Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Parlament w Szkocji poparł ustawę o uznaniu płci
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2022-12-23, 22:25   Parlament w Szkocji poparł ustawę o uznaniu płci

https://www.wysokieobcasy...&squid_js=false

Cytat:
Parlament w Szkocji poparł ustawę o uznaniu płci. Zmiana oznaczenia płci w dokumentach będzie możliwa na podstawie deklaracji, bez badań medycznych, także u osób od 16. roku życia. Ustawa wywołała burzliwą dyskusję, ale wprowadzenie podobnych przepisów rozważa również Hiszpania


Niestety, ale w takiej formie to jest szkodzenie sprawie. Brak jakiejkolwiek weryfikacji pozwala na prawną zmianę płci:
- ludzi z zaburzeniami innymi niż TS,
- ludzi chcących strollować system,
- ludzi wykorzystujących taką opcję w celach przestępczych.

A w efekcie da to do ręki argumenty tranzycyjnym negacjonistom, utrzymującym, że nie ma żadnej dysforii płciowej, a przypadki tranzycji kwalifikują się do którejś z powyższych opcji.
_________________
Freja Draco
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 110
Wysłany: 2022-12-23, 22:53   

Zdecydowanie za bardzo liberalnie do tego podeszli. Faktycznie ryzyko jest spore i jakaś diagnoza medyczna powinna być niezbędna. Też obawiam się o to, że „opcja szkocka” nie przyniesie dobrych rezultatów.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2022-12-24, 10:34   

Czepiacie się, w końcu to kraj, gdzie faceci noszą spódniczki.
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-24, 10:51   

W tym szaleństwie jest metoda...
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-24, 11:38   

Szkoda, że u nas tak nie ma :( , że wystarczyłoby przedłożyć oświadczenie i diagnozę.
_________________
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 110
Wysłany: 2022-12-24, 12:43   

Mogło tak być i było blisko. Podziękujmy pewnemu „prezydentowi wszystkich Polaków”, który pewnie nawet nie czytał, z nikim się nie konsultował (poza pewnym nawiedzonym starcem z Żoliborza) i z góry wiedział, że będzie weto „bo tak chce PiS”
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2022-12-24, 12:58   

Diagnoza medyczna to jest zupełnie uznaniowa, u jednego lekarza bez problemu przejdzie fetyszysta, u innego legitna osoba trans będzie gatekeepowana z byle powodu. Dopóki nie opracujemy sposobu na niezawodne, obiektywne sprawdzanie, czy istotne struktury mózgu (nie powiązane z orientacją seksualną) są sfeminizowane lub zmaskulinizowane, diagnozy służą tylko jako narzędzie opresji i nabijania kasy tanim kosztem.

Prawdziwe zmiany, jakich potrzebujemy, to:
- likwidacja recept na HRT (groźne narkotyki takie jak alkohol i nikotyna może kupić każdy, a są bardziej dużo niebezpieczne i używane z błahych powodów, a nie dla eliminowania śmiertelnego zagrożenia, jakim jest dysforia płciowa)
- chcąc zmienić prawną płeć, musisz udowodnić za pomocą wielokrotnie powtórzonych badań krwi, że androgeny (MtF) lub estrogen (FtM) są u ciebie stłumione (bezpośrednio lub poprzez sprawdzenie metabolitów korelujących z aktywnością tych hormonów). To wyklucza osoby, które tak naprawdę nie mają dysforii płciowej.
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-24, 23:45   

LeVentDuNord,

Masz rację jednak jest jeszcze kwestia 3 płci czyli x wg UE i nb oraz is wg nauki co ma kluczowe znaczenie w służbie zdrowia dla tych osób
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2024-03-09, 12:37   

Spodziewałam, się, że takie ustawy będą trollowane, ale nie sądziłam, że na taką skalę w ciągu dwóch lat:

https://www.telegraph.co....fits-for-women/

Skrót tłumaczenia:

Od czasu wprowadzenia w 2022 nowej procedury zmiany płci na podstawie samej autodeklaracji zainteresowanego, zmiany takiej na hiszpańskim terytorium Ceuta w Afryce Północnej dokonało 41 mężczyzn. Tylko czterech z tej liczby zmieniło nazwiska.

Według raportu internetowego dziennika El Español zdecydowana większość z 37 nowo zarejestrowanych kobiet jest zatrudniona w wojsku lub policji.

„Na zewnątrz czuję się heteroseksualnym mężczyzną, ale wewnątrz jestem lesbijką. I liczy się to drugie. Właśnie dlatego dokonałem zmiany prawnej, aby zostać kobietą” – powiedział El Español kapral Perdigones, który nadal nosi brodę.

Źródła zbliżone do sił bezpieczeństwa Ceuty podają, że funkcjonariusze płci męskiej zmieniają płeć w nadziei na awans.

Kapral Perdigones powiedział, że „pozytywna dyskryminacja” stanowi zachętę do zostania kobietą.

„W związku ze zmianą płci powiedziano mi, że moja emerytura wzrosła, ponieważ kobiety otrzymują więcej, aby zrekompensować nierówności. Za bycie matką otrzymuję też o 15 procent wyższą pensję” – powiedział.

Źródła podały El Español, że funkcjonariusze Gwardii Cywilnej, Policji Krajowej i Lokalnej Policji w Ceucie również zmieniali płeć w celu uzyskania korzyści.

