Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem matką transpłciowego dziecka
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2015-11-30, 13:38   Jestem matką transpłciowego dziecka

Odtwarzam wątek autorstwa Ilony , który niechcący skasowałam:

Witam wszyskich obecnych na forum. Jestem mamą 8letniego Oliwiera który czuje się Oliwią. Mam bardzo duzo pytań. Może mógłby mi ktoś pomóc i na nie odpowiedzieć.
Obecnie mieszkamy w UK i tutaj wszystko jest dziecinnie proste jesli chodzi o przygotowanie i samą już zmianę płci. Chcialam się jednak dowiedzieć jak to wszystko wyglada w Polsce bo razem z mężem myślimy o powrocie do kraju. Nie chcemy jednak działać pochopnie bo dla nas najwazniejsze jest szczescie naszego dziecka.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2015-11-30, 13:39   

Na co nunumu odpowiedziała:

w Polsce niemożliwa jest jakakolwiek sądowna zmiana płci u waszego dziecka przed ukończneiem przez nie 18 lat, i to jest możliwe tylko na jego własny wniosek, pozew przed sądem

terpaia hormonalna nie jest nielegalna ale zabiegi operacyjne są (chyba, że jest interseksualny - wtedy najzupełniej sa legalne)
 
 
Ilona
użytkownik

Posty: 5
Wysłany: 2015-11-30, 13:41   matre

O jejku... Zmartwila mnie ta wiadomość ale sliczne dzięki za szczerość. Chodzilo mi też szkołę podstawową. Tutaj moje dziecko w szkole jest jako Oliwia i nikt zbytnio temu się nie dziwi. Dyrektorka i nauczyciele o wszystkim wiedza i bardzo nas wspierają czy w Polsce w ogóle mógłby iść do szkoły jako Oliwia
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-30, 13:45   

widzisz, to zależy... jeżeli dyrekcja bedzie z tym okej, to może pójśc, znam takie dzieci - ale nie ma gwarancji że każdy nauczyciel będzie to respektował

w większości przypadków jednak, znacznej większości, szkoła nie wyrazi na to zgody - nawet starsze dzieci transpłciowe które poznałam osobiście były przez szkołe zmuszane do ubierania się zgodnie z płcią biologiczną, do korzystania toalety zgodnej z płcią biologiczną i podpisywania się danymi zgodnymi z oficjalnymi, mimo dobrej woli rodziców

w dodatku nauczyciele zwykle bywają bardzo nieprzyjaźnie nastawieni do takich dzieci i ich rodzin, dużo bardziej niż inni uczniowie

wszystko zależy od szkoły, ale więkzośc moich przyjaciółek przeżywało w polskiej szkole straszne piekło
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2015-11-30, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-30, 13:46   

Myślę, że tak, ale pewnie nie w każdej szkole się na to zgodzą... Ogólnie jednak myślę że dużo zależy od rodziców, jeśli wspieracie dziecko, to sporo można wywalczyć :) Inna sprawa że przypuszczam że mimo wszystko w UK byłoby waszemu dziecku łatwiej...
_________________
 
 
Ilona
użytkownik

Posty: 5
Wysłany: 2015-11-30, 13:47   

W UK od 10 roku życia dzieciom podaje sie blokery a najpóźniej po ukonczeniu 16 roku życia zaczyna sie terapię hormonalną. Wszystko to odbywa sie w jednej specjakistycznej klinice. Jak to wyglada w Polsce?
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-30, 13:49   

ja bym odradzała bo nie chcę żeby kolejna mk miała takie przejścia w szkole jak ja i skończyła z niekończącymi się zaburzeniami psychicznymi

@Ilona
nie ma w Polsce takich klinik

dzieci transpłciowe leczy się najwcześniej po ukończeniu przez nie 16 lat (nie słysząłam o nikim kto zaczął wcześniej) za zgodą rodziców, i robią to nieliczni lekarze - nie ma takiego który podejmie się podawania blokerów 10-latkowi
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2015-11-30, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ilona
użytkownik

Posty: 5
Wysłany: 2015-11-30, 13:50   

Boże drogi. Czemu ludzie są tacy okrutni dla innych ludzi ktorzy obiegaja od tzw. spolecznie przyjętych norm.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2015-11-30, 13:51   

W Polsce to niby też możliwe, ale nastaw się, że będzie bardziej pod górę, będzie zależeć od przekonań danego lekarza itp.
http://forum.transfuzja.o...kilka_pytan.htm
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-11-30, 13:55   

Ilona napisał/a:
W UK od 10 roku życia dzieciom podaje sie blokery a najpóźniej po ukonczeniu 16 roku życia zaczyna sie terapię hormonalną. Wszystko to odbywa sie w jednej specjakistycznej klinice. Jak to wyglada w Polsce?

W Polsce nijak to nie wygląda. Nie ma procedur co do leczenia dzieci. Kilku lekarzy podjęłoby się leczenia przy pełnej zgodzie rodziców, ale niewielu zna się na tym tak dobrze jak specjaliści w UK. Nie istnieje żaden odpowiednik "Gender Clinic"

W szkołach niestety dziecko będzie najprawdopodobniej prześladowane.
Da się dużo ugadać na studiach, czasami liceum ale raczej nie w niższych szkołach.
 
