Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
praca magisterska ciało
Autor Wiadomość
projekt_cialo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Posty: 2
Wysłany: 2015-11-04, 22:10   praca magisterska ciało

Cześć!

Jestem studentem Łódzkiej Filmówki i pracuje aktualnie nad dyplomem z fotografii. Tematem mojej pracy jest ciało.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi jest zainteresowanych zdrowiem, kształtem i wyglądem swojego ciała, traktowanego jako wyraz jednostkowej tożsamości. W mojej pracy chciałem zastanowić się nad ciałem oraz tym jakim reżimom i czasem dosyć skomplikowanym procesom ludzie poddają swoje ciała aby w czasach kiedy stało się ono tak niezwykle dla nas ważne osiągnąć jedność między tym kim dana osoba się czuje czyli jej tożsamością, a jej ciałem. Uznanie, że ciało stało się dla wielu osób projektem, pociąga za sobą akceptację faktu, że wygląd, rozmiar, kształt, a nawet zawartość ciała są potencjalnie otwarte na proces rekonstrukcji zgodnie z założeniami właściciela. W tym kontekście ciała stają się plastycznym tworem, który może być ciosany i kształtowany dzięki czujności i ciężkiej pracy swoich właścicieli.

Bycie kobietą czy mężczyzną, jest wyznaczane ze względu na wygląd naszego ciała, rodząc się zostajemy "zaetykietowani" na podstawie widocznych cech płciowych i dalej jesteśmy socjalizowani według istniejących w danym społeczeństwie kodów. Tak jakby każda kolejna podejmowana przez nas rola społeczna była pierwotnie definiowana przez to, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Ustalenie identyfikacji z rolą płciową jest tym samym nadrzędne w konstruowaniu tożsamości, a skoro rola ta wynika z fizyczności ciała, więc tożsamość odnosi się do ciała. Być kobietą czy mężczyzną oznacza zachowywać się w określony sposób, zgodnie z normami, jakie podziela społeczeństwo ale także wyglądać w określony sposób - a więc odnosi się to do ciała.

Osoby transseksualne, które mówią o swojej tożsamości bardzo często stwierdzają, że "czują się jak uwięzione w obcym ciele". Wskazuje to na ogromne znaczenie ciała w konstruowaniu własnej tożsamości. Nacisk na ciało, jego wygląd jest szczególny w przypadku osób transseksualnych, których jednym z największych marzeń jest posiadanie ciała, które odpowiada ich wyobrażeniom o własnej tożsamości. Życie w społeczeństwie, które ocenia innych poprzez wygląd stanowi specyficzny wymóg dostosowania swojej cielesności do ideału.

Moja praca składałaby się dwóch części. Pierwszą byłby rozmowa, w której chciałbym porozmawiać o ciele, o podejściu do niego, o tym czym ono jest dla moich bohaterów. Drugą byłby oczywiście zdjęcia. Bardzo klasyczne, czarno-białe portrety.

Nadal poszukuje do tego projektu bohaterów, tak więc jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany udziałem w nim byłoby mi niezwykle miło. Proszę o kontakt mailowy.

Poniżej kilka informacji o mnie oraz mój adres mailowy i link do portfolio.

Jestem studentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zaczynałem od asystowania fotografom w jednym z największych studiów fotograficznych w Warszawie - w Studiu Tęcza. W późniejszych latach miałem przyjemność fotografowania niezwykle kreatywnych i ciekawych ludzi z branży mody i designe'u takich jak: Anja Rubik, Barbara Hulanicki, Diane Pernet, Ania Kuczyńska, Tomek Sadurski, Lucyna Szymańska, Joanna Przytakiewicz, Joanna Klimas, Magdalena Frąckowiak, Zuza Bijoch czy Ola Rudnicka. Podczas wyjazdów na Paris Fashion Week i Fashion Week London fotografował również modę uliczną dla portalu LaMode.Info. Aktualnie na stałe współpracuje z magazynem Elle Polska oraz z Monitor Magazine.

Pozdrawiam,
Jakub Pleśniarski

jakub.plesniarski@gmail.com
www.jakubplesniarski.com
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-04, 23:03   

Kogo poszukujesz?

Zwykłych transseksualistów? Jeżeli tak - to takich bardziej klasycznych, czy takich, u których wszystko jest super? Osób po ukończonych wszelkich zmianach czy takich które powiedzą ci, że ciało jest dla nich więzieniem i przekleństwem? Czy osób niebinarnych, które pokażą alternatywne, nietypowe podejście do płci?

Powodzenia w projekcie. Chociaż obawiam się, że możesz mało ludzi znaleźć.
 
 
projekt_cialo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Posty: 2
Wysłany: 2015-11-05, 16:13   

Nunumu dziękuję za pytania!

Jeśli chodzi o osoby, których do tego projektu poszukuje to nie ograniczam się i nie zamykam na jakieś jasno z góry określone przypadki. Poszukuje przede wszystkim osób transseksualnych - zarówno tych po operacjach i korekcji ale także tych w trakcie czy tych, które są na początku tej drogi. Kluczowe jest dla dążenie przez moich bohaterów do osiągnięcia jedności między ich tożsamością, tym kim się czują, a ich fizycznością czyli tym co reprezentuje ich ciało. Pytanie czy taką jedność osiągają lub mają zamiar osiągnąć i czy właśnie to jest ich celem?

Jeśli chodzi o osoby niebinarne to również się nie zamykam - tutaj wszystko zależy od konkretnej historii i tego jak głęboka, interesują i świadoma jest to postawa :)

nunumu napisał/a:
Powodzenia w projekcie. Chociaż obawiam się, że możesz mało ludzi znaleźć.


Absolutnie nie idę na ilość, a tylko i wyłącznie na jakość - czyli bardzo ciekawych bohaterów :)

Pozdrawiam,
Jakub
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-11-05, 16:46   

Obawiam się, że ciężko będzie Ci znaleźć takie osoby. Wiele osób ts "robi swoje" i znika. Z kolei te, które są na początku drogi lub w trakcie niechętnie zgodzą się na to żeby mówić o swoim ciele i o sobie przed kamerą.

Aczkolwiek są też takie osoby, które wręcz szczycą się swoją transowością, tylko nie jestem pewna czy je tu znajdziesz. :)

Tak czy siak. Trzymam kciuki za powodzenie projektu i pozdrawiam. ;)
_________________
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 18:21   

IzaIzulka napisał/a:
szczycą się swoją transowością,

Ja się szczycę swoją androgynicznością i jestem z niej d u m n y jako tró Androgyne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale z ciała nie jestem już tak zadowolony, bo za dużo ważę i trudno mi zejść z wagi. Gdyby nie to, zgłosiłbym się do projektu, bo androgynia jest dziś w cenie ;-)
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-05, 18:27   

Na jaką gażę za wizerunek, prawa do niego i poświęcony czas zdjęciowy może liczyć potencjalny gość twojego reportażu?
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 18:37   

Defiant, Bardzo dobre pytania - podpisuję się
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-06, 23:39   

Przeczytaliście co on w ogóle napisał? ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-10, 12:40   

Ludzie, wyluzujcie, przeca bohaterowie nie zostaną zaraz gwiazdami światowej sławy, to praca na studia, a nie hollywoodzki megahit ;)

Ja bym chętnie w tym akurat projekcie wziął udział :) (no tak myślę ;) ), tylko obawiam się że logistycznie to tak niezbyt... Łódź daleko, a tym bardziej że na co dzień jestem poza Polską...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9