Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Makijaż
Autor Wiadomość
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-13, 18:25   Makijaż

Hej dziewczyny mam do was pytanie. Chciałabym zacząć się powoli malować, ale mam problem. Jak skompletować swoją pierwszą kosmetyczkę. Co muszę obowiązkowo mieć, a co mogę dokupić potem. Skąd kupić i z jakiej firmy? Nie powiem trochę ostatnio straciłam pieniędzy, więc też bym prosiła w rozsądnej cenie. Będę naprawdę wdzięczna.
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-14, 08:14   

Chcesz się malować w zaciszu swojego domu czy wychodzić na ulicę pomalowana?
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-15, 07:24   

Raczej w zaciszu, ale wiadomo pewnie po czasie chciałabym spróbować wyjść i się przełamać.
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-15, 08:55   

To nie jest takie proste. Trzeba iść do Rossmana lub Hebe i popatrzeć na ceny i to co tam jest. Kredkę do oczu, mascarę (tusz do rzęs), cienie, puder transparentny, błyszczyk, kupisz samodzielnie ale do podkładu, korektora, bronzera itp., będzie potrzebna pomoc ekspedientki lub wtajemniczonej dziewczyny. Te kosmetyki trzeba dobrać do barwy skóry, najbardziej podkład. Ekspedientki naprawdę pomogą, nie wysmieją , będzie to też okazja do sprawdzenia siebie jako kobiety. Nie trzeba ściemniać że to dla dziewczyny itp. Najwyżej powiedz że to na przebieranki, trans party czy coś podobnego. Ja od wielu lat kupowałam różnie jak byłam po męsku a nie wiedziałam co pasuje to zawsze się pytałam ekspedientki i zawsze życzliwie otrzymałam pomoc. Teraz jak żyję i wychodzę po kobiecemu to nie ma zupełnie problemu. Może to będą te małe kroczki do wychodzenia na zewnątrz. Pozdrawiam Justyna
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-15, 16:43   

Dziękuję, przełamać się pewnie będzie ciężko, puki co, ale po próbuje coś. Jak mnie strach zje to zostaje metoda prób i błędów przez internet :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-16, 05:44   

To może powiedz że chcesz zrobić prezent siostrze co ma podobną cerę :P no może nie wszystko w jednym miejscu, bo to by faktycznie brzmiało podejrzanie ;) ale możesz obskoczyć kilka drogerii i w każdej powiedzieć, że dla siostry i w każdej po 2-3 kosmetyki kupić ;)
_________________
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-16, 08:36   

Nie wkręcaj dziewczyny, siostra sama może sobie kupić. To nie dobry pomysł. Najgorzej jak się w sklepie kombinuje. A jak już nawet na siostrę miałaby kupić to wtedy w luksusowej drogerii kosmetyki z najwyższej półki jako prezent. Zresztą na prezent to perfum. Inne kosmetyku baba kupuje sama :-D .Takie jest moje zdanie. Ja jestem jestem starej daty i uważam że jak się wchodzi na drogę odkrywania tożsamości to trzeba małymi kroczkami ale samemu kupować bez kręcenia.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-17, 00:00   

Zależy... bo jak się naprawdę, naprawdę nie ma passingu, to wyobrażam sobie, że jednak ciężko iść i kupować dla siebie... Oczywiście nie wiem jak to jest u Karo34.
_________________
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-17, 08:54   

Ja kupowałam będąc po męsku bez problemów i kręcenia kobiece rzeczy kosmetyki itp. Nigdy nie spotkałam się z problemami a nawet mówiłam dlaczego, to jeszcze bardziej pomagały ekspedientki. Co do passingu to jestem przed HRT żyję zasadniczo jako ona blisko do 60-tki i nie mam problemów.
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-18, 22:46   

To pewnie siedzi w głowie, ale na razie ciężko mi będzie kupić w ten sposób czy tym bardziej wyjść jako kobieta. A jednak trzeba stawiać kroki coraz dalej, nawet jak są trochę większe. No nic spróbuje się przełamać, może się uda :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9