy a kiedy nie, i tak jest dobrze, bo tylko wtedy jesteś do końca sobą, prawda? :3 jak pytałem moich zagranicznych znajomych (też wszyscy k/m) o to, co dla nich oznacza bycie mężczyzną, to każdy jeden odpowiedział, że to się czuje w środku i wygląd nie zawsze to definiuje :D to i w drugą (i każdą inną) stronę też tak jest. My wiemy najlepiej :3
(a wstawiałem to zdjęcie na AVEN i każdy mówił, że fajny androgyniczny chłopak, a nie że dziewczyna czy coś :o )
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-06-04, 19:19   

silveira napisał/a:

(a wstawiałem to zdjęcie na AVEN i każdy mówił, że fajny androgyniczny chłopak, a nie że dziewczyna czy coś :o )


Ty to jesteś człowiek o stu twarzach, na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej. :-D
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 19:21   

Merry napisał/a:
silveira napisał/a:

(a wstawiałem to zdjęcie na AVEN i każdy mówił, że fajny androgyniczny chłopak, a nie że dziewczyna czy coś :o )


Ty to jesteś człowiek o stu twarzach, na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej. :-D

Może nie jestem człowiekiem O.O :D a tamto akurat to jest takie moje "codzienne", tylko do poprzedniej roboty musiałem z włosami kombinować, bo moja szefowa prawie zawału dostawała za każdym razem >.>
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 19:22   

Merry napisał/a:
na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej. :-D


No nie ? :lol: :-P
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 19:24   

eMily_Mae napisał/a:
Merry napisał/a:
na każdym zdjęciu wyglądasz inaczej. :-D


No nie ? :lol: :-P

No kosmita, mówię Wam. XD zmiennokształtny chyba jakiś :lol:
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-04, 19:36   

silveira napisał/a:

to zdjęcie

[/quote]

Foto ok, choć lekko naburmuszone XD
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-04, 19:41   

No gdzie :O normalne, bez wyrazu XD bym się pewnie nasłuchał, że mało męski jestem ;_; :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-06-09, 19:56   

Fajne foto, Jonasz. Ciekawe. Zupełnie się nie spodziewałem, że tak (też) wyglądasz :-D
W sensie na avatarze zupełnie inaczej. Anyway, fajna fota!
 
 
Itakmnienieznas
użytkownik
Itakmnienieznasz

Punktów: 1
Posty: 161
Wysłany: 2015-06-09, 22:52   

Przepraszam za offtop, ale Silveira... Myślałem, że kliknąłem nie to co trzeba, może to dziwnie zabrzmi, ale na mnie straszne wrażenie robią takie zmiany w wyglądzie, zwłaszcza gdy następują np. przez jakieś drobiazgi.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-06, 00:18   

http://vagendamagazine.co...straight-woman/

Niestety po angielsku.
Jakby o mnie :roll: Z tym, że autorka miała większego farta z tolerancyjnym środowiskiem. Zazdroszczę :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10