Źródło Gwardii Cywilnej twierdzi, że wielu robi to w ramach „buntu” przeciwko postępowym prawom.
_________________
Freja Draco
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 110
Wysłany: 2024-03-09, 12:49   

To jest właśnie chore w przypadku zbyt liberalnych przepisów. Jakieś warunki jednak powinny być spełnione, choćby opinia psychologiczna i psychiatryczna a także rozpoczęcie terapii hormonalnej. Self ID nie jest dobrym pomysłem.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2024-03-09, 13:19   

No i przeszliśmy od trutransów i nieakceptacji przez społeczność samych zainteresowanych osób "niedostatecznie trans" do drugiej skrajności... <rotfl3> Może powinni w takim razie nie dopłacać matkom i zrównać wiek emerytalny? I zlikwidować parytety.
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 110
Wysłany: 2024-03-09, 13:57   

Prędzej czy później można się było tego spodziewać, że znajdą się osoby, które będą chciały w jakiś sposób to trollować, wykorzystywać i ośmieszać ? Jak to zatem rozwiązać ? Wydaje mi się, że nasz projekt ustawy z 2015 roku był bardziej sensowny ?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2024-03-09, 17:56   

Denver napisał/a:
No i przeszliśmy od trutransów i nieakceptacji przez społeczność samych zainteresowanych osób "niedostatecznie trans" do drugiej skrajności... <rotfl3> Może powinni w takim razie nie dopłacać matkom i zrównać wiek emerytalny? I zlikwidować parytety.


W pierwszym rzędzie problemem są różnorodne przywileje kobiet wspominane już dzisiaj w wątku o zmianie kategorii wojskowej. Przecież opisywaniu tu ludzie wprost stwierdzali, że robią to między innymi dla osiągnięcia określonych korzyści. Gdyby kobiety nie były na wszelkie sposoby subsydiowane w ramach "pozytywnej" dyskryminacji to, motywacja do robienia sobie podobnych jaj byłaby znacznie mniejsza.

W drugim rzędzie problemem jest mieszanie wszystkiego ze wszystkim. Sama optowałam naście lat temu za stworzeniem inkluzywnej przestrzeni, w której osoby nieokreślone i poszukujące dopiero swojej tożsamości mogłyby uzyskać wsparcie i swobodnie eksperymentować. Nie optowałam jednak za tym, żeby twierdzić, że nie ma różnic pomiędzy TS, TV, NB i brodatymi trans-lesbijkami.

Bo efektem takiego mieszania w imię postępu jest to, że kiedy Roman Warszawski:
https://www.youtube.com/@...binarnie/videos
wielokrotnie w swoich materiałach szyderczo identyfikuje się jako trans-lesbijka o maskulnistycznej prezencji, to zasady obecnej poprawności politycznej nie pozwalają tego w żaden sposób zanegować, ani nawet zauważyć samego faktu szyderstwa, bo przecież jeśli ktoś mówi, że jest, to jest.
_________________
Freja Draco
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2024-03-10, 01:50   

Ostrożnie ze źródłami, Telegraph jest już od wielu lat faszystowskim szmatławcem gorszym niż Daily Mail jeśli chodzi o ilość wyimaginowanych historyjek w imieniu jawnej propagandy - Źródło: mieszkam w UK od 14 lat.
Popieram self-ID osobiscie, nowe prawo było bardzo dobrze napisane i konsultowane przez ponad 6 lat ze specjalistami z różnych dziedzin, zakładało też wprowadzenie nowej kary za przestępstwo oszustwa, jeśli ktos przeprowadzi prawną zmiane płci w niecnych celach, albo nie żyje w nowej płci we wszystkich okolicznosciach (tzn. posługuje się różnymi tożsamościami )


Wielka szkoda, że ustawa została zablokowana z powodów politycznych rozgrywek Szkocji i Anglii.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2024-03-10, 09:45   

Riff_Raff napisał/a:
Ostrożnie ze źródłami, Telegraph jest już od wielu lat faszystowskim szmatławcem gorszym niż Daily Mail jeśli chodzi o ilość wyimaginowanych historyjek w imieniu jawnej propagandy

Prawdę powiedziawszy, sama wolałabym, gdyby okazało się, że to jednak fejk.
_________________
Freja Draco
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2024-03-13, 13:01   

Freja napisał/a:
Przecież opisywaniu tu ludzie wprost stwierdzali, że robią to między innymi dla osiągnięcia określonych korzyści. Gdyby kobiety nie były na wszelkie sposoby subsydiowane w ramach "pozytywnej" dyskryminacji to, motywacja do robienia sobie podobnych jaj byłaby znacznie mniejsza.

Może to niepopularna opinia, ale ja nigdy zwolennikiem nie byłen, np. parytetów. Jak kobiety czy mężczyźni nie chcą czegoś robić lub mają do tego gorsze predyspozycje, to po co z tym walczyć? Ja na przykład nie chciałbym być CEO, to bardzo duża odpowiedzialność (i nerwówka). W ogóle jestem przeciwny nierównemu premiowaniu różnych grup, datkom na dzieci (jak 500+), na babcię, na dziadka, na krowę, na psa, na przedsiębiorstwo itp itd.

Freja napisał/a:
Nie optowałam jednak za tym, żeby twierdzić, że nie ma różnic pomiędzy TS, TV, NB i brodatymi trans-lesbijkami.

Owszem <spoko> Jak dla mnie zwyczajnie dziwny jest tak szybki przeskok z jednego ekstremum na drugie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9