Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie dotyczące hrt
Autor Wiadomość
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-07, 10:25   Pytanie dotyczące hrt

Witam, mam do was pytanie. Obecnie przyjmuję estrofem 3 razy dziennie i raz dziennie androcur. Niestety wyczytałam, że estrogeny w tabletkach nie dość, że obciążają wątrobę, to jeszcze powstaje głównie estron, który pogarsza efekty hrt i może powodować wzrost wagi i tłuszcz na brzuchu zamiast na biodrach i pośladkach. Bardzo tego nie chcę, a wręcz chciałabym się pozbyć tłuszczu na brzuchu. Wizytę kontrolną mam w styczniu 2023. Czy mogłabym zgłosić swoje obawy i zmienić sposób przyjmowania estradiolu? Czy powinnam czekać do wizyty, czy nawet powinnam zgłosić się już teraz ze swoimi obawami?
 
 
dorota745!
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 25
Posty: 115
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-07, 10:56   

Mogę wiedzieć, kto przypisuje Ci hormony? Jeśli jest to endokrynolog to zaufaj mu. Mam identyczne dawki i po kilkunastu miesiącach nie widzę powodów do niepokoju.
_________________
 
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-07, 13:12   

Hej mam pytanie, zrobiłam dziś kontrolne wyniki badań i estradiol mam na poziomie 176,1 pg/ml po 1 miesiącu HRT. Czy to nie jest za niski wynik? We wtorek mam wizytę kontrolną i pewnie wszystkiego się dowiem ale chcę też zapytać was, bo także jesteście na HRT jak to było z wami.
_________________
 
 
julkas
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2023-01-07, 13:42   

Lilianna napisał/a:
Hej mam pytanie, zrobiłam dziś kontrolne wyniki badań i estradiol mam na poziomie 176,1 pg/ml po 1 miesiącu HRT. Czy to nie jest za niski wynik? We wtorek mam wizytę kontrolną i pewnie wszystkiego się dowiem ale chcę też zapytać was, bo także jesteście na HRT jak to było z wami.


Jest w porządku. Ja mając obecnie 21 lat, po 3 miesiącach miałam 88 pg/ml i to było za mało. Brałam 3 tabletki Estrofem dziennie, teraz dodatkowo jedną saszetkę Divigelu.

Za to zahamowało mi się wydzielanie testosteronu, który mam w dolnej granicy normy kobiecej i zamiast jednej tabletki Androcuru teraz biorę już połowę.
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-07, 13:50   

Ja mam niestety 31 i żałuję straconego czasu (chciałabym zacząć przed 20), po prostu byłam niedoinformowana ;/ . Ja brałam 3 Estrofemy i 0,5 Androcuru i mam Estradiol jak wyżej a testosteron na poziomie 24,19 ng/dl. W sumie już po pierwszej tabletce czułam różnicę już w sobie. Mnie się wydaje że moje ciało po porostu wie, co jest dla niego najlepsze i że od zawsze tak powinno być. Chyba, że po prostu na wynik ma wpływ kiedy biorę tą tabletkę (mój harmonogram zakłada przyjmowanie m.in o 6:00 a o 7:00 miałam badanie).
_________________
 
 
julkas
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2023-01-07, 14:04   

Lilianna napisał/a:
Ja mam niestety 31 i żałuję straconego czasu (chciałabym zacząć przed 20), po prostu byłam niedoinformowana ;/ . Ja brałam 3 Estrofemy i 0,5 Androcuru i mam Estradiol jak wyżej a testosteron na poziomie 24,19 ng/dl. W sumie już po pierwszej tabletce czułam różnicę już w sobie. Mnie się wydaje że moje ciało po porostu wie, co jest dla niego najlepsze i że od zawsze tak powinno być. Chyba, że po prostu na wynik ma wpływ kiedy biorę tą tabletkę (mój harmonogram zakłada przyjmowanie m.in o 6:00 a o 7:00 miałam badanie).


Moja endokrynolożka prosiła, żebym robiła badania między dwiema dawkami Estrofemu, więc możliwe, że ma to wpływ.
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-07, 14:13   

Zapytam, możliwe, że zepsułam. Najwyżej zrobię jeszcze raz o 10:00 tj. pomiędzy dawkami.
_________________
 
 
mlem
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 47
Wysłany: 2023-01-08, 13:34   

Lilianna napisał/a:
Hej mam pytanie, zrobiłam dziś kontrolne wyniki badań i estradiol mam na poziomie 176,1 pg/ml po 1 miesiącu HRT. Czy to nie jest za niski wynik? We wtorek mam wizytę kontrolną i pewnie wszystkiego się dowiem ale chcę też zapytać was, bo także jesteście na HRT jak to było z wami.