 
Ilona
użytkownik

Posty: 5
Wysłany: 2015-11-30, 13:55   

Bardzo ale to bardzo dziękuję za te informacje. Juz po takiej krótkiej rozmowie widzę przepaść miedzy tymi dwoma krajami. Przykro mi że tak jest. Serce mi pęka jak pomyślę o innych dzieciach, młodzieży i doroslych ktorzy musza borykać sie z tym wszystkim w Polsce...
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2015-11-30, 14:42   

Ilona, no nie ma co wracać jeżeli chcecie by dziecko pozostało szczęśliwe.. zróbcie wszystko w UK, a tutaj to z "czystymi" papierami, zanim wkroczycie do tego "średniowiecza wielkich oczu zdziwienia" hehe
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-30, 17:00   

W dodatku, w Polsce, po ukończeniu 18nastu lat, taka osoba pozywa swoich rodziców przed sądem niczym kryminalistów :roll: chore :-/ I takie rozprawy często toczą się całymi latami, a może być i tak, że biegłemu sądowemu coś się nie spodoba, to wtedy jeszcze utrudnia :-/ Szczerze N I E POLECAM.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-30, 17:04   

Proponuję skontaktować się z Fundacją Trans-Fuzja. Pod opieką tej organizacji od dwóch lat jest dziewięcioletni chłopiec (K/M) wraz z mamą. Wspólnie z dr Dulką udało im się załatwić, że chłopiec chodzi do szkoły podstawowej jako on i jego rówieśnicy nic nie wiedzą (aczkolwiek niedługo zacznie się problem, bo po małym zaczyna być widać pierwsze oznaki dojrzewania płciowego - nie wiem, czy zostanie to rozwiązane blokerami, czy też nie).
Mama chłopca aktywnie uczestniczy w spotkaniach grupy wsparcia dla bliskich osób transpłciowych i na pewno chętnie pomoże ze wszystkimi trudnościami.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-30, 17:09   

Z całym szacunkiem, Ryu, ale ja do tego szarlatana Dulki bym transpłciowego dziecka na leczenie nie wysyłała... Zresztą krzywda jej się w poslkiej szkole stanie. Dlaczego ma do Polski przyjeżdżać?
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2015-11-30, 17:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ilona
użytkownik

Posty: 5
Wysłany: 2015-11-30, 17:12   

Jeszcze raz dziękuję i zycze wam wszystkim bardzo dużo siły, tej wewnetrznej.
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-11-30, 17:40   

Moim zdaniem może być ciężko pod względem akceptacji - nie nawet nauczycieli, ale rówieśników... mnie się zdarzyło zmieniać z tego powodu szkołę... ale pytanie brzmi czy chcecie walczyć z systemem i robić research i testy różnych placówek...a oznacza to nic innego jak eksperymenty na własnym dziecku... jeśli ma mieć w UK łatwiej, to chyba powinien być priorytet w podjęciu decyzji.

Również życzę duuuuzo siły i stania murem za dzieciakiem :)
 
 
notaga1001
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 4
Wysłany: 2015-12-02, 18:47   Poczekajcie trochę .

Nie róbcie niczego z dzieckiem co okaże się nieodwracalne bo dzieciak może jeszcze mieć wiele zdań . Weźcie pod uwagę ,że on może pożyć spokojnie jeszcze z 90 lat więc nie róbcie niczego za co potem by was przeklinał . Poczekajcie chociaż do wieku w którym człowiek chcąc nie chcąc wybiera to kim jest bo albo zadurza się w płci przeciwnej albo we własnej . To moim zdaniem jest ten moment określenia się a i to poczekałbym jeszcze trochę. Dajcie mu być Oliwią skoro tak chce i tyle . W tym wieku spokojnie może chodzić w ciuszkach bez różnicy w wyglądzie.
_________________

 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-03, 16:13   

W Polsce - a i za granicą - i tak żaden lekarz nie zgodzi się na korektę płci u transpłciowego dziecka (nie licząc dzieci interpłciowych, które ciągle są pozbawione prawa do integralności cielesnej, choć na szczęście z wolna się odchodzi od wybierania im płci przez lekarza).
Ba, o ile "na Zachodzie" już wypracowano sposób działania - leki hamujące dojrzewanie przy pojawieniu się jego objawów, właściwe leczenie hormonalne w wieku ok. 16 lat, jeśli dziecko podtrzymuje swoją decyzję - w Polsce z blokerami dla dziecka może naprawdę być problem...
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2015-12-13, 06:39   

Jako osoba w UK. NIE WRACAJCIE!

Niezależnie czy z dzieckiem cis czy z takim na spektrum trans. Jako dorośli możecie sobie pozwolić na skopanie sobie życie ale nie dzieciom. Więc nie - Polska ssie. Zwłaszcza teraz.

Nie ma lekarzy prowadzących, nie ma obeznanych, nie ma klinik, nie wypiszą ewentualnych blokerów, nie przeprowadzą leczenia na NFZ, nie wesprą nawet w razie zmiany kierunku. Nic. D***. Szkoły są d***. Wytyczne są d***. Polityka to d***.

Nie to, że u nas jest dobrze, nigdzie nie jest - jest tak dobrze jak sami sobie zrobimy. Ale nie potrzeba robić sobie gorzej.

Proszę Cię, uważaj na słówka. To samo można ładniej ująć/Lagertha
_________________
[/justify]

[/center]
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-13, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-12-14, 18:20   

Jako osoba, która przejechała pół świata emigrując z jednego kraju do drugiego - nawet nie myślcie o powrocie do polski (notabene zastanawiam się co ludzi kusi zeby wracać do tego tornada, patrząc na ostatnie wiadomości z polski...).
W Polsce tylko jej dodacie problemów, z którymi będzie musiała się zmagać.
Jak już chcecie emigrować to czemu nie do innego kraju?

Ps. Zróbcie jej papiery brytyjskie - dużo łatwiej bedzie tam zmienić dane niż w Polsce. No i w sumie nie bedzie musiała w Polsce zmieniać jeśli będzie posługiwać się brytyjskim :P

Ps. Żeby nie było - mieszkam w Polsce aktualnie, ale jak skończę studia to bardziej niż pewne, że wyjadę jak znajdzie się okazja..
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13