Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Napis "Wolne Forum Transowe" na naszym forum
Autor Wiadomość
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2022-11-01, 21:01   Napis "Wolne Forum Transowe" na naszym forum

Na naszym forum od dłuższego czasu widnieje napis: Wolne Forum Transowe, a pod spodem informacja:

UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl


Chciałabym zapytać, czy nie lepiej byłoby po prostu zmienić napis na górze naszego forum na "Transpomoc", albo:

Transpomoc
Forum dla osób transpłciowych

W ten sposób fora nie będą się nikomu myliły, a napis na stronie byłby zgodny z jej nazwą.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2022-11-01, 22:23   

W sumie to nie jest taka głupia myśl. Mogę to zrobić za kilka dni, jak już będę mieć swój własny system operacyjny z obcykanym przez siebie edytorem graficznym.

A w międzyczasie można poddać pomysł pod publiczną dyskusję.
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-01, 22:25   

ona84, a uważasz, że to jest w porządku, że ktoś wykorzystał nazwę tego forum (forum, które istnieje od dawna w przeciwieństwie do tamtego)?
_________________
 
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2022-11-01, 22:40   

Takie czasy, tacy ludzie.
 
 
amai
użytkownik
catgirl goddess


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2022-11-01, 22:45   

A może tekst "Wolne forum transowe", który jest w banerze, ustawić jako podtytuł i rzeczywiście ustawić tekst nagłówka na "Transpomoc", czy coś?

Ale to chyba dobry pomysł, by treść banera zawierała w sobie nazwę domenową, by było mniej mieszania. Tym bardziej, że ktoś podsiadł tamtą domenę.
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2022-11-02, 18:29   

WojtekM napisał/a:
ona84, a uważasz, że to jest w porządku, że ktoś wykorzystał nazwę tego forum (forum, które istnieje od dawna w przeciwieństwie do tamtego)?


No cóż, ja tu jestem od niedawna, i nie znam historii tego, ani tamtego forum, i jak doszło do tego, że na jednym i drugim widnieje taka sama nazwa.

Teoretycznie rozważając, jeśli nazwa była wcześniej urzędowo zastrzeżona, to można się procesować, ale nie jestem prawnikiem i ja niestety tutaj nie pomogę. Zresztą czy warto się kłócić o coś, co (przynajmniej w mojej opinii) jest mało istotnym drobiazgiem? Dlatego zasugerowałam, żeby nazwa forum byłą zgodna z nazwą w adresie jego strony internetowej,
żeby nie dochodziło do takich pomyłek, przed którymi ostrzega widniejący u nas napis (podawanie danych do logowania z jednego forum na drugim).
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2022-11-02, 20:00   

I tak od wiekow o tym miejscu mowimy "Transpomoc". A nasz banner zawsze mi sie kojarzyl z " The pirate bay". :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2022-11-02, 20:14   

Coffecat napisał/a:
I tak od wiekow o tym miejscu mowimy "Transpomoc". A nasz banner zawsze mi sie kojarzyl z " The pirate bay". :D


No ciekawe czemu ;)

Ale chyba wolno piracić pirackie statki piratów :) p

_________________
Freja Draco
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-07, 13:16   

Moja propozycja:





Mam nadzieję, że się podoba, bo trochę się zeszło z tymi kolorami literek
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-07, 17:56   

Wiki92, fajnie to wymyśliłaś. Mnie się podoba :)
_________________
 
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2022-11-07, 18:22   

Wiki92, ja też uważam, że Twoja propozycja jest bardzo ładna :)
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2022-11-07, 18:31   

A mnie się podoba stara szata ze starymi literkami. Przypominam, że zostało to tak zaprojektowane, by postronna osoba zaglądająca przez ramię w ekran monitora nie zorientowała się co przeglądamy. Stąd zawiła gotycka litera i ukryty na żaglu trans emblemat.
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-08, 13:47   

Jaga napisał/a:
Przypominam, że zostało to tak zaprojektowane, by postronna osoba zaglądająca przez ramię w ekran monitora nie zorientowała się co przeglądamy. Stąd zawiła gotycka litera i ukryty na żaglu trans emblemat.


No nie wiem, czy tak właśnie jest. Jeżeli ktoś się boi zostać przyuważonym, to po prostu niech nie wchodzi na forum np. w pracy, czy tam, gdzie akurat nie chciałby, aby ktoś zobaczył, jaką stronę przegląda.
Odwiedzanie tego typu strony jest na własną odpowiedzialność, a sama strona nie powinna być w żaden sposób kamuflowana.