176.1 pg/ml jest całkiem dobry, typowo endo celują pomiędzy 100-200. Aczkolwiek sposób pomiaru jest zły, tabletki mają tendencje do szybkich spadów, więc sprawdź w najbardziej oddalonym od ostatniej dawki momencie. Jeżeli normalnie bierzesz o 6:00 a badanie robisz o 7:00, przesuń wzięcie dawki do za badaniem.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-08, 13:40   

Trochę słabo. Jakbym wiedziała to bym tak zrobiła, tak planowałam. Na tygodniu mam dopiero 7:30 najwcześniej ( co da mi 9h 30 min między dawkami co nigdy nie ma miejsca). Chyba że wezmę po pół godziny później poprzedniego dnia i wyjdzie 8:30 lub 8:00 między dawkami a poźniej wrócę do tego co było. Ewentualnie druga opcja to zrobienie badania po 4 h między tabletkami.
Szukałam gdzieś wykresów, jak wyglądają poziomy estradiolu we krwi przy stosowaniu tabletek, ale nie mogłam nigdzie znaleźć.
Mam tylko nadzieję, że przesunięcie dawki, nie będzie się wiązało z jakimiś konsekwencjami w terapii, chciałabym nie zepsuć możliwych efektów HRT. Nie wiem też jak zareaguje organizm jak opóźnię dawkę.
_________________
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2023-01-08, 14:53   

Lilianna napisał/a:

Szukałam gdzieś wykresów, jak wyglądają poziomy estradiolu we krwi przy stosowaniu tabletek, ale nie mogłam nigdzie znaleźć.




Mogą być bardzo różne, ludzie mają różny metabolizm, różny stosunek estradiolu do estronu, u mnie na iniekcjach poziomy tuż przed następną dawką były setki pg/mL wyższe niż wg symulatora używającego danych statystycznych. Ale w każdym razie poziomy na oralnym estrogenie są całkiem płaskie, co innego podjęzykowo.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-08, 15:07   

Chciałam zrobić też badania na E1 bo może mi przeszkadzać, ale w jedynym miejscu co znalazłam czas oczekiwania 12 dni? Trochę to dla mnie dziwne. Chciałam mieć też E1 bo przy tabletkach chyba jest spory co może przeszkadzać w fajnych efektach, ale może się nie znam. Poprawcie mnie jak się mylę. Zobaczymy, sprawdzę po 8 h od tabletki i będzie wiadomo jaki mam E2.
_________________
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2023-01-08, 23:40   

LeVentDuNord, w sumie... dla osoby ze zdrową wątrobą jest przewaga brania leku hormonalnego podjęzykowo nad doustnym?
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-10, 14:48   

Zrobiłam drugi raz tuż przed tabletką opóźniając jedną dawkę, bo niby miało spadać. Wynik: estradiol 150,4 pg/ml, testosteron 26,52 ng/dl.
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-27, 07:22   

Jestem prawie 2 miesiące na hrt ale moje piersi nie chcą rosnąć ;/ Czy progesteron może pomóc? Nie mam aktualnie progesteronu. Czytałam, że pomaga uzyskać Tanner 4/5 nawet.
_________________
 
 
Magda34
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 4
Posty: 51
Skąd: kaliningrad
Wysłany: 2023-02-10, 20:59   

Ja dostaję prodesteron ale musisz to skonsultować z lekarzem
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2023-02-11, 21:51   

Lilianna napisał/a:
Jestem prawie 2 miesiące na hrt ale moje piersi nie chcą rosnąć ;/ Czy progesteron może pomóc? Nie mam aktualnie progesteronu. Czytałam, że pomaga uzyskać Tanner 4/5 nawet.


https://transfemscience.org/articles/progestogens-suboptimal-breast-dev-excerpts/

Nikt tego nie wie, za mało badań. Możliwe, że branie progesteronu na wczesnym etapie jest szkodliwe dla rozwoju piersi. Wg mnie nie warto nigdy, a jak próbujesz, to żeby był z niego pożytek, należy przyjmować go doodbytniczo lub podjęzykowo. Doustnie marnuje się w konwersji na allopregnanolon (neurosteroid), który był przez niedokładne testy mylony z progesteronem, a tak naprawdę progesteron podnosił się tylko na chwilę i potem spadał do normy kobiecej w fazie folikularnej (= męskiej). Poza tym u niektórych może zachodzić konwersja progesteronu na testosteron i dihydrotestosteron.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-02-18, 13:53   

Chyba przyczyna spowolnienia zmian została odnaleziona. Estradiol mi spadł do 94 pg/ml jedynie. Wcześniej miałam aż 176pg/ml co było zaskakujące, pewnie z konwersji dostępnego tst tyle było.
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-03-04, 14:03   

Miałam wtedy "przeziębienie" a być może był to i 3 raz covid. Teraz jestem zdrowa i dla pewności powtórzyłam badanie bo mam poty i uderzenia gorąca nocą a tu zaskoczenie, 158 pg/ml, chyba jestem wyjątkowa jakaś. Waga znów sama spada już 60.0 kg. (2 kg w 7 dni).
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-03-23, 06:00   

Cześć, może głupie pytanie, ale czy używanie żelu w miejscu gdzie pobiera się krew do badania poziomu hormonów może mieć wpływ na wynik estradiolu?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10