Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dużo transpłciowych kobiet ma MAIS I odwrotnie
Autor Wiadomość
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-05-12, 13:48   Jak dużo transpłciowych kobiet ma MAIS I odwrotnie

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy dotyczy mnie zespół lekkiej niewrażliwości na androgeny z racji słabo wyrażonego męskiego dojrzewania (dość niemęskich/kobiecych warunków fizycznych) I Zastanawiam się u jakiego procenta z pośród wszystkich osób z MAIS występuje transpłciowość, ile procent z nich to transpłciowe kobiety bo z tego co wiem to chyba większość z nich chce funkcjonować w życiu jako mężczyźni , chyba że ktoś ma inne informacje ? Albo odwrotnie ...ile procent wszystkich trans kobiet ma MAIS ? Wiem że pewnie trudni to stwierdzić i chyba nie ma żadnych danych na ten temat ale Zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo że to mam , czy są tu jakieś transpłciowe kobiety ze stwierdzonym w badaniach genetycznych MAIS ? Kiedyś to oczywiście sprawdzę i szczerze mówiąc chciała bym żeby wyszło że to mam bo w mojej głowie będzie to stanowić chociaż częściową odpowiedź na pewne pytanie .
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2023-05-12, 18:39   

Siedzę w temacie od kilkunastu lat i jesteś pierwszą osobą, jaką widzę, która zastanawia się, czy istnieje jakaś korelacja pomiędzy oboma powyższymi zjawiskami. Podejrzewam, że gdyby było tu coś na rzeczy, to temat byłby raczej znany.

Natomiast wydaje mi się, że dałoby się znaleźć jakąś korelację pomiędzy TS a występowaniem genetycznych wariacji: potasowania elementów genomu itp.

No ale może odnoszę takie wrażenie ponieważ TS-ki robią sobie z urzędu badania genetyczne, a pozostała część populacji raczej niespecjalnie.
_________________
Freja Draco
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2023-05-12, 22:17   

A ja nie pierwsze widzę.

I lekarka u której się leczę w przypadku osób k/m uważa, że jest korelacja pomiędzy hiperandrogenizmem a byciem osobą trans męską. W drugą stronę jest podobnie. Tzn to jest tak, że wśród osób trans k/m jest więcej osób z hiperandrogenizmem niż w całości populacji, choć stanowią oni mniejszość osób z hiperandrogenizmem.

Gdzieś kiedyś nadziałem się na lekarskie przeyślenia w temacie w internecie, ale to było w filmiku i nie widziałem badań naukowych, choć szukałem.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-05-15, 16:59   

Troszkę pewnie jest, tyle, że akurat za czasów mojej młodości objawy tożsame z MAIS powodowały wyparcie transseksualizmu. No bo w końcu jak zarosnę, urośnie mi tu i tam to mi na pewno przejdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9