Co do samego stylu banneru, to myślę, że po prostu Freja miała takie widzimisię i dlatego jest jaki jest.
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2022-11-08, 22:28   

Popieram Wiki92. Przed czym, lub przed kim mamy się tutaj kryć, na tym forum?
Jeżeli ktoś przegląda to forum w miejscu, w którym i tak nie powinien tego robić, np. w pracy, i zostanie przyłapany przez kogoś (np. szefa), to sam sobie winien.

A na przykład w domu, jeśli partner(ka) lub ktoś z rodziny zobaczy przez ramię, że ktoś siedzi na forum dla osób transpłciowych, to widok naszego forum pełni też funkcję "pedagogiczną", aby temu komuś uświadomić, że tożsamość płciowa, i związane z nią sprawy, to całkiem poważny i skomplikowany problem, i że nie należy takiej osoby skreślać i od razu stwierdzić, że jest zboczeńcem.
Jeśli przez to forum - powiedzmy - rodzice dowiedzieliby się, że ich dziecko jest transpłciowe, to byłby faktycznie dla nich zysk, myślę, że stałoby się lepiej niż gdyby sprawa wyszła na jaw w mniej odpowiednim momencie.

A jeśli ktoś, powiedzmy, pisze prywatną korespondencję na komputerze (obojętnie, czy na tym forum, czy gdziekolwiek indziej) i boi się, że go/ją ktoś podpatrzy, to myślę, że i tak powinien/powinna udać się w bezpieczne miejsce.

PS. Wiki92, bardzo mi się podobają buty z Twojego avatara, sama chciałabym takie nosić <3 ale pod warunkiem, że mają trochę grubszy i stabilniejszy obcas (na rysunku nie widać, jaki mają), bo w cienkich szpilkach jakoś nie gustuję :)
 
 
amai
użytkownik
catgirl goddess


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 15
Wysłany: 2022-11-09, 09:49   

Cytat:
Jeśli przez to forum - powiedzmy - rodzice dowiedzieliby się, że ich dziecko jest transpłciowe, to byłby faktycznie dla nich zysk, myślę, że stałoby się lepiej niż gdyby sprawa wyszła na jaw w mniej odpowiednim momencie.

Akurat tu zależy od rodzica. Nie zawsze jest tak pięknie, a nie wiadomo jacy są rodzice danej osoby transpłciowej/niebinarnej/CD/etc i jaka jest sytuacja życiowa tej osoby. A coming outy zaplanowane są trudne, a co dopiero nieplanowane dowiedzenie się o tym.
Natomiast funkcja "kamuflująca"... hmm. Na pewno ten obecny trudniej przeczytać tak na szybko przez ramię, ale pewnie by to nie wystarczyło.

Osobiście wolę ten już obecny baner z uwagi na "spokojniejsze" i bardziej kontrastowe kolory, ale propozycja nowego również jest śliczna.
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-01-13, 18:38   

Ehh... poddaje się starałam się zrobić tło i dodać motyw ale mi nie wyszło no próbuję więc wrócić do standardu tylko przerobić trochę kolorystykę i czcionkę tzn. czcionka użyta w starym logo nie jest dla mnie dostępna (nie mam jej na dysku) a mnie się kojarzy z czcionką pruską (która to jest używana na różnych "historycznych" patriotycznych czy mocno prawicujących stronach dlatego moja propozycja jest troszkę inna tzn. zmiana czcionki na geometryczną prostą natomiast same litery są zbite bez odstępów co ma być bliższe "połączeniu" czy w po prostu razem


Odnośnie maskowania to wchodzimy w preferencje i klikamy: Uproszczony nagłówek

1


2


3


4


5


6
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-01-14, 08:27   

Mi tam się podoba nr. 6-ty, ale może trochę spaczona jestem.

4-ka by pasowała na jesienną wersję, chociaż trochę nieczytelna, litery zostawiłabym jednak jednolite.

Poza tym wrzuć też coś z tych przykładów z zimowym krajobrazem, nawet jeśli mi statku w nich brakowało i w większości były właśnie typowo zimowe, to ładne to w sumie było i mogło stanowić co najmniej punkt do dalszych rozważań.
_________________
Freja Draco
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-01-14, 20:29   

Freja,

No zimowe są słabe..

7


8


9


10


11
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2023-01-14, 21:26   

Mnie sie podoba to co mamy teraz. Motyw zaglowca jest bardzo fajny i te litery tak jakos do niego pasuja. Nic nie chcialbym zmieniac